IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > קירור מים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

קירור מים מערכות קירור מים , רדיאטורים , משאבות , בלוקים למעבד ולכרטיסי מסך , גלריית מערכות קירור מים , תוצאות וביצועים של מערכות וחנויות מהעולם לפתרונות קירור

אוברקלוקינג וקירור : קירור מים

CLUELESS - כמה שאלות לגבי מערכת קירור מים

הקדשתי מספר שעות לצפייה בסרטונים וקריאה של דברים באינטרנט על מערכות קירור מים, ועדיין יש לי הרבה חורים, כמו איך ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-03-14, 5:27   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל CLUELESS - כמה שאלות לגבי מערכת קירור מים

הקדשתי מספר שעות לצפייה בסרטונים וקריאה של דברים באינטרנט על מערכות קירור מים, ועדיין יש לי הרבה חורים, כמו איך בודקים מה מתאים לך, מאיפה מזמינים (איפה הכי משתלם וכו'), ועוד מספר דברים שלא חשובים כרגע - כי לפני שמתחילים - מה שהכי חשוב לי לדעות זה העלות, כדי לראות אם זה בכלל רלוונטי.

אני מתכוון לקנות:
Gigabyte GA-H87-HD3 S1150
Intel Quad Core i5 4570 3.2Ghz S1150
NVIDIA Geforce MSI GTX760 OC 2G DDR5
Fractal Design Arc R2 Window Black
Corsair TX 650W V2 Active PFC 14cm Fan
(במידה והספק חלש מידה לקירור מים [אני סתם זורק] אז לא תהיה בעיה להחליף, מאחר ושוב, עדיין לא הזמנתי כלום)

לפני שאני נכנס לעיניינים הטכניים של איך וכו', הכי חשוב לי לברר כמה יעלה לי כל העסק, כי הבנתי שהעיניין יכול להגיע ללמעלה מ-4000 שקל, והתקציב שלי לא קרוב אפילו לסכום הזה.
בהתחלה חשבתי ללכת על Corsair Hydro H100i (סביבות 600 ש"ח), ואז חשבתי לעצמי שאם כבר אני הולך על קירור מים, אוליי נלך על מערכת לא מובנת, ונוסיף אקסטרה, אבל במידה ואגיע לסכומים מטורפים - אני לא חושב שאני אוכל ללכת על זה..

אז ניגש לשאלה - סביבות כמה יעלה לי כל העסק הזה, במידה ואני מעוניין לקרר במים רק את המעבד?
כמה הייתם ממליצים על הדבר הזה בכל מקרה? כל מה שתוכלו להגיד לי אשמח לשמוע.
בגדול חשובה לי מערכת שקטה, אך את זו ניתן להשיג גם עם Corsair H100i ומספר Noctuas על המארז וכו', אבל ממש הדליק אותי כל העיניין של הקירור מים, גם כי זה נראה מאוד מגניב ומתחשק לי לגוון, וגם כי בא לי להתעסק עם זה, אבל שוב - אם זה יעלה לי כמו מחשב חדש, זה די מטורף :(

תודה!
WootaCoolin לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-03-14, 5:52   #2 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני לא רואה סיבה להשתמש בקירור מים למערכת כזאת, היא קרה, קירור רגיל של אינטל(דלטה) מספיק. קירור מים זה עסק יקר, כל חלק חדש, לוח, כ.מסך וכו', תצטרך להשקיע בבלוקים חדשים ולנסות להיפטר מהישנים ביד2, בלי לדבר על תחזוקת המערכת ועוד. המחשב שלך יחסית פשוט וזול, לדעתי משקיעים במערכת קירור מים רק במערכות חזקות מאוד וחמות כמו 2-4 כ.מסך חזקים.
ישן 24-03-14, 11:41   #3 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של arkadur

בהחלט לא מערכת שהייתי רץ לקרר במים, אפילו לא במערכת סגורה.

אם אתה בכל זאת רוצה לשפוך על זה כסף, תגדיר תקציב ונראה אם נוכל לבנות מפרט כלשהוא.

אומנם, כפי שכבר נאמר מעלי - יהיה צורך לנסות להפטר מחלקים שלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר, קרי - בלוקים ייעודיים (לוח / כרטיסי מסך).

הייתי הולך על מערכת ורסטילית, שתוכל לשרת אותך גם במערכות הבאות, ולכן, כל עוד תתכנן אותה נכון, זה יקרה.

ראשית, צריך מארז שיוכל להכיל רדיאטור מכובד (לפחות 3X120 אם מדובר למעבד ולכרטיס בודד, יכול לעבוד גם עם רדיאטור קטן מזה, אבל הייתי נמנע). גם 2 רדיאטורים של 240 זו אפשרות טובה. קח בחשבון שישנם מארזים שזה יבוא בהם על חשבון כלובי הקשיחים, ולכן, אם אתה צריך קשיחים רבים במערכת שלך, אתה תהיה מוגבל עוד יותר בבחירת המארז.

ביחס למשאבה, הייתי בוחר בD5 / 655 שהיא אומנם לא חדשה וחלוצה, אבל היא בהחלט הוכיחה את עצמה בחלוף השנים. במערכת טכנית עם בלוקים רבים הייתי פוזל לכיוון ה35X, או מחכה ליורשת שלה 50X.

שילוב טוב רדיאטור ומשאבה ישרתו אותך לכמה שנים טובות מבלי צורך לשדרג.
בבחירת בלוק למעבד, כל עוד לא צפויה הפתעה בשינוי הסוקט, סביר להניח שתהיה תאימות גם מצד הבלוק למעבד (או במקרה אחר, היצרן יציע קיט שדרוג לסוקט חדש, כפי שקורה לא מעט).

בלוק לכרטיס מסך? ישנם 2 חלופות.
1. ללכת על בלוק ייעודי (כיסוי מלא), שמקרר את כל רכיבי הכרטיס: ליבה, זכרונות ומייצבי מתח.
2. בלוק אוניבסלי - שניתן להעבירו מכרטיס לכרטיס, והוא מקרר אך ורק את הליבה. מה שמשאיר לך לקרר באופן פאסיבי בד"כ את שאר הרכיבים.

במה לבחור? שיקול שלך.
אם הלכת על כרטיס חזק שישרת אותך לכמה שנים טובות, אולי יש מקום לשקול לקנות בלוק ייעודי. מצד שני - ככל שחולפות השנים, יהיה קשה הרבה יותר למכור בלוק לכרטיס שכבר יצא מהמשחק.

לאחר כל אלה, האם אתה עדיין רוצה לקרר במים?
אם כן, תגדיר תקציב. (שכולל גם משלוח שלא זול, וגם מיסים).

בהצלחה.

EVGA SR-2 , 2X Intel Xeon 5620, 12X2GB Corsair Domminator 1600 MHZ CL7
3X GTX580,Corsair AX1200, Lian Li PC-Z70, LSI 9220-8I SAS Controller
Dell U2311H X3, Liliput 669GL 7" touchscreen
קרדיט לאלמוג על החתימה

arkadur לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-03-14, 14:10   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל CLUELESS - כמה שאלות לגבי מערכת קירור מים

הבנתי אתכם, אז אני כנראה אוותר על הרעיון, ואלך על התיכנון הקודם.. אשמח אם תעזרו לי ל-SETUP של המארז עצמו עם המאווררים!

http://www.iopanel.net/forum/thread6740.html

תודה רבה!

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 24-03-14 בשעה 19:19.
WootaCoolin לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא