IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

התייעצות שדרוג ביניים, 2000+/-, גרפיקה

מחשב נוכחי: מעבד Q8200, לו"א EG41MF של גיגבייט, 4 גיגה זכרון, כרטיס מסך מוכלל בלוח. מסך דל 2209, 22 אינצ' ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 10-06-14, 1:45   #1 (קישור ישיר)
loc
IO Rookie

ברירת מחדל התייעצות שדרוג ביניים, 2000+/-, גרפיקה

מחשב נוכחי:
מעבד Q8200, לו"א EG41MF של גיגבייט, 4 גיגה זכרון, כרטיס מסך מוכלל בלוח.
מסך דל 2209, 22 אינצ'

שימושים עיקריים:
תוכנות גרפיות - פוטושופ אינדי' אילוס', הרבה קריאה ועריכה של טקסטים, עבודה עם הרבה יישומים במקביל.

ככל שעובר הזמן הוא סוחב פחות ופחות... ומתי שהוא במהלך השנה הקרובה מקווה שיהיה לי את התקציב לעבור כבר למערכת אחרת. כרגע חשבתי להשקיע ברכיבים בודדים שיעברו איתי למערכת הבאה - מסך, דיסק SSD וכרטיס מסך.

תקציב – אין לי תקציב סגור. צריכה משהו שיספק את הצרכים ולפי הנתונים אחליט כמה להשקיע. בגדול - סביב ה1000/1700 למסך (עוד לא החלטתי לגביי הגודל הרצוי), 150-300 על הכ. מסך, ו300-400 על הדיסק.

נתונים נוספים:
מהזכרונות שלי כרגע מזוהים רק 3 ג"ב מתוך 4. קראתי איפה שהוא שזה קשור או לכך שאני משתמשת בכרטיס מסך מוכלל.
מסך - מתלבטת בין מסך 27 ל24, כתלות בתקציב.(דגמים שעל הפרק: Dell U2412M, Dell P2414H, LG 27EA33V ) מעוניינת לחבר בנוסף לזה שאקנה גם את הנוכחי.

השאלות שלי הן כדלהלן:
1. האם החיבור לכרטיס מסך שיש לי בלוח עכשיו הוא אותו חיבור שיהיה לי בלוח מודרני? (כזה שמתאים לi5, סביב ה400 ש"ח)
2. האם מעבר לכרטיס מסך לא מוכלל יגרום לשיפור בביצועים? הן בפני עצמו והן בקשר הזכרון – ידוע לכם האם זה יכול לפתור לי את הבעיה?
3. המלצה על אחד כזה בתקציב מינימלי שיעלה על הדרישות? (הדרישות: חיבור שני מסכים- עדיף ששניהם יהיו בDVI/HDMI, התאמה לרזולוציה של המסכים שציינתי קודם + הנוכחי)
4. באם אחליט לא לקנות כרטיס מסך, הכרטיס המוכלל שלי תומך כרגע ברזולוציה של המסכים דלעיל? (רזולוציה מקסימלית של זה שאקנה 1920x1200, ו+ הנוכחי 1680 x1050)
5. דיסק SSD אשמח להמלצה לכזה שיתאים לנוכחי ולעתידי – 128 גיגה. בעל יחס עלות תועלת הטוב ביותר. בתקווה שזה אכן גם יעזור למחשב לזוז מהר יותר (יחד עם התקנת מע"ה מחודשת)
6. עוד תובנות והצעות? אשמח לשמוע.

תודה.
loc לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 10-06-14, 11:35   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי loc צפה בהודעה
ככל שעובר הזמן הוא סוחב פחות ופחות...
סוחב פחות בתוכנות ספציפיות או באופן כללי?
אם בתוכנות ספציפיות אז השאלה אם עלית ברזולוציה של הדברים שאת עורכת..
אם באופן כללי אז אולי רענון של המערכת הפעלה (כלומר התקנה מחדש) יחזיר אותו למצבו הקודם

ציטוט:
כרגע חשבתי להשקיע ברכיבים בודדים שיעברו איתי למערכת הבאה - מסך, דיסק SSD וכרטיס מסך.
במחשב חדש הייתי ממליץ להתחיל לעבוד עם כרטיס המסך המובנה שיש במעבדים החדשים של אינטל, הוא מציג תוצאות הרבה יותר טובות מכרטיסים קודמים בעריכה גרפית כך שלדעתי השקעה בכרטיס מסך לפני שניסית את המובנה תהיה בזבוז

ציטוט:
מהזכרונות שלי כרגע מזוהים רק 3 ג"ב מתוך 4
את במקרה משתמשת במערכת הפעלה 32 ביט?
אם כן, זאת הסיבה

ציטוט:
מסך - מתלבטת בין מסך 27 ל24, כתלות בתקציב.(דגמים שעל הפרק: Dell U2412M, Dell P2414H, LG 27EA33V ) מעוניינת לחבר בנוסף לזה שאקנה גם את הנוכחי.
מבין שלושתם ה U2412M הוא היחיד שנותן לך שטח תצוגה של 16:10 ורזולוציה גבוהה יותר של 1920 על 1200

ציטוט:
השאלות שלי הן כדלהלן:
1. האם החיבור לכרטיס מסך שיש לי בלוח עכשיו הוא אותו חיבור שיהיה לי בלוח מודרני? (כזה שמתאים לi5, סביב ה400 ש"ח)
2. האם מעבר לכרטיס מסך לא מוכלל יגרום לשיפור בביצועים? הן בפני עצמו והן בקשר הזכרון – ידוע לכם האם זה יכול לפתור לי את הבעיה?
3. המלצה על אחד כזה בתקציב מינימלי שיעלה על הדרישות? (הדרישות: חיבור שני מסכים- עדיף ששניהם יהיו בDVI/HDMI, התאמה לרזולוציה של המסכים שציינתי קודם + הנוכחי)
4. באם אחליט לא לקנות כרטיס מסך, הכרטיס המוכלל שלי תומך כרגע ברזולוציה של המסכים דלעיל? (רזולוציה מקסימלית של זה שאקנה 1920x1200, ו+ הנוכחי 1680 x1050)
5. דיסק SSD אשמח להמלצה לכזה שיתאים לנוכחי ולעתידי – 128 גיגה. בעל יחס עלות תועלת הטוב ביותר. בתקווה שזה אכן גם יעזור למחשב לזוז מהר יותר (יחד עם התקנת מע"ה מחודשת)
6. עוד תובנות והצעות? אשמח לשמוע.

תודה.
1. בלוח-אם הנוכחי של גיגה בייט יש לך VGA, DVI ו HDMI.. את מכוסה מבחינת חיבורים

2. תלוי באפקטים שאת משתמשת בהם, את יכולה לברר אילו מהם משתמשים במאיץ הגרפי ואילו לא. בד"כ מעבד וזיכרון משפיעים יותר.
לגבי הזיכרון, כמו ששאלתי קודם, איזו גרסה של מערכת הפעלה יש לך? 32 או 64?

3. תשדרגי מעבד, לוח וזיכרון ותישארי עם המובנה. מבחינת רזולוציה, כולם יתמכו כולל המובנה הנוכחי.

4. כן

5. את צריכה SSD שיהיה גם הדיסק עבודה שלך, ממליץ לקחת אחד עם נפח גדול יותר מ 120GB
ההמלצה שלי ללכת על דיסק של 256GB:
Plonter.co.il Crucial CT256MX100SSD1 SSD - SATA דיסקים קשיחים ו SSD חלקי מחשב

אם את רוצה 120GB אז ניתן למצוא ב 320-330 ש"ח:
כונן קשיח Kingston SSDNow V300 SV300S37A/120G 120GB SSD SATA III
http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=10054
Plonter.co.il Crucial CT120M500SSD1 SSD - SATA דיסקים קשיחים ו SSD חלקי מחשב
כל אחד מאלו יתאים ויעשה עבודה טובה

6. הייתי ממליץ לך לקחת שילוש של לוח\מעבד\זיכרונות בתור שדרוג ראשוני ואח"כ כל השאר
מפרט זה הורכב ב - TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪920

קירור למעבד:
Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W
כמות: 1 - מחיר: ₪47

לוח אם:
Gigabyte GA-H81M-HD3 Front USB3 - בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 1 - מחיר: ₪239

זיכרון:
Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 1 - מחיר: ₪319

סה"כ: ₪1525

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.
תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה
מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1495 ₪

TMS.co.il - ?×?¦?•?’?” ?�?§?“?™?�?” - ?�?₪?¨?˜

*הערה: אם TMS לא מאשרים לך לקחת את הרכיבים המוזלים במחיר של קניית מחשב חדש אז אתה יכולה לרכוש מפלונטר את השילוש הבא ב 40 ש"ח יותר:
ספויילר
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 11-06-14, 2:28   #3 (קישור ישיר)
loc
IO Rookie

תודה רבה לך
כרגע התקציב שלי די לחוץ וחשוב לי מאד להוסיף מסך, כך שעם שדרוג המעבד והלוח אצטרך לחכות קצת.
אלך באמת על הדל U2412M . הכוננים שהמלצת לא איטיים?
אני עם 32 ביט. והאמת שלא הייתי רוצה לעבור ל64 כי לא רוצה שיהיו תוכנות שלא יעבדו לי. הבנתי שעד 4 ג"ב היא כן אמורה לזהות, לא? והבעיה היא ככל הנראה בכרטיס מסך. חשבתי כן לנסות לקנות כרטיס זול ולראות אם זה יפתור את הבעיה. איך הכרטיס הזה למשל? -
SAPPHIRE HD 5450 1GB DDR3 PCIE Low Profile Bracket עולה פחות מ150 ש"ח. שווה את ההימור/ יתאים לי?
או שאולי באמת אתקין קודם 64 ביט ונראה אם זה יפתור את הבעיה.
ישן 11-06-14, 2:42   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

את מוגבלת ל 3GB עם 32 ביט (יש מערכות שמזהות 3.5 אבל רובן עד 3GB)
ממליץ לך בחום לעבור ל 64 ביט במיוחד אם אתה מתעסקת עם עריכה. לזיכרון יש משמעות רבה ו 32 ביט מגביל אותך.
מבחינת ה SSD שהמלצתי, על הנייר יש יותר במהירים, בפועל ובשימוש יומיומי אין ממש הבדל.
אחי גרפיקאי (במקצוע) והוא עובד עם M500 240GB והוא נותן עבודה, הוא גורם למחשב שלו לגמגם מידיי פעם אבל עוד לא ראיתי ש ה SSD מגביל אותו.
ה SSD של ה 256GB שהמלצתי לך עליו מהיר מ ה M500 שלו.

לגבי הכרטיס מסך, איך מיקדת את הבעיה? כלומר איך את יודעת שהכרטיס הוא הבעייתי פה?
ישן 11-06-14, 3:53   #5 (קישור ישיר)
loc
IO Rookie

אני ממש לא יודעת בוודאות. סתם מהמון חיפושים שעשיתי אז קראתי על אנשים שציינו את הבעיה שהם עובדים עם כרטיס על הלוח.
אני תוהה אם לא עדיף להסתפק ב120. כרגע הכונן של ווינדואוז מלא לי ב80 גיגה. מתוכם ווינדואוז והתקנות של תוכנות תופס לי 30+ וכל השאר סתם קבצים זמניים. כונן לעבודה התכוונת לשים עליו גם את כל המסמכים? כרגע אצלי הם במחיצה אחרת.
ישן 11-06-14, 10:04   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
כונן לעבודה התכוונת לשים עליו גם את כל המסמכים?
לא, התכוונתי שהוא יהיה ה Scratch Disk שלך
וכל פרוייקט \ תמונה שאת עובדת עליו יהיה בכונן הזה
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא