IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

שגדרוג מפרט קיים בסביבות 2200 שקל

יש לי מחשב שקניתי ב 2010, המפרט בגדול (יש לי אותו בקובץ תמונה ולצערי אני לא יכול להכניס אותה פה, ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-08-14, 22:22   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל שגדרוג מפרט קיים בסביבות 2200 שקל

יש לי מחשב שקניתי ב 2010,

המפרט בגדול (יש לי אותו בקובץ תמונה ולצערי אני לא יכול להכניס אותה פה, לא הבנתי את הקטע אבל ניחא)

לוח אם: GA-P55-UD

זכרון: 4 ג'יגה בסטיק אחד של G.SKILL, במהירות 1600MHZ

כרטיס מסך: RADEON HD 5850 1GB

מעבד: i5 750 2.67GHZ

ספק כוח: Thermaltake Toughpower XT 650W

חשבתי על לקנות מאייבורי באילת זכרונות, כרטיס מסך ו SSD ולהרכיב בבית

זכרונות - Geil EVO Veloce 8GB DDR3 1600MHz

כרטיס מסך - Gigabyte NVIDIA GeForce GTX760 OC 2GB GDDR5

SSD - 840 EVO Series 250GB

הלוח אם שלי תומך רק עד PCI-E 2, והכרטיס מסך PCI-E3 זה קריטי? כי אני חושב גם על העתיד.. לא יודע מתי אקנה מחשב אחרי השדרוג הזה, מתכנן להחזיק עוד כמה שנים טובות

מבחינת זכרונות אין בעיה להוסיף את הסטיק של ה 8 של GEIL?

והכי חשוב - ספק כוח..

הספק יעמוד בזה? איך אפשר לבדוק מתחים?

תודה לעוזרים!
Yםדיןצןאדו לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-08-14, 22:50   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אני מניח שהשדרוג מיועד בעיקר לגיימינג (לפחות לפי הכרטיס מסך)
1. מבחינת זיכרון הייתי לוקח עוד אחד של 4GB זהה במפרט לקיים (אם תתן לי דגם מדוייק של הזיכרון שיש לך כרגע אני אוכל להמליץ על אחד מקביל)
וזאת מכיוון ש 8GB מספיק לכל דבר שקשור לגיימינג היום וגם בכדי שתוכל לנצל Dual-Channel במערכת שלך

2. לגבי ה SSD, אין לך סיבה לקחת SSD כ"כ יקר (ועוד בטח שהלוח שלך ללא SATA6), אתה יכול לחסוך פה הרבה בלי לאבד ביצועים, אחד מאלו יהיה עדיף:
http://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=10055
http://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=10529

3. מבחינת כרטיס מסך, זה כרטיס מעולה אך יש GTX760 זולים הרבה יותר ואין סיבה לשלם את הסכום הזה על אותו כרטיס, יש את ה EVGA ב 1008 ש"ח
http://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=12656

ואם אתה יכול\מוכן לעלות בסכום אז עדיף כבר לקחת R9 280X שמקביל בביצועים ל GTX770/GTX680
http://eilat.ivory.co.il/catalog.php?id=11870

4. הספק שלך חזק מאוד, אם המפרט לא השתנה אז הוא אמור להיות עם מסילה אחת חזקה והוא יכול להחזיק כל כרטיס מסך חד ליבתי היום כולל מעבד תובעני עם OC, לא תהיה לו שום בעיה להחזיק את הקונפיגורציה הזאת.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-08-14, 23:06   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה על העזרה קודם כל..

הזכרון שיש לי כרגע הוא G.SKILL ECO DDR3 4GB DUAL CHANNEL 1600MHZ CL7

8 ג'יגה יספיק לי? פרט למשחקים אני רוצה שהמערכת תהיה עמידה גם בריבוי משימות, במיוחד היום בעידן הכרום שכמה טאבים והוא כבר מעמיס על המחשב..

אם יהיה לי סטיק אחד של 4 וסטיק אחד של 8 אני אאבד משמעותית בביצועים?

לגבי ה SSD אני מעדיף לקנות את ה 840 EVO, ככה שאני אוכל לקחת אותו למחשב שאני אקנה בעתיד..

לגבי הספק, לא יודע אם זה קריטי לציין, אבל יש לי שני דיסקים קשיחים

אחד 3TB Seagate Barracuda ST3000DM001

והשני 1TB של סמסונג, SPINPOINT F3

זה משפיע? שמעתי גם שבגלל שהספק שלי כבר בן 4 אז המתח שהוא מוציא חלש יותר.. עדיין מספיק גבוה להכל?

בנוגע לכרטיס מסך, הבנתי שמעל 2GB זכרון זה מתאים בעיקר למי שמשחק על כמה מסכים וברזולוציות גבוהות משמעותית מ FHD..

ה R9 280X חזק משמעותית מה GTX 760 2GB?
ישן 05-08-14, 23:32   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה בטוח לגבי הזיכרון? כי כל מה שאני מוצא זה קיטים של 2x 2GB ולא סטיק יחיד של 4GB
אם זה באמת הזיכרון אז הוא צריך להיות 1600MHz CL7 1.35v ויהיה מאוד קשה למצוא משהו תואם (וזו צורה עדינה לאמר שהסיכויים קלושים ביותר)
תנסה לתת לי תמונה (אפילו בפרטי) מ CPU-Z שמראה דגם מדוייק, אני אנסה לראות מה המפרט שלו ומה נתוני ה SPD שלו (כלומר ברירת מחדל ללא הגדרות מיוחדות)

לגבי הכמות, מעטים המשתמשים שצריכים יותר מ 8GB
איבוד הביצועים ללא Dual Channel הוא מינורי ובד"כ לא מורגש ובכל זאת אתה צריך גם לקחת בחשבון שהתמיכה הרשמית של לוחות מבוססי P55 הוא מקסימום של 4GB לדים, כדאי שתבדוק אם מישהו הצליח להתקין על לוח כמו שלך סטיק של 8GB ואם זה עבד לו בצורה תקינה.

לגבי ה SSD, בחירה שלך, הרבה אנשים ממליצים על ה EVO בגלל התוכנה שמצורפת אליו, אני ממליץ לך לבדוק על זה, היא מראה קצבי כתיבה\קריאה גבוהים אבל בפועל זה בא על חשבון דברים אחרים ובממוצע הוא הופך למעט איטי יותר כשהתוכנה פועלת. (זה לא באמת משהו מורגש אבל באופן כללי ההבדל בין SSD ל SSD לא באמת מורגש)

המערכת שלך עם GTX760 יכולה להסתפק בכיף ובלי מאמץ בספק של 500W, לך יש 650W ברמה גבוהה, יש לך מספיק מרווח נשימה, כל עוד הוא תקין אין לך מה לדאוג
בנוסף, קח בחשבון שכאשר ממליצים על ספק של 500W למערכת מסויימת בד"כ מתייחסים למערכות הרבה יותר חזקות ותובעניות משלך וגם לוקחים מרווח ביטחון דיי גדול

2GB זה מספיק למסך יחיד FHD, אם תעלה ברזולוציה\מספר מסכים אז כדאי שתתכנן על יותר זיכרון, יש כרטיסים היום עם 4GB ו 6GB שיותר מומלצים למי שרוצה לשחק ברזולוציות גבוהות במיוחד.

ה R9 280X אכן חזק משמעותית מ ה GTX760, ה GTX760 מעט חלש מ GTX670 (דור קודם) ו ה R9 280X מקביל ל GTX680, זה פער דיי גדול
מנגד גם הפער מחירים ביניהם לא קטן, סה"כ 350 ש"ח זה 35% תוספת והפער ביצועים ביניהם אולי חצי מזה
ישן 06-08-14, 0:34   #5 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

התמונות שקיבלתי ממך:

אז כמו שחשבתי אלו זוג דימים של 2GB, אתה יכול להוסיף עוד זוג של 2 או עוד זוג של 4 או להחליף את הקיימים.
אני ממליץ לרכוש עוד זוג של 4GB ואם יהיו לך בעיות תאימות אז תשאיר רק את הזוג של ה 4GB ואם לא יהיו לך אז תשאיר את כולם ויהיה לך 12GB

באילת אתה יכול לקבל במחיר טוב זוג של 4GB במהירות 1866 CL9 (אם אתה מוכן לקנות מ KSP)
זיכרון למחשב G.Skill Ares 2x4GB DDR3 1866Mhz PC3-14900 Kit CL9-10-9

כמובן שיש להם תמיכה לאחור מבחינת מהירות ותזמונים ואם אתה רוצה לנצל את המהירות שלהם אז תצטרך לעבוד איתם ללא הסט הקיים
ישן 06-08-14, 0:52   #6 (קישור ישיר)
IO Rookie

והשילוב הזה בוודאות יתאים לי ללוח?
קישור פירסומי
ישן 06-08-14, 1:46   #7 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

על 100% ודאות אני אף פעם לא מתחייב בכלום
הרי תמיד בכל מה שתקנה קיים סיכוי שיהיה איזשהו חוסר תאימות אלא אם אתה קונה זיכרון שמופיע ב QVL וכנראה שכל הדגמים שמופיעים שם כבר לא קיימים למכירה.

אני יכול לאמר לך שאני לא רואה שום סיבה שזה לא יעבוד, נתוני ה SPD של הזיכרון הזה הם 1600MHz 1.5v שזה סטנדרטי לגמרי ולוחות ה UD של גיגה בייט בד"כ תומכים בהרבה זכרונות לא סטנדרטים
ישן 06-08-14, 2:02   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

התכוונתי לאם אפשרי זוג של 2GB עם זוג של 4GB?

ועוד כמה דברים, כל החלקים מגיעים בפנים עם כל מה שצריך כדי לחבר אותם?

נניח בטח ה SSD לא מגיע עם מתאם ל 3.5 אינץ', נכון?

כמה גדול פיזית ה 280X? גדול משמעותית מה HD5850 שיש לי כרגע? יש לי מארז Thermaltake V9 עם חלון בצד

כנראה אני אלך על EVO 840, 280X והזכרונות שאקנה מ KSP. זה יוצא לי 2276, נראה לי סבבה

מקווה לא ליפול עם חלקים מאייבורי/KSP

בהתחלה חשבתי לקנות מזיגזג שנמצאים לידי שם קניתי את שני המחשבים האחרונים שלי.. עדיין מתלבט האמת אם לקנות באילת ולקבל יותר תמורה אבל פחות שירות. השירות של זיגזג מעולה, אין דברים כאלה..

נערך לאחרונה על ידי Yםדיןצןאדו, 06-08-14 בשעה 2:14.
ישן 06-08-14, 2:36   #9 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

הבנתי, קונפיגורציה של 2x2+2x4 זה לא חריג, יכול להיות שתצטרך לשנות מיקומים או לשחק עם זה קצת אבל בגדול לא מאמין שתהיה בעיה.
עדיין קח בחשבון שבמקרה הכי גרוע תוציא את שני הדימים הישנים ותעבוד רק עם החדשים.

חלק מ ה SSD מגיעים עם מתאם וחלק לא, אני לא יודע לגבי הסמסונג, אני כן יודע שקינגסטון וקרושל לא מספקים מתאם.
יש את המתאם הזה שאתה יכול לרכוש
מתאמים לכונן קשיח Scythe Twin Mounter 2.5 Rev.C For 2 HDD

או שאתה יכול להתקין את ה SSD עם שני ברגים, סה"כ זה לא כונן מכני והמשקל שלו נמוך מאוד אז לא צריכה להיות עם זה בעיה.

ה 280X באורך של 28 ס"מ, זה דיי ארוך לכרטיס, 5850 ממוצע הוא באורך של 24 ס"מ
לגבי המארז שלך, התשובות היחידות שאני מוצא זה על ה V9 Black Edition וכתוב שהוא יכול להכיל כרטיסים עד אורך של 31.5 ס"מ אז אם זה מה שיש לך לא צריכה להיות בעיה.

השירות של זיגזג זה באמת שם דבר, אני מניח שזה תלוי בהפרש, אם זה 100-200 ש"ח הייתי הולך על זיגזג אבל אם זה יותר אני מאמין שהייתי רוכש כבר באילת.
פה באמת קשה לי לתת המלצה חד משמעית
ישן 06-08-14, 3:05   #10 (קישור ישיר)
IO Rookie

שלחתי לך בפרטי לינק לדגם המדויק של המארז שלי..

ואותו סטאפ בזיגזג עולה 2630, הפרש של 350 שקל.. נהיה משמעותי

וגם זה עם הכרטיס הזה

Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB GDDR5

בקיצור, נראה לי שאחכה שיהיו במלאי את החלקים שהמלצתי לי ואקנה.

אעדכן בהמשך, המון תודה, אתה ענק!
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא