IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

290 tri x

אם יש לך רייזר אחד שכן עובד: חבר כרטיס אחד ישירות לסלוט הכי עליון כרטיס שני לסלוט הכי תחתון וכרטיס ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-02-14, 19:53   #31 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של dudu_azran

אם יש לך רייזר אחד שכן עובד:
חבר כרטיס אחד ישירות לסלוט הכי עליון
כרטיס שני לסלוט הכי תחתון
וכרטיס שלישי באמצעות רייזר לאחד הסלוטים האמצעיים
dudu_azran לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-02-14, 22:35   #32 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אני מודה שלא בא לי להחליף לוח, וגם לא לעבור לקירור מים.
חשבתי על קירור מים, אבל זה נראה לי כמו הרפתקאה מיותרת, וגם עם ה OC שאני עושה כרגע, קשה לי להגיד שאני רואה הבדלים סופר משמעותיים בהתנהגות של המחשב בכל מה שקשור למהירות. גם במקרה קיצוני של עבודה עם פרמייר, אז במקרה הגרוע צריך לחכות עוד דקה לסוף רינדור הסרט...
היום אני עם הנוקטואה HD14 (שקר כלשהו - לא ממש זוכר את האותיות הקטנות של הדגם), וממה שיצא לי לראות באינטרנט, כל ההבדל בינו לבין קירורי מים, זה במקרה הקיצוני 5 מעלות. לא שאני מזלזל חלילה, אבל אפשר לחשוב כמה זמן ביום המעבד באמת נמצא ב-100 אחוז עבודה.

אני מסכים שבכרטיסי מסך זה קצת שונה, אבל לעבור לקירור מים בשביל להצליח להכניס כרטיס מסך שלישי למארז... נראה לי קצת יותר מדי (שלא לדבר על הזמן של לחכות לחלקים, כי הרי זה לא שאני יכול ללכת לבאג ולקנות אותם (או לכל חנות אחרת לצורך העניין), וכמובן העלויות).
תקנו אותי אם אני טועה, כמובן.

בתור התחלה, הייתי שמח לנסות לדחוף שם כרטיס 290 אחר, כלומר לא TRIX כמו שיש לי, רק בשביל לראות איך זה מתנהג עם שלושה כאלו.
מכירים מישהו שיש לו?

והרעיון של דודו היה מה שעשיתי במקור, אבל בגלל שזה מעביר את כל המחשב לקונפיגורציה חדשה של שלושה כרטיסים (שאחד מהם - האמצעי, צריך ללמוד לרחף (טוב אני אמצא דרך לשים אותו רק לצורך הבדיקה)), אני עוד לא לגמרי יודע כמה זה הופך את כל המערכת לפחות יציבה, ואם זה הרייזר עצמו או הלוח, או משהו אחר. אני אעשה ניסויי רייזר על מחשב אחר שהכל פה תקין, רק בשביל לראות שלא קיבלתי שני כבלים דפוקים, ואז אולי נהייה יותר חכמים...
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-02-14, 23:42   #33 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

NH-D14, היית קרוב :P קירור האוויר הטוב בעולם.
אני לא מסכים לגבי מה ששמעת - קירור מים מוריד 5 מעלות מה-D14.
קירור מים ייתן לך טמפרטורות טובות מאוד למעבד, אבל לא חריג (30 מעלות באיזור) וטמפרטורות מאמץ ללא תחרות, תלוי כמובן במערכת, אבל 50 מעלות במאמץ (4.6 גה"צ) זה מה שאני מקבל ללופ עם כרטיס בודד, מעבד ורדיאטור בודד 360 דק.

בכרטיס המסך, המצב שונה מאוד. הטמפרטורות הזויות, 28 במנוחה OC, ו-36 מאמץ OC.
כןכן, לא טעיתי 36 מעלות. (אותה מערכת, כרטיס 780. עם R9 הטמפרטורה תהייה גבוהה ב-5 מעלות מקסימום)
ומרווח ה-OC עלה, למרות שלא הגעתי לקצה היכולת של הכרטיס מבחינה טרמית, משהו עובד!

יש אחלה סרטון של ליינוס על זה:

אבל צריך גם לאהוב את זה כדי לעשות את זה. אם לא יהיה לך כיף לעשות את זה, אתה תתייאש בהרכבה.

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-14, 1:36   #34 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של dudu_azran

איך תכננת למקם את שלושת הכרטיסים אם רייזרים מראש?
dudu_azran לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-02-14, 3:49   #35 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אני נאלץ להודות שלא הכרתי את הנתון של "עובי" הכרטיס, מבחינת כמה מקומות הוא תופס. על פיו הוא היה נראה כמו כרטיס פשוט של "שני מקומות", וזה כמובן בניגוד ל7970 רפטור (או פרו-ונטילטור, או אולי משה-ונטילטור, או אולי בכלל אינסטלטור או משהו) שיש לי גם, שתופס 2.5 בצורה די בוטה, כך שהוא ממש מסתיר את החריץ השלישי שצמוד אליו. רק אחכ בדיקה מעמיקה (כלומר, כשכבר ידעתי שזה לא יעבוד...), גיליתי שזה כרטיס עם הגדרת 2.2 סלוטים (בעזרת אלי, או אולי יותר נכון להגיד דניאל. או פוץ).
הרייזרים באו בתור פתרון לבעית המיקום. בינתיים אני יכול לספר מבדיקה שערכתי לרייזרים - שניהם עובדים. על מחשב אחר, עם 5870 (סיקס אדישן, למי שזוכר - כמובן שיש מצב סביר שגם פה אני ממציא את שם וזה בכלל 1234.5 או וואטאבר, אבל גם הוא של ATI). יש לי אחד כזה בסלון, הרצתי אותו ככה עם הכרטיס "באויר", OCCT למשך מספיק זמן בשביל שזה יעשה בעיות, וזה אמנם לא בדיוק היה הדבר הכי "חלק" ביקום, ברמה שהמחשב בכלל לא שם לב שהכרטיס כבר לא יושב במקום היעודי שלו, אבל זה עבד די סבבה - ועם שני המעריכים מחוברים אחד לשני - יעני, הכי גרוע שיכול להיות.
כשניסיתי להוסיף אותו למחשב עבודה שלי - הווינדווס לא רצה לעלות, ואם עלה - נתקע. ולא עזר שהסרתי את הכל מה שהיה אפשר למצוא מהדרייברים של AMD, כולל רג'סטרי, כולל תיקיות נסתרות, כולל מאחורי המקרר, ולא הייתי רחוק מלהסיר את הדרייבר מכל האינטרנט. או לפחותל כל מקום שהצלחתי לחשוב עליו.
האמת, שאחרי שעשיתי את זה, אז המחשב (בסופו של דבר, אחרי די הרבה ריסטרטים), הסכים לעלות, הראה שיש לשלושה כרטיסים מחוברים, וקרס עם התקנת הדרייבר. ואם אני כבר יוצא פה על ATI, אז לחלוטין כוסם של AMD עם הדרייברים המחורבנים שלהם - וזה כולל כמובן את הדרייבר החדש עם המנטל, שמי שתוהה, כמובן שלא עובד אצלי, כי יש לי בערך את כל מה שאסור שיהיה בשביל שהוא יעבוד - רזולוציה מעל 2560, יותר מכרטיס אחד, ואייפיניטי עם שלושה מסכים.
טוב שהם לא עשו דרייבר שמשפר את הביצועים פי 300 אחוז, אבל מתאים רק למי שיש איפוד-ננו בצבע שחור, השם שלו מתחיל באות א' והוא התקין את הדרייבר ביום חול בשנה לא מעוברת ב29 לפברואר תוך שברקע בתולות משחקות קווה-קווה-דל-לה-אומה (אם ככה כותבים את זה).
טוב נרגעתי.
בקיצור ("בקיצור... פחחחחחחחח... כמו שהבנתם, קיצור כבר לא יהיה פה), אני נורא רוצה להאמין שזה בכל זאת משהו ברייזרים, כי כל דבר אחר יאלץ אותי להתעצבן על AMD, או על הספק (מקסריבו 1500 - חדש) או על הלוח שלי של ASUS (חדש), שאני חייב להודות שבהתחשב במחיר ובכל ה"הו-האה" סביבו וסביב החברה, ציפיתי ליותר מגרסת ה"דלוקס" שלהם, אבל אני "אצא על הלוח בהזדמנות אחרת" (וזה כולל על בקרי הרייד של אינטל שיש עליו, שעובדים כשמתחשק להם. לפחות ה"מרוול" קצת יותר יציבים. והדגש הוא על - קצת).

לצערי אין לי שום רעיון קריאטיבי איך לבדוק את הנושא הלאה - הכרטיסים תקינים לחלוטין, עובדים מהמם בכל קונפיגורציה שעולה על דעתי - בזוגות, לבד (כמובן שבשלשות - לא), הרייזרים הוכיחו את עצמם תקינים, ואני "מנחש" שהלוח והספק בסדר - אבל זו כמובן יכולה להיות טעות.

אני מניח שאני יכול לנסות להתקין את הכל על הרדיסק חדש, ולראות אם במצב הזה הוא מתנהג אחרת, או שאולי הוא יתאבד לי עוד בהתקנה.

בינתיים אני הרבה יותר קרוב ללמכור כרטיס אחד, ולחכות לגרסאות הבאות של הכרטיסים (של אנבידיה!!!), ולהתחיל הכל מהתחלה כשזה יקרה.

אני פתוח כמובן לרעיונות אחרים - תרגישו נוח לחלוק (ואני מודה שכבר חשבתי בעצמי על לבדוק באיזה מהירות המחשב מגיע לקרקעית של הירקון, או כמה זמן לוקח לו לשנות מצב צבירה לנוזל בעזרת פח נפט קטן ומצת, אבל ירדתי מזה. לבינתיים. ואל חשש, אם זה יקרה - יהיו תמונות...)

לגבי קירור מים, זה נראה לי כמו אחלה חוויה כשמנסים לשפר ביצועים (ואני מסכים לגמרי לגבי הממצאים על כרטיסי המסך מבחינת טמפרטורות עבודה), אבל לעשות את זה במצבי, כשמלכתחילה המערכת לא עובדת כמו שצריך בתור - פתרון לבעיה של חוסר יציבות, או במקרה שלי - אי עבודה בכלל, זה סיכון שאני מעדיף לא לקחת.

אם הכל היה עובד כמו שצריך, זו היתה יכולה להיות הרפתקאה מגניבה, אבל במצב הנוכחי זה רק עוד משהו שיכול להפוך את היכולת לאתר את הבעיה למסובך יותר.

ישן 06-02-14, 13:02   #36 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אני רק רוצה להגיד, שמי שלא מקפיד לקנות רייזרים שמתאימים ל GEN 3.0, שלא יתפלא שבסלון זה עובד לו עם 5870, ובמחשב עבודה זה לא עובד עם R9...
אני הולך לשבת עם הפנים לקיר ולהתביש כמה שעות.
קישור פירסומי
ישן 06-02-14, 15:45   #37 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

כולנו בני אדם

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
ישן 06-02-14, 18:28   #38 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ete צפה בהודעה
אני רק רוצה להגיד, שמי שלא מקפיד לקנות רייזרים שמתאימים ל GEN 3.0, שלא יתפלא שבסלון זה עובד לו עם 5870, ובמחשב עבודה זה לא עובד עם R9...
אני הולך לשבת עם הפנים לקיר ולהתביש כמה שעות.
אין שום קשר. אין דבר כזה extender שהוא pcie 2 או כזה שהוא pcie 3.
זה הכל אותו הדבר. בדיוק כמו שכבל sataIII וכבל sataII וכבל sataI זה אותו הכבל.

הדבר היחיד שיכול להיות שהוא לא יושב טוב בלוח או לא מחובר טוב לכרטיס, או שהוא תקול.

כול ה extenderים למיניהם זה בסה"כ פס נחושת שמקשר מנקודה אחת לשניה.
ישן 07-02-14, 13:28   #39 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

איל, אני לא בטוח שמה שאתה אומר הוא 100 אחוז מדויק.
אם נקח לדוגמה כבלי רשת, הרי כבלים ישנים שאינם בקוטלגים לפחות כ CAT 5E, לא בהכרח ידווחו על מהירות חיבור של 1Gb, וגם בהעברת נתונים ממקום למקום יסתפקו במהירות העברה נמוכה יותר של KB ביחס לכבל CAT 6, או 7(אבל כמובן שכן יעבדו).
אני מכיר תופעות דומות גם בתחום הHDMI, שכבלים שאינם מדור 1.4, אולי לא יעבוד בצורה חלקה בהעברת כמות הנתונים הנדרשת לצפיה בתלת ממד, למשל.
כמובן שזה נכון גם בהעברת "מידע" חשמלי מכל סוג. גם כבל מאריך לתקע של חשמל ביתי, יכול לעבוד בלי בעיה כשאת משתמש בו להדלקת מנורה שצורכת 40 WATT, אבל לא יעבוד כמו שצריך לאורך זמן אם תשתמש בו לחבר את המזגן. כמובן שזה "סוג של יעבוד" ברמת סגירת המעגל החשמלי, אבל כבלים באיכות נמוכה (במקרה של מידע דיגיטאלי - פורמטים ישנים יותר), או מוליכות נמוכה, עשויים לא לעמוד בדרישות המערכת בכל הקשור ליכולת הולכה, וזה מקום ברור לבעיות.
אם תקח כבל SATA דור 1, ותעשה בדיקות קריאה וכתיבה מהSSD שגם הוא וגם הלוח תומכים בדור 3, של 6Gb, אני אהיה ממש מופתע אם תקבל את אותן המהירויות שתקבל עם כבל דור 3. אגב, זה עשוי כן לעבוד, כי בשלבים המוקדמים של הכנת הכבלים במעבדות\מפעלים, לפני שמוציאים אותם למכירה, בודקים אותם לעמידה בתקן אליהם הם מכוונים, זה לא חד משמעית אומר שאין סיכוי שבמקרה יצא כבל "טוב" שההתנגדות שלו מאשפרת גם העברת נתונים ברמה גבוהה יותר.
לצערי, עם PCIE אין לי מספיק נסיון בשביל שאוכל להצהיר משהו באופן גורף ולעמוד מאחוריו, הנסיון שלי מצטמצם לקורות אותי בשבוע האחרון.
מה שגיליתי על ה"רייזרים" כשבדקתי את הנתונים הטכניים שלהם רק התאים למה שכר ידעתי מהניסיון והטעיה (והתהייה) שלי בפועל. שזה עובד סבב בדור 2, אבל לא בדור 3.
הרייזרים שעבדו על המחשב בסוקט 775, עשו מלא בעיות כשחיברתי אותם לאסוס החדש שלי, גם כשהוצאתי כרטיס שהיה מחובר ללוח ישירות, ופשוט הרצתי אותו דרך הרייזרים (כלומר, בלי להוסיף למשוואה תופעות לא צפויות של הוספת כרטיס שלישי, אולי ל"סלוט" על הלוח שלא ממש תקין, או משהו). וניסיתי אותם לסרוגין בקונפיגורציות חיבור שונות - קשה לי להאמין שהצלחתי לא לחבר אותם כמו שצריך בכל נסיונות על הלוח החדש יותר, ובשלוש הנסיונות על הלוח בסוקט 775, הצלחתי לחבר כמו שצריך בכל השלוש.
אז היה נראה לי הגיוני, שיש חוסר תאימות בין הפורמטים.
במקרה של העברת נתונים מהסוג הזה, לא באמת ידעתי אם חוסר תאימות בכבל אמור לעבוד רק במהירות נחותה, או בשל אופי המידע - פשוט לא לעבוד בכלל.

מה שכן, זה גורם לי לחשוב שיש עוד משהו ששווה ניסוי, תגידו מה דעתכם:
בחיפושי בביוס, גילית שיש אופציה להתאמת מהירות כרטיסי ההרחבה של ה PCIE על הלוח לדורות השונים. צרפתי תמונה.

הרי אם הייתי מחבר את הR9 ללוח עם PCIE דור 2, הוא היה עובד. אולי לא טוב כמו ללוח חדש דור 3, אבל היה עובד.
אולי אפשר להוריד את מהירות החיבור של הרחבת ה PCIE השלישי לדור 2, ולקבל עבודה חלקה.
ברור לי שזה לא פתרון אופטימאלי, אבל עולה על דעתי שזה עשוי לעבוד. לא לגמרי יודע איך, אבל זה עשוי. אני בטח לא אשאיר את זה ככה (אלא בסיכוי הלא סביר שזה גם יעבוד, וגם יעבוד כמו שצריך), אבל לפחות זה ישפוך עוד קצת אור על סוגיית הרייזרים המדוברים. או לפחות "סוג של"...

נערך לאחרונה על ידי ete, 21-10-14 בשעה 23:10.
ישן 07-02-14, 14:32   #40 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

דוגמאת ה-SATA:

ליינוס הזה...תלתלים בחזה.

אבל SATA זה לא PCIE טכנולוגיה שונה, רק רציתי להדגים את המקרה שציינת

ישן 07-02-14, 16:20   #41 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

טוב, מודה שאת הסרטון הספציפי הזה של ליינוס אני לא זוכר שראיתי, כמו גם מעולם לא ניסיתי לעשות את הבדיקה בעצמי (כי מעולם לא היה צורך, תמיד היו כבלים חדשים ולא היה טעם להתעקש להשאיר את הישנים כשהחלפתי לוח\דיסק) ולכן, כמו שכתבתי - אני אכן מופתע! חשבתי שהפערים יהיו גדולים יותר. אבל, כפי שסייגתי - זה שכשעשו כבלים בדור הסטה הראשון, ובדקו שהוא עומד בתקן העברת הנתונים הנדרשת לאותה תקופה\מוצר\פורמט, לא בהכרח אומר שניסו לעשות לו בדיקות מחמירות יותר בהן הוא נכשל. אני לא מכיר טוב מספיק טכנולוגיה של כבלי סטה בשביל לדעת את מידת המוליכות\התנגדות של הנחושת וההקפדה על הנושא באותו דור ראשון, כמו גם כמה "רזרוות" היו על הכבל להעביר נתונים במהירות גדולה יותר. יתכן שאנחנו עוד רחוקים מאוד מלהגיע למקום בו כבלים של סטה מדור ראשון מפריעים להעברת נתונים אל מוצרים שיהיו מהירים גם מה 6Gb שאנחנו מכירים היום.
אז אמנם בכבלים של SATA כמו גם ברייזרים של PCIE אין לי באמת נסיון בכל מה שקשור בטיב הכבל, אבל בכבלי רשת - זה בחיים לא היה עובד כך. בטח לא באותה מהירות. דווקא בתחום הזה אני מתמצא קצת יותר.

ומכאן, אני לא בטוח שאפשר להשליך מהממצאים של הקנדי על הסטה גם על הרייזרים, אבל זה מחזיר אותי ללנסות לעשות עוד בדיקות בשביל לגבש דעה יותר מוצקה, שתתמך בממצאים בשטח. כי בינתיים, לממצאים שיש לי - אין לי הסבר אחר.
:\

נערך לאחרונה על ידי ete, 07-02-14 בשעה 16:46.
ישן 07-02-14, 19:18   #42 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

בכלל לא. ("בכלל לא" של הסכמה איתך, אתה צודק שממצאי הסאטה אינם תקפים לרייזרים)
מסתבר, שיש מאריכים אקטיביים ופסיביים ויש הבדל בין הדורות.
כנראה אורך המוליך גורם לכרטיס להשתגע, כי בחיבור פס רחב כל כך כמו PCIE 3 אפילו כמה סנטימטרים תוספת יכולים לשבש.

אולי אתה צריך רייזר אקטיבי (נשמע יקר)

ישן 08-02-14, 0:38   #43 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

זה בדיוק מה שאני מנסה לבדוק כרגע (כבלים אקטיביים). ההבדל במחיר לא מאוד גבוה, וכבר פניתי לכמה מוכרים בEBAY שטוענים שהם אמנם לא עשו את הבדיקה בעצמם, אבל יודעים שהמוצר שהם מוכרים (אלו עם חיבורי המולקס - ואלוהים יודע למה צריך עוד חשמל לכרטיס שמקבל כל כך הרבה חשמל ישירות בעצמו), תומכים בדור 3, ולפחות אחד מהמוכרים אמר לי ישר שלחבר כבל לכבל בשביל לקבל יותר אורך, יגרום מיד לכרטיס להתרסק.
אז עכשיו שיש לי את זה כתוב (את ההתחיבות שזה עובד עם R9), אני מוכן להזמין משהו נוסף בשביל לעשות עוד ניסוי. היות והבטחת איכות המוצר מתועדת לגבי הדרישות - תמיד יהיה אפשר להחזיר. מקסימום, הלכו 80 שקל או משהו.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא