IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע כל נושא הקשור לרמקולים , אוזניות , כרטיסי קול , מערכות סטריאו , מגברים ומערכות קולנוע ביתי

ציוד היקפי : כרטיסי קול , רמקולים ומערכות שמע

כרטיסי קול "סראונד" 7.1 לאוזניות עם שני דרייברים בלבד... מזזה?!

טוב אני צריך עזרה! אחרי שנים ארוכות שאני אנטי בכל מה שקשור לאוזניות, ותמיד השתמשתי בסטים של 5.1 או 4 ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-11-13, 4:13   #1 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל כרטיסי קול "סראונד" 7.1 לאוזניות עם שני דרייברים בלבד... מזזה?!

טוב אני צריך עזרה!

אחרי שנים ארוכות שאני אנטי בכל מה שקשור לאוזניות, ותמיד השתמשתי בסטים של 5.1 או 4 רמקולים (קדמי + אחורי + סאב. עם או בלי סנטר), החלטתי לעבור לאוזניות בכל זאת.
וזה לא שיש לי בעיה למות בBF4 עם 4 רמקולים, אני פשוט רוצה לגוון ולמות קצת עם אוזניות...

כבר כמה ימים אני מנסה להבין את הקונספט של אוזניות עם שני דרייברים בלבד (אחד בכל אוזן), שבכל זאת מאפשרים דרך התוכנה - הדמיה כזו או אחרת של סראונד.

עד כאן, הכל טוב ויפה, ועכשיו מתחילות הבעיות.

למעט דגמים בודדים שממש מגיעים עם מספר אלמנטים בכל אוזן (כמו הרייזר טיאמנט), רוב האוזניות המיועדות לגיימרים מגיעות עם שני אלמנטים בלבד (כן, אם היו ספקות, אני מחפש אוזניות + כרטיס קול לגמרי נטו למשחקים. למוסיקת רקע אני מסתדר עם הכרטיס אונבורד). גודל האלמנטים משתנה מדגם לדגם, ותכלס, 40 ממ, 50 ממ, וואט-אבר (אני תמיד מאמין שבכל מה שקשור במוסיקה\סאונד, הדבר היחיד שקובע זה איך זה נשמע לך באוזן, ולא שום דבר אחר).

כמו שאני מבין, התוכנות המגיעות עם האוזניות (בחלק מהמקרים כמובן), מתהדרות באופציה של "אפסקייל" כזה או אחר להדמיית סראונד של 7.1 - באופן לא מפתיע אלו האוזניות המתחברות עם USB למחשב, מה שלמעשה אומר שהן באות עם כרטיס קול משל עצמן, ואיתו התוכנה שמדמה את ה"סראונד".

בחלק מהמקרים, יש אפילו מתאם USB שאליו מתחברים הקונקטורים של האוזניות - הפלג 3.5 של האוזניות עצמן והפלג של המיקרופון.

על הלוח שלי - דלוקס של אסוס - יש כרטיס קול מובנה שאני מכיר מרוב הלוחות האחרים שלי, שהוא Realtek® ALC1150 - בכלל לא רע. עם הדרייברים של הרילטק יש תמיכה סבירה למוסיקה, סראונד ושאר ירקות. עדיין אין לי ספק שלא יהיה קשה למצוא אלטרנטיבה מוצלחת יותר.

על פניו הכל נשמע הגיוני וברור. והנה מגיעות השאלות:

למה להשקיע באוזניות שמגיעות עם כרטיס USB כזה שאמור לספק את התוכנה להדמית הסראונד, מה שאומר שאני "מבזבז" לפחות חלק מהכסף על כרטיס הקול, ולא בהכרח על איכות האוזניות.

האם עדיף להשקיע באוזניות "רגילות" שאינן מגיעים עם מתאם USB שכזה - מה שכביכול יאפשר התמקדות באיכות האוזניות, ולא בכרטיס הקול שמגיע איתן?

האם הכרטיס שמגיע עם הלוח יודע לספק את התמיכה ב"סראונד" כפי שיעשה כרטיס קול USB יעודי שכזה, מהסוג שמגיע עם האוזניות?

ועל הבסיס הזה, אולי בכלל שווה להתמקד בכרטיס קול יעודי, כמו ASUS Xonar Phoebus, שבוודאי מגיע עם תוכנת "סראונד" שכזו בעצמו, תוכנה שיודעת לדמות סראונד גם בשני אלמנטים בלבד - ולהוסיף אוזניות "רגילות".

וכן, אני יודע שיש הדמיות סראונד מעולות גם בלי שצריך לעשות שום דבר ברמת התוכנה כמו ה"וירטואל ברבר שופ" (מי שלא מכיר- חובה להקשיב! אבל עם אוזניות כמובן, זה לא ממש שווה משהו בלי), מה שאומר שחלק גדול מה"הדמיה" נעשה על ידי המוח ממילא. צרפתי לינק למי שעוד לא מכיר:

בגדול אני חייב להודות שאני חומד זוג כזה:
Sennheiser PC 363D - Gaming Headset Stereo Surround - Noise Cancelling Microphone
אבל יש עוד אלטרנטיבות שבאות בחשבון.
והאם מישהו יכול להמליץ על האסוס סונאר u7? אני מעדיף להשאיר מקום בחריצי ההרחבה על הלוח לכרטיסי מסך.
אז יאללה, אני זקוק נואשת פה לאיזה מורה נבוכים. מי מרים את הכפפה?
מי עושה לי סדר בבלאגן???
HELP

נערך לאחרונה על ידי ete, 24-11-13 בשעה 16:39.
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-13, 14:52   #2 (קישור ישיר)
IO Member

לי יש בחדר 5.1 של לוגיטק עם כרטיס טיטניום, וללילות יש לי אוזניות Rage של קריאטיב.
האוזניות הם USB מדמות סראונד, האוזניות נקנו למשחקים אך עושות שרות מעולה גם בסרטים.
הסראונד לדעתי - ממש לא מורגש באוזניות, לעומת הדבר האמיתי, אז אל תצפה ליותר מידי.
tomer03 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-13, 15:02   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

יש לרייזר תוכנה מדמת סראונד, נקראת רייזר סראונד: Razer Surround Personalized 7.1 Gaming Audio Software - Razer United States
עובד יופי עם ה-7H שלי.

אוזניות 7.1 עם באמת 7 דרייברים זה הכי פחות טוב, כי אלו דרייברים קטנים ובדר"כ פחות איכותיים, והרי אוזניים יש לנו שתיים ולא שבע, שני דרייברים עדיף עם הדמיה תוכנתית.

בכרטיסי קול מתקדמים כמו הזונאר (Xonar) של אסוס לפעמים יש פונקציה כזו מובנית, אבל התוכנה של רייזר הכי פשוטה לשימוש.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-13, 4:28   #4 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

קודם כל תודה על התשובות

אבל אני עוד צריך כמה הבהרות בבקשה.

כמה כרטיס קול USB שכזה, שמגיע עם האוזניות, נותן באמת פיתרון של "סראונד" באוזניות עצמן?

התוכנה המדוברת של רייזר דורשת פתיחת פרופיל + רישום, האם כך?
על פניו, ממה שראיתי ב"דמו" שלהם בלינק - הסאונד אכן משתנה פלאים - הופך עשיר יותר ואכן נותן תחושה של "עטיפה" - אבל, זה מרגיש נורא על חשבון הדיוק. המריחה הזו של הסאונד ה"פלט" יחסית (לפני האופציה של הסראונד), הופכת אותו למאוד עוטף אבל ברמה שמקשה על ההבחנה הבסיסית של מה מגיע מאיזה צד. שלא לדבר בכלל על מה מגיע מלפנים או מאחור.
בדרייברים של הכרטיס שלי (האונבורד), יש מצב של DTS-אולטרא-פיסי-II, ושם יש אופציה לסראונד שמרגיש שעושה את אותה העבודה פחות או יותר. במוסיקה וסרטים זה לא בלתי נסבל, אבל במשחקים... זה לגמרי גורם לי לאבד את הצפון! (ואת המערב והמזרח והדרום).
ולא שאני מאשים את האופציה הזו בזה שפרקים לי תטוסיק ב BF4, אבל כשאני משחק עם 4 רמקולים (קדמיים\אחוריים), יש מובחנות הרבה יותר טובה ברמת הכיוונים. ואז כשמישהו יורה בי, אני יודע לפחות מאיזה צד קיבלתי את הכדור (לא שזה עוזר לי, אבל... שיהיה).

האם אוזניות "גיימינג" שמגיעות עם כרטיס\חיבור USB, עושות עבודה יותר טובה?

הערה:
אני מחפש חווית משחק טובה יותר - היום כשאני משתמש באוזניות אני מסתפק באלו של האיפון, ובתור מקרופון אני משתמש בזה שמגיע עם המצלמת WEB שלי. ואגב, אף אחד מהחברים שלי עוד לא התלונן שהוא "לא שמע אותי" כמו שצריך כשצעקתי עליו שזה שהרגע ירה בי, עולה במדרגות אליו.
אני לא צריך "איכות" למוסיקה (יש לי מספיק ציוד אודיופילי למוסיקה, בלי קשר למחשב הספציפי שעליו אני משחק). רק מחפש אופציה מוצלחת כשאני משחק עם חברים - כך שאני לא יכול להשתמש ברמקולים כי שומעים אותם במקרופון - וצריך אוזניות. כמו גם כשאני משחק בלילה מאוחר וחברה שלי ישנה, ואם אני מעיר אותה עם רעשים של טנקים מתפוצצים היא סתם מציקה לי ורוצה סקס, ולא נותנת לי לשחק! (לא חוצפה???).

אז למה לעזאזל להוציא 1000 שקל על כרטיס קול כמו הסונר? או 500 לגרסת ה U7 שעליה זממתי?
ולצורך העניין, למה לא לקנות אוזניות רגילות עם או בלי מיקרופון, בלי הצורך לשלם את האקסטרא על כרטיס קול הUSB שמגיע עם הדגמים המדוברים???
(אני מניח שאני יכול להבין את זה אם מישהו משחק בלפטופ, ויש לו שם כרטיס קול מחורבן במיוחד או שהמחשב שלו מורכב מלוח אם שעלה 70 שקל שאבא שלו הביא מחבר שיש לו בסטה בשוק הכרמל למנורות יד שניה ועבר שם אלטא-זאכן בבוקר והשאיר לוח שהוא מצא בפח זבל)
או משהו
ישן 26-11-13, 5:09   #5 (קישור ישיר)
IO Pro

כשהיו לי אוזניות מתוצרת USB, כשהעברתי בין הכרטיס קול הפנימי לחיצוני (ראה מפרט)
עדיין היה שינוי לטובה, הן באיכות הסאונד והן בסראונד.
החיבור הפיזי לא בהכרח "קובע" כל עוד תגדיר בביוס את הכרטיס.
זו הסיבה למה "שווה" להוציא סכום כסף על כרטיס קול חיצוני

הכל הדמייה של AC3\EAX או אפילו שימוש בתוכנה Alchemy של קרייטיב
היו לי זוגות 5.1\7.1 ווירטואליות ואמיתיות, וקשה להסביר..
5.1 אמיתיות עדיפות
7.1 ווירטואליות עדיפות

המלצתי הכנה אלייך, לא תמצא סט אוזניות טוב יותר בטווח מחיר לגיימינג
תמהר הן 451 ש"ח, אתמול ראיתי אותן ב-600-650 שזה המחיר הסטנדרט באתר שלהם, דוד שלי קנה, חברים שלי קנו
ובארץ מוכרים אותן בערך ב-1200..
http://www.ushops.co.il/BUY2USA/prod...roduct_id=6018

נערך לאחרונה על ידי Lior2k, 26-11-13 בשעה 5:16.
Lior2k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-11-13, 20:23   #6 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אוקי תודה על הלינק

אתה מבסוט מהן? כשאתה משתמש בהן יש מובחנות טובה מבחינת כיוונים? גם קדימה ואחורה?
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא