IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > כרטיסי מסך
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

כרטיסי מסך פורום בנושא כרטיסי מסך , מנהלי התקנים , תמיכה טכנית , בעיות בתצוגה ובמשחקים , מערכי CF ו SLI וייעוץ לפני קניה

חומרה : כרטיסי מסך

ההבדלים בין 4GB זיכרון לבין 2GB בכרטיס המסך

שוב שלום. זוהי כנראה שאלתי האחרונה בזמן הקרוב. קראתי קראתי קראתי ושוב קראתי ועדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה. כפי שהסברתי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-02-14, 0:16   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של AMIT1024

ברירת מחדל ההבדלים בין 4GB זיכרון לבין 2GB בכרטיס המסך

שוב שלום.

זוהי כנראה שאלתי האחרונה בזמן הקרוב.
קראתי קראתי קראתי ושוב קראתי ועדיין לא הצלחתי להגיע להחלטה.
כפי שהסברתי אינני משחק משחקים...המחשב אינו מיועד למשחקים.
המפרט שלי כרגע הינו
מעבד 4930X
לוח GIGABYTE GA 79X UP4
זכרון 32GB KINGTON HYPER X
HDD 256GB SAMSUNG PRO
קירור מעבד NOCTUA ND 14
ספק הינו TT TOUGH POWER 750W

הדילמה שלי נובעת מהעובדה שאני מקבל מסך 50" 4K
לפי מה שראיתי שם דווקא יש שימוש בזיכרון כרטיס המסך
מכיון שהוא צריך להציג בעצם פי 3 רזולוציה....
ראיתי גם מערכת של 4 טיטאנים שמריצה משחקים על 100FPS ברזולוצית 4K
אינני משחק משחקים,אבל סרטים רואה והרבה.מלבד השימוש העיקרי שיהיה פוטושופ
לסרטים יהיו אחוז לא קטן.... לעיתים אני מאמין שאני ארנדר משהו בפוטושופ ואצפה בסרט
באותו הזמן.לי אין טלויזיה בבית כך שהמחשב הופך להיות המכשיר בו אני משתמש לצפיית סרטים
שאלתי היא כזו.... האם אני צריך לבחור ב 760 4GB או דווקא ב 770 2GB ....
קראתי אין ספור מאמרים. כולם התייחסו למשחקים ששם ה FPS יורצים ב 75 אחןז לערך.
ועדי להתמודד עם המשחקים ב 4K צריך מינימום של GTX 780 TI במערך של SLI
כדי להגיע בערך ל 60 FPS .... השימושים שלי הם סרטים ב 4K .... עריכת תמונות
ואינטרנט. אני מצטער שאני מציק אבל אני מחפש מחשב לזמן יחסית ארוך. ומצד שני אינני מעונין לבזבז כסף על משהו שלא יהיה שימושי. אז בקיצור חברים. 2GB או 4GB.
AMIT1024 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-14, 12:08   #2 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

היי עמית
קודם כל תתחדש.
בהתחשב ברזולוציה הכללית שלך, לא הייתי חושב פעמים ולוקח כרטיס עם 4GB לפחות, אבל לא הייתי לוקח שום דבר מאלו שהזכרת, אלא כרטיס חזק יותר. למרות שהשימושים שלך "פשוטים", ואתה לא ממש גיימר.
תראה, השקעת לא מעט כסף במערכת שרחוקה מלהיות זולה. החסכון של כמה מאות שקלים דווקא על כרטיס מסך, נראית לי לא נכונה בעליל. אני לא לגמרי יודע מאיפה אתה הולך להביא סרטי 4K כרגע (זה לא נאמר בהתרסה חלילה, אם יש לך מקור אינטרנטי להורדות, או מכשיר שאנחנו עוד לא מכירים שיודע לנגן סרטים בפורמט הזה - אשמח לשמוע), ולמרות שכל אחד מהכרטיסים שהזכרת אמור להריץ את פורמט הסרטים הנוכחי בלי יותר מדי בעיות, לא הייתי בוחר דווקא באלו המוזכרים. רוב הסרטים של היום הם HD לכל היותר, מה שאומר שהם ב1080, וזה שהמסך שלך מכיל כמעט פי 4 פיקסלים בהתאמה, לא יהפוך את הסרט ל"יותר כבד", במיוחד בהתחשב בעובדה שגם סרטי בלו-ריי מוצגים בקצת פחות מ24 הרץ (כלומר, לא עבודה קשה מדי לכרטיס, וכמובן שמומלץ לעדכן את הגדרות התצוגה בכדי למנוע "קפיצות" במהלך הצפיה).
כשסרטי 4K יהיו פופולאריים יותר, הזכרון על הכרטיס יהיה הרבה יותר רלוונטי, כמו גם אם בכל זאת תחליט לעשות משהו שדורש ממנו להתעמת עם כמות הפיקסלים שהמסך שלך יודע לקבל.
יש לי כמה חברים שסובלים כמוני מרזולוציה בעייתית כמו שלך, או חמורה יותר כמו במקרה שלי, וכמות הזכרון על הכרטיס בסופו של דבר משחקת תפקיד.
אז גם אם תצליח להסתדר עם כרטיס יחסית פשוט היום, אתה תגלה מהר מאוד שהוא אופך להיות צוואר הבקבוק שלך, בפער גדול משאר יכולות המערכת.
קצת מרגיש לי כמו לקנות פרארי עם כל התוספות האפשריות מבחינת מנוע ושיפורים, אבל לשים לה צמיגים של אופניים כי הצרכים שלך כרגע הם "רק לנסוע איתה ממש לאט במגרש חניה".
כרטיסי 2GB לא באמת מתאימים לרזולוציה 4K. סרטי HD, שלא יעשו שימוש בכלל הרזולוציה שלך גם כשתנגן אותם על כל המסך, לא אמורים להיות הבעיה, אבל עבודה מאומצת עם מספר חלונות במקביל תוך ניצול כלל השטח האפשרי של המסך, גם במצב עבודה רגיל של דסקטופ, עשויים להיות אפילו יותר מציקים מבחינת תחושת החלקות (שוב, כמובן שזה תלוי מה אתה מתכנן לעשות עם המחשב).
מקווה שזה עוזר. ואתה בחלט לא מציק. בשביל זה יש פורום.
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-14, 14:00   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של AMIT1024

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ete צפה בהודעה
היי עמית
קודם כל תתחדש.
בהתחשב ברזולוציה הכללית שלך, לא הייתי חושב פעמים ולוקח כרטיס עם 4GB לפחות, אבל לא הייתי לוקח שום דבר מאלו שהזכרת, אלא כרטיס חזק יותר. למרות שהשימושים שלך "פשוטים", ואתה לא ממש גיימר.
תראה, השקעת לא מעט כסף במערכת שרחוקה מלהיות זולה. החסכון של כמה מאות שקלים דווקא על כרטיס מסך, נראית לי לא נכונה בעליל. אני לא לגמרי יודע מאיפה אתה הולך להביא סרטי 4K כרגע (זה לא נאמר בהתרסה חלילה, אם יש לך מקור אינטרנטי להורדות, או מכשיר שאנחנו עוד לא מכירים שיודע לנגן סרטים בפורמט הזה - אשמח לשמוע), ולמרות שכל אחד מהכרטיסים שהזכרת אמור להריץ את פורמט הסרטים הנוכחי בלי יותר מדי בעיות, לא הייתי בוחר דווקא באלו המוזכרים. רוב הסרטים של היום הם HD לכל היותר, מה שאומר שהם ב1080, וזה שהמסך שלך מכיל כמעט פי 4 פיקסלים בהתאמה, לא יהפוך את הסרט ל"יותר כבד", במיוחד בהתחשב בעובדה שגם סרטי בלו-ריי מוצגים בקצת פחות מ24 הרץ (כלומר, לא עבודה קשה מדי לכרטיס, וכמובן שמומלץ לעדכן את הגדרות התצוגה בכדי למנוע "קפיצות" במהלך הצפיה).
כשסרטי 4K יהיו פופולאריים יותר, הזכרון על הכרטיס יהיה הרבה יותר רלוונטי, כמו גם אם בכל זאת תחליט לעשות משהו שדורש ממנו להתעמת עם כמות הפיקסלים שהמסך שלך יודע לקבל.
יש לי כמה חברים שסובלים כמוני מרזולוציה בעייתית כמו שלך, או חמורה יותר כמו במקרה שלי, וכמות הזכרון על הכרטיס בסופו של דבר משחקת תפקיד.
אז גם אם תצליח להסתדר עם כרטיס יחסית פשוט היום, אתה תגלה מהר מאוד שהוא אופך להיות צוואר הבקבוק שלך, בפער גדול משאר יכולות המערכת.
קצת מרגיש לי כמו לקנות פרארי עם כל התוספות האפשריות מבחינת מנוע ושיפורים, אבל לשים לה צמיגים של אופניים כי הצרכים שלך כרגע הם "רק לנסוע איתה ממש לאט במגרש חניה".
כרטיסי 2GB לא באמת מתאימים לרזולוציה 4K. סרטי HD, שלא יעשו שימוש בכלל הרזולוציה שלך גם כשתנגן אותם על כל המסך, לא אמורים להיות הבעיה, אבל עבודה מאומצת עם מספר חלונות במקביל תוך ניצול כלל השטח האפשרי של המסך, גם במצב עבודה רגיל של דסקטופ, עשויים להיות אפילו יותר מציקים מבחינת תחושת החלקות (שוב, כמובן שזה תלוי מה אתה מתכנן לעשות עם המחשב).
מקווה שזה עוזר. ואתה בחלט לא מציק. בשביל זה יש פורום.
המון תודה על התשובה המפורטת אבל לא הצלתי להבין דבר אחד.
איזה כרטיס אתה ממליץ? 780? יש לו רק 3 GIGA? להריץ אותו ב SLI ממש לא רוצה להיכנס לזה...מה אתה אומר?
ישן 11-02-14, 16:06   #4 (קישור ישיר)
ete
IO Rookie

אני מבין שאתה נגד AMD (מבין אותך לגמרי, למרות, או אולי בגלל, שלי יש).

הייתי מחכה ולוקח טיטאן חדש. אמורים לצאת כרטיסים חדשים עם 6 גיגהביט, אני מניח שזה יעשה לך שקט לזמן הקרוב, כמעט לא משנה מה תנסה לעשות איתו.
האלטרנטיבה היא סדרת ה 290 של AMD, שהוכחו כתמורה מעולה למחיר.
לא הייתי לוקח שום דבר עם פחות מ-4 גיגה זכרון.
אם אתה צריך משהו דחוף, חפש לך כרטיס משומש, בטח אפשר למצוא כרטיסי דור קודם במחירים מוזלים. יש גרסאות 6GB ל 7970, שיספיק לך לבינתיים, וגם לא לבינתיים, ובטח אפשר למצוא כזה משומש ב1500 שקל או פחות בEBAY, בטח עכשיו שבהלת ה"קריפטו" קצת מדשדשת.
אבל אם באנבידיה חשקה נפשך - חכה לטיטאן החדש, או קח משומש אם תמצא אחד במחיר טוב (שוב, אני מניח שהמחירים שלהם ירדו עוד קצת כשנבידיה תכריז על החדש)
ete לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-02-14, 19:04   #5 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של AMIT1024

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ete צפה בהודעה
אני מבין שאתה נגד AMD (מבין אותך לגמרי, למרות, או אולי בגלל, שלי יש).

הייתי מחכה ולוקח טיטאן חדש. אמורים לצאת כרטיסים חדשים עם 6 גיגהביט, אני מניח שזה יעשה לך שקט לזמן הקרוב, כמעט לא משנה מה תנסה לעשות איתו.
האלטרנטיבה היא סדרת ה 290 של AMD, שהוכחו כתמורה מעולה למחיר.
לא הייתי לוקח שום דבר עם פחות מ-4 גיגה זכרון.
אם אתה צריך משהו דחוף, חפש לך כרטיס משומש, בטח אפשר למצוא כרטיסי דור קודם במחירים מוזלים. יש גרסאות 6GB ל 7970, שיספיק לך לבינתיים, וגם לא לבינתיים, ובטח אפשר למצוא כזה משומש ב1500 שקל או פחות בEBAY, בטח עכשיו שבהלת ה"קריפטו" קצת מדשדשת.
אבל אם באנבידיה חשקה נפשך - חכה לטיטאן החדש, או קח משומש אם תמצא אחד במחיר טוב (שוב, אני מניח שהמחירים שלהם ירדו עוד קצת כשנבידיה תכריז על החדש)
הבעיה עם הAMD שהם לא מנצלים את הפוטושופ טוב....
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא