IOPanel

חזור   IOPanel > אוברקלוקינג וקירור > אוברקלוקינג
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אוברקלוקינג שאלות ועזרה בנושאי אוברקלוקינג למעבד , לזיכרון , לכרטיס המסך , תוכנות מבדקי חומרה וביצועים , וקבוצת ה HWBOT המובילה בישראל

אוברקלוקינג וקירור : אוברקלוקינג

טמפרטורות גבוהות לפני המהרה

שלום לכולם, אני די חדש בתחום ולוקח את הדברים לאט ובזהירות, קורא פורומים מדריכים וכו, ביצעתי כמה בדיקות לפני שאני ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 29-04-14, 23:55   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל טמפרטורות גבוהות לפני המהרה

שלום לכולם,
אני די חדש בתחום ולוקח את הדברים לאט ובזהירות, קורא פורומים מדריכים וכו,

ביצעתי כמה בדיקות לפני שאני מתחיל להמהיר את המעבד כדי לראות איפה אני עומד..

המערכת שלי:

i7 4770K
asus maximus VI Hero
FSP 650W 80+ silver
CM 212 Hyper with 2 fans
Gigabyte gtx 780ti OC WF3

עשיתי בדיקת מאמץ (שעתיים עם tuning ( Intel Extreme כשהמעבד על מהירות מפעל ולא שיניתי עדיין כלום בביוס, הגעתי לטמפ מקסימלית של 77 מעלות שזה לפי הבנתי די הרבה!
כיוונתי את הפרופיל של המאווררים עם התוכנה שהגיעה עם המעבד של אסוס לפרופיל די אגרסיבי מעל 75 מעלות הם על המקסימום ....
לפי התוכנה של אסוס המתח על המעבד עולה עד ל 1.248 במאמץ זה נראה לי המון אבל זה מה שהלוח נותן במצב אוטומט... אולי יש לי את המעבד הגרוע ביותר שיצא ממפעלי אינטל?

מבלי להחליף לקירור טוב יותר (שכרגע כבר אין לי תקציב לזה) האם אני יכול בכלל לבצע אוברקלוק?? ואם כן יש לכם איזשהי הערכה לאיזה מהירות אני יכול להגיע מבלי להסתכן יותר מדי?

תודה מראש לכולם!

נ.ב.
המחשב רץ חלק ולא נתקלתי בבעיות מיוחדות....
Yusifoon לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 29-04-14, 23:59   #2 (קישור ישיר)
IO OwneR

סמל האישי של cupra

המעבד שלך קלוקר טוב, נתחיל דווקא מאיזה משפט כזה שאומר - כל עוד אתה לא קורס - הכל טוב.
למעבד לא איכפת אם הוא על 77 או על 80 או 40 מעלות, במקרה שזה יפגע בו - תראה תופעות כגון ריסט, מסך כחול וכדומה.

בשלב הראשון - פשוט תבדוק לאן אתה מגיע איתו, זה לא דורש יותר מידי, פשוט תעלה מכפלה בכפולה של אחד ותריץ בדיקת יציבות של רבע שעה, בדר"כ אם אתה לא יציב - תקרוס די מהר.

עזוב את המתח כרגע, אל תעלה אותו, הוא יקפיץ לך את הטמפרטורה באופן די קיצוני.
Lian-Li P80 mod | Corsair CMPSU-HX1000 | 2x Dell 2407WFP |

Custom Built
Phase Change Unit
| Custom Built Water Cooling System (X2) | ln2/dice pot by Kingpin - Dragon extreme

LapTop: Lenovo yoga 2 pro - 13.3 QHD, Core i7 4500U, 8GB, SSD 256G

Old/Sold
NEXUS One ; HTC Desire HD ; Galaxy NEXUS ; NEXUS 4

Current LG G2 32GB + NEXUS 7 + IPAD 3

Join the IOpanel HWBOT
Team | Join the IOPanel world Community Grid Team | Join the IOPanel Super Pi DB
cupra לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-04-14, 1:13   #3 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

להוסיף שכדאי לקבל את המתח (נגיד על 1.25 כהתחלה) ולא להשאיר על מצב אוטומט. במצב אוטומט בד"כ המתח יעלה בצורה מוגזמת כלפי מעלה ללא הצדקה
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-04-14, 14:38   #4 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cupra צפה בהודעה
המעבד שלך קלוקר טוב, נתחיל דווקא מאיזה משפט כזה שאומר - כל עוד אתה לא קורס - הכל טוב.
למעבד לא איכפת אם הוא על 77 או על 80 או 40 מעלות, במקרה שזה יפגע בו - תראה תופעות כגון ריסט, מסך כחול וכדומה.

בשלב הראשון - פשוט תבדוק לאן אתה מגיע איתו, זה לא דורש יותר מידי, פשוט תעלה מכפלה בכפולה של אחד ותריץ בדיקת יציבות של רבע שעה, בדר"כ אם אתה לא יציב - תקרוס די מהר.

עזוב את המתח כרגע, אל תעלה אותו, הוא יקפיץ לך את הטמפרטורה באופן די קיצוני.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
להוסיף שכדאי לקבל את המתח (נגיד על 1.25 כהתחלה) ולא להשאיר על מצב אוטומט. במצב אוטומט בד"כ המתח יעלה בצורה מוגזמת כלפי מעלה ללא הצדקה
תודה לכם!

התחלתי לעשות ניסויים אני שיניתי את הcache ratio לקבוע על 39, את ה core ratio ל 42
את המתח של המעבד ל manual 1.24 (המתח הכי נמוך שעבר בדיקת מאמץ של שעה) ולא נגעתי במתח של ה cache (נשאר על אוטומט), אני כרגע מריץ בדיקה של 10 שעות, מקווה שלא יקרוס

טמפרטורות הגיעו לאיזור ה 80 מעלות..

שאלה: האם לשנות את המתח של ה cache למתח קבוע? ואם כן לאיזה מתח?
נניח שאני באמת יציב אז גם להתחיל לעלות את ה cache ratio באותה צורה שעשיתי ל core (כלומר מעלה את התדירות ואת המתח עד שיציב)?
ישן 30-04-14, 14:57   #5 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אני לא מאמין בבדיקות מאמץ סופר ארוכות, כבר יצא לי בעבר להריץ בדיקות של 24 שעות ואז אחרי כמה זמן של שימוש ראיתי שהמחשב לא יציב.
אני ממליץ לך להריץ בדיקות קצרות, אם זה עובר בדיקת מאמץ קצרה של שעה אז תתחיל לעבוד עם המחשב כמה ימים, אם תראה שהוא לא יציב אז תשחק קצת בהגדרות.
כשאתה מגיע למקסימום תעלה רמה אחת במתח ותרד רמה אחת במכפלה בשביל להשיג יציבות מקסימלית.
אני ממליץ לך גם לקבוע מתח מקסימום שאתה לא עובר, 1.25V זה לגמרי סביר ועל כל מקרה אני לא ממליץ לך לעבור את ה 1.3V.
אין לי ניסיון ב OC למעבדים הללו אז אני לא יודע על המתחים האחרים, כדאי לקרוא ולחקור קצת על זה שתדע מה המקסימום שלא מומלץ לעבור
ישן 01-05-14, 11:44   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

הצלחתי להגיע ל 4.2 GH ב 1.25V נראה יציב, עבר גם בדיקת יציבות וגם כמה שעות של titanfall הטמפרטורות הגיעו למקסימום של 82 מעלות וזה היה באמצע יום חם אז נראה סבבה אבל אני לא אנסה לדחוף עוד כרגע...
קצת מבאס שלא קיבלתי צ'יפ קצת יותר טוב אבל זה מה יש....

תודה רבה!
קישור פירסומי
ישן 01-05-14, 12:55   #7 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

עכשיו אתה צריך לייצב מתחים אחרים בשביל להגיע למינימום שהם נשארים יציבים בו (וסביר להניח שגם הטמפרטורה תרד)

מצאתי מדריך נחמד שאני ממליץ לך לקרוא אותו, יש שם גם טבלה עם מתחים מומלצים לאויר כך שזה קולע בשבילך
How to Overclock an Intel 4770K Guide - Overclockers Club

יש גם מדריך עם לוח של אסוס אבל הוא לא נראה טוב כמו המדריך למעלה, מה שכן הממשק וההגדרות יהיו כמעט זהים
5GHz 4670K/4770K Overclocking Guide On Maximus VI Formula | Republic of Gamers
ישן 01-05-14, 22:26   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
עכשיו אתה צריך לייצב מתחים אחרים בשביל להגיע למינימום שהם נשארים יציבים בו (וסביר להניח שגם הטמפרטורה תרד)

מצאתי מדריך נחמד שאני ממליץ לך לקרוא אותו, יש שם גם טבלה עם מתחים מומלצים לאויר כך שזה קולע בשבילך
יש גם מדריך עם לוח של אסוס אבל הוא לא נראה טוב כמו המדריך למעלה, מה שכן הממשק וההגדרות יהיו כמעט זהים
מעולה! עברתי עליהם כשיהיה לי עוד קצת זמן אני אנסה ליישם את מה שאמרת בכל מקרה אחד הקשיים שאני נתקל בהם בהבנה של כל המדריכים שקיימים זה שאסוס החליטו לתת שמות משלהם לכל הדברים בביוס...

צריך להוציא מילון אסוס-כולם ...

* מסתבר שאני לא יכול עדיין לשים קישוקים בפורום אז הורדתי את הקישורים מהציטוט...
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא