IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > אחסון
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אחסון דיסק קשיח , דיסק און קי , כונני SSD , דיסקים קשיחים חיצוניים , אמצעי אחסון מתקדמים , פתרונות NAS , RAID ותמיכה טכנית.

חומרה : אחסון

איך אני יכול להעביר את הגיבוי של המחשב הנייד החדש ל SSD

קניתי מחשב נייד חדש שהיה מותקן בו כבר וינדוס 8 (לצורך העיניין SONY VAIO FLIP) עכשיו יש על ההרד דיסק ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-03-14, 12:33   #1 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

ברירת מחדל איך אני יכול להעביר את הגיבוי של המחשב הנייד החדש ל SSD

קניתי מחשב נייד חדש שהיה מותקן בו כבר וינדוס 8 (לצורך העיניין SONY VAIO FLIP) עכשיו יש על ההרד דיסק
את הקובץ הגיבוי והשיחזור של סוני אני רוצה לשדרג את ההרד דיסק ל SSD ורציתי לדעת אם יש אפשרות להעביר
את הקובץ הזה ?

As-21 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-14, 13:02   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה יכול לשכפל את הדיסק, אתה תצטרך לחבר את שניהם למחשב, אח?כ תעשה את השחזור על ה SSD והקובץ ישמר.

זאת השיטה הבטוחה, אתה יכול לבדוק אם יש משהו בתמיכה של סוני על העניין
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-03-14, 13:29   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

הבנתי אבל שלא מומלץ לעשות Disk cloning מהרד דיסק מכני ל SSD.

או שאתה מתכוון שאני אעשה IMAGE מהרד דיסק המכני ואני אשחזר אותו ל SSD?

ישן 28-03-14, 14:02   #4 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אני יודע ש ACRONIS TRUE IMAGE HOME/WORKSTATION החל מגירסה 10(עסקית) או 2009(ביתית), יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר.
אל תעשה CLONE כי במרבית הפעמים הפעולה נכשלת ולא עובדת היטב (לפחות מהניסיון שלי).
לכן, מה שאני מציע זה ככה
הכנות מוקדמות:
1. להתקין את התוכנה, במקרה הזה ACRONIS
2. ליצור דיסק און קי (כונן USB נייד) שעושה BOOT בעזרת הכלים של אקרוניס.
3. לדאוג שיש לנו מספיק מקום פנוי לקובץ הגיבוי (הקובץ בפועל יתפוס כחצי או שליש מסה"כ המידע שיש לגבות בגלל הCOMPRESSION)

1. להעיף כל מה שלא צריך מהכונן של המערכת בטרם זה נכנס לקובץ IMAGE של הגיבוי, הכוונה לתוכן כבד או משחקים מותקנים וכו' (ניתן זמנית להעביר אותם לכונן אחר ולאחר כל הפעולה להחזירם למקום).
2. יש לדאוג לסמן באופציות של הדחיסה בתוכנה (BACKUP OPTIONS-COMPRESSION) על MAXIMUM, לשים לב שזה על מקסימום דחיסה. לדעתי האופציה הזאת חייבת להיות ברירת מחדל, לא מבין למה באקרוניס לא הבינו את זה עדיין.
3. ניתן להתחיל את הגיבוי. בעת הגיבוי ואו השיחזור, אין להפריע לפעולת המחשב ואספקת החשמל.

*לרוב האנשים לא ישנה אם זה גירסת HOME/PRO, אבל גירסת פרו מכילה אופציה נוספת שנקראת UNIVERSAL RESTORE, זה בעצם מאפשר התקנה נקייה של דרייברים במידה ועוברים למחשב מיושן או בכלל עם לוח מדגם אחר ואז מקבלים מסך כחול בעלייה. אבל יש להתקין את הגירסה(עם הרישיון) בטרם מבצעים גיבוי כאשר עולים דרך ה USB. זה עובד טוב למערכות שהווינדוס בהן תקין\עולה, במידה והווינדוס לא עולה, זה לא בדיוק מועיל כבר(מן הסתם).
ישן 28-03-14, 15:11   #5 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי As-21 צפה בהודעה
הבנתי אבל שלא מומלץ לעשות Disk cloning מהרד דיסק מכני ל SSD.

או שאתה מתכוון שאני אעשה IMAGE מהרד דיסק המכני ואני אשחזר אותו ל SSD?
לא משנה, אחת משני הדרכים. לא חושב למה זה לא בסדר לשכפל מכני ל SSD..

אבל תנסה קודם מה שאלכס רשם, נשמע כמו פיתרון טוב
ישן 28-03-14, 17:17   #6 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

ציטוט:
פורסם במקור על ידי doscape צפה בהודעה
אני יודע ש ACRONIS TRUE IMAGE HOME/WORKSTATION החל מגירסה 10(עסקית) או 2009(ביתית), יעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר.
אל תעשה CLONE כי במרבית הפעמים הפעולה נכשלת ולא עובדת היטב (לפחות מהניסיון שלי).
לכן, מה שאני מציע זה ככה
הכנות מוקדמות:
1. להתקין את התוכנה, במקרה הזה ACRONIS
2. ליצור דיסק און קי (כונן USB נייד) שעושה BOOT בעזרת הכלים של אקרוניס.
3. לדאוג שיש לנו מספיק מקום פנוי לקובץ הגיבוי (הקובץ בפועל יתפוס כחצי או שליש מסה"כ המידע שיש לגבות בגלל הCOMPRESSION)

1. להעיף כל מה שלא צריך מהכונן של המערכת בטרם זה נכנס לקובץ IMAGE של הגיבוי, הכוונה לתוכן כבד או משחקים מותקנים וכו' (ניתן זמנית להעביר אותם לכונן אחר ולאחר כל הפעולה להחזירם למקום).
2. יש לדאוג לסמן באופציות של הדחיסה בתוכנה (BACKUP OPTIONS-COMPRESSION) על MAXIMUM, לשים לב שזה על מקסימום דחיסה. לדעתי האופציה הזאת חייבת להיות ברירת מחדל, לא מבין למה באקרוניס לא הבינו את זה עדיין.
3. ניתן להתחיל את הגיבוי. בעת הגיבוי ואו השיחזור, אין להפריע לפעולת המחשב ואספקת החשמל.

*לרוב האנשים לא ישנה אם זה גירסת HOME/PRO, אבל גירסת פרו מכילה אופציה נוספת שנקראת UNIVERSAL RESTORE, זה בעצם מאפשר התקנה נקייה של דרייברים במידה ועוברים למחשב מיושן או בכלל עם לוח מדגם אחר ואז מקבלים מסך כחול בעלייה. אבל יש להתקין את הגירסה(עם הרישיון) בטרם מבצעים גיבוי כאשר עולים דרך ה USB. זה עובד טוב למערכות שהווינדוס בהן תקין\עולה, במידה והווינדוס לא עולה, זה לא בדיוק מועיל כבר(מן הסתם).
הרעיון שלי הוא להחליף את ההרד דיסק המכני שזה בא איתו עם SSD כאשר אני שומר על אפשרות השיחזור/איפוס של הוינדוס שבא איתו.
כמו כן אין מדבקה של הסיראל של הוינדוס ואני מאמין שהם לא הדביקו בכוונה לגרום למשתשמש לעשות פורמט דרך כלי השיחזור שלהם.

כשאני אומר אפשרות שיחזור/איפוס זה מסך ב UEFI שנפתח כשאני לוחץ על מקש ייעודי שהם עשו.
כאשר לוחצים עליו כשהמחשב מכובה אני לוחץ עליו המחשב נדלק ועולה למצב שיחזור ועוד אפוציות כמו להכנס ל UEFI. ממה שהבנתי זה כי המחשב כרגע מוגדר כ BOOT של UEFI והוא באמת עולה במהירות יחסית לדיסק מכני (משהו כמו 15 שניות). הבעיה שב ONENOTE המחשב קצת איטי אז זו הסיבה שאני רוצה להחליף אותו ל SSD.

אבל הבנתי שהשיטת האכסון ב SSD ומכני שונה והעברה של PRATISION וכו תגרום ל SSD לעבוד לאט.

אין לי בעיה לאבד את קובץ השיחזור/איפוס כל עוד אני אוכל להעלות את ה SSD החדש דרך UEFI BOOT בשביל מהירות עלייה. את קובץ השיחזור אני אעשה בעצמי ושים אותו בהרד דיסק נייד שיש לי דרך מה שהמלצת עליו.
השאלה מאיפה אני יכול להשיג את הסיראל של הוינדוס שיש לי כרגע והאם הוא יעבוד אם אנסה להתקין מחדש את הוינדוס על ה SSD ?

קישור פירסומי
ישן 28-03-14, 17:20   #7 (קישור ישיר)
IO 127.0.0.1

סמל האישי של doscape

אתה לא צריך לפחד משיטת קבצים, אלא אם תסמן BACKUP SECTOR BY SECTOR שזה נועד לא בשבילך זה בטוח.
ישן 28-03-14, 17:29   #8 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי As-21 צפה בהודעה
כמו כן אין מדבקה של הסיראל של הוינדוס ואני מאמין שהם לא הדביקו בכוונה לגרום למשתשמש לעשות פורמט דרך כלי השיחזור שלהם.

.....

השאלה מאיפה אני יכול להשיג את הסיראל של הוינדוס שיש לי כרגע והאם הוא יעבוד אם אנסה להתקין מחדש את הוינדוס על ה SSD ?
כבר לא מגיעים סיריאלים עם מחשבים ניידים עם חלונות 8 (לפחות בכל המחשבים שראיתי לאחרונה), הסיריאלי צרוב במחשב (אני מניח שבביוס או באיזשהו צ'יפ אחר).
אתה מתקין את המערכת הפעלה באותה גרסה שהיתה לך (אם זה הום או פרו) והוא לא אמור לבקש ממך סיריאלי בהתקנה או אחרי, פשוט להמשיך רגיל וזה כבר יהיה עם הרישיון שלך.
ישן 28-03-14, 18:28   #9 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

תודה לכם ! אני אנסה את מה שאמרתם שניכם.

אני אחזור לעדכן איך הלך וכו.

עכשיו צריך לקנות SSD חשבתי על ללכת על 840 PRO ב 120GB או 256GB EVO.
בעיקרון אני צריך הרד דיסק לוינדוס + OFFICE ו VB13 לא מעבר.

נערך לאחרונה על ידי As-21, 28-03-14 בשעה 19:12.
ישן 28-03-14, 19:17   #10 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

את האמת אני רכשתי לאחרונה פחות או יותר לאותם שימושים וקניתי את ה V300 של קינגסטון ב 319 ש"ח מאיבורי. (קיים גם ב KSP באותו מחיר)

זה לא שאני לא מעדיף ביצועים טובים, פשוט לדעתי התוספת מחיר לא משתלמת, המחשב עובד מהר מאוד גם עם ה V300
ישן 29-03-14, 13:38   #11 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של As-21

אני יכול לקנות V300 בגודל 256GB ב 550 ש"ח אחרי מיסים ושילוח מאמזון שווה לא ?
לפי מבחני הביצועים שראיתי בין הסמסונג וה V300 אין הבדלי שמיים וארץ.
מצד שני בתוספת 80 שקל אני יכול לקנות גם סאסמונג אז אני חושב שאני אלך על הסמסונג.

ישן 29-03-14, 22:10   #12 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה יכול לקנות בארץ את ה M500 של קרושל בנפח של 240GB ב ~600 ש"ח
Plonter.co.il Crucial CT240M500SSD1 SSD - SATA דיסקים קשיחים ו SSD חלקי מחשב

וגם לא תצטרך להתעסק עם אחריות בחו"ל
ישן 10-05-14, 18:06   #13 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של jetmanO

גם אני בעד ACRONIS
ישן 17-06-14, 1:45   #14 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של GeFiLTe

אגב אני ממליץ בחום לעשות הרשאות EVERYONE על כל מה שאתה מנסה להעביר אם אתה לא משתמש בתכנת גיבוי.
לגבי הסריאל של WINDOWS 8 הוא צרוב בביוס ככה שזה בעיה להשתמש בו שוב NO MATTER WHAT.
הצעה שלי תעשה WINDOWS EASY TRANSFER לפרופילים וקבצים ותתקין את המערכת הפעלה מDISK ON KEY או דיסק חיצוני (אם אתה עושה IMAGE) ותחלץ לתיקיה את הדרייברים של הדיסק עליו אתה מתקין לתיקיה של הDOK/דיסק חיצוני. מנסיון (מר) שלי 99% מהמקרים שאם תפרמט או תחליף את הדיסק שבא עם המחשב הנייד(בהנחה וגרסת מערכת ההפעלה היא OEM ומותקנת כבר) תמיד תידרש לדריברים(אין אני שונא את הרישום של הסריאל בביוס, אחד הדברים הכי מטומטמים שמיקרוסופט עשו אי פעם).
אם תהיה לך בעיה באקטיבציה, תעשה דרך הטלפון. זה תמיד קורה....

:My Current System:
I7 4790 3.6GHz+Arctic Freezer I11| Assrock H97M Pro4 2x8GB PC3 15k RAM| Gigabyte R290 Factory OC GPU|1xSATA2 1TB| 1XSATA3 TB HD|SSD Crucial MX100 256GB|Seasonic 650W Gold Certified PSU|Nanoxia Deep Silence 1 case
GeFiLTe לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא