IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מחשב לעבודה/גיימינג 3-3.5K

שלום. הייתי חבר כאן בפורום לפני שנים, כשידעתי קצת יותר על חומרה, מה שלצערי לא המצב כיום. 1 . מה ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 28-07-14, 15:09   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל מחשב לעבודה/גיימינג 3-3.5K

שלום. הייתי חבר כאן בפורום לפני שנים, כשידעתי קצת יותר על חומרה, מה שלצערי לא המצב כיום.

1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת)
בעיקרון 3 אלף ש"ח.
האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה? עד עוד 500 ש"ח.
האם יש לכלול הרכבה בתקציב? איני בטוח, תלוי מה תוספת המחיר.

2. מהו היעוד של המחשב? (משחקים\אינטרנט\אופיס\סרטים וכו'...)
[אם המחשב מיועד לתוכנה מקצועית כלשהי יש לציין את שם התוכנה ואת הגרסה למשל: Photoshop CS5, Solidworks11 וכו']
בתור איש PPC אני לא צריך תוכנות כבדות בשביל לעבוד דרך המחשב, לכן שימושו העיקרי יהיה גיימינג/מרכז מולטימדיה. אבל בהחלט בעיקר גיימינג.

3. האם יש לכלול גם ציוד היקפי בתקציב כגון מסך\מקלדת\עכבר\רמקולים? אם כן, מה?
[אם לא יש לציין לפחות מה המסך הקיים, דגם\גודל\רזולוציה] המסך הקיים: LG Flatron W2042T - עשרים אינץ', רזולוצייה של 1680 על 1050.

4. האם יש צורך בחומרה לא סטנדרטית במחשב או יציאה מיוחדת? אם כן, מה?
[דוגמאות: כונן דיסקטים, יציאות Firewire IEEE1394, יציאת פרללית או סיריאלית, חיבור IDE על הלוח] לא.

5. האם יבוצע OC (המהרה) למעבד? לא.
[יש לקחת בחשבון שחומרה ל OC יקרה משמעותית מחומרה שאינה יעודית ל OC]

6. האם יש צורך לכלול תוכנה בתקציב כגון מערכת הפעלה, חבילת אופיס, אנטי וירוס? לא.

7. האם יש העדפה לחנות\רשת מסויימת? האם יש העדפה לחנות מאיזור כלשהו? העדפה לפונקציה של איכות גבוהה מול עלות נמוכה - התקציב משחק כאן עניין משמעותי. אני מאזור השרון, אעדיף שזה יהיה יותר קרוב, אך הכל תלוי בעלות בסופו של דבר.

8. האם יש העדפה לגודל מארז (למשל HTPC או מארז מיקרו)? לצערי איני מבין כמו שהייתי רוצה בנושא, אבל אני מניח שאחד סטנדרטי ורגיל. משתמש כאן בantec 302 (השחור, אני לא טועה בדגם אני מקווה) אז אני מניח שבאזור הזה?

9. האם יש בקשות מיוחדות במפרט?
[למשל: נפח אחסון מינימלי 1TB, לא צריך יותר מ 500GB, חייב eSATA קידמי במארז, לא מוותר על SSD, עדיפות ל nVidia, עדיפות ל ATI/AMD וכו'...] לצערי כל הכרטיסים החדשים בשוק מבלבלים אותי לגמרי - יכול להיות שGTX 750 פחות טוב מGTX 560 וכו' וכו'. המספרים כבר לא אומרים יותר מדי, ולצערי אין לי זמן להתעמק בנושא. הייתי מעדיף כרטיס מסך ברמה גבוהה, לא היי אנד, אבל מספיק גבוהה להריץ משחקים שיצאו לא מזמן/שייצאו בקרוב. (דוגמא רלוונטית אגב: shadows of mordor שמבקש במינימום GTX 560 אבל מסתבר שרץ גם על GTX 480)
כמו כן, הייתי שמח אם האחסון לא היה יורד מ500GB. אם יש מקום להכניס טרה בתקציב, מעולה!
כמו כן, מאווררים. היו לי סרטים עם התחממויות ומאווררים שהתקלקלו. אשמח מאוד מאוד אם המארז יהיה קר ושקט)

10. האם יש רכיבים שאינך צריך או מעוניין בהם במחשב?

[למשל: צורב (יכול לחסוך כ 100 ש"ח), מארז ו\או דיסק קשיח (אם קיימים ברשותך) כו'...]
אני צריך צורב, פשוט, סטנדרטי. מלבד זה הכל בסדר. המארז שלי כיום - antec 302 (שוב, אם איני טועה בדגם. אני מדבר על השחור, והוא די ישן) - אולי יכול לעשות את העבודה, ויש בו כמה מאווררים, אבל בגלל שאכלתי סרטים כבר בגללם בעבר, אני מעדיף לא להסתמך עליהם. אם אפשר לעשות שימוש במארז הנוכחי ולחסוך עוד כסף - למה לא.

ותודה רבה רבה לכל מי שטרח לקרוא את החפירה הזו ולעזור לי להשתדרג אחרי 6 שנים והרבה BSODים.
McShpoochen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-07-14, 17:51   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

תקציב מכובד ומתאים למחשב חזק מאוד
הצלחתי להכניס בתקציב מערכת מבוססת i5 עם 8GB זיכרון ו GTX760 בתור כרטיס מסך וכוללת ספק ומארז מעולים

מפרט זה הורכב ב - ?—??•?× ?�?—?©?‘?™?� ?‘??×??™?” - ?�&?� ?�?—?©?‘?™?� - רשת חנויות א&א מחשבים

מעבד: : מעבד Intel Core i5 4590 Tray בקניית מחשב חדש
₪ 825 x 1

קירור למעבד: : 95W מאוורר ופתרון קירור Intel E41759-002
₪ 40 x 1

לוח אם: : לוח אם ASROCK H81M-HDS בקניית מחשב חדש
₪ 225 x 1

מארז: : Fractal Design Arc Mini R2 Window Black
₪ 385 x 1

ספק כוח: : ספק כח למחשב SeaSonic SS-600ET Retail
₪ 275 x 1

זיכרון: : זיכרון Crucial 8GB Single DDR3 1600 בקניית מחשב חדש
₪ 315 x 1

כונן קשיח : : Toshiba 1TB 3.5" Sata3 7200 32MB DT01ACA100
₪ 280 x 1

כרטיס מסך: : MSI NVIDIA GeForce GTX 760 2GB DDR5 OC בקניית מחשב חדש
₪ 1065 x 1

כונן אופטי: : צורב DVD ‏ LiteOn IHAS122
₪ 90 x 1

----------------------------
סה""כ מחיר: 3500₪
----------------------------

קישור להזמנה
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-07-14, 18:38   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה לך
תוכל להרחיב למה דווקא את הדברים האלו בחרת? למשל הGTX760 לדוגמא? והכונן של טושיבה, והמאווררים שבחרת?
ישן 28-07-14, 19:31   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

בכיף, אני יכול להרחיב על הכל
המעבד, כי זה ה i5 הכי משתלם שיש, כל אחד מעליו הוא קפיצה גדולה במחיר בשביל הפרש ביצועים אפסי

הקירור למעבד, כי הוא שקט כשהמעבד לא במאמץ, ועושה את העבודה כשהמעבד במאמץ (עבר מספיק בדיקות של אינטל בשביל לשווק אותו עם המעבדים שלהם) וזול

לוח אם זול ונותן לך כל מה שאתה צריך מלוח

המארז קטן ומעולה, פה שמתי משהו שעולה הרבה מעל מארזים אחרים שיכולתי לבחור בשביל שתקבל מארז מאוורר מאוד ומפולטר כמו שצריך, מגיע עם 3 מאווררים במיקומים הנכונים (קידמי, אחורי ועליון) וכולל בקר מהירות בגישה נוחה לשליטה על המאווררים (ובהתאם על האיוורור במארז ועל הרעש, כשאתה משחק אתה יכול להעלות את המהירות בקלות ואם אתה רוצה את המחשב דולק כשאתה ישן אתה יכול להוריד למינימום)

ספק מעולה של חברה מעולה שמשאיר לך מרווח נשימה לשדרוגים עתידיים (כולל כרטיסי מסך תובעניים יותר מבחינת הספק)

זיכרון במחיר זול של חברה מעולה

קשיח, נטו בגלל המחיר

כ. מסך משתי סיבות:
1. כי זה הכרטיס הכי חזק שאפשר היה להכניס בתקציב
2. כי יש לי העדפה לקירור מפוח מקירורים אחרים (חוץ מאצל כמה כרטיסים ספציפיים), באופן כללי הטמפרטורה של הליבה מעט גבוהה יותר מאצל כרטיסים אחרים אבל בניגוד לקירורים אחרים הוא זורק אויר על כל הכרטיס כלומר מקרר את כולו ואתה יכול לראות המון קירורים אחרים שמתמקדים נטו בליבה ושאר הכרטיס הרבה יותר חם, וסיבה נוספת וחשובה מאוד, הוא זורק את האויר החם החוצה ולא מפזר אותו בתוך המארז. מנגד התצורה שלו גורמת לו להיות מעט רועש יותר במאמץ אך עדיין זה כרטיס קריר מאוד ובזמן מנוחה הוא יהיה חרישי.

הצורב, כי זה הצורב הכי זול
ישן 28-07-14, 20:27   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

אין לי מילים, לא יכולתי לבקש עזרה יותר טובה. המון תודה לך!
ישן 28-07-14, 20:43   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

בכיף, שיהיה בהצלחה עם הרכישה
קישור פירסומי
ישן 31-07-14, 18:13   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

בסוף נכנס לתקציב:

I7 4790
מאוורר alta 9 (?)
מארז ONE S3
לוח אם gigabyte GA-H81M-S2PH
ספק כוח vp650p ap
הארדדיסק טרה בייט של ווסטרן דיגיטל
זכרון CRUCIAL 8GB 1600
קינגסטון SSD v300 240g
כרטיס מסך 760 GTX
וצורב
ישן 31-07-14, 18:22   #8 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

בהפרש בין ה i5 ל i7 אתה יכול להכניס כרטיס מסך הרבה יותר חזק..
לגבי הלוח, לא מפריע לך שאין לו חיבורי USB3 לקדימה במארז?
ישן 31-07-14, 18:55   #9 (קישור ישיר)
IO Rookie

מפריע כן, לא היה לי מושג.
תוכל להמליץ על לוח אם (מתאים לספקס המעודכנים) אחר?
ואני מבולבל, האם ה760 GTX לא חזק מספיק להריץ בערך כל משחק שיצא כרגע לשוק/עתיד לצאת חצי שנה-שנה קדימה בביצועים טובים? (ביחד עם שאר החומרה)
ישן 31-07-14, 18:56   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

ודעתך לגבי המארז לעומת מה שהצעת, אם תוכל (:
ישן 31-07-14, 19:03   #11 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

יש כמה דברים שאתה צריך לדעת לגבי המפרט ששמת:
- לגבי הלוח, זה שהמלצתי לך למעלה במפרט כולל חיבור ל USB3 מקדימה. אם אתה רוצה משהו של חברה ספציפית אני גם יכול להמליץ.

- המארז לא מפולטר (אם אבק לא מפריע לך זה בסדר) והוא מגיע רק עם מאוורר אחד, למחשב גיימינג המינימום זה אחד קידמי ואחד אחורי ורצוי גם אחד עליון מה שאומר שכדאי שתוסיף עוד זוג מאווררים למארז הזה
*בהשוואה למארז שהמלצתי, אלו רמות אחרות, ה One S3 זה מארז יחסית בסיסי וזול, הוא מארז טוב ואם אתה מוסיף לו מאווררים הוא יהיה מאוורר כמו שצריך אבל אלו קטגוריות אחרות של מארזים, לא סתם הוא עולה חצי מחיר

- i7 לעומת i5 לא מהווה תוספת ביצועים משמעותית ובטח לא מצדיק את הפרש המחיר ביניהם, לרוב אתה תראה שהם מתפקדים כמעט אותו הדבר.

- ה GTX760 זה אומנם כרטיס חזק והוא אכן יריץ לך משחקים מעולה גם הקיימים וסביר מאוד להניח שגם אלו שעתידים לצאת אבל לשדרוג כרטיס מסך יש השפעה הרבה יותר גדולה ממעבר ממעבד i5 ל i7
זה עניין של תקציב, אם נניח אתה משקיע 2500 ש"ח במעבד וכרטיס מסך, הבחירה הנכונה תהיה לקחת מעבד i5 כמו ה 4590 וכרטיס מסך חזק יותר כמו GTX770/GTX680/R9 280X (וגם ישאר לך עודף), שילוב כזה יתן לך ביצועים ומשחקיות הרבה יותר טובה מ i7 4790 + GTX760

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 31-07-14 בשעה 19:13.
ישן 31-07-14, 19:49   #12 (קישור ישיר)
IO Rookie

לא נעים לבקש אבל תוכל ברשותך לבנות מפרט שמשלב בין הממצאים שיצאו לך משילוב של שני המפרטים למפרט אחד אולטימטיבי מבחינתך? בהתחשב בבחור מהעבודה ובחור חריף שאיתו אני מתייעץ הוחלט לסמוך עליך בנוגע למפרט הסופי.
ישן 31-07-14, 19:53   #13 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

תודה על המחמאה
יש חנות ספציפית שאתה מעוניין לרכוש ממנה שאצלה אני ארכיב את המפרט או שאתה רוצה רק רשימת חלקים?
ואם מחנות, יש תקציב חדש או שזה עדיין 3500?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא