IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

crossfire מה לעזאזל קורה שם?

טוב אני אתחיל מהסוף - אני לא מצליח להבין את התוצאות המוזרות שאני מקבל בשילובי קרוספיר שאני עושה. לדעתי זו ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-10-13, 19:21   #1 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל crossfire מה לעזאזל קורה שם?

טוב

אני אתחיל מהסוף - אני לא מצליח להבין את התוצאות המוזרות שאני מקבל בשילובי קרוספיר שאני עושה. לדעתי זו קנוניה של AMD בשביל שכולם יעברו לכרטיסים החדשים שלה, או שקר כלשהו אחר!

אני קצת מתוסכל מהיומיים האחרונים שעוברים עלי בניסויים, תוך שאני שוכב מתחת ל"ליפט" שעליו המחשב שלי, ומקלל נמרצות במהלך החלפת הכרטיסים ("מגיפת וירוסים על ראשך מחשב מנוול...") אבל אני מבטיח שהבדיחות ישתפרו בהמשך.

ואני יודע ש AMD מעולם לא היו חגורה שחורה בדרייברים, אבל דווקא בכרטיסי מסך תמיד החזקתי מהם (או לפחות מאז ה 5780 6 EDITION שהיה לי).

היום המצב נראה כך:
יש לי שלושה כרטיסים, שאחד מהם בסוף ימכר (או שלושתם, אם הם ימשיכו להתנהג ככה), או שאני אחליף לוח לכזה שתומך בשלושה כרטיסים, ואעשה קרוספייר עם שלושתם:

7990
7970 GHZ 6GB
7970 GHZ 3GB

ניסיתי כבר את כל ההכלאות על הלוח שלי (ישן, של גיגבייט, עוד עם סוקט 775 ומעבד 9650 באוברקלוק), שכשמחברים שני כרטיסים המהירות של ה PCIE יורדת מX16 לX8

הרצתי OCCT, FURMARK, בתור בנצמרקים, ו L4D2, "קסטלבניה", ו BF3 בתור משחקים בשביל לבדוק ביצועים עם "פרפס".

לצערי, כמעט באף סיטואציה עם הדרייברים האחרונים - 13.10 נדמה לי בגרסת בטא - לא הצלחתי לקבל ביצועים יותר טובים ממה שהצלחתי לקבל עם כרטיס אחד. לפעמים הקרוספייר אפילו הוריד לי את הביצועים בהשוואה לכרטיס אחד.

אם למישהו יש רעיון, ממש אשמח לשמוע מה אני עושה לא נכון.

ואם מישהו תוהה למה בכלל צריך את זה - שאלה מבריקה - התשובה די פשוטה: אני עם שלושה מסכי 30 של דל, ברזולוציה כללית של 7680X1600 (ולפעמים אני שם אותם בפורטרייט ואז הם 4800X2560).

כל עזרה או רעיון יתקבלו בברכה.
אם מישהו צריך עוד מידע, אשמח לספק אותו.
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-10-13, 19:27   #2 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Stompy

תחליף לוח הגיע הזמן.
Stompy לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-10-13, 20:00   #3 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

שלושה כרטיס כאלה על 9650 ?
7990 לבדו מותח את המעבד הזה, תוסיף עוד שניים = יותר עבודה על המעבד לסנכרן הכל = ירידה בביצועים.

ממש לא נדיר לראות ירידה בביצועים במעבר ליותר כרטיסים כשאחד מראש כבר מוגבל מעבד.

וזה עוד לפני שנכנסים לכל הנושא שאתה כניראה עוד על PCI-E 1.0 שיורד ל X8 ואם את שם כרטיס כפול חזק על דבר כזה אל תצפה לתוצאות טובות.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-10-13, 21:34   #4 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Stompy צפה בהודעה
תחליף לוח הגיע הזמן.
פחות או יותר סיכם את כל הסיפור.
ישן 07-10-13, 22:25   #5 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל מזזה?!

טוב קודם כל תודה רבה על התגובות המהירות (אלופים, בחיי)

וגם אין לי ספק שהמעבד הזה 9650, הוא לא בדיוק מעבד "סוף הדרך", אני אפילו מסכים שבהתחשב בגילו, הוא יותר קרוב להיות "בסוף הדרך" מאשר כל דבר אחר. למרות זאת, הוא באובר-קלוק, ורץ יפה ב3.6 צנועים, ובכל זאת יש לו 12 מגה קאש (והוא איתי איזה 6 שנים, אז אני מרגיש צורך להגן עליו).

אז השאלה היא: באמת בגלל אימפוטנטיות המעבד ומועדו הקרב ובא של הלוח להיכנס לדיור מוגן בבית האבות "זמן שאול", אני רואה תוצאות של פריימים לשניה שיותר מתאימות למחשבון הכיס שלי מימי בית הספר? ופחות ממה שנותן כל כרטיס לחוד?

שילוב של 7990 עם 7970 6MB, שאמור להביא בחישוב מהיר (אמממ... 6 ועוד 6, אחד בזכרון... שם אחד למעלה... אמממ... 12!), 12 מגה של זכרון - אמור להיות די והותר עבור הרזולוציה של שלושת המסכים שלי. גם ממה שיצא לי לראות ברחבי האינטרנט - אמור להיות אחלה שילוב - אפילו אם מורידים את ה-50 הרץ הנוספים מה 7970 בשביל להתאים למהירות השעון של ה7990 (כלומר, ולא להפך - כי גם ככה ה7990 רושם טמפרטורות שמתחרות בכל טוסטר משולשים סטנדרטי), צריך להיות אחלה שילוב - באמת הכל נדפק אצלי בגלל הלוח והמעבד?

כשהחלטתי לנסות את הקרוספייר על הלוח הזה עם המעבד הזה, לא חשבתי שאני אקבל תוצאות "כפולות", אבל לא חשבתי שהן יהיו יותר גרועות ממה שאני מקבל בכל אחד מהכרטיסים האלו בנפרד...

הלוח הנוכחי, אם זה עוזר - GA-EP45-UD3P rev. 1.6. עליו יש מקום רק לשני כרטיסים, שכמו שכבר אמרתי - נותנים תוצאות פחות טובות בלפחות חלק מהבדיקות שציינתי בפוסט המקורי. טוב נו - בחלק הגדול. (ב L4D2 קיבלתי עם שני ה- 7970 תוצאות שרק נופלות בקצת ממה שאני מקבל עם ה 7990 לבד).

עם 7990 + 7970 6GB - ירידה בכל הבדיקות.
בחלק מהבדיקות ה7970 6GB נתן תוצאות טובות מאשר ה-7990. כל אחד לבד, כמובן.

כל אחד מהכרטיסים, אגב, עובד מעולה לחוד (כולל זה שמנסה להחליף את תנור הספירלה שלי לימי החורף הממשמשים - הוא אמנם מתחמם כמו לוחם שיטת 17 אחרי חודש מארבים באוטובוס של דוגמניות של ויקטוריה סיקרט - אבל הוא גם יציב ומהימן כמו אחד).

טוב, עכשיו שסיימתי להשתלח - ובהנחה שצוואר הבקבוק הוא אכן המעבד\לוח, מישהו רוצה להמליץ\ לחוות דעה על מה לרכוש במקום?
(אבל לפני זה אני אשאל שוב - למישהו יש נסיון וודאי בנושא עם הכרטיסים המדוברים? ממש לא בא לי להוציא את אלפי השקלים הנדרשים בשביל לשדרג לוח\מעבד\זכרון, בשביל לגלות שאני עדיין מקבל תוצאות... בואו נקרא להן... אממממ... משונות... )

באשר לרכישות עתידיות - אני חייב להודות שאני זומם כבר איזה חודש על:
ivy bridge e 4930K
ולוח של אסוס p9x79-e ws
עליו יש 4 כרטיסי PCIE X3 במהירות 16, ככה שגם אם בטעות אני אנסה לחבר את כל השלושה יחד - אפשר.
(כלומר, הם כבר ממילא כאן... אז לפחות ננסה... לא?)

אשמח לתגובות נוספות
ישן 07-10-13, 22:48   #6 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

המון טעויות בהודעה אחת...

קודם כל, GB לא MB
שנית ל7990 יש 3GB זיכרון לכל ליבה וככה זה גם נחשב, זה הם מפרסמים 6GB זו הטעיה מוכרת וידוע.

בדיוק מאותה סיבה אם תיקח שני כרטיסים עם 3GB ל CF לא יהיה להם 6GB, אם יש כרטיס עם מעט זיכרון במערך כל המערך פועל לפיו לכן אם אתה מחבר 7990 עם 7970 6GB ועוד 7970 3GB זה יתפקד כאילו לכל המערך יש 3GB.

נ.ב לזיכרון של המעבד אין קשר ישיר לביצועים, מעבדים היום יהיו חזקים הרבה מאוד לעומת 9650, למעשה אפילו מעבדי I3 חזקים יותר.

הלוח שלך מבוסס P45, מה שאומר שהוא PCI-E 2.0 ואם אתה שם שני כרטיסים זה יורד ל X8, לא מומלץ לשם 7990 על חריץ כזה כי למעשה כל ליבה שעליו מקבלת רק X4.

4930K מעבד חזק מאוד, לרוב חזק מידיי לרוב המשחקים שיש היום ולא ממש מנוצל, 4770K או 4670K הם מעבדים מעולים לגיימינג ומשתלמים יותר.
אם אתה לוקח 4770K אתה תהיה עם PCI-E 3.0 עם שני כרטיסים זה יורד ל X8 ואז לשלב 7990 עם 7970 3GB יהיה אחלה, את ה7970 6GB תמכור... אתה גם ככה לא משתמש ב6GB שלו (כי כל הכרטיסים האחרים הם 3GB)
קישור פירסומי
ישן 07-10-13, 23:02   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

האמתי שיש לכם כמה טעויות, המעבד Q6600 שלי על 3.6GHz הציג ביצועים טובים יותר מאשר עם I3 3220 תחת אותו כרטיס גרפי
ראיתי גם SLI של 480 על המעבד Q6600 והיה שיפור
וראיתי מחשב כמו שלי רק עם Q8400 עם 770GTX, נכון אוברקיל אבל עדיין הציג ביצועים גבוהים יותר מאשר על 580GTX

נותן לכם אינדיקציה?
אני חושב שהבעיה פה היא גם צוואר בקבוק וגם דרייברים (הבעיה המפורסמת ב-CF)
PCPER בודקים את ה13.8, הדרייבר שאמור לתקן את נושא הFrame Rating בCF.
ישן 07-10-13, 23:29   #8 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

עם כל הכבוד I3 מהחדשים חזקים מ Q9XXX בייחוד במשחקים ולפעמים גם בתוכנות שמנצלות 4 ליבות, יש אפילו ביקורת שמראה את בעברית.
480 ב SLI זה בקושי רמה של GTX780, רק ה 7990 חזק בהרבה והוא הוסיף עוד 7970...

נ.ב
הוא עם דריבר חדש יותר והוא שלא דיבר על שיהוקים אלא שהביצועים לא עלו עם CF.
ישן 07-10-13, 23:45   #9 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

טוב קודם כל ברכות ל RTR על הסבלנות וההסברים (תודה)

אני יודע שהמערכת תמיד תתפקד לפי החוליה החלשה ביותר, אבל חייב להודות שהיה נדמה לי שה 7990 הוא אכן 6 סה"כ, ולא פעמים שלוש (סעמק!!!)

אני מעדיף מעבד חזק יותר, גם אם הוא אובר קיל למשחקים, כי לצערי אני עושה עם המחשב עוד דברים (וידאו, בין היתר). אז אני מניח שלאוסף הליבות של האיבי ברידג' E המדובר יהיה יותר קל להתמודד עם זה.

הלוח המדובר של אסוס, או ה"דלוקס", כמו גם הלוח של אינטל x79sr - שגם הוא בא בחשבון - אמורים להיות עם PCIE 3.0 X16, בשניים מהם יש שלושה PCIE 16, באחד מהאסוסים צריכים להיות 4 כאלו.

אני מניח שאני אעשה ניסוי בשילובים השונים של שלושת הכרטיסים המוזכרים בקונפיגורציה החדשה, ונראה מה יצא. כמו שצויין, תמיד אפשר למכור את אחד הכרטיסים.

למישהו יש הערכה לגבי ספק בשביל להריץ שלושה יחד? היום אני עם TT 875, ומבדיקות עם מכשיר חיצוני, למעט פיקים, המשיכה המקסימאלית (עם OCCT ו PRIME95), עומדת בממוצע על 750-800. והמערכת יציבה. אני די בטוח שקונפיגורציה חדשה, בטח עם שלושה כרטיסים, תמשוך יותר.
חשבתי על הקרוסאייר 1200I - הביקורות עליו מצויינות. המלצות אחרות?

אגב, המלצות על חנות (חוץ מ KSP או איבורי?)? אני מודה שחלק גדול מהדברים אני מביא מחול, אבל לפחות לוח, וזכרונות, שאיתם היו לי כבר מספיק חוויות של DOA, הייתי מעדיף להזמין בארץ.

ובאותו נושא, כמה צריך לדרוש עבור כל אחד מהכרטיסים המוזכרים, במקרה שאחליט להיפרד ממי מהם...

נ.ב
אני יחסית חדש פה, אז תודה על העזרה
ישן 08-10-13, 0:25   #10 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

כשאתה אומר שלושה כרטיסים אתה מתכוון 7990 + 7970 3GB ו7970 6GB ?
או 7990 + 7970 3GB ?

כי 7990 הוא בעצם שני כרטיסים על לוח PCB אחד (ולכן הוא 3GB+3GB ולא 6GB...)

האופציה הראשונה + 4930K ההיתי מתחיל לחפש 1500W
האופציה השניה + 4930K יהיה סבבה עם 1200W

הצריכה שאתה רואה היום לא משקפת כלום, תפתח msi afterburner ותראה שהכרטיס פשוט לא מתאמצים (כי הם מוגבלים מעבד) ולכן לא צורכים כמו שהם יצרכו עם מעבד שיתן להם חופש עבודה.
אגב, ספק חלש הוא גם אופציה אפשרית לבעיית ביצועים, או שהמחשב יקרוס או שבמקרים מסוימים אם הכרטיס לא מקבל מספיק חשמל הוא יורד לתדרי מינימום ואז פוגע בביצועים...
ישן 08-10-13, 1:48   #11 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל לימודי

אני מבסוט!

כבר הרבה זמן לא נתקלתי בפורום בו היה אפשר לדבר עם אנשים שאשכרה יש הגיון במה שהם כותבים, שלא לדבר על ממש מבינים משהו מהחיים שלהם.

תודה RTR על התובנות.

יש לך המלצות לספק?

אני מניח שאני אביא לוח שיהיה אפשר לחבר אליו לפחות שלושה כרטיסים, ואראה את התוספת השולית של הכרטיס הנוסף, כלומר השלישי (במקרה דנן - ה7970 עם ה6 גיגה).

מה שמוליד אצלי מספר שאלות נוספות - ברור לי שחיבור של כל השלושה יוריד את "כמות" הזכרון של הכרטיס עם ה 6GB ל-3, אבל הסהכ המתקבל יכלול 4 ליבות, ו12 GB זכרון.

אפשרויות נוספות הן - כפי שציינת בעצמך - מכירה של הכרטיס עם ה-6 GB, ולהישאר עם שלוש ליבות ו 9GB זכרון.

אופציה שלישית (תגיד מה דעתך), למכור את שני הכרטיסים עם ה-3GB, ולהביא עוד שני כרטיסים (או אחד) של 6GB במקומם.

כלומר - קונפיגורציה של שניים או שלושה 7970 בעלי 6GB זכרון.
בתור כלל אצבע, אני יודע שכמות הזכרון משפיע יותר כשמדובר באוסף של מסכים (כמו אצלי), במיוחד כשהרזולוציות גבוהות.

איזה שילוב יתן להערכתך את הביצועים הטובים ביותר (בהנחה שהחלפת ה-7990 וה7970 3GB, בשני 7970 משומשים אחרים, לא תדרוש השקעה כלכלית גבוהה מדי).

במקביל - על איזה ספק היית הולך (1500 וואט, אין יותר מדי כאלו בשוק...)
והייתי שמח גם להמלצה על זכרונות פרופיל נמוך - כי אני עם נוקטואה DH-14, אם אני זוכר נכון את השם - זה המפלצת שלהם עם שני מאווררים, שיושב די צפוף על הזכורונת - כך שכל הזכרונות החדשים עם הכרבולות והצלעות והספויילרים והחצאיות, לא ממש באים בחשבון (אלא אם אוותר על כמה מהצלעות התחתונות של גוף הקרור)

עוד בנושא הזכרונות, הלוח תומך עד 2800 אם אני זוכר נכון - זה שווה את תוספת המחיר ביחס ל1600 או שיש לך המלצה על משהו באמצע?

תודה מראש !!!
חייב להודות שאני נהנה מהמקצוענות ולא מתבייש להגיד שאני משכיל
ישן 08-10-13, 5:01   #12 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אני אתחיל מהסוף, לא הייתי ממליץ על ספק 1500W ולא על שילוב 4 מעבדים גרפיים לא ב SLI ולא בCF, זה פשוט לא שווה את זה מבחינת ביצועים.

אם אתה בכל זאת מתעקש, אני לא בטוח שתמצא כזה הארץ וזה יהיה רק בהזמנה מחו"ל.
EVGA SuperNOVA או ENERMAX Maxrevo יהיו מעולים, לא שיש יותר מידיי אופציות...

מבחינת ההמלצה שלי, אתה צריך מינימום 4GB לרזולוציה כזו היום, אם חושבים אפילו מעט קדימה זה יהיה 6GB, היו על זה דיונים בפורום לאחרונה.
התייעצות לכרטיס מסך
המחשב החדש TITAN!!!
(שם לב לתגובה 20 בדיון השני והוא ברזולוציה נמוכה שלך.)

נ.ב אני שוב חוזר ואומר, בשם מצב לא יהיה 9 או 12GB זיכרון, זה יהיה או 3GB או 6GB.
היות ואין 7990 עם "12GB" שאחרי השקר הטיפוסי מקבלים 6GB בפועל לכל ליבה כל שילוב שיהיה עם 7990 יסיים עם 3GB לליבה (כלומר 3GB בכללי).

אז יש לך את האופציה הזולה שהיא שלוש כרטיסי 7970 6GB שאני בספק איך יחזיקו רז' כזו בהגדרות גבוהות מבחינת הכוח עיבוד, או את האופציה היקרה הרבה יותר אבל גם המתאימה מבחינת כוח עיבוד שהיא 2-3 טיטאנים.
בשני המקרים ספק 1200W יהיה מעולה.
אופציה לא זולה אבל מעניית היא לראות אם ומתי יצאו גרסאות 8GB ל290X החדש.

אופציה פחות כיפית אבל הרבה יותר נוחה בכיס תהיה להשאיר 7990 + 7970 3GB ופשוט לרדת בהגדרות בחלק מהמשחקים .

זיכרון מהיר יותר לא ממש משפר ביצועים, בהתאם למחיר הייתי מחפש משהו באיזור 1866-2133 עם CL כמה שיותר נמוך אבל לא צריך להשתגע, בכללי 1600 CL9 עדיין יהיו אחלה ויהיו הרבה יותר קל למצוא עם סינק נמוך.
ישן 08-10-13, 10:54   #13 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל נפל האסימון

אני חושב שרק בהודעה הזו הבנתי את הכוונה שלך לכך שהזכרון הוא פר ליבה ואינו "מצטבר".
מה שלגמרי מסביר למה בחלק מהבדיקות שלי קיבלתי תוצאות טובות יותר ל7970 עם ה-6G

עכשיו, כשלפחות נראה לי שאני מבין, מספר שאלות פרגמטיות:

מההערה על הטיטאנים אני מבין שאתה חובב NV, או שהם פשוט באמת חזקים יותר?
הX9 290 אמורים לצאת כבר החודש, לא כך?
בכמה אפשר למכור את הכרטיסים שלי כמשומשים עם מעט מאוד ק"מ?
הבנתי את החשיבות המינורית (יחסית כמובן) של מהירות הזכרון, אבל מה חשיבות הCL (אם אני מבין נכון הכוונה היא לתזמון שלהם?).

תודה RZR (עוזי? אם כן אז תודה עווי
ישן 08-10-13, 12:47   #14 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של arkadur

אני ירדתי מ3 כרטיסים ל2.
התוספת בביצועים לא שווה את החום והחשמל. וגם אני עובד עם מערך מסכים, אומנם לא ברזולוציות שלך.
אצלי ספק 1200 איכותי החזיק את המערכת שבחתימה
אם להחליף את הכרטיסים או לא זה שיקול שלך. אני עדיין מושך את שלי.
אולי על מערכת חדשה יהיה לך קל יותר להחליט, כשהמעבד לא יהיה צוואר הבקבוק.

EVGA SR-2 , 2X Intel Xeon 5620, 12X2GB Corsair Domminator 1600 MHZ CL7
3X GTX580,Corsair AX1200, Lian Li PC-Z70, LSI 9220-8I SAS Controller
Dell U2311H X3, Liliput 669GL 7" touchscreen
קרדיט לאלמוג על החתימה

arkadur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-10-13, 13:39   #15 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אחלה מפרט! אהבתי את המעבדים...

אני מניח שכשיהיה לי את הלוח\מעבדים\זכרונות, אכן יהיה לי יותר קל לעשות ניסויים עם כרטיסי המסך ולראות מה ומי שווה או לא שווה לעשות.

שני טיטאנים יעשו עבודה יתר טובה משני 7970 6GB?, ואם כן, מה לגבי שלושה?

השאיפה הכללית - BF4 עם הגדרות על ULTRA וכל הפילטרים ושאר הירקות...

אגב, יש לי כמה שאלות לגבי תופעת TEAR על אחד משלושת המסכים שלי (אני מנחש שזה כי הם אמנם זהים ברזולוציה אבל אחד מהם חדש יותר - 3011 לעומת 3008, כולם של DELL), מישהו מתמצא?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא