IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

צריך דעות על מפרט לגיימינג ב-4.5K (עדכון בעמ' 2)

לא יודע, ברגיל אני מפרמט פעם בחצי שנה או משהו כזה אם המחשב מרגיש לי איטי. בתקופה של XP שלא ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-02-14, 23:04   #16 (קישור ישיר)
IO Rookie

לא יודע, ברגיל אני מפרמט פעם בחצי שנה או משהו כזה אם המחשב מרגיש לי איטי. בתקופה של XP שלא היה GUI אז לא נגעתי בזה אף פעם (גם לא הבנתי כלום במחשבים אז), אבל מאז שיצא ויסטה מיקרוסופט הוסיפו ממשק גרפי זה נהיה הרבה יותר נגיש וקל.

בכל מקרה, החלטתי שאני לא הולך לקנות מערכת הפעלה ריטייל. נראה לי שזה סתם הוצאה מיותרת כרגע כשאני ממילא חורג ב-100 ומשהו שקל מעבר לתקציב שהצבתי לעצמי. אחרי שכתבת לי מוקדם יותר על ה-OEM חיפשתי את זה באינטרנט ולפי מה שהבנתי כשאתה מתקין את המערכת הפעלה אז נוצרת מחיצה בלתי נראית שכוללת את כל המידע שצריך בשביל שתוכל לעשות אקטיבציה עם המחשב הנוכחי (אם הבנתי נכון), אני מניח שזה ה-System reserved partition שיש לי כבר ב-W7. בהתחלה הנחתי שה-OEM מזהה את המחשב לפי הלוח אם, נראה לי שזה באמת איך שזה עבד עם 7 אבל ב-8 הם שינו את זה. ואני לא ממש יודע מה זאת אומרת לשמור IMAGE אבל אני אברר על זה או שאני אשאל פה אחרי שאני אעשה אקטיבציה.

וכן, במפרט האחרון זה באמת הבלאק שמהווה בעיה. חיפשתי מוקדם יותר השוואות בין הקוויאר בלו וקוויאר בלאק מול הסיגייט ברקודה, וכמעט בכל מקום שהסתכלתי היו אנשים שכתבו שהסיגייט שלהם או של אנשים שהם מכירים כשל בשלב מסוים. הבנתי שגם הבלו יכול להיכשל (למרות שאם אני זוכר נכון היה לי בלו 200 או 250 ג'יגה שהחזיק לי מלא שנים במחשב הישן שלי), אבל נראה שלסיגייט יש באמת מוניטין של חוסר באמינות. כרגע לא נראה שיש מבחר גדול וכמעט כל מפרט שאני רואה הוא עם הסיגייט, אבל נראה שהנקודת מכירה העיקרית שלו היא פשוט הערך לכסף בלי קשר לדברים אחרים.

לא יודע, אולי אני אוכל לשכנע את החנות לבוא לקראתי קצת על הבלאק. אחרת אני כנראה אעדיף להוציא עוד 100 שקל בשביל אמינות. הייתי אולי לוקח Alpine 11 Pro במקום ה-TX3 כדי "להקל" קצת את ההפסד. הוא דומה יותר לקירור סטוק כי אין לו צלעות קירור (ובקושי יש ביקורות ב-Newegg), אבל אולי זה לא משנה כי אני לא הולך לעשות OC ממילא ויש כבר 4 מאווררים במארז.
Akatsuki לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-14, 23:54   #17 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה עושה קצת מיקס במושגים
דוס הוא בלי GUI
כל דבר שהוא נטו טקסט
החל מחלונות 1 ואפילו נורטון קומנדר יש GUI

יש לי הרגשה שאתה חושב שכל דיסק של סיגייט מתקלקל בשנה הראשונה או כל דיסק שני...
אם זה היה המצב, סיגייט לא היו שורדים
בנוסף הסיגייט הספציפי הזה מגיע עם שלוש שנות אחריות בעוד שהרבה דיסקים אחרים בשוק מגיעים עם שנתיים.
על כל מקרה, לך על מה שנראה לך

עוד מיקס במושגים, לכל גוף קירור אויר יש צלעות קירור, אחרת זה לא גוף קירור.
לעומת זאת לא לכל גוף קירור יש Heat Pipes (צינורות חימום אבל זה לא נשמע טוב בעברית)
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-14, 23:54   #18 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אתה יודע אפשר לקנות את הקשיח בחנות אחרת, הירוק או האדום עדיפים על הסיגייט מבחינתי כי אני לא מתקרב אליהם יותר
ישן 08-02-14, 0:19   #19 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

לא סיבה מספיק טובה+ הירוק מגיע עם שנתיים אחריות בלבד.
ישן 08-02-14, 0:54   #20 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
אתה עושה קצת מיקס במושגים
דוס הוא בלי GUI
כל דבר שהוא נטו טקסט
החל מחלונות 1 ואפילו נורטון קומנדר יש GUI

יש לי הרגשה שאתה חושב שכל דיסק של סיגייט מתקלקל בשנה הראשונה או כל דיסק שני...
אם זה היה המצב, סיגייט לא היו שורדים
בנוסף הסיגייט הספציפי הזה מגיע עם שלוש שנות אחריות בעוד שהרבה דיסקים אחרים בשוק מגיעים עם שנתיים.
על כל מקרה, לך על מה שנראה לך

עוד מיקס במושגים, לכל גוף קירור אויר יש צלעות קירור, אחרת זה לא גוף קירור.
לעומת זאת לא לכל גוף קירור יש Heat Pipes (צינורות חימום אבל זה לא נשמע טוב בעברית)
ההבנה שלי היא:
GUI = שיש תפריטים וכפתורים שאפשר ללחוץ עליהם.
DOS = רק טקסט.

בקשר להארד דיסק, מה שמדאיג אותי זה לא האחריות. מה שמדאיג אותי זה שאני אאבד את כל מה ששמרתי על ההארד דיסק אם הוא פתאום יפסיק לעבוד. מי יודע, אולי סיגייט נותנים שלוש שנים אחריות ולא שנתיים דווקא בגלל שהמוניטין שלהם לא כזה מדהים. אני לא דואג בנוגע למימוש אחריות על הסיגייט, אלא יותר מהידיעה שיש סבירות די גבוהה שאני באמת אצטרך לעשות את זה. מצד שני אני גם יכול לשמור דברים על הארד דיסק חיצוני, דיסק און קי וכו' אבל מה ההיגיון בלקחת הארד דיסק עם טרה מקום ולא לשמור עליו דברים?

וכן אני נוטה לעשות מיקס במושגים. אני רגיל להשתמש בעיקר במונחים באנגלית (HDD, OS וכו') למרות שמשום מה תמיד חשבתי על ה-heat pipes כ"צלעות קירור" בעברית, פשוט כי הן נראות ככה.

ד"א עדיין לא קיבלתי תשובה מאף אחד - איך ה-Alpine 11 Pro? אני חושב אולי לקחת אותו כדי לנסות להוריד קצת את המחיר של המפרט, אבל אם תהיה השפעה שלילית על הטמפ' של המעבד אני אעדיף להישאר עם ה-TX3.

doscape - הייתי קונה חלקים מכל מיני חנויות אני מניח, אם הייתי יודע להרכיב מחשב.

ד"א הנה המפרט בינתיים, עם כל החריגות מ-STARTPC:

870 ₪ - Intel Quad Core i5 4570 3.2Ghz S1150
390 ₪ - * מבצע * - Gigabyte GA-B85M-D3H S1150
390 ₪ - 8GB (2x4GB) Crucial Balistix Sport DDR3 CL9 1600Mhz
1520 ₪ - * מבצע * - Gigabyte R9 280X 3G GDDR5 WINDFORCE 3
399 ₪ - * מבצע * - WD Caviar Black 1TB 5 Years Warranty
569 ₪ - * מבצע * Zalman Z3 Plus + FSP Raider 650W 80+ BUNDLE
90 ₪ - LG DVD-RW X24 GH24NS90
120 ₪ - * מבצע * - Cooler Master Hyper TX3 EVO
350 ₪ - Windows 8 Home Premium 64 bit English

מחיר סופי: 4698 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 08-02-14 בשעה 1:01.
ישן 08-02-14, 1:08   #21 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של HELL

למה לשבור את הראש?
מערך Raid - איך זה עובד?
ישן 08-02-14, 1:12   #22 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

GUI - Graphical user interface כלומר ממשק משתמש גרפי, פוינטר לעכבר זה כבר גרפי..

אגב, אם האנלוגיה שלך לגבי האחריות היא כזאת אז הבלאק עם 5 שנות אחריות צריך להיות על הפנים...

בכל אופן, ה Alpine 11 בסדר, הוא לא יהיה כמו ה TX3 אבל הוא סבבה.
מנגד זה רק 60 ש"ח והמפרט כמו שהוא נראה ממש אחלה, לא שווה לך לעשות את החריגה? מחשב קונים אחת לכמה שנים
ישן 08-02-14, 4:43   #23 (קישור ישיר)
IO Rookie

HELL - לא כ"כ הבנתי למה קישרת אותי לנושא על RAID. אני לא מתכנן להשתמש ביותר מהארד דיסק אחד.

gmmaster - נו בדיוק, אז ה-G זה החלק הגרפי (graphical). קצת מבלבל אותי גם למה אנחנו מדברים על זה עכשיו. זה התחיל מזה שאמרתי שמאז ויסטה מיקרוסופט הוסיפו GUI לתהליך הפירמוט, מה שנכון כי יש שם תמונות, תפריטים וכו', כלומר זה גרפי. ב-XP זה היה רק דוס, כלומר רק טקסט. זה בדיוק הדברים שאמרתי מהתחלה.

וכן אה? אבל במקרה של הקוויאר בלאק זה בסדר כי הבלאק זו הסדרה הכי יקרה של WD וצריך לצ'פר. אם אני לא טועה לקוויאר בלו יש אותו מספר שנות אחריות כמו לסיגייט, אולי אפילו פחות.

המפרט באמת נראה סבבה. אני חושב שאולי כדאי לחרוג בסופו של דבר ולקחת את הבלאק, כי למרות שהמחיר של הסיגייט מפתה אני מעדיף לקחת הארד דיסק של חברה שיש לי כבר ניסיון (חיובי) איתה ולהיות בראש שקט.
ישן 08-02-14, 11:50   #24 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

עכשיו הבנתי, מהדברים שלך השתמע שאתה חושב שהממשק ב XP באופן כללי לא גרפי

מבחינת האחריות, אתה מפתח תיאורויות קונספיירציה שלמות לגבי זה.. אלו מסיבות טובות כי בא לי עליהם ואלו כ"כ גרועים אז הסיבות שלהם זדוניות כי לא בא לי עליהם...

מה שאני רואה בפועל זה עוד 100 ש"ח בשביל דיסק קצת יותר מהיר ועוד שנתיים אחריות ובגלל שזה עוד שנתיים אחריות אז יש פה תמורה ל 100 ש"ח וכל עוד זה לא בא על חשבון דברים אחרים זה בסדר.
ישן 08-02-14, 16:00   #25 (קישור ישיר)
IO Rookie

אני סתם צוחק בקשר לסיגייט אבל לא נראה לי מוזר שמקבלים יותר אחריות על הקוויאר בלאק, פשוט כי הבלאק נחשבת לסדרה עתירת הביצועים של הקוויאר. הגיוני שאני אקבל עוד אחריות אם אני קונה מוצר מסדרה יותר יקרה. ואם כבר אז לא חשבתי שלסיגייט יש סיבה זדונית כלשהי לתת עוד אחריות, אם כבר אני חושב שזה אחלה, אבל גם באותו הזמן גם קצת אירוני בהתחשב בדעה שלי על ההארד דיסקים שלהם.

בכל מקרה, כן אני חושב שאני אלך על המפרט הזה. עדיין קצת מפריעה לי החריגה כי אני רוצה להחליף גם עכבר ומקלדת, אבל נסתדר.

תודה ל-gmmaster ולשאר האנשים שהגיבו. אני מתכנן להזמין את המפרט מחר כך שאם למישהו יש עוד מה להוסיף, הוא מוזמן.

עריכה: רק רציתי להגיד שבסוף החלטתי להתגמש בתקציב ולקחת את המארז פאנטום של NZXT, ואני גם הולך לקנות W8.1 ריטייל במקום לקנות W8 OEM. שאר המפרט אותו דבר ומחר אני הולך להזמין אותו ככל הנראה. תודה שוב חבר'ה.

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 09-02-14 בשעה 1:35.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא