IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

היום הלך לי חבר ילדות עם אופנוע מסוג R1

אם תיקח תאונה ותקביל אותה גם לרכב וגם לאופנוע, אני שם איתך כמה כסף שבאלך שהאפנוען יצא בנזק משמעותי מנהג ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-11-13, 16:57   #31 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של tamos'

אם תיקח תאונה ותקביל אותה גם לרכב וגם לאופנוע, אני שם איתך כמה כסף שבאלך שהאפנוען יצא בנזק משמעותי מנהג הרכב.
לא משנה איזה תאונה, אם זו התנגשות, החלקה, או אפילו התנגשות בחנייה. רוכב האופנוע תמיד יפגע יותר.
וזאת מסיבה פשוטה, הוא פחות מוגן, אין לו מעטפת שתבלום את המכה כמו אוטו, במיוחד בתאונות קטלניות.
תקח לדוגמא את ההחלקה של טל רז, באוטו גם אם היא הייתה קורת, טל רז היה יוצא בלי כוויות ובלי חבישות. ויותר מזה, רוה הסיכויים שהוא לא היה נקלע למצב הזה מלכתחילה בגלל שהוא על 4 גלגלים וגם בגלל ESP.
tamos' לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-11-13, 17:54   #32 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tamos' צפה בהודעה
אם תיקח תאונה ותקביל אותה גם לרכב וגם לאופנוע, אני שם איתך כמה כסף שבאלך שהאפנוען יצא בנזק משמעותי מנהג הרכב.
לא משנה איזה תאונה, אם זו התנגשות, החלקה, או אפילו התנגשות בחנייה. רוכב האופנוע תמיד יפגע יותר.
וזאת מסיבה פשוטה, הוא פחות מוגן, אין לו מעטפת שתבלום את המכה כמו אוטו, במיוחד בתאונות קטלניות.
תקח לדוגמא את ההחלקה של טל רז, באוטו גם אם היא הייתה קורת, טל רז היה יוצא בלי כוויות ובלי חבישות. ויותר מזה, רוה הסיכויים שהוא לא היה נקלע למצב הזה מלכתחילה בגלל שהוא על 4 גלגלים וגם בגלל ESP.
אני אשאל אחרת.
האם אתה יכול השוואת תאונה של אופנוע לרכב?
האם הם עוברים את אותם התאונות?
אם טל היה ממוגן כמו רוכב טוב, האם עדיין היו לו כוויות ותחבושות?
האם רכב יכול להידחף בין מכוניות? האם רכב יכול לתת קצת גז ולהעלם מהכביש לכל כיוון כשאוטובוס טס מאחוריו? האם נהג רכב שרואה פניה, חושב לעצמו "כמה מהר אני יכול לעשות אותה?" וכנס אליה במהירות שהוא לא בטוח שיצא ממניה?

אופנועים ורכבים פועלים אחרת.
כשאתה רוכב, אתה צריך לדעת שאתה פגיע, לא רואים אותך, ולרכב בהתאם. ואם אתה לא מכיר את הכביש לא לעשות אותו ב 200 כאילו אתה מינימום סופרמן.

ברור שבפגיעה רוכב יפגע יותר. אבל במקביל לרוכב יש יותר אפשרויות להתחמק מתאונות קטלניות שנהג רכב לא מסוגל.
הסיבה מדוע יש יותר תאונות קטלניות עם רוכבים, היא בגלל שהם כל הזמן בתנועה, לעומת נהגים שפשוט עומדים.

לפני כמה שנים (לפני ששיחקו עם המספרים לטובת חברות הביטוח) היה מחקר שהראה שפחות רוכבים נפגעים קטלנית או קשה בסופי שבוע ביחס שלהם לעומת רכבים. לא בכמות תאונות כמו שרוב המספרים מדברים, אלא כמות הנפגעים.
וזאת בגלל שתאונה קטלנית עם רכב שקורת כל סופשבוע, היא כמעט תמיד מינימום שני הרוגים או הרוג ופצוע קשה. מדי פעם מספר רב של הרוגים. עם אופנוע זה נדיר.
ישן 05-11-13, 18:01   #33 (קישור ישיר)
IO Pro

אייל תשאל את עצמך שאלה אחרת, אתה נהג טוב ולוקח אחריות על החיים שלך עם המיגון הכי טוב שהשוק יכול להציע לך
ובא בנאדם מאחורך ונותן לך קטנה

תגיד לי אתה איפה הדרך יותר קלה אל האספלט, כשאתה ברכב או באופנוע?

אתה חושב שעם אופנוע יש לך אחוזי התחמקות רבים יותר מתאונה? צודק ולא צודק.
כלומר, אם אתה רואה את התאונה מולך כן יש לך אפשרות לברוח בגלל הניידות
אבל אם זה קורה לך.. אין דבר שאתה יכול לעשות בזמן שעם רכב כן

יצא לך לראות משאית שעולה על רכב פרייבט כולו מעוך ומתחת ל-2 גלגלים הקידמיים של המשאית כשהיא ממשיכה לנסוע כאילו כלום..
הנהג הנפגע שהוא במקרה דוד שלי לא עזב את הגז, זו הסיבה למה הם ניצלו, מה יש לך לעשות במקרה כזה עם אופנוע?

או מקרה נוסף? נסעתי באוטובוס מחיפה לתל אביב, אוטובוס בצד שמאל, אוטובוס בצד ימין, ונהג אופנוע באמצע - מחזה לא נעים
ואל תגיד שהיה אפשר למנוע את זה, האוטובוס נכנס תוך כדי נתיב ועף לאוטובוס השני, עיניין של עשירית השנייה

או שהכביש מכוסה בחול, נסע קטנוע בקושי על 30 ונעצר בכיכר, העצירה על השיכבת אבק\חול שהייתה שם העיפה אותו קיבינימט והמזל שלו שאף אחד לא היה על הכביש
או משאית שמרימה אבנים וסלעים ופתאום נשברת הסגירה האחורית והכל מדרדר (באזור שרשרת, מכיוון ב"ש)
נהגי אופנועים התחילו ליפול בגלל חתיכות אבנים קטנות שעל הכביש, גם שהם היו ברדיוס של 25\50 מטר
או חורים קטנים בכביש שיכולים להפיל אותך בגלל חוסר תחזוקה ואין תאורה בערך חצי קילומטר כשסביבך עצים (בין אור הנר לניר עם)

כל אלה סיפורים אמיתיים והם בעצם הסיבה למה ירדתי מהקטע של הדו גלגלי

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 05-11-13 בשעה 18:19.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-11-13, 18:33   #34 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

המדד של החברות ביטוח לקח בחשבון שבסופי שבוע יש על הכביש בערך פי 400 יותר רכבים
מאופנועים ? אופנוע יותר חשוף לפגיעה ( פי כמה ) = מהות הדיון הזה.
ברמת הפרט שזה מה שחשוב כאן.. ברגע שאתה עולה על אופנוע או על אוטו איפה אתה יותר מסתכן ?
ברור שעל אופנוע. גם שאתה אתה רוכב מקצועי וזהיר ? ודאי, כי רכב יותר בטוח בשבילך על כביש.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-11-13, 19:49   #35 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Lior2k צפה בהודעה
אייל תשאל את עצמך שאלה אחרת, אתה נהג טוב ולוקח אחריות על החיים שלך עם המיגון הכי טוב שהשוק יכול להציע לך
ובא בנאדם מאחורך ונותן לך קטנה

תגיד לי אתה איפה הדרך יותר קלה אל האספלט, כשאתה ברכב או באופנוע?

אתה חושב שעם אופנוע יש לך אחוזי התחמקות רבים יותר מתאונה? צודק ולא צודק.
כלומר, אם אתה רואה את התאונה מולך כן יש לך אפשרות לברוח בגלל הניידות
אבל אם זה קורה לך.. אין דבר שאתה יכול לעשות בזמן שעם רכב כן

יצא לך לראות משאית שעולה על רכב פרייבט כולו מעוך ומתחת ל-2 גלגלים הקידמיים של המשאית כשהיא ממשיכה לנסוע כאילו כלום..
הנהג הנפגע שהוא במקרה דוד שלי לא עזב את הגז, זו הסיבה למה הם ניצלו, מה יש לך לעשות במקרה כזה עם אופנוע?

או מקרה נוסף? נסעתי באוטובוס מחיפה לתל אביב, אוטובוס בצד שמאל, אוטובוס בצד ימין, ונהג אופנוע באמצע - מחזה לא נעים
ואל תגיד שהיה אפשר למנוע את זה, האוטובוס נכנס תוך כדי נתיב ועף לאוטובוס השני, עיניין של עשירית השנייה

או שהכביש מכוסה בחול, נסע קטנוע בקושי על 30 ונעצר בכיכר, העצירה על השיכבת אבק\חול שהייתה שם העיפה אותו קיבינימט והמזל שלו שאף אחד לא היה על הכביש
או משאית שמרימה אבנים וסלעים ופתאום נשברת הסגירה האחורית והכל מדרדר (באזור שרשרת, מכיוון ב"ש)
נהגי אופנועים התחילו ליפול בגלל חתיכות אבנים קטנות שעל הכביש, גם שהם היו ברדיוס של 25\50 מטר
או חורים קטנים בכביש שיכולים להפיל אותך בגלל חוסר תחזוקה ואין תאורה בערך חצי קילומטר כשסביבך עצים (בין אור הנר לניר עם)

כל אלה סיפורים אמיתיים והם בעצם הסיבה למה ירדתי מהקטע של הדו גלגלי
תשובות לכל השאלות שלך:

כן, קרא לי לא מעט שרכבים לא בולמים ברמזור ורוצים להמשיך ישר. זאת הסיבה מדוע אני תמיד מסתכל אחורה כשאני ראש ומעט לרמזור או עומד לבד ברמזור. פעמיים זה הציל אותי עם האופנוע, פעם עם הרכב עם אוטובוס שלא עצר.

יצא לי לראות משאית נכנסת באוטובוס מאחור, ויצא לי לראות משאיות שפונות על אופנועים. תמיד הניידות של הדו גלגלי אפשרו לו להתחמק ללא מגע אפילו קרוב. יש יתרונות כל עוד אתה מעורה במה שקורה מסביב (כולל מאחורה).

את מקרה האוטובוס שלך בהחלט אפשר למנוע. לא לנסוע בין שני אוטובוסים, כלומר אני לא מכניס את עצמי בכלל למצבים כאלו גם אם זה אומר לנסוע מאחור ולהמתין.

ואין לך אפילו מושג כמה פעמים עליתי על חול, שמן, כבישים משובשים אפילו במהירויות גבוהות.
הכל עניין של להפעיל את העיניים שנולדת איתם. להסתכל על הכביש קדימה, וגם מיומנות.
אין לך מושג כמה פעמים ראיתי בור בהמשך הכביש ומראש תכננתי להתמודד איתו ורכבים מולי נכנסו בו אחד אחרי השני כולל רכב שאיבד שליטה וכמעט הוריד הולכת רגל בגלל זה.

אבן קטנה ברדיוס של 25-50 ס"מ זאת לא אבן קטנה, זה סלע ענק.
אני רכבתי עם אופנוע כביש טהור גם בשבילים עם אבנים, אפילו בחולות. אפשר, בר ביצוע. ידע, תכנון, וניסיון. דברים שבתור רוכב אתה צריך ללמוד. זה שאנשים עולים על קטנוע עם יד בפלאפון, יד שניה על הגז, רגל פה, רגל שם, קסדת חצי ומסתכלים על הבחורה במדרכה, זה לא רוכב דו גלגלי. זה סתם מתאבד והוא לא "שייך" לסטטיסטיקה של רוכבים. זה כמו הילדים בין 10 על קורקינט ב 60 על המדרכה בלי קסדה או מיגונים בין אנשים.
ישן 05-11-13, 19:56   #36 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cocainhore צפה בהודעה
אופנוע יותר חשוף לפגיעה ( פי כמה ) = מהות הדיון הזה.
אם אני אגיע אם האופנוע שלי לאמצע הכביש, אבלום, אוריד את המיגונים, אמתין לרכב שיכנס בי, כן, בטח שאני אהיה יותר חשוף.
אבל אני לא. אני פעיל על הכביש, אני מסתכל מה שקורה, אני לא נותן לרכבים או דברים אחרים להכנס בי.

כשאתה לוקח את המשפחה שלך לצפון לטיול אתה מתכנן שהרכב יעוף לתהום ויהרוג כמעט את כולם?
כשאתה נוסע באוטובוס אתה מתכנן שהנהג יכנס במשאית ויהרוג אותך?
כשאתה עומד במעבר חציה אתה מתכנן שירכב יאבד שליטה וידרוס אותך?
כשאתה עומד עם הרכב ברמזור את מתכנן שרכב מהצד השני יעוף וימחוץ אותך למוות?

Shit happens. לכל השאר מפעילים את הראש.
זה שיש אנשים שרוכבים מבלי מיגון, או רוכבים באופן מסוכן בהכרח, או נותנים לאגו שלהם לרכב ולא לשכל, יש בכל מקום. הם מסוכנים לעצמם. אבל הם לא "רוכבים" אלא דפוקים. בגלל זה אני אומר שרוכב צריך ללמוד לרכב, לא לשחק בכאילו. מי שכן (כרי המדוברים פה), בסופו של דבר, זה מה שקורה. ואין לזה קשר אם היו עושים את זה עם רכב או אופנוע. עם רכב הם פשוט יכולים להרוג הולכי רגל (אז לא מסוכנים לעצמם אלא לכל האחרים) או להתרסק על עמוד בכביש המהיר (מסוכנים גם לעצמם וגם לחברים שלהם).
ישן 05-11-13, 20:00   #37 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

גם לי יצא לראות אופנוען מבוגר על אופנוע סטייל הארלי עם קעקועים וכל הפוזה שנפל על הריצפה
כמו מגבת מטבח שמישהו פתח את הדלת של האוטו ולא ראה אותו מתניע ( שתידלקתי את הרכב בארה"ב זה היה גדול ). פינו אותו באמבולנס
על פתיחת דלת. מעניין מה היה קורה לו ברכב פרטי.. המקרים האלה לא נכנסים גם
לסטטיסטיקה.
כל מה שציינת ( דרך אגב ) על הבורות וההסתכלות קדימה זה ניסיון של כל נהג נורמלי בכביש,
ראייה נורמלית, חושים רגילים. הורג אותי שכל אחד שנוסע עם אופנוע או טרקטורון ויודע להסתכל
קדימה ויצא ממצב ביש אחד או שניים חושב שהוא פעלולן או נהג מקצועי.

שאני לוקח את עצמי לנסיעה באוטו אני לא חושב על תאונות או רועדות לי הביצים.
אני עירני, נוסע כמו בן אדם ואין לי אשלית בטיחות.
אופנוע יותר מסוכן בהרבה לא יעזור לך בדין.

תהיה הכי פעיל שיש - אתה מוגבל בכביש נקודה..

נערך לאחרונה על ידי cocainhore, 05-11-13 בשעה 20:08.
ישן 05-11-13, 20:15   #38 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cocainhore צפה בהודעה
כל מה שציינת ( דרך אגב ) על הבורות וההסתכלות קדימה זה ניסיון של כל נהג נורמלי בכביש,
ראייה נורמלית, חושים רגילים. הורג אותי שכל אחד שנוסע עם אופנוע או טרקטורון ויודע להסתכל
קדימה ויצא ממצב ביש אחד או שניים חושב שהוא פעלולן או נהג מקצועי.

שאני לוקח את עצמי לנסיעה באוטו אני לא חושב על תאונות או רועדות לי הביצים.
אני עירני, נוסע כמו בן אדם ואין לי אשלית בטיחות.
אתה חי בסרט. באמת. סרט טוב כזה עם פרחים, עפיפונים, פיות ולפרקונים שמציעים לך את הקלחת שלהם.

נהג "נורמלי" בארצנו תקוע על הרכב מולו או זה שהוא מתכנן לחתוך.
נהגים רגילים לא מסתכלים לשום כיוון. לא לצדדים, מתעלמים מהאוטובוס שיוצא מהחניה ואז מתעצבנים כשהוא "פתאום" שם מולם. לא עוצרים בשיט להולכי רגל שכבר התחילו לעבור, שלא לדבר על לעצור בכיכר.
הם יחתכו אחד את השני בלי רחמים, הם יכנסו באדום ב 130 רק כי לא בא להם לבלום, והם ידבקו אליך בין אם אתה רכב, אוטובוס, אמבולנס או קטנוע כאילו הכביש שלהם ואתה רק מפריע להם.

אני מתעצבן שכל "נהג" הופך את עצמו למינימום שומאכר גם אם רק שלשום קיבל את הרישיון. חותך רכבים, עוקף מימין, משמאל, ואז כשהתאונה קוראת זה מעולם לא באשמתו. כשהוא נכנס בקיר, זה היה אלכוהול ולא הוא. כשהוא הוריד הולך רגל או נהרג באוטובוס, הוא היה "נורמטיבי" שזאת מילה מעולה להגיד "הוא היא דביל אבל אהבנו אותו, אז התעלמנו מאיך שהוא נוהג באמת".

אז עם כל הכבוד ליכולת שלך, בדיוק כמו שאתה חושב שכל האופנועים זה מסוכן, אני חושב שזה נגיד למצוא נהג שיודע באמת לנהוג. ומי שכן יודע, אתה מגלה שהוא גם רוכב או היה רוכב נורמלי.

גם לי אין אשליות על בטיחות. אבל אני יודע להתמודד איתן. ברכב, אתה לא מתמודד. מה שיגיע יגיע. אתה מתעלם פשוט. שזה הכי קל.
ישן 05-11-13, 20:19   #39 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

טוב אח שלי, תהיה בריא.
ישן 05-11-13, 23:10   #40 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל חלסססס

אופנוע יותר מסוכן !!! אז מה !!!!!

מה כואב לכם ???? י

יש מיליון דברים מסוכנים שאנשים עושים .... במודע !!!

לוקחים סיכון , עושים את המקסימום כדי להיזהר ו... תאונות קורות !!! ( תאמינו לי , אני בבית

מושבת עם גבס אחרי ניתוחים מחכה ברגעים לחזור לרכב על האופנוע שלי )
mevorach לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-11-13, 0:45   #41 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mevorach צפה בהודעה
אופנוע יותר מסוכן !!! אז מה !!!!!

מה כואב לכם ???? י

יש מיליון דברים מסוכנים שאנשים עושים .... במודע !!!

לוקחים סיכון , עושים את המקסימום כדי להיזהר ו... תאונות קורות !!! ( תאמינו לי , אני בבית

מושבת עם גבס אחרי ניתוחים מחכה ברגעים לחזור לרכב על האופנוע שלי )
כל מילה בסלע.
תאונות קורות ובאופנועים לעיתים שלא באשמת הרוכב כלל. צריך להבין ולהפנים שמי שנוסע על אופנוע לוקח על עצמו אחריות כבדה.

Sent from my DROID RAZR using Tapatalk

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

נערך לאחרונה על ידי rouvio, 06-11-13 בשעה 0:51.
rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-11-13, 2:56   #42 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של S-man

היו היה לי פעם נינגה קווסקי נינגה, התהפכתי, התרסקתי לתוך רכב חונה בלילה גשום, איך יצאתי עם יד שבורה ופציעות יבשות זה עדיין אף אחד לא יכול להסביר, מה שבטוח שאת הדו גלגלי העפתי אותו באותו שבוע מהחיים שלי, מאז מתנייד עם 4 גלגלים גודשים עם כריות אויר ושלדת פלדה מסביבי.
אהבתי אופנועים, אהבתי גם בשטח, אבל אופנועים זה משאלת מוות ואין מה לעשות נגד זה.
ישן 06-11-13, 3:01   #43 (קישור ישיר)
IOPanel

סמל האישי של rouvio

משאלת מוות אכן, אם אתה מחליט לעלות על אופנוע (בטח ובטח על מפלצת כזו שכל כך חזקה) בלילה גשום. זו אחריות שלך, ובינינו.... פישלת.
לא גילית אחריות בסיסית.

מישהו לא מסכים איתי?

Sent from my DROID RAZR using Tapatalk

Intel
I7 3770K | Asus Maximus V Gene |
4x4GB Samsung 30nm kit 1600@2400 | EVGA GTX 780 | 2x64GB OCZ SSD RAID 0, 3TB Storage | Antec Signature 850Q | 3x Benq 24" LED
Corsair H100 Liquid Cooling | Coolermaster HAF 932 | Kingpin Dragon F1 LN2/DICE pot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amadey צפה בהודעה
ב gta אין לי בעיה לשחק גם במנוע של gta vc רק עם עלילה ועיר אחרת.

rouvio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-11-13, 7:42   #44 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של S-man

מה לעשות שבזמנו זה היה אמצעי התחבורה היחידי שלי? ושאני מדבר על לילה גשום אני מדבר על 9-10 בערב כביש רטוב אחרי גשם...
ישן 06-11-13, 8:46   #45 (קישור ישיר)
IO Member

מעניין אם הפסקתם גם לשתות או לאכול שוורמה כי הרבה יותר אנשים מתים מסרטן או התקפי

לב מאשר תאונות אופנועים , תפסיקו להיות חנונים !! מפחדים לרכב ?? אין בעיה , תפסיקו להטיף

מוסר לאלו שלא מפחדים !!!! מה כואב לכם ???? לנו כואב ... הרבה יותר
mevorach לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא