IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

צריך דעות על מפרט לגיימינג ב-4.5K (עדכון בעמ' 2)

9.2.14 - ערכתי את ה פוסט בעמ' 2. היי אנשים, אני מתכנן לקנות מחשב חדש שבוע הבא ורציתי לדעת מה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-02-14, 16:43   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל צריך דעות על מפרט לגיימינג ב-4.5K (עדכון בעמ' 2)

9.2.14 - ערכתי את הפוסט בעמ' 2.

היי אנשים, אני מתכנן לקנות מחשב חדש שבוע הבא ורציתי לדעת מה אתם חושבים על מה שהרכבתי בינתיים ואם יש לכם הצעות לשיפור. המפרט כולל מערכת הפעלה (W8, שאני הולך לשדרג ל-8.1). התלבטתי בין STARTPC ל-TMS שקניתי מהם בעבר. בסוף החלטתי ללכת על STARTPC בגלל שהחלקים שלהם נראים לי טובים יותר במסגרת התקציב, בעיקר המארז, הקירור למעבד והכרטיס מסך שעולה 100 שקל יותר ב-TMS.

בנוסף לזה אני אשמח לשמוע חוות דעת על החנות הזו כי עדיין לא יצא לי לקנות שם והבנתי שהם די חדשים.

הנה המפרט מ-STARTPC:

870 ₪ - Intel Quad Core i5 4570 3.2Ghz S1150
350 ₪ - Gigabyte GA-B85M-DS3H S1150
360 ₪ - 8GB (2x4GB) Crucial DDR3 1600Mhz
1520 ₪ - * מבצע * - Gigabyte R9 280X 3G GDDR5 WINDFORCE 3
299 ₪ - Seagate 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
569 ₪ - * מבצע * Zalman Z3 Plus + FSP Raider 650W 80+ BUNDLE
90 ₪ - LG DVD-RW X24 GH24NS90
120 ₪ - * מבצע * - Cooler Master Hyper TX3 EVO
350 ₪ - Windows 8 Home Premium 64 bit English

מחיר סופי: 4528 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 09-02-14 בשעה 1:36.
Akatsuki לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-14, 17:02   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אחלה מפרט
שני דברים שהייתי משנה (וגם לא באמת חובה) זה:
- את הזכרונות ל CL9 ורק כי התוספת מאוד נמוכה (עוד 30 ש"ח)
- את הלוח ל B85M-D3H, גם כן תוספת קטנה ואתה מקבל בתמורה לוח עם כרטיס קול טוב יותר, מקורר יותר, יותר יציאות וכניסות על הלוח. לדעתי שווה עוד 40 ש"ח
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-14, 17:22   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
אחלה מפרט
שני דברים שהייתי משנה (וגם לא באמת חובה) זה:
- את הזכרונות ל CL9 ורק כי התוספת מאוד נמוכה (עוד 30 ש"ח)
- את הלוח ל B85M-D3H, גם כן תוספת קטנה ואתה מקבל בתמורה לוח עם כרטיס קול טוב יותר, מקורר יותר, יותר יציאות וכניסות על הלוח. לדעתי שווה עוד 40 ש"ח
עריכה: לא משנה, המפרט השני לא נראה לי שווה.

זה המפרט כרגע:

870 ₪ - Intel Quad Core i5 4570 3.2Ghz S1150
390 ₪ - * מבצע * - Gigabyte GA-B85M-D3H S1150
390 ₪ - 8GB (2x4GB) Crucial Balistix Sport DDR3 CL9 1600Mhz
1520 ₪ - * מבצע * - Gigabyte R9 280X 3G GDDR5 WINDFORCE 3
299 ₪ - Seagate 1T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty
569 ₪ - * מבצע * Zalman Z3 Plus + FSP Raider 650W 80+ BUNDLE
90 ₪ - LG DVD-RW X24 GH24NS90
120 ₪ - * מבצע * - Cooler Master Hyper TX3 EVO
350 ₪ - Windows 8 Home Premium 64 bit English

מחיר סופי: 4598 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 07-02-14 בשעה 17:33.
ישן 07-02-14, 17:47   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

הייתי רוכש את הכונן של ווסטרן האדום 2-3 טרה או הירוק דגם EZRX בסוף (מהיר כמו 7200 הכי מהיר) וקירור עדיף לקחת FREEZER 13 אם יש להם במלאי
כרטיס מסך עדיף לקחת R290 אם כבר אתה קונה מחשב למשחקים... אולי תחכה עם הווינדוס שיגיע ה8.1 וגם ככה עדיף שתנסה לרכוש גירסת ריטייל (קופסא) במחיר טוב אם תמצא כי אז תוכל להעביר את הווינדוס למחשב אחר בעתיד אם תשדרג וכו' (שימוש ראוי ברישוי) כי הווינדוס שבחרת זו גריסת OEM זאת אומרת שזו גירסה מוזלת ומיועדת לרכישה עם מחשב חדש בלבד עם אותה חשבונית או בנפרד בחודש הרכישה. גירסת OEM נועדה להיות למחשב ספציפי בלבד, זאת אומרת שהרישוי הולך עם המחשב ומת איתו.

נערך לאחרונה על ידי doscape, 07-02-14 בשעה 17:53.
doscape לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-14, 18:09   #5 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ה R9 290 זה עוד 600 ש"ח, תוספת לא מבוטלת
לגבי הכונן, יש ב STARTPC רק את הסיגייט והבלאק, והבלאק עולה יקר יותר בצורה לא פרופורציונלית.
לגבי החלונות, כל 8 הוא גם 8.1, לא צריכה להיות עם זה בעיה.
וריטייל עולה 200 ש"ח יותר, זה גם סכום לא מבוטל לתוכנה שעולה 350 ש"ח בגרסת OEM.
אגב, יש איזושהי פרצה בחוק לגבי תוכנות OEM, למעשה אתה יכול לרכוש OEM עם כל פריט חומרה ולקרוא לזה שדרוג. מבחינה חוקית, מספיק שהוא ישמור על חלק אחד מהמערכת הזאת ואז הוא יכול להשאיר את המערכת הפעלה כי אז הוא רק שדרג ולא החליף מחשב.
זה קצת נוכלות אבל זה חוקי.

לגבי הקירור, הם מוכרים את ה TX3 במחיר מעולה, בד"כ הוא 50-60 ש"ח יותר יקר מהפריזר 13 ונראה לי שהוא מעל ומעבר למה שהוא צריך למעבד ללא OC

Akatsuki, המפרט האחרון נראה מעולה.
ישן 07-02-14, 18:44   #6 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני לא מבין את ההגיון בלחסוך 150ש"ח כאשר ניתן לקנות גירסה שבאמת שווה משהו, תמיד ניתן גם למכור את זה ביד2.. את ה OEM אי אפשר וזה סתם לשרוף כסף אלא אם הוא חברה וקונה VL אבל הוא לא.
ממתי TX3 עולה יותר מה F13 זה סהכ קירור זבל של 100שקל? זה סתם קירור עלוב לעומתו, ה13 שוקל הרבה יותר והרבה יותר מקרר גם, אם הTX3 יעלה 70שקל אז כן זה שווה, אבל הוא בקושי שווה מאה.
ישן 07-02-14, 19:13   #7 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אני לא מכיר מקומות שמוכרים ריטייל בפחות מ 550 ש"ח, זה יוצא הפרש של 200 ש"ח...
על כל מקרה, אני לוקח בחשבון כמה דברים בעניין המערכת הפעלה:
1. עניין התקציב
2. כל 3 שנים +- יוצאת מערכת הפעלה חדשה וזה בערך מה שמחזיק מחשב חדש, ה 200 ש"ח תוספת האלו הופכים פחות משתלמים כשאתה מסתכל בראיה לרחוק ומסתכל עליהם כ 200 ש"ח מהמערכת הפעלה הבאה.
3. לא בטוח שהוא יקבל את ההפרש אם הוא יצליח למכור את המערכת הפעלה כיד שניה בעוד כמה שנים.

מבחינת ה TX3, יש 2 גרסאות, יש את ה TX3 הישן שמגיע עם מאוורר רגיל לא PWM והיה דיי רועש ויש את ה EVO החדש יותר שמגיע עם מאוורר טוב יותר וגם PWM.
יכול להיות שהפריזר 13 טוב יותר אבל לא מדובר פה על מחשב עם וOC וגם לא על מעבד חם במיוחד, בד"כ אין לי בעיה לשים לאנשים במפרטים את האינטל עם התחתית נחושת והוא מסתדר מעולה עם המעבד וגם שקט מאוד, ה TX3 הוא כמה וכמה רמות מעליו, אין בעיה לקחת מאוורר אחר אבל אני לא רואה סיבה לשלם יותר, אם זה באותו מחיר אז זה לא ממש משנה.
ישן 07-02-14, 19:17   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

אין ב-STARTPC את ה-Freezer 13 אז זה לא ממש משנה. ה-TX3 אמור להיות מעל ומעבר בשביל מעבד ללא OC, חוץ מזה שיש עליו המון ביקורות טובות ב-Newegg (למרות שזה על הגירסא הקודמת אם אני לא טועה).

הדבר שאני לא ממש בטוח לגביו זה ה-HDD. אני זוכר שלפני כמה שנים קראתי בפורומים של מחשבים (פה בארץ) שההארד דיסקים של סיגייט לא מאוד אמינים. ואם כבר הזכרתי את Newegg אז גם שם ראיתי שהביקורות על הדגם הזה לא ממש טובות. אני שוקל אם לוותר על השינויים האחרונים שעשיתי בלוח ובזכרונות ולנצל את החריגה בשביל לקחת את הקוויאר בלאק במקום.

ד"א איך ה-280X שלקחתי? הבנתי שה-WF3 הוא אחלה קירור אבל אין לי ממש ניסיון עם כרטיסי מסך של GB.

בקשר למערכת הפעלה, אני לא מכיר מקומות שמוכרים את הריטייל בקופסא. לא היה אכפת לי לקנות את המחשב וה-OS בנפרד אבל אני לא מוכן להיות בלי OS שהמחשב מגיע. וכמו ש-gmmaster אמר אפשר לשדרג את 8 ל-8.1 בחינם, שזה מה שאני הולך לעשות. ב-TMS מוכרים את 8.1 אבל זה גם OEM.

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 07-02-14 בשעה 19:22.
ישן 07-02-14, 19:49   #9 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לפני כמה שנים סיגייט לא קנו את חטיבת הקשיחים של סמסונג, וגם כמה שנים בקשיחים זה הרבה זמן. לא הייתי ממהר להחליף, בטח לא על חשבון שדרוגים אחרים.
על כל מקרה הבלאק לא שווה את המחיר שמבקשים עליו.
לגבי ה 280X, כמו כל 280X של חברה אחרת, לא מכיר חברה שהיא אמינה במיוחד כמו שאני לא מכיר חברה שמוצריה שנוטים לתקלות במידה חריגה. כנראה שהוא יצא אחלה (כי הרוב ללא תקלות) אבל תמיד יש סיכוי לכרטיס תקול מכל חברה.
לגבי המערכת הפעלה, ב KSP ובאייבורי אתה יכול למצוא את הריטייל ב 550 ש"ח, בבאג ב 600 ש"ח ואני מניח שיש עוד הרבה חנויות אחרות.
ישן 07-02-14, 20:02   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

אולי זה מסביר למה אני כבר לא רואה הארד דיסקים של סאמסונג בחנויות. במחשב האחרון שקניתי יש סאמסונג ספינפוינט F3 שהוא סבבה דווקא. העניין הוא שאני לא רוצה לחזור לחנות עוד חצי שנה-שנה בגלל כשל בהארד דיסק, שאמנם יכול לקרות בהכל הארד דיסק אבל בגלל שלסיגייט אין מוניטין כ"כ מדהים לפי מה שאני רואה לפחות בכל מה שקשור לאמינות אז יש לי ספקות. אם אני כבר חורג אז אולי כדאי לחרוג בשביל השקט הנפשי, כי השיפורים האחרים לא הולכים להשפיע על הביצועים של המחשב בגיימינג ממילא (עד כמה שידוע לי).

אני לא סגור בקשר למערכת הפעלה, אבל אני גם לא יודע אם כדאי לקנות ריטייל ב-500 שקל.

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 07-02-14 בשעה 20:08.
ישן 07-02-14, 20:07   #11 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

הזכרונות ישפיעו על הביצועים, הלוח לא, לעומת זאת ללוח יש יותר חיבורים למאווררי PWM אז הוא כן עלול להשפיע לך על השקט.

אישית, לא הייתי קונה ב 550 ש"ח מערכת הפעלה כשיש לי ב 350 ש"ח ביחד עם המחשב.. אבל זאת החלטה שלך.
ישן 07-02-14, 20:23   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

אם חושבים לטווח הקצר אז גם אני לא חושב ששווה לקנות מערכת הפעלה ריטייל, אבל מה לגבי העתיד? למשל אם החלפתי מחשב ואני רוצה מערכת הפעלה חוקית, לא עדיף להשקיע 500-550 שקל פעם אחת במקום לקנות מערכת הפעלה OEM כל פעם? W7 מחזיק כבר די הרבה שנים, כרגע האנשים יחידים שעוברים ל-8.1 הם או אנשים שאוהבים שיש להם את המערכת הפעלה הכי חדשה, או אנשים כמוני למשל שרוצים להנות מהשיפור בביצועים של DX11.1 במשחקים שיוצאים עכשיו (בעיקר BF4). מצד שני אני לא יודע איך ה-OS מזהה את המחשב, ואולי אם נשאר חלק אחד מהמפרט המקורי אז זה מספיק.

בנוגע ללוח, אם הבנתי נכון ממה שקראתי באתר של Zalman אז המארז הזה אמור להגיע עם 4 מאווררים. יהיה אפשר לחבר את כולם עם ה-DS3H? כי כרגע מדובר בחריגה של 160 שקל אם אני נשאר עם הלוח הזה, הזכרונות CL9 והקוויאר בלאק. החריגה היא בגלל ההארד דיסק כמובן, אבל אולי כדאי לחרוג בעוד 60 שקל אם זה אומר שמבחינה תיאורטית לפחות אני לא צריך לדאוג שאני אחזור לחנות עם הארד דיסק תקול שנה אחרי שקניתי את המחשב, כי לפחות מנסיוני WD הם חברה אמינה.

נערך לאחרונה על ידי Akatsuki, 07-02-14 בשעה 20:30.
ישן 07-02-14, 20:42   #13 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

המערכת הפעלה לא מזהה את המחשב, יש רישום של מספר הפעמים שהתקנת את המערכת הפעלה ואחרי כמה פעמים זה ינעל, אז אתה מתקשר למיקרוסופט, הם ישאלו אותך מה שישאלו אותך ואם אתה עומד בקריטריונים הם יתנו לך קוד שתוכל להתקין שוב.

ל DS3H אין מספיק חיבורים למאווררים, יחברו אותם כנראה לספק או עם מפצלים והם יעבדו תמיד על מהירות מקסימלית.
ישן 07-02-14, 20:58   #14 (קישור ישיר)
IO Rookie

נשמע גרוע ברמות, מה אם אני רוצה לפרמט את המחשב? בעיקרון מפרמטים פעם בחצי שנה, אבל מאיפה לי כמה פעמים אפשר להתקין את המערכת הפעלה? עד שאני רוצה לקנות מערכת הפעלה כמו שצריך הם רוצים לתת לי את כל הסיבות לא לעשות את זה (מעבר למחיר, שממילא משפיע על כל התקציב של המחשב). רציתי להוציא 4.5K אבל נראה כאילו אני אצטרך להוציא 5K בסופו של דבר ואני אפילו לא מקבל איזה 290 או GTX 780.

ורגע אם המאווררים יעבדו במהירות מקסימלית אני מניח שזה אומר שיהיה רעש מהמארז כל זמן שהמחשב דלוק, לא? המערכת הפעלה הזו ממש דופקת לי הכל מבחינה תקציבית.
ישן 07-02-14, 22:31   #15 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

מי מפרמט פעם בחצי שנה?
אני מפרמט פעם בהחלפת מערכת הפעלה או פעם בהחלפת מחשב, כל 2-4 שנים.
כל עוד אתה משתמש במחשב כמו שצריך אין שום סיבה לפרמט.

על כל מקרה, כל עוד זה אותו מחשב אין סיבה שלא יתנו לך להפעיל את המוצר כמה פעמים שאתה רוצה, על אותו מחשב מותר לך להתקין כמה שאתה רוצה.
חוץ מזה שאחרי התקנה אחת אתה יכול לשמור IMAGE אחרי שעשית אקטיבציה וכל עוד החומרה לא השתנתה הוא לא אמור לבקש ממך אקטיבציה שוב.

אתה צריך בערך 5.4K כדי לקבל מערכת טובה עם GTX780 ומערכת הפעלה

מה שדופק אותך מבחינה תקציבית זה הבלאק, לפניכן הכל נכנס בלי בעיה.
אם הייתי מוותר על משהו זה על השדרוג של הקשיח
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא