IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

בקשת מפרט למחשב + מסך 6-6.5K עם OC

לחברי הפורום שלום רב, אני מעוניין לרכוש מחשב בשבוע שבועיים הקרובים לצורך משחקים. אודה לכם אם תעזרו לי בעניין: 1. ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-05-14, 18:08   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל בקשת מפרט למחשב + מסך 6-6.5K עם OC

לחברי הפורום שלום רב,
אני מעוניין לרכוש מחשב בשבוע שבועיים הקרובים לצורך משחקים. אודה לכם אם תעזרו לי בעניין:

1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת) 6000
האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה? 500
האם יש לכלול הרכבה בתקציב? רצוי, לא חובה.

2. מהו היעוד של המחשב? (משחקים\אינטרנט\אופיס\סרטים וכו'...) משחקים, סרטים, מוזיקה.
[אם המחשב מיועד לתוכנה מקצועית כלשהי יש לציין את שם התוכנה ואת הגרסה למשל: Photoshop CS5, Solidworks11 וכו']

3. האם יש לכלול גם ציוד היקפי בתקציב כגון מסך\מקלדת\עכבר\רמקולים? אם כן, מה? מסך
[אם לא יש לציין לפחות מה המסך הקיים, דגם\גודל\רזולוציה]

4. האם יש צורך בחומרה לא סטנדרטית במחשב או יציאה מיוחדת? אם כן, מה?
[דוגמאות: כונן דיסקטים, יציאות Firewire IEEE1394, יציאת פרללית או סיריאלית, חיבור IDE על הלוח] לא

5. האם יבוצע OC (המהרה) למעבד? כן, אני מעוניין לשמור את האפשרות לעשות OC בעתיד.

6. האם יש צורך לכלול תוכנה בתקציב כגון מערכת הפעלה, חבילת אופיס, אנטי וירוס? רצוי מערכת הפעלה, אך מוכן לוותר למען חומרה משתלמת יותר.

7. האם יש העדפה לחנות\רשת מסויימת? האם יש העדפה לחנות מאיזור כלשהו? אזור תל אביב. חשבתי על פלונטר.

8. האם יש העדפה לגודל מארז (למשל HTPC או מארז מיקרו)? לא

9. האם יש בקשות מיוחדות במפרט?
[למשל: נפח אחסון מינימלי 1TB, לא צריך יותר מ 500GB, חייב eSATA קידמי במארז, לא מוותר על SSD, עדיפות ל nVidia, עדיפות ל ATI/AMD וכו'...] מעוניין ב SSD, לפחות 1 TB אכסון.

על סמך מחקר קצר שעשיתי, הרכבתי מפרט מפלונטר. אשמח לחוות דעת עליו:

i5 4670K BOX
Asrock B85 Killer
Kingston HyperX Fury 8 GB
Sapphire r9 290 refurbished
Seagate Barracuda 2TB
Samsung 250GB Evo
NZXT source 210 Elite
Enermax 120mm UTCB12 סה"כ שני מאווררים.
Seasonic S12II 620W
LG DVD-RW
Windows 8.1 64 Bit

מסך:
P2314H - DELL
יוצא 6060 ש"ח מזומן.

בנוסף אודה לכם אם תפתרו לי מס' שאלות:
כמה שאלות:
1. שמתי קירור BOX למעבד, משום שלמיטב הבנתי ככה אני יכול לרכוש אחריות OC למעבד מאינטל. יש הרבה דעות חלוקות בנושא האם קירור סטוק מספיק כל עוד לא עושים OC - חשבתי להשתמש בו באופן זמני (שנתיים - שלוש) ואז לרכוש קירור איכותי יותר ולעשות את ההמהרה כשהיא תהיה יותר רלוונטית מבחינת ביצועים. מה דעתכם?
2. באופן כללי אשמח לעצות איך לשפר אם צריך את הקירור במפרט. אם צריך לקחת מארז יותר טוב, עוד מאווררים, וכו'.
3. האם הכרטיס r9 290 רפרנס בעייתי? חוץ מעניין ה refurbished - האם יש סיבה לא ללכת עליו?
4. האם יש סכנה שהלוח B85 הזה של Asrock שהבנתי שמסוגל לבצע המהרה (מביקורות) לא יוכל לבצע המהרה בעתיד בשל היותו B85?

אשמח לראות הצעות למפרטים טובים יותר או כל הצעה לשיפור.
Bronko לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-05-14, 20:07   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לגבי המפרט:
- אין סיבה לרכוש מעבד קופסה וגם קירור נוסף ל OC, עדיף לרכוש TRAY
- אין ביטחון שלוח מבוסס B85 יאפשר לך לעשות OC לאחר עדכונים ומצד שני לא כדאי לבנות על לוח שלא תוכל לעשות לא עדכונים
- לא הייתי ממהר לסמוך על כרטיסי מסך refurbished, פה הייתי מעדיף יד2
- יש SSD זולים יותר באותו נפח, ההבדל בביצועים זה לא משהו שמרגישים אם השימוש בקריאה\כתיבה הוא לא מסיבי לזמן ממושך
- יש באנדלים משתלמים של מארז ספק שכבר יגיעו עם מאווררים
- בכמה עשרות שקלים יותר אתה יכול לקחת את גרסת ה 24" של המסך הזה

תשובות לשאלות ששאלת:
1. אין דבר כזה "אחריות OC", אתה רשאי לעשות OC בכל מעבד שיש לך ביד בלי לאבד את האחריות, אם קורה משהו למעבד מממשים אחריות
2. עניתי על זה למעלה
3. גם כן עניתי למעלה
4. גם על זה עניתי למעלה

הערות לגבי הדרישות:
התקציב קצת לחוץ למפרט OC + מערכת הפעלה
הייתי ממליץ לוותר על ה OC או להעלות את התקציב לפחות בעוד 1000 ש"ח על מנת לקחת לוח טוב יותר, מארז וספק טובים יותר וגם מערכת הפעלה
מפרט בתקציב של 6500 ש"ח יהיה המפרט הבא:
ספויילר

מפרט ב 7500 ש"ח שכולל לוח טוב יותר, מארז + ספק טובים יותר, 16GB זיכרון ומערכת הפעלה:
ספויילר
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-05-14, 21:40   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה על העזרה והמפרטים... אני מודה שאני קצת מבולבל עכשיו.

-בנוגע לקירור BOX + קירור צד שלישי מאוחר יותר, ואחריות למעבד, אני הבנתי שה-
Performance Tuning Protection Plan של אינטל (אני לא יכול לשים קישור, אך ניתן למצוא ב- google) זה ביטוח מיוחד ל-OC שנותן לך החלפה חד-פעמית במידה והמעבד ניזוק כתוצאה מ-OC. על פי האתר של אינטל, האחריות 3 שנים הסטנדרטית שלהם לא חלה על מעבדים שעברו המהרה:
" Intel has not tested, and does not warranty, the operation of the processor beyond its specifications. Intel has not tested, and does not warranty, the operation of other system components beyond their industry standard specifications. Intel assumes no responsibility that the processor and other system components, including if used with altered clock frequencies and/or voltages, will be fit for any particular purpose."
התכנית ביטוח אפשרית רק למעבדי BOX על פי האתר.

- בפורום אחר אמרו לי שאין מה לדאוג בנוגע ללוח B85, אז אני עוד יותר מבולבל עכשיו. על פי הביקורת הכי עדכנית של הלוח שמצאתי, עדין אפשר לעשות אתו OC היום. האם הסיכון לא להיות מסוגל לעדכן את הBIOS שווה מאות שקלים? הם גם טוענים כי יש ביטוח מיוחד למעבד שצריך לרכוש...
בגלל שהמחשב משמש גם למוזיקה וסרטים, הייתי רוצה פיצ'רים טובים של סאונד - אני מתכנן לרכוש מערכת רמקולים איכותית בנוסף למחשב. ה B85 הזה היה נראה כמו אופציה מעולה...

- אני מרגיש בסדר עם הסיכון לקנות refurbished... לא הבנתי למה עדיף יד 2? הכרטיס מסך refurbished מגיע עם שנתיים וחצי אחריות, ועל פי הנציגים של החנות היה בשימוש רק שבוע - שימש לכרייה. בכל אופן הכרטיס אזל מהמלאי... אז חשבתי ללכת על 280x toxic refurbished.

- SSD זול יותר נשמע כמו רעיון טוב, גם הקנייה של מסך גדול יותר ומארז שמגיע עם מאווררים + ספק.
מאד חשוב לי חלקים שאני אוכל לשמור לכמה שיותר זמן, לכן נראה לי שאשאר עם 2 טרה קשיח - כדי שאוכל להעביר אותם למחשב הבא אולי.

- תודה על המפרטים, לצערי 7500 זה מעבר לתקציב שלי. שניהם נראים מעולה - אני לא חושב שאני צריך r9 290, לא קריטי לי הגדרות הכי גבוהות במשחקים שאפשר, אני מעדיף לקנות את הכרטיס הכי משתלם שאני יכול כרגע ולשדרג בעתיד כשהצורך יעלה. יותר חשוב לי מהירות כשמדובר בביצועי המחשב...

שיניתי את המארז והספק במפרט המקורי. השתכנעתי לקנות קירור צד שלישי למעבד מהתחלה כי למיטב הבנתי בקיץ הישראלי רצוי קירור טוב יותר מהסטוק למעבד?
המארז אני משנה ל Fractal Define Arc Midi R2, מה דעתך עליו?
ספק - Seasonic G 550W, שאמור להספיק ל 280x Toxic?
אשמח להמלצה על קירור למעבד. כנראה שאקנה מפלונטר בגלל המלאי של הכרטיסים... יש את המוגן וגם cooler master hyper 212 Evo שמקבל ביקורות מאד טובות. על איזה קירור אתה ממליץ?

תודה רבה על העזרה! מצטער על החפירות...
ישן 21-05-14, 22:16   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה צריך לברר מהם נזקי OC.. אם הכוונה היא למעבד נשרף ברמה של קירורי אקסטרים וביטול כל ההגנות למעבד וזה מה שאתה מתכנן אז אולי באמת כדאי שתרכוש BOX. אבל יש לי הרגשה שאתה אפילו לא בכיוון של אקסטרים.
אם זה מרגיש לך יותר בטוח ללכת על BOX אז לך על זה

לגבי ה B85, איך מישהו יכול להבטיח לך את זה? על סמך מה? בדף מוצר של הלוח רשום בפירוש שהוא מאפשר OC עם מעבדי מכפלה פתוחה? אם כן אז אני מקבל את זה כסוג של התחייבות. אם לא אז כדאי שתשאל מה המקור להבטחה שכזאת

refurbished זה אומר כרטיס שנדפק ותוקן, לא כרטיס ששומש שבוע. אם הכרטיס נדפק אחרי שבוע שימוש ולא משנה מה השימוש זה אומר שמשהו היה בו דפוק. זה שהוא תוקן אף פעם לא מבטיח שהוא 100% תקין וגם לא מבטיח שהם עלו על התקלה.
זה שיקול שלך אם ללכת על refurbished או לא, אני מכיר יותר מידיי מקרים של חומרת refurbished שהיתה דפוקה מראש או נדפקה אחרי מעט זמן אבל אני בטוח שיש כאלו שתקינים 100%. אישית, אני לא לוקח סיכונים כאלו כי אין לי סבלנות להתעסק עם זה.. לפעמים למצוא מקור של תקלה ולהוכיח שרכיב חומרה מסויים במצב מסויים גורם לתקלה, יכול לקחת הרבה מאוד זמן ודורש מיומנית טכנית.

תגדיר "ביצועי מחשב"
*FPS גבוה במשחקים נחשב ביצועים אצלך? כי אם כן, לכרטיס מסך יש תפקיד חשוב מאוד

אם אתה לא עושה OC, גם לקיץ בערב הסעודית (לפעמים מעל 50 מעלות בצל) הקירור של אינטל יספיק. אינטל בודקים את הקירורים והמעבדים בתנורים (לא צוחק)

Fractal עושים מארזים טובים
ה G 550W של סיסוניק יספיק ל 280X אבל אתה גם מתכנן OC, אז כדאי תיקח ספק קצת יותר גבוה מבחינת הספק

מבחינת קירור, עד 200 ש"ח אני חושב שהמוגן 3 הוא בין הטובים
מבחינת קירור אויר ה D14 של נוקטואה טוב יותר
ישן 22-05-14, 11:04   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה על ההסבר.
מבחינת OC, אני באמת לא מתכנן משהו אקסטרים. אני מחפש משהו לרמת מתחיל, לא לשבור שיאים. זה משהו שתמיד רציתי להתעסק אתו - מחוסר ניסיון אני ארגיש בטוח יותר עם רכישת ביטוח. התוספת עלות לא גדולה - עוד 30 ש"ח למעבד BOX ו 25$ לביטוח.

בנוגע לB85, מצאתי משהו קרוב; ב Product Specifications, רשום בחלק של ה BIOS:
- CPU, DRAM, PCH 1.05V, PCH 1.5V Voltage multi-adjustment
שזה הכי קרוב להעיד על יכולות ה-OC של הלוח. יש גם אזהרה לגבי OC בחלק התחתון של העמוד:
Caution:
Please realize that there is a certain risk involved with overclocking, including adjusting the setting in the BIOS or using the third-party overclocking tools. Overclocking may affect your system stability, or even cause damage to the components and devices of your system. It should be done at your own risk and expense. We are not responsible for possible damage caused by overclocking.
אבל זה באמת לא חד משמעי כמו בלוח Z87 של אותה סדרה, שם רשום בפרוש, בחלק של הCPU:
- Supports Intel® K-Series unlocked CPUs
- Supports ASRock BCLK Full-range Overclocking
ההתלבטות היא קשה. יש לי את הספק בלוח B85 הזה... השאלה היא אם להמר עם מאות שקלים, כי אני מאד רוצה את הפיצ'רים של הסאונד. אבל מאד לא רוצה להיתקע עם לוח שלא יכול לעשות OC. בעיה.

בנוגע לכרטיס מסך טעות שלי, הוא Slightly used, לא refurbished, ומגיע עם שנתיים וחצי אחריות. זה עדיף?

חשוב לי FPS גבוה. השאלה היא אם השדרוג ל r9 290 שווה את האלף שקל האלה, או שעדיף לי לשמור אותם בכיס לשדרוג הבא של המחשב. בכלל שהערך של הכרטיס מסך צונח כל כך מהר, מפחיד אותי להשקיע בו הכי הרבה כסף - כרטיס שגם ככה אצטרך להחליף, כנראה הרכיב הראשון שאצטרך להחליף במחשב.

בנוגע לקירור נשמע הגיוני. גם יש לי מזגן בחדר במקרה הכי גרוע... ואני יכול לעקוב אחרי הטמפרטורות.

ביאסת אותי לגבי ה B85... אבל אולי הצלת אותי מקנייה לא טובה. תודה על העזרה!
ישן 22-05-14, 12:16   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

הצ'יפ של הכרטיס קול ב Asrock B85 Killer הוא לא משהו מיוחד, סה"כ Realtek ALC1150, צירפו לו מגבר אוזניות ואיזשהו כיסוי שטוענים שמגן מרעשי חשמל וזהו.
ממה שאני רואה, ההפרש בינו לבין לוח Z87 פשוט עומד על 27 ש"ח... זה לא בדיוק מאות שקלים
Plonter.co.il Gigabyte GA-Z87-DS3H Intel LGA1150 לוחות אם חלקי מחשב

אם כבר אתה מחפש לוח אם כרטיס קול רציני עליו יש את ה G1 Sniper של גיגה בייט שמגיע עם כרטיס קול של קריאטיב. זה כבר כרטיס קול רציני
Plonter.co.il Gigabyte G1-Sniper_Z87 Intel LGA1150 לוחות אם חלקי מחשב
אבל פה ההפרש הוא כמעט 300 ש"ח

לגבי הכרטיס מסך, Slightly Used זה כמו לקנות יד שניה ויש הרבה מאוד כרטיסי R9 290 שנמכרים ב 1100-1200 ש"ח עם אחריות לעוד שנתיים וחצי או יותר. למה לרכוש את זה מהם ביותר?
כנ"ל לגבי R9 280X שאתה יכול למצוא ב 800-900 ש"ח יד2
ואז השדרוג ל R9 290 יוצא כמה מאות בודדות

יש גם לוחות ומעבדים שאתה יכול לרכוש ביד2 שמגיעים עם אחריות, ראיתי אצלנו את ה i7 4770K עם ה Z87 Killer כולל הביטוח הזה ב 1600 ש"ח כשאתה קונה i5 עם B85 באותו מחיר.. אולי כדאי לך לשכול את זה
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא