IOPanel

חזור   IOPanel > IOPanel > ביקורות משתמשים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

ביקורות משתמשים ביקורות משתמשים לאחר קניה של מוצרים מעולם המחשבים , טכנולוגיה וגאדג'טים

IOPanel : ביקורות משתמשים

Logitech G502 ביקורת

זוהי הביקורת שלי לעכבר G502 של Logitech אני רוצה לציין שהבקירות לא מתיימרת להיות אובייקטיבית או אינפורמטיבית (ספסיפיקציות ניתן למצוא ...
Comment

קישור חוזר הגדרות ביקורת אפשרויות הצגת נושא
<!-- google_ad_section_start -->Logitech G502 ביקורת<!-- google_ad_section_end -->
Logitech G502 ביקורת
פורסם על ידי sunken
31-08-14
ברירת מחדל Logitech G502 ביקורת

זוהי הביקורת שלי לעכבר G502 של Logitech אני רוצה לציין שהבקירות לא מתיימרת להיות אובייקטיבית או אינפורמטיבית (ספסיפיקציות ניתן למצוא בגוגל) ולכן קחו זאת לתשומת ליבכם.
העכבר נרכש עקב קניה לא מוצלחת של עכבר מחברה אחרת (שכרגע לא אפרט) הרעיון המרכזי מאחורי הבחירה היה לא לפשל שוב וללכת על בטוח, כלומר עכבר מחברה גדולה אמינה וידועה. מכיוון שאני מאוד פדנט לגבי עכברים (עברו אצלי הרבה מאוד) דיי היה ברור לי שלא קיים כזה דבר עכבר מושלם והשאיפה היא למצוא הכי קרוב לזה.

כשאספתי את החבילה בדואר פחדתי שהתבלבלו לי בהזמנה, החבילה הייתה מאוד קטנה אבל שפתחתי אותה נגלה לפני האריזה הדיי מינימליסטית של המוצר וכמה "קצת" עכבר יש בפנים. מי שמחפש עכבר גדול ארגונומי ובשרני יכול להפסיק לקרוא את הביקורת ולעבור הלאה. המראה של הגריפ הצידי עם הפס הכחול מטעה ולמעשה מדובר בעכבר דיי רזה (לעכבר גיימינג).

כשחיברתי את העכבר והתחלתי לבדוק אותו על המשטח נשמתי לרווחה. העכבר מדוייק ולא מזייף (כמו הפשלה שקדמה לו) בנוסף הוא החליק בקלות על המשטח אבל אחרי שימוש של כמה שבועות הוא כבר לא החליק כמו בהתחלה ואפילו לפעמים יש הרגשה של חספוס בעת הזזה וזוהי בדיוק הסיבה
שרציתי לחכות קצת עם הביקורת וזאת כדי לאסוף מספיק מידע על שימוש ממושך ולא לפרסם ביקורת ביום אחד. הבעיה הגדולה בבדיקה באינטרנט של ביקורות כתובות או ביוטוב היא שהם פשוט מציינים נתונים יבשים ואין לנו שום אינדיקציה על השימוש המעשי ובעיות שייכולות לצוץ. כדי למצוא את הבעיות ולקבל אינדיקציה צריך לעבור בביקורות משתמשים כמו נמלים ולעשות ממוצע של התלונות החוזרות כדי להבדיל בין הבעיות האישיות לבין הגלובליות במקרה הזה אני הולך לעשות את העבודה בשבילכם. נתחיל דווקא בדברים הרעים (חלקם עלו גם בביקורות)

א.הגלגלת - נחמד מאוד שיש גלגלת חופשית, לא נחמד שהיא עשויה מברזל ולא מגומי התחושה הכללית בשימוש ממושך דיי מוזרה וזה משהו שצריך להתרגל אליו ויש כאלו (הפדנטים) שלדעתי לא יתרגלו נקודה. משהו בגלגלת הזאת לא בדיוק מתלבש כמו שצריך וכשהאצבעות מזיעות זה בכלל לא מוסיף שאין שום דבר למנוע את ההחלקה. בשורה התחתונה יש מקום לשיפור אבל מבחינתי לא דיל ברייקר.

ב.הלחצנים - אחד הדברים הראשונים שנאלצתי לעשות הוא לבטל את הלחצנים הצידיים ואת הלחצנים שצמודים למקש השמאלי. באופן אישי עוד לא נתקלתי בעכבר שמצליח למקום אותם במקום שהם לא יילחצו בטעות. אין מצב שאני משתמש בעכבר מבלי ללחוץ בטעות על המקשים מצד שמאל.
המקש של ה sniping (שינוי dpi רק בזמן שהוא לחוץ) הוא סיפור אחר ועליו קשה ללחוץ בטעות אם בכלל. מה שכן כדי ללחוץ עליו אני צריך לשנות את האחיזה שלי בעכבר מה שמאבד את כל הרעיון של לכוון באופן מדוייק לכן מבחינתי גם המקש הזה לא פרקטי. על המקשים שצמודים למקש השמאלי אין בכלל על מה לדבר לוחצים עליהם בקלות בטעות ומבחינתי היה חובה לבטל אותם. אז מה עושים לשינוי DPI? רעיון אחד הוא ליצור פרופילים עם הגדרת רגישות אחת לכל פרופיל. המקש של הפרופיל הוא לא מקש שלוחצים בטעות וללחוץ עליו לא מהווה בעיה, מה שכן מהווה בעיה זה שאי אפשר בדרך זה לבחור אם רוצים להעלות את הרגישות או להוריד אותה אלא רק לעבור אחד אחד בין הפרופילים.
בסוף מצאתי את עצמי משתמש במקשים הצידיים לשינוי הDPI. חבל שאין חיווי במסך על שינוי הDPI אלא רק בעכבר עצמו אם היה חיווי במסך היה ניתן לתקן שינויים שנגרמו בטעות, במקום זה צריך לבדוק על העכבר עצמו שזה אומר להוריד את העיניים מהמסך.

ג.רגלי הטלפון (או החומר שממנו עושים את המשטח הזה). כמו שציינתי בהתחלה העכבר החליק בצורה מדהימה אבל לאחר כמה שבועות מידי פעם יש הרגשה של חספוס כאילו אני מחליק את העכבר על חלק שהוא לא אמור להחליק עליו. באופן כללי הייתי רוצה לקבל משטח החלקה יותר גדול. בקרוב אקבל משטח חדש לעכבר וככה אוכל לפסול האם הבעיה בפד העכבר או בעכבר עצמו או שאולי במקרה זה מדובר בחוויה ייחודית שלי עקב הצורה שאני מחזיק את העכבר שאגב תופעה זו קרתה לי גם בעכברים אחרים. שימו לב בתמונה למשטח הדקיק בגב העכבר.

ד.ארגונומיות - העכבר אמנם טוען להיות ארגונומי ונוח אבל בפועל היות והוא קטן כמעט בטוח שבסופו של דבר תאלצו להחזיק אותו בתצורת CLAW. הרבה מהביקורות רשמו את זה ודיי היה צפוי שהעכבר לא יהייה מולבש כמו כפפה. בשימוש ממושך במשחקים חוויתי כאבים ואלו כאבים שחוויתי עם כל העכברים הקטנים למינהם. בשבועות הראשונים לא היו כאבים אבל כנראה שימוש ממושך בזווית יצר לחץ שבסופו של דבר גרם לחולשה במקום הספציפי בכף היד. הדבר פוסל אותו מבחינתי ברמת העיקרון לשימוש ממושך ואינטנסיבי בFPS שאני אמנם לא משחק כרגע אבל אם ב RTS הצלחתי להגיע למצב של כאבים בFPS הכאבים יגיעו הרבה יותר מהר.

ה.תאורה - ממש לא עוזר לי להיות מגניב ולחמם את כף היד המזיעה שלי בקיץ. לעומת זאת יכול להוות אמצעי חימום מצויין בחורף אני באופן אישי כיביתי לגמרי את התאורה.

סיימנו עם השלילי (or do we) . בפן החיובי לא מצאתי שום בעיה עם החיישן והוא מדוייק מאוד אבל... ממש לא הרגשתי הבדל בינו לבין החיישן שהיה לי ב ikari laser שהיה 3200 אני ממש לא מרגיש סופר אקסטרה מדוייק עכשיו אבל אני מניח שאת זה אפשר לבדוק רק ב FPS מה שלא היה לי ההזדמנות. מה עוד שבתוכנה חייבים לשנות את הdpi בקפיצות של 50. ובikari העתיק היה אפשר לשנות בקפיצות של 1. מה שאומר שפשוט התקמצנו פה וכן יש אנשים שייכולים להרגיש הבדלים בפחות מ50DPI. בנוסף לא הרגשתי שום שינוי כשהשתמשתי ב surface tuning. מבחינתי זה נטו גימיק וגיימר גם ככה ישתמש במשטח איכותי ולא יעשה כיוונון לשולחן העבודה שלו.
מבחינתי משקל העכבר עצמו מרגיש במשקל נוח פחות או יותר ולטעמי הוא דיי כבד אפילו בלי משקולות בכלל ולכן לא הוספתי אותן. המנגנון של פתיחת העכבר הוא במגנט אבל כמה כבר אנחנו פותחים,סוגרים,מוסיפים,מורידים משקולות. היו עליו ביקורות שהוא מרגיש רעוע אבל לטעמי גם ככה לא אמורים להתעסק עם זה יותר מידי ולכן מבחינתי בפן הזה אין בעיה.

לסיכום נכון לרגע זה חוץ מחנות אחת בישראל שמוכרת אותו במחיר מופקע העכבר לא זמין בארץ למרות שכבר קיים כחצי שנה בעולם. משמע קנייה בחול "ללא אחריות".
למרות הביקורת השלילית כבייכול העכבר מספק את הסחורה בהרבה מובנים אך בעיקר באיכות הבניה ופה בעצם הייתרון הגדול שלו. חלקים סופר איכותיים אם מדובר על החיישן או הלחצנים וגם הרגליים שלו למרות שלא מושלמות. בסופו של יום אני חושב שהרעיון מאחורי העכבר הוא כמובן למכור כמה שיותר ולכן logitech תיכננה עכבר שייתאים לגיימר הממוצע (שזה בדרך ככל ילדים לדעתי) ושיהייה בו הכל מהכל. באתר tomsguide העכבר קיבל את התואר העכבר הכללי הכי טוב וזה לדעתי פחות או יותר מגדיר אותו. מעין ברירת מחדל לקניית עכבר גיימינג קניה בגדר you cant go wrong with. הוא לא הכי ארגונומי אבל יש בו אלמנטים כאלה הוא לא מותאם לmmo אבל יש לו הרבה כפתורים בקיצור הכל מהכל.
השורה האחרונה ומבחינתי הכי חשובה היא האם הייתי קונה אותו שוב, והתשובה היא כן וזאת בעיקר כי האלטרנטיבות מהוות הימור לעומת מוצר שיתאים "לרוב" המשתמשים, אבל למחפשי השלמות ובעלי הסבלנות אני חושב שיש אלטרנטיבה יותר "מותאמת אישית" בחוץ.

פורסם על ידי
סמל האישי של sunken
IO Pro

על ידי gmmaster ב 01-09-14, 0:40

אחלה ביקורת
עבר לביקורות משתמשים
על ידי IdanBS ב 01-09-14, 13:50

תודה רבה על הביקורת.
האמת שהייתי סגור עליו ועכשיו אני לא בטוח בכלל חח
על ידי TOMER.G ב 01-09-14, 14:20

תודה רבה על הביקורת אורן, עזרה לי מאוד.

Sent from my Nexus 4