IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

היום הלך לי חבר ילדות עם אופנוע מסוג R1

ציטוט: פורסם במקור על ידי eyal_ma הבעיה בתור רוכב, היא לדעת את זה גם במודע וגם בתת מודע. זה יפה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-10-13, 18:52   #16 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של eL!RaN

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
הבעיה בתור רוכב, היא לדעת את זה גם במודע וגם בתת מודע.
זה יפה לשנן זאת אלפי פעמים. ולדקלם, ולשמוע בפעם המאה את אותו נודניק מחור ירוק שאומר כמה זה מסוכן. אבל כשמישהו רוכב ללא זהירות מבלי להתיחס לתנאי הדרך, הוא מזמין את הדברים האלו לעצמו.

אם אתה יודע שלקפוץ מבניין 20 קומות יכול להרוג אותך, ואתה עושה זאת בכל זאת, את מי צריך להאשים? את הבניין שבכלל היה שם? את המדרכה שהיתה למטה? את הקבלן שבנה את הבניין? את הרוח שלא באה מלמטה והעלתה אותך חזרה? את אלוהים שנתן לך רגליים בשביל לעלות על הבניין?

עם כל הכבוד, גם לי יצא לדרוס איזה כלב, חתול, לשחק צ'יקן עם ציפור, לדרוס שועל שרץ פתאום בדרך. ב 12 שנות רכיבה קולטים את הכל. גם היום "הצלתי" טמבל בקקנוע שלא שם לב שכשהוא עובר בין רכבים, הוא לא לבד ויש עוד דברים מסביבו, רק בכך שהנחתי שדברים כאלו יקרו. אם רוכבים בהתאם לתנאי הדרך ומצפים לדברים האלו (וזה לא חייב להיות כחוק כי החוק מיועד להעניש אותך, ולא ללמד אותך), אתה ממזער את הנזק בכך שאתה מקטין את הסיכון.
אתה כמובן לא מעלים את הסיכון. אבל אתה בהחלט מקטין אותו שגם כשאתה עושה תאונה, אתה לא תגיע למצב הזה. ויש מצבים קשים יותר מלמות.

חיים על הקצה, גומרים על הקצה.
ואתה יודע מה, זאת, הדבר הזה ספציפית, לא אשמת המדינה.
כול אחד בוחר את צורת החיים שלו
אני רק אומר שאופנוע זה 2 גלגלים
2 גלגלים = כיסא גלגלים
2 גלגלים = ארון על גלגלים

שיהיה שבוע טוב רק מחשבות טובות אל תעשו שטויות גם 4 גלגלים זה מסוכן החיים הם גורל
ישן 28-10-13, 20:59   #17 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eL!RaN צפה בהודעה
כול אחד בוחר את צורת החיים שלו
אני רק אומר שאופנוע זה 2 גלגלים
2 גלגלים = כיסא גלגלים
2 גלגלים = ארון על גלגלים

שיהיה שבוע טוב רק מחשבות טובות אל תעשו שטויות גם 4 גלגלים זה מסוכן החיים הם גורל
תגיד את זה לסבתא שנהרגה כשרק רצתה לעבור במעבר חציה.
או לנכד שלה שנפצע קשה.
או למשפחה עם 4 גלגלים ש 12 גלגלים מחץ אותם למוות.
או למשפחה שעמדה בפניה שמאלה ברמזור ורכב עם שיכור עף מהכיוון השני והרג אותם.
או לאלו שכל מה שרצו היה לנסוע באוטובוס הביתה, והנהג שלהם נכנס במשאית והרג כמה מהם.

אתה לקחת את זה לקיצון הכי רחוק שיש.
זאת זכות שלך, על כמה שהיא מעוותת. אז מרוכב דו גלגלי, הפכתי להיות רוצח בפוטנציאל של הולכי רגל, דו גלגלי, רוכבי אופניים, סבתות זקנות וילדים קטנים. סבבה. זה לא קשה לעוות את המציאות.
ישן 28-10-13, 21:10   #18 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

נראה לי שהוא התכוון לזה שאופנוע פי מאה יותר מסוכן.
ואני נוטה להסכים, קסדה ביגוד ניסיון וזהירות עדיין לא מכסים\מפצים על הסיכון שזה דו-גלגלי.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-10-13, 1:21   #19 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cocainhore צפה בהודעה
נראה לי שהוא התכוון לזה שאופנוע פי מאה יותר מסוכן.
ואני נוטה להסכים, קסדה ביגוד ניסיון וזהירות עדיין לא מכסים\מפצים על הסיכון שזה דו-גלגלי.
אופנוע לא יותר מסוכן.
זה הרוכב שיותר מסוכן. מי שמשתולל יעשה תאונה. באין אם זה רכב, אופנוע, סמיטריילר או באופניים.

לך תשאל רוכב קאסטום שלא התקרב בכלל לתאונה כבר 30 שנה, האם האופנוע שלו פי 100 יותר מסוכן מרכב. אחרי שהוא יסיים לצחוק לך בפנים, תשאל אותו איך הוא רוכב ביחס לבחור בן 21 שרוכב 270 קמ"ש על R1. להזכירך, רוכב צעיר בן 21 שרק עכשיו קיבל רישיון לאופנוע בלתי מוגבל, הוא על רמת החוסר ניסיון מוחלט ברכיבה אמיתית, וזאת הם עושים עם אופנוע שדורש כמות ניסיון בלתי נדלית.

ברור שאופנוע כזה יהיה גם פי מיליון יותר מסוכן מרכב בידיים הלא נכונות. בדיוק כמו שסמיטריילר יהיה פי מיליון יותר מסוכן מרכב בידיים של ילד בן 10. או ש M16 יהיה מסוכן פי מיליון בידיים של ילד בן 3 שמשחק איתו, או שגולה תהיה פי מיליון מסוכנת בידיים של ילד בן 3 חודשים.

ובכלל, בשיא הרצינות, מי שנתן לילד בן 21 את האישור לעלות על R1 בכביש הציבורי, פשוט נתן לו אקדח ואמר לו כוון לרקה, תגיד לי איך זה. אבל זה כבר חינוך מהבית.
ישן 29-10-13, 9:08   #20 (קישור ישיר)
IO Pro

ואתה רוצה להגיד לי שהכל זו אשמת הנהג?
לפעמים אתה יכול להיות הכי בסדר והנהג שמולך לא, לפעמים יש משתנים סביבתיים כמו מזג אוויר, שמן, כביש לא מתוחזק, אבנים וכו'

חבר שלי בנאדם שהיה נוסע לתחרויות של מונסטר, בנאדם רציני שידע לעשות הבדל בין כביש ציבורי לכביש מוטורי

ובכל זאת לנגד העיניים שלי לקח פנייה ב-60 בכביש של 100, שמן, החליק, הראש שלו נתקע במעקה בטיחות, קדיש

אין פה משחקים.. באופנוע על הנייר יש אחוזי סיכון גבוהים יותר
תגיד מה שתגיד

אם תעשה בדיקה מקיפה על תאונות תראה שאלכוהול וסמים הורגים לפני המהירות!
שכבישים שלא מתאימים לנהג או בכלל לא מתוחזקים נכון, הורגים לפני הנהג בשונה מארה"ב

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 29-10-13 בשעה 9:14.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-10-13, 9:52   #21 (קישור ישיר)
RTR
IO Legend

סמל האישי של RTR

אייל, גם אתה מקצין את זה רק לצד השני...

תזכיר לי מתי נהרג נהג רכב כשהוא התנגש בכלב ?
טל שביט רוכב מספיק מנוסה בעינך ? איפה הוא היום...

ברור שגם ברכב הכל יכול לקרות, אבל כשיש לך 4 גלגלים ובקרת יציבות כתם שמן לא שווה מוות כמעט וודאי, תאונה בין רכב לרכב שתסיים עם כמה כריות אוויר פתוחות תהיה הרבה יותר רעה בין אופנוע לרכב וכו'..

אופנוע מסוכן מרכב בשלוש מישורים:
1. יותר קל לך להרוג את עצמך.
2. יותר קל לכביש להרוג אותך.
3. יותר קל לנהג אחר להרוג אותך.

תהיה מקצוען, אתה מוריד רק 1 מהשלוש.
RTR לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
ישן 29-10-13, 10:27   #22 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ברור שלא הכל באשמת הנהג ושאופנוע פגיע יותר.
אבל קריאת הכביש תקטין את הסיכון בעשרות מונים. ויכולת שליטה גם על הכלי וגם ביד ימין וגם ידע על ניהול הכביש יוציא אותך ממצבים שגם עם רכב בחיים לא תצא מהם. לאופנוע יש לא מעט יתרונות על רכבים במקביל לזה שיש לך גם חסרונות.

כשאתה רוכב 270, או 100 בכביש של 60 או 70 בתוך העיר בין מכוניות, לא משנה כמה מקצוען אתה, הסיכוי שלך להגיב למשהו שקורה מסביבך הוא אפסי. לא משנה כמה "מקצוען" אתה.

בדיוק כמו שטל שביט נהרג, לך תסביר לסבתא שעמדה במעבר החציה, או למשפחה שעמדה ברמזור ולא עשתה כלום, ש shit happens.

אתם בכלל מפספסים את הנקודה.
אפשר לרכב ולשרוד על דו גלגלי בלי בעיה.
הכל עניין של שליטה עצמית של הרוכב. כשאתה רוכב בלי שום שליטה עצמית ובלי שום יכולת למדר את עצמך ולהגיד "עכשיו אני ארכב לאט יותר", הסיכון שלך גדל עשרות מונים.
כשאתה רוכב עם שליטה עצמית מלאה, להגיד לעצמך "אני לא אעקוף את המשאית מימין עכשיו" או "אני הוריד מהירות כי אין בין מכוניות" או "איזור עירוני, להוריד קצת את היד מהגז", הסיכוי שלך להיפגע הוא משמעותית נמוך יותר ולא שונה מזה של רכב.

באותו אופן אתה יכול לנהוג להנאתך בכביש ורכב שיצא לעקיפה על קו לבן יוריד אותך מהכביש. דווקא עם אופנוע היית יכול לצאת מזה בחיים (קרה למישהו בדיוק ביום ראשון השבוע).
shit happens אבל אתה לא יכול לרכב על אופנוע כאילו יש לך מלאך ששומר עליך כל הזמן, וגם יש לך בועת הגנה מסביבך, וגם אתה יותר חזק ולא פגיע מסופרמן, וגם אלוהים בעצמו שם עין עליך כל הזמן רק בשביל ההגנה הנוספת.
תוריד סיכונים, תחיה. סע כאילו אין מחר, לא יהיה מחר. זה נכון גם ברכב וגם באופנוע.

אתם הפכתם את האופנוע למינימום מכונת מוות שכל מי שרק שם עליה את הרגל, ימות ב 100%. זה כמובן לא נכון ומעוות לגמרי. זה שמישהו טס על הכביש ונהרג, לא אומר שזה באשמת עצם קיומו של הדו גלגלי.
ישן 29-10-13, 11:06   #23 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Tal Raz

אייל מה שאנחנו אומרים זה שמי שנניח נוסע ברכב שהוא יותר בטיחותי מקסימום עושה תאונה? יש חגורת בטיחות, יש כריות אוויר, ובאופנוע הרוכב כמה שיהיה לו מיגון, הוא מתרסק ופגיע הרבה יותר... אני עדיין חושב שאופנוע מסוכן יותר ומי שרוצה ואוהב אופנועים שיסע בזהירות ואך ורק עם מיגון.

Tal Raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-10-13, 12:34   #24 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

תחושת אשליית הבטיחות היא יפה וטובה. אתה מוזמן להגיד זאת גם לאלו שנהרגו או נפצעו קשה בתאונת רכב.
אופנוע זה כלי יותר פגיע, אבל לא בהכרח יותר מסוכן.
גם אקדח זה מסוכן. אם תתן אותו לילד שמשחק איתו ויורה בעצמו, בהחלט הוא יהיה יותר מסוכן מאשר בידיים של מישהו שנזהר.

אם תזהר, תפגע פחות. אם לא תזהר, תפגע יותר. גם ברכב, גם באופנוע. רק שעם רכב, הסיכוי שלך להרוג יחד איתך עוד אנשים, גדול יותר.
ישן 29-10-13, 12:58   #25 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

אתה רחוק מלהגיד דברים נכונים.
אופנוע הרבה יותר מסוכן מרכב.
גורמי הסיכון יכולים להיות אלף דברים, מספיק שאתה חשוף בכביש בצורה קיצונית כזו ביחס לפרייבט ואין לך מושג
מי אלה האלפיים רכבים שנוסעים מסביבך. אין גם מה להשוות רכב סגור לאופנוע.. זה כ"כ שונה.. ההתרסקות.. אוי ואבוי איך אמרת מה שאמרת.
ככה שמה שאמרת על הרוכב.. איך נגיד את זה בצורה שמתאימה לדיון - זה אשליה.

אני לצורך הענין לא מדבר על מהירות של 250 או 100 קמ"ש.
אני מדבר על זה שאופנוע הוא כלי יותר מסוכן מרכב.. וזהו כאילו חחח.. זה נתון נראה לי די ברור.

נערך לאחרונה על ידי cocainhore, 29-10-13 בשעה 13:04.
ישן 29-10-13, 13:48   #26 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cocainhore צפה בהודעה
אתה רחוק מלהגיד דברים נכונים.
אופנוע הרבה יותר מסוכן מרכב.
גורמי הסיכון יכולים להיות אלף דברים, מספיק שאתה חשוף בכביש בצורה קיצונית כזו ביחס לפרייבט ואין לך מושג
מי אלה האלפיים רכבים שנוסעים מסביבך. אין גם מה להשוות רכב סגור לאופנוע.. זה כ"כ שונה.. ההתרסקות.. אוי ואבוי איך אמרת מה שאמרת.
ככה שמה שאמרת על הרוכב.. איך נגיד את זה בצורה שמתאימה לדיון - זה אשליה.

אני לצורך הענין לא מדבר על מהירות של 250 או 100 קמ"ש.
אני מדבר על זה שאופנוע הוא כלי יותר מסוכן מרכב.. וזהו כאילו חחח.. זה נתון נראה לי די ברור.
"חחח".... כן... "חחח".
אופנוע לא "יותר מסוכן". כשהוא עומד בחניה הוא לא יותר מסוכן מהאוטובוס שנמצא בחניה. כשהוא נמצא לבדו בכביש הוא לא יותר מסוכן ממשאית שנמצאת לבדה בכביש.
אופנוע יותר פגיע לדברים חיצוניים מאשר רכב. אבל בניגוד לרכב, כשצריך, אפשר להתחמק מתאונה. על אותו הנתיב אתה יכול לזוז ממפגע. וגם באופן כללי אתה נמצע משמעותית פחות זמן על הכביש מאשר רכב. ואתה כמובן לא מסכן את הסביבה שלך כמו רכב.

מה שאמרתי על הרוכב, זאת מציאות, לא אשליה. העובדה שאתה לא רוכב על אופנוע ורק מונע מדברים של אור ירוק או אמא ואבא אמרו לך "אופנוע זה פויה, אופנוע זה מסוכן", גם לא הופך את הדברים שלך לנכונים.
רוכב טוב יודע לא לכנס לאיפה שרוכב לא טוב או נהג רגיל, כן יכנסו. זאת עובדה, ולא שום אשליה. shit happens קורה בכל מקום.

אולי כמות השתתפות הדו גלגלי בתאונות גבוה, אבל ברמת תאונות קטלניות או עם פצועים קשה, יחסם נמוך יותר.

ואותה אשליה, היא אותה אשליה שיש לך ברכב שאתה בלתי פגיע, או שבאוטובוס, או ברכבת. רק שבניגוד לדו גלגלי, יש לך אשליה ששום דבר בחיים לא יקרה. ואנשים נוהגים ככה בהתאם. ואז הולכי רגל נפגעים, ודו גלגלי מקבל "לטיפה" מנהג שלא שם לב, כי הוא תקוע בקופסה שלו.

אני לא רשמתי שלרכיבה אין סיכון. יש. אבל אפשר למזער אותו. בדיוק כמו שילד בן 20 שיכור נוסע ברכב מסוכן לסביבתו, ככה גם ילד בן 21 על אופנוע שמוציא יותר כ"ס מאשר רכב משפחתי ממוצע מסוכן לעצמו.
ישן 29-10-13, 16:29   #27 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של eL!RaN

לסיכום :
כביש הוא לא משחק !
סעו בזהירות תהיו ערניים תשתדלו כמה שיותר פחות להיות על הכביש
שוב ..כביש זה לא משחק.

אני תמיד אמרתי את זה לעצמי בראש ושהייתי רוכב ועולה על האופנוע תמיד אמרתי לעצמי אלירן אתה לא הולך לחזור תמיד ששמתי קסדה בראש ומיגון אמרתי אלירן הולך לקרות משו לא משנה באיזה מהירות או נסיעה פשוט שעולים על זה צריך לדעת על מה עולים ולדעת שיש הפתעות ולהיות מוכן לכול תרכיש ולדעת בוודאות שהולך לקרות משו כי אם לא נדע על מה עלינו יקרה משו וכמובן שהייתי ערני כמו שור והיה לי 10 מצבי מוות שהייתי היום לא חי אבל צימצתי תסיכון וידעתי לאן אני נכנס בכול רגע נתון שעליתי על אופנוע!
אופנוע עולים עליו וכול רוכב צריך לדעת שהימים שלו ספורים !!!!!
מי שלא יודע אז הוא בבעיה רצינית נקודה .

מקרי מוות שהיו לי ...
1 ] כביש עפולה ... רכב אוודי עשה עקיפה על רכב הייתי על 140 קמ"ש אחרי העקיפה של האוודי על האוודי עוד רכב עשה עליו עקיפה לא ידעתי לאן לברוח הגעתי למצב שהעצרתי תאופנוע ירדתי ממנו וזרקתי תעצמי לצד ואיך אומרים כמו לנטוס מטוס F16 זה מה שעשיתי . כי אם לא הייתי היום מת .
2 ] נסיעה 160 קמ"ש חתול שחור קפץ לכביש בלילה ועצר באמצע ונבהל .. עשיתי השכבה לצד הייתי המום נכנסתי ללחץ למזלי יצאתי בנס .
3 ] תל אביב ...עצירה ברמזור ...רכב מאחורה לא עצר ברמזור למזלי סובבתי תראש אחורה כי מראות זה חרטא ראיתי תתאונה בדמיון שמתי הילוך ראשון זרקתי תעצמי אם האופנוע לצד ימין הרכב המשיך באדום נס היה לי .
4] עצירה במעבר חציה להולך רגיל ... רכב מאחורה בחורה אם גלאקסי לא ראתה כמעט העיפה אותי לטיזינאבד
5 ] בלילה ... באמצע רכיבה על 120 עטלף קפץ לי לקסדה למזלי הורדתי תראש מהר למכסה מנוע אם לא היה תאונה בראש מאבד שליטה נכנס במעקה .
אני יכול לספר מקרים שהיו לי מלא אבל כול פעם שעליתי על הכלי הזה דמיינתי תתאונות ואיך לצאת מהם כי ידעתי שיקרה משו

אופנוע שלי נמכר ואני לא עולה על זה יותר למרות המחלה שלי ואהבה לאופנועים יש לי משפחה מעבר ל 2 גלגלים!

נערך לאחרונה על ידי eL!RaN, 29-10-13 בשעה 16:38.
eL!RaN לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-10-13, 17:28   #28 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eL!RaN צפה בהודעה
אופנוע עולים עליו וכול רוכב צריך לדעת שהימים שלו ספורים !!!!!
מי שלא יודע אז הוא בבעיה רצינית נקודה .
אם כבר הולכים על הקיצון, אז עד הסוף.
מתוך 5 מקרים, 4 מהם הם user error.

כשצעירים ורוכבים על כלים שלא מתאימים לרמה שלך עם כל ההתלהבות, זה מה שקורה.
אותו הדבר היה קורה לך עם רכב. רק שעם רכב לא היה לך לאיפה לברוח במקרה של הרכבים האחרים, והיית עף לקיביניאמו והורג הולכי רגל, או היית עכשיו "תאונה חזיתית" בחדשות.
ישן 29-10-13, 17:39   #29 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של eL!RaN

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
אם כבר הולכים על הקיצון, אז עד הסוף.
מתוך 5 מקרים, 4 מהם הם user error.

כשצעירים ורוכבים על כלים שלא מתאימים לרמה שלך עם כל ההתלהבות, זה מה שקורה.
אותו הדבר היה קורה לך עם רכב. רק שעם רכב לא היה לך לאיפה לברוח במקרה של הרכבים האחרים, והיית עף לקיביניאמו והורג הולכי רגל, או היית עכשיו "תאונה חזיתית" בחדשות.
אם אני ירצה שוב אופנוע אין בעיה אני יעלה עליו כשאני יהיה פנסיונר בן 80 לא עכשיו
ישן 29-10-13, 18:41   #30 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

בוא נתחיל בזה שאני לא מכיר אותך ואתה לא מכיר אותי.. אתה לא יודע שום דבר עליי
אז אין לך סיבה להניח כלום לגבי מה אני יודע או לא יודע על אופנועים וזה לא רלוונטי וגם לא
בא לי להגיב על זה ספציפי כי זה יגרור עוד תגובות לא מועילות.

עירבבת דברים לא קשורים בתגובה של - סכנה לסביבה, משאיות ועוד כמה דברים ואני מצטער
אבל אני לא מבין מה זה קשור לדיון ? שאומרים מסוכן כאן מתכוונים כמובן לנהג. כל הדיון הזה
התחיל מאופנוען שנפגע ומשם אנשים אמרו שזה כלי מסוכן מאוד והם לא טועים.. אתה מדבר על
סכנה שמשאית מהווה לצורך העניין על הכביש, ועל גיל וניסיון של אופנוענים ועל כל מיני דברים
שבכלל לא היו שייכים להגדרה של "מסוכן" בדיון הזה.

אתה הלכת ואמרת בכללי אני יכול להביא לכם סיבות ללמה אופנוע לא פחות מסוכן ממשאית,
מרכב, ממטוס.. אבל מי דיבר על זה ? מה אנחנו חוקרים את רמת הסיכון של כל פרט ביבשה
ובאוויר על הסביבה, ועל אנשים אחרים ? דיברו על סיכון גבוה מאוד של כלי דו-גלגלי ובטח שזה
אומר שהוא יותר מסוכן.. אני צריך להגדיר לך בכוכבית למטה הגדרה מילונית של "מסוכן"
בהקשר של הדיון הזה ? הרי זה ברור מאליו. כבר בזה שאמרת שאופנוע יותר חשוף ופגיע סיכמת
את כל התגובות הקודמות שלך.

אתה גם זורק מספרים ומאשים חוסר ניסיון במקרים\בתאונות.. מאיפה אתה מביא את זה ?
אני לצורך העניין מכיר סיפורים מימי התיכון שחברים קרובים שלי היו מתנדבים במד"א
על תאונות של אופנועים כבדים ומתוך 10 תאונות 9 נגמרו במוות עוד לפני שהגיעו לבית חולים. ( אני זורק מספרים, זה בערך המדד )
אני מכיר עוד סיפור אישי של אדם יקר שאיבד את חייו ( רוכב של 40 שנה על כבישים בארץ ובעולם )
בדרך למקום עבודתו בגלל טעות של נהגת אחרת, אם הוא היה ברכב פרטי הוא היה יוצא עם ציפורן מקולפת.
איך אתה מגדיר סיכון של כלי תסביר לי ?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא