IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

290 tri x

אז ככה נמאס לי לחכות (וגם קצת נכנסתי למיינינג של ביטקוין), אז לקחתי 3 כאלו. 290ים חמודים של ?ספייר? בגרסאת ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-01-14, 15:28   #1 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

ברירת מחדל 290 tri x

אז ככה
נמאס לי לחכות (וגם קצת נכנסתי למיינינג של ביטקוין), אז לקחתי 3 כאלו. 290ים חמודים של ?ספייר? בגרסאת tri x. מתוקים, עם שלושה מאווררים כל אחד, בצבעי צהוב חרדל כתום או משו.
הנה כמה דברים שכדאי לדעת:
1. הכרטיס שומר על טמפרטורת עבודה של כ75 מעלות (כל אחד לבד)
2. הכרטיסים אמנם מתהדרים בפרופיל של ?2 כרטיסים? (בניגוד וייפור-x, נניח, שתופסים מקום של 2.5 כרטיסים, אבל אי אפשר לשים שני כרטיסים צמודים! - הברגים שבולטים בגב הכרטיס מפריעים למאווררים של הכרטיס הצמוד. מי שבונה על שניים כאלו בקרוספייר עשוי להצליח להכניס אותם קצת באופסייד, וזה עשוי לעבוד - שלושה צמודים... לי זה לא הלך.

מה שמוביל אותי לשאלות הבאות -
כבר הזמנתי רייזרים לpciex16 וכשהכבלים יגיעו אני כבר אדחוף את הכרטיס השלישי לאנשו ויהיה בסדר.
מה שכן, בינתיים אני עובד עם שני כרטיסים בקרוס - עובדים אחלה - לא ראיתי חום שעולה על 82 מעלות, במהירות מאוורר של 50 אחוז ובהחלט שקט.
מה שכן, כשאני מריץ ?פיורמקס? בשביל לבדוק יציבות גיליתי משו מעניין - המחשב קורס.
בדיקה מעמיקה יותר הולידה כי אחד מהשלושה כנראה דפוק (להלן ?הדפוק?) והוא ככל הנראה גורם לכך.
למרות שכל אחד מהשלושה עובד לבד - כן, גם בפיורמקס או occt. אגב, בפיורמקס הכרטיסים מתאמצים ומתחממים יותר)- בקרוס פייר כשהדפוק מחובר המחשב קורס. כשהשניים האחרים מחוברים טרם נתקלתי בבעיה, אבל כשהדפוק מחובר עם אחד מהשניים האחרים, אחרי כמה דקות המחשב עושה מה שכל בנאדם נורמאלי שמסתכל על מחירי הדירות בתל אביב לעומת המשכורת שלו - ומתאבד. או לפחות עושה ריסטרט.
כאמור - כשהדפוק מחובר לבד לא נצפו בעיות.
אני לא מודאג כי יש כמובן אחריות, אבל מה בדיוק עלי להגיד במעבדה - הרי גם אצלי הוא תקין כשהוא עובד לבד...
רעיונות?
ובמקביל - למישהו יש נסיון על ?רייזרים? של pcie x16?
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-01-14, 16:40   #2 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

רשום את המפרט המלא של כל המחשב.
ישן 23-01-14, 18:15   #3 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

שהכרטיס לא תקין במערך מרובה כרטיסים, אבל תנסה לבדוק עוד תוכנת מאמץ, שזה לא יהיה איזה באגי של התוכנה או משהו כזה עם טריפל כרטיסים.

אני מניח שבדקת את זה בהצלבה של הכרטיסים, אבל שים לב שזה לא בעיית ספק.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-01-14, 18:29   #4 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

מפרט:
4960
asus x79 delux
32 זכרון של קרוסאייר
שני SSD520 של אינטל ברייד 0 על הבקר של מרוול (הבקר של אינטל עשה בעיות)
אנרמקס מקסריבו 1500
שלושה מסכים של DELL 30", כל אחד 2560X1600

עדכונים - אין כרטיס דפוק. הצלחתי להקריס (אם יש פועל כזה), את המחשב עם הפיורמק גם עם השני כרטיסים ה"תקינים", אז לפחות נראה לי שאי אפשר להאשים את הכרטיס השלישי...

מישהו רוצה להמליץ על תוכנת סטרס (אני אשמח לגלות שזו בעיה בתוכנה)

כרגע כפי שאמרתי, עובדים רק שני כרטיסים, ואני יכול לעשות איזה ניסויים שבא לי.
כשיגיעו הרייזרים שהזמנתי מאיבי, אנסה להוסיף את השלישי.

BF4 רץ יפה במדיום עם קצת פחות מ-60 פריימים. להזכירכם, הרזולוציה היא 7680X1600 לשלושתם - במשחק.
אגב, מי שמשחק על שלושה מסכים ורוצה עזרה להזיז את המיני-מפ למסך המרכזי - שידבר איתי.

אני יכול להחליף ספק לבדיקות נוספות (יש לי 875 TT), אבל קשה לי להאמין שזה זה.
בפיורמרק, זה עובד משו כמו 10 דקות וקורס. לפעמים פחות. אולי באג בתוכנה. הBF4 עבד חלק, אבל לדעתי בהרבה פחות מאמץ לכרטיסים ביחס לפיורמרק.
אולי לנסות MSI קומבסטור? כי הOCCT לא מביא את הכרטיסים אפילו למעל 80, הפיורמרק לפחות את הראשון דוחף קצת מעל.

המלצות...?
ישן 23-01-14, 19:00   #5 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

unigine או משהו כזה.
ניסית סטים אחרים של דרייברים ? מערך של שלושה 290 זה גם יחסית די חדש אז אולי
אין בעיות וזה תוכנתי או משהו.
cocainhore לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-01-14, 19:04   #6 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אני שוב אומר - כרגע רק שניים עובדים. אני רוצה תוכנה לבדוק יציבות בשביל להיות בטוח שהכל תקין. ואני רוצה לבדוק שהכל עובד כשהמערך עוד "פשוט" ויש בו שני כרטיסים בלבד.
אני מנחש שלמרות ה"תמיכה" לעד 4 מעבדים, כשאני אצרף את הכרטיס השלישי יקח לי מספיק זמן להגיע ליציבות מערכתית ושקט נפשי, אז בינתיים אני עושה ניסויים ובודק יציבות עם שניים.
פשוט גם ככה עם הפיורמרק זה קורס, וה OCCT לא מביא את הכרטיסים ל-100 אחוז (לא לגמרי יודע למה).
בשביל לוודא שאין בעיות במערכת, ואולי יש בעיות עם הפיורמרק, אני רוצה תוכנה אחרת לניסויים. אז אם למישהו יש נסיון מוצלח עם משהו, שיגיד.
קישור פירסומי
ישן 23-01-14, 19:12   #7 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Ymac

סתם מתןך סקרנות, על כמה עומדת צריכת הזיכרון ברזולוצייה המפחידה הזאת ב-BF4?
תתחדש על הכרטיסים אגב :P

Intel i5 2500K @ 4.9GHz | MSI Big Bang Z77 MPOWER | Crucial Blallistix Tactical Tracer 8GB 1600MHz CL8 | Fractal Design Define R4 | EVGA GeForce GTX 780 | Samsung 840 EVO 250GB | Custom WC Loop| Seagate Barracuda 3TB
Ymac לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-01-14, 19:14   #8 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

בשביל לפסול כרטיסים תקולים פשוט תריץ אותם אחד אחד עם פיוצ'רמארק ועם ה unigine
פעם-פעמיים וזהו. במידה וקורסים לך במצב של שניים או שלוש זה בעיית דרייבר\תאימות\חום
או מה שאפשרי. לבדוק אותם אחד אחד יבטל בשתי התוכנות האלה את האופציה לכרטיס תקול.
אם אתה מריץ מערך גם של שניים וזה קורס אתה לא יכול לדעת אם זה מהמערך או מכרטיס בודד.
תבדוק אחד אחד קודם כל. ואז ותעדכן..ותמשיך למערך.
ישן 23-01-14, 22:28   #9 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אוקי
עדכונים:
סיימתי בדיקות והמסקנה - ה"דפוק" לגמרי בסדר.
התוכנה דפוקה. הפיורמרק.
עשיתי שינויים בOCCT והצלחתי להגיע לעומסים של 100 אחוז בשני הכרטיסים. חום מקסימאלי עמד על 81 והמאוורר על 54 אחוז. הרצתי את הניסויי פעמים בקונפיגורציות שונות של כרטיסים והכל היה יציב. אחרי שעתיים כאלו - נמסתי.
צריכת החשמל של של הכרטיסים יחד עמדה על כ800 וואט.
כשיגיעו הרייזרים (הזמנתי שניים, והכוונה ל"כבל מעריך" גמיש שיכנס ללוח לחריץ של הPCIE בצד אחד, ולכרטיס מסך בצד השני, כך שאוכל לזרוק אותו בכל מקום שבא לי - ולא לפרפריאלים של החברה RAZOR) - יהיה מעניין לראות מה יקרה לצריכת החשמל ולחום. בינתיים זה במקום תנור, ואני בכלל לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי הולך על כרטיסים עם הקירור המקורי, שמגיעים ל95 מעלות. נראה לי שהמארז היה עובר למצב צבירה נוזלי, או אולי אם הייתי עושה בדיקה כזו במשך שעתיים השכן שלי היה מתקשר מלמטה לשאול אם אני רוצה את המחשב שלי חזרה ואיך אני מתכוון לסתום את החור שהוא המיס ברצפה.
בקיצור, בינתיים אני יכול רק להכריז על חזרה לשגרה - ולהיזהר בשימוש בפיורמרק (לא זוכר שהיא היתה עושה בעיות, אבל תמיד יש פעם ראשונה).

עוד לא יצא לי להריץ BF4 עם ה"אפטרברנר" ברקע בשביל לבדוק צריכת זכרון בזמן אמת. חיב להודות שמאז שה"ריבה" שמגיע עם האבטרברנר לא עובד על הBF, אני משתמש בתוכנות לניטור הרבה פחות, ומסתפק בFRAPS בשביל לדעת מה קורה (מי שתוהה מה קורה - אני בסביבות ה-60 פריימים (טוב נו, קצת פחות), ומשחק במדיום. אפשר לעבור לHIGH, אבל מעדיף את הפריימים יותר קרובים ל-60 מאשר ל-40. מקווה לעלות לשם או לאולטרה עם הכרטיס השלישי.

מישהו מכם מכיר תוכנה אחרת להצגת סטטיסטיקה בזמן אמת על המסך - כלומר לא עם הריבה?

והאם מישהו מתעסק בביטקוין במקרה?
ישן 23-01-14, 22:41   #10 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של cocainhore

רק תתקשר לחברת החשמל לעדכן תעריף שאתה מחבר את הכרטיס השלישי..
תתחדש
ישן 24-01-14, 0:14   #11 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

תודה (על ה"להתחדש").
להלן הממצאים
ב"מדיום" אני קצת פחות מ3G ניצול זכרון. בשביל הצחוקים, כשאני עולה לאולטרה (עם 15 פריימים בשניה), הזכרון חוצה את ה4G, וזה לא כזה מפתיע, כי עם הכרטיס הקודם, הוא עבר במצב הזה גם את ה 6G.
עוד ידיעה שהתקבלה זה עתה - הריבה האחרון עובד גם על BF4.
מה שהוליד תופעה מוזרה - הכרטיס הנוסף מראה ניצול של 8 אחוז. וזה מסתדר עם זה שהוא גם לא מתחמם (לפחות לפי התוכנה). בדרייבר כמובן שהם מסומנים לעבוד ב CF, וגם ב OCCT ראיתי דיווחי חום ועבודה על שניהם.
אני מניח שאני יכול לפרק כרטיס אחד בשביל לוודא שלמרות הקשיים בדיווח, הביצועים בלעדיו יהיו גרועים יותר (בפיורמרק ובOCCT עם כרטיס אחד הביצועים היו על חצי - בדיוק חצי (פלוסמינוס פריים או שניים).
אבל עדיין נראה לי מוזר
רעיונות?
ישן 24-01-14, 2:22   #12 (קישור ישיר)
IO OC Master

סמל האישי של eyal_ma

אני לא יודע איך הוא בדיוק יכול לעבור את ה 4GB כשיש לך מקסימום 4GB. אני מניח שאתה מתכוון שהוא מגיע למקסימום.

אם הכרטיס השני מראה ניצול של 8% יש לזה כמה אפשרויות.
או שפרופיל ה CFX לא פעיל (תוודא שיש לך את כל הפרופילים המעודכנים)
או שאתה משחק ב windowed (כי CFX לא עובד ב windowed).
או שהדרייבר לא התוקן כשיש שני כרטיסים במערכת (ב AMD עם ניסיון עבר, אם התקנת את הדרייבר כשרק כרטיס אחד מחובר, בכל פעם שאתה מחבר כרטיס שני אתה צריך להתקין את הדרייבר מחדש בשביל שהוא יפעיל את ה CFX).
ישן 24-01-14, 3:58   #13 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

מסכים אתך לגמרי לגבי נושא הזכרון, אבל התוכנה נותנת מספרים שהם קצת מעל 4, וגם אם נקח בחשבון את ההמרה מביטים לבייטים, זה יוצא איכשהו יותר מה-4 שאמורים להיות על הכרטיס. אני מנחש שזו אולי טעות קריאה או משו דומה (אני יכול להוסיף צילום של המסך, אם אתה סקרן).

הפרופיל בדרייבר פעיל, אבל לדעתי אכן שיחקתי במצב של חלון ללא גבול (מה שמסביר את זה), מה שגם מסביר את השינויים בציונים של התוכנות השונות ל"סטרסטסט" של ה GPU כשעברתי בין מצב של חלון, למסך מלא וחזרה (לא ידעתי שניצול שני הכרטיסים מתבצע רק במסך מלא).
ויש סיכוי סביר שהדרייבר הותקן עם כרטיס אחד. אערוך מחר ניסויים נוספים ואעדכן.
ישן 24-01-14, 12:34   #14 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eyal_ma צפה בהודעה
או שאתה משחק ב windowed (כי CFX לא עובד ב windowed).
האם זה תקף גם לכרטיסים של NVIDIA?
Asus Rampage IV Extreme---I7 3930K---3 X EVGA GTX Titan SC---Corsair 900D---Corsair AX1200I---Corsair H100---Corsair Force GT 240GB SSD---2X2 Seagate HDD---8X8GB G.skill Trindet-X 2400 MHz ---3 X No Bazzle Qnix QX2710 7680X1440 ---Logitech G710+---Logitech G700---Logitech Z906
eli329 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-01-14, 14:12   #15 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אצלי זה עבד. התקנתי את הדרייבר מחדש, והכרטיס הרדום חזר לעבודה - אכן רק במסך מלא. והוא אכן הכפיל את מספר הפריימים בשניה (ואת צריכה החשמל).
פינוק...
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא