IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מחשב חדש - 4000 שקל

SSD זה קודם כל זמן גישה, זה הדבר הראשון והכי משמעותי שאתה מרגיש כשאתה עובד עם SSD ופה כולם דיי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 01-10-14, 22:10   #16 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

SSD זה קודם כל זמן גישה, זה הדבר הראשון והכי משמעותי שאתה מרגיש כשאתה עובד עם SSD ופה כולם דיי זהים (זמן גישה אפסי)
אחרי זה יש את מהירויות הכתיבה\קריאה ופה יש מהירים יותר ומהירים פחות אבל זה דבר שמורגש בעבודה מסיבית וארוכה עם הדיסק (אלא אם כן ההבדלים ממש קיצוניים)
אני כן ממליץ על SSD מהירים יותר מידיי פעם בעיקר כשמבקשים מפרטים לעריכה כי שם הם יעבדו עם קבצים גדולים וזמני כתיבה ארוכים והמהירות מקבלת משמעות.
אבל לרוב (המוחלט) של המפרטים זה לא משמעותי

לגבי לוח, זה:
IQPC.co.il

לגבי המארז, תבדוק את זה כדי שאפשר יהיה לדעת איזה כרטיסים לקחת בחשבון (או מארז אחר אם זאת בכלל אפשרות)
ואם זה החלק התחתון, מה זה אומר מבחינת לוח? כלומר, צריך לקחת לוח עם כמה מקומות ל PCI-E כדי שאפשר יהיה להכניס כרטיס מסך בסלוט תחתון או שאין לזה השפעה על הלוח?
כי אם יש לזה השפעה על הלוח אז לוח עם זוג מקומות ל PCI-E זאת גם עלות שצריך לקחת בחשבון בטח אם רוצים שהתחתון יעבוד לפחות על x8

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 01-10-14 בשעה 22:18.
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-10-14, 22:28   #17 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
SSD זה קודם כל זמן גישה, זה הדבר הראשון והכי משמעותי שאתה מרגיש כשאתה עובד עם SSD ופה כולם דיי זהים (זמן גישה אפסי)
אחרי זה יש את מהירויות הכתיבה\קריאה ופה יש מהירים יותר ומהירים פחות אבל זה דבר שמורגש בעבודה מסיבית וארוכה עם הדיסק (אלא אם כן ההבדלים ממש קיצוניים)
אני כן ממליץ על SSD מהירים יותר מידיי פעם בעיקר כשמבקשים מפרטים לעריכה כי שם הם יעבדו עם קבצים גדולים וזמני כתיבה ארוכים והמהירות מקבלת משמעות.
אבל לרוב (המוחלט) של המפרטים זה ממש לא משמעותי

הבנתי, אם ככה אז יתכן ואחזור לזול יותר. עדיף להשקיע את ה-100 שקלים האלו בשדרוג אחר.

לגבי לוח, זה:
IQPC.co.il

לגבי הלוח. מבחינת יציאות USB הוא טוב לי (ביציאות 3.0 קדמיות יש לי בעיה להשתמש במארז כי הקדמי במארז זה USB 2, ופה יש USB 2 קדמי) אבל מבחינת אודיו - יש חיבורים מאחורה בלבד שמספיקים ל5.1 בלבד ולא לאוזניות (בלוח אם הנוכחי לדוגמה יש לי מספיק יציאות מאחורה להכל + 2 יציאות קדמיות שאני לא משתמש בהם). האם יש חיה כזו במחיר סביר?

לגבי המארז, תבדוק את זה כדי שאפשר יהיה לדעת איזה כרטיסים לקחת בחשבון (או מארז אחר אם זאת בכלל אפשרות)
ואם זה החלק התחתון, מה זה אומר מבחינת לוח? כלומר, צריך לקחת לוח עם כמה מקומות ל PCI-E כדי שאפשר יהיה להכניס כרטיס מסך בסלוט תחתון או שאין לזה השפעה על הלוח?
כי אם יש לזה השפעה על הלוח אז לוח עם זוג מקומות ל PCI-E זאת גם עלות שצריך לקחת
בחשבון בטח אם רוצים שהתחתון יעבוד לפחות על
x8

בחנות אמרו שאין בעיה להכניס GAINWARD, אני אבדוק בנוגע לג'יגה בייט - גם ככה זה תוספת של 200 שקלים שאני פחות נלהב ממנה

נ.ב:

יתכן ואני מטעה כי אני לא מבין / מסביר נכון. היום לדוגמה יש לי לוח אם ג'יגה בייט EP40 DS3L. בלוח האם יש לי מספיק יציאות מאחורה לחבר 5.1 + אוזניות וחיבורי USB
מקדימה יש לי מקום ל-2 חיבורי USB 2.0 נוספים + אוזניות ומס' יציאות נוספות לא רלוונטיות כל כך כמו ESATA

המטרה היא למצוא לוח אם שיהיה בו מספיק חיבורים לחבר אוזניות ורמקולים (עדיף שהכל יהיה מאחור) וכמו כן חיבורי USB מאחור (לפחות 4 - 6) ועוד 2 מקדימה. הבעיה שהמארז הוא עם USB 2.0 ובלוחות האם היקרים יותר יש USB 3.0 בלבד בקדמי... ככה שאצטרך להוסיף איזשהי יציאת PCI, שלמיטב הבנתי אין לי אפשרות (כ.מ תופס אותם) ולכן לא אפשרי גם כן (סלוט חיבור שכזה עולה באזור 100 - 150 שקלים)

במידה והשילוב הנ"ל לא אפשרי עדיף למצוא משהו עם איזון מקסימלי, חיבורי אוזניות יותר חשובים משום שניתן להוציא איזשהו כבל מאריך מהמחשב / חלק אחורי של המחשב ע"מ לחבר USB מקדימה

נערך לאחרונה על ידי OxyGen, 01-10-14 בשעה 23:13.
OxyGen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-10-14, 23:13   #18 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

יש לך בלוח חיבור ל 4 USB2.0 קידמי ו 2 USB3.0 קידמי, הוא לא מגביל אותך עם שום מארז היום.
לא הבנתי לגבי האודיו, אני לא מכיר לוח שמציע יותר יציאות אודיו ממה שזה מציע. איזה לוח יש לך כרגע?
ישן 01-10-14, 23:25   #19 (קישור ישיר)
IO Member

הוספתי בעריכה האחרונה את הלוח. עכשיו הבנתי שיצאתי סתום ואכן יש מספיק יציאות אודיו גם לרמקולים וגם לאוזניות

אם ככה, אני צריך לוח שמציע לי 6 יציאות אודיו וכזה שמציע גם חיבור USB 2.0 קדמי (ה3.0 ילכו "לפח" אלא אם אחבר מתאם כלשהו ב PCI.

לכן - נעשה סדר רגע:
במידה ואני מחבר את לוח האם למקום הרגיל ולא לתחתית המארז, אפשר לקחת לוח אם פשוט יותר משום שדווקא היקרים יותר מגיעים ללא USB 2 קדמי, עד כן נכון?

במידה ונכון - האם מומלץ לקחת לוח "אמצע" כלשהו (סדרה 87 לדוגמה) שנותן מקום לPCI נוסף במהירות איטית יותר (האם המהירות בכלל מתאימה ושווה השקעה?)

ככה או ככה - יציאות אודיו קדמיות לא יהיו לי, תקן אותי אם אני טועה
ישן 01-10-14, 23:33   #20 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OxyGen צפה בהודעה
לכן - נעשה סדר רגע:
במידה ואני מחבר את לוח האם למקום הרגיל ולא לתחתית המארז, אפשר לקחת לוח אם פשוט יותר משום שדווקא היקרים יותר מגיעים ללא USB 2 קדמי, עד כן נכון?
לא, זאת טעות
כל מה שאני מכיר וכל מה שהוצע פה מציע גם חיבורי USB2.0 קידמיים וגם חיבורי USB3.0 קידמיים

ציטוט:
ככה או ככה - יציאות אודיו קדמיות לא יהיו לי, תקן אותי אם אני טועה
בכל הלוחות יהיו לך יציאות אודיו קידמיות בנוסף לאחוריות, אף לוח לא מגביל אותך עם זה
ישן 01-10-14, 23:43   #21 (קישור ישיר)
IO Member

כשמסבירים לאט אני מבין

בנוגע ליציאות אודיו הקדמיות - טוב לדעת, פשוט זה לא רשום במפרטים שלהם / פיספסתי את זה

בנוגע לUSB 3 קדמי - יציאת PCI איטית (לא X16) מיותרת ותוריד את יתרון המהירות או שאני טועה?

אם אין תועלת,למרות המלצתם אני לא רואה סיבה להשקיע בלוח יקר יותר (אמרו שהלוח פשוט מדי בהשואה לשאר המחשב), כל עוד יש לי יציאות אודיו, USB וכו'. אלא אם אמקם את לוח האם במקום אחר ואצטרך לוח אם עם יציאות PCI נוספות
קישור פירסומי
ישן 02-10-14, 0:01   #22 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
כשמסבירים לאט אני מבין
גם לא הבנתי למה אתה צריך 6 יציאות ולא 5
המקרה היחיד שאני יכול לחשוב עליו שאתה צריך 6 יציאות זה אם אתה מחבר גם מערכת רמקולים של 5.1 וגם אוזניות ללא מיקרופון של 5.1
או לחילופין אם אתה מחבר מערכת רמקולים של 7.1 + אוזניות סטראו עם מיקרופון (אבל אז גם היציאות הקידמיות רלוונטיות)
יש לך אוזניות 5.1 בנוסף למערכת רמקולים 5.1?

ציטוט:
בנוגע ליציאות אודיו הקדמיות - טוב לדעת, פשוט זה לא רשום במפרטים שלהם / פיספסתי את זה
פספסת
כולם רושמים

ציטוט:
בנוגע לUSB 3 קדמי - יציאת PCI איטית (לא X16) מיותרת ותוריד את יתרון המהירות או שאני טועה?
עשית סלט, לא הצלחתי להבין מה אתה שואל

ציטוט:
אם אין תועלת,למרות המלצתם אני לא רואה סיבה להשקיע בלוח יקר יותר (אמרו שהלוח פשוט מדי בהשואה לשאר המחשב), כל עוד יש לי יציאות אודיו, USB וכו'. אלא אם אמקם את לוח האם במקום אחר ואצטרך לוח אם עם יציאות PCI נוספות
איך תמקם את הלוח במקום אחר? למה הכוונה?
ישן 02-10-14, 0:07   #23 (קישור ישיר)
IO Member

בנוגע לאוזניות:
יש לי רמקולים 5.1 פלוס אוזניות סיבריה V2 (חיבור אודיו + מיקרופון) אכן אני צריך 5 - טעות שלי!
לכן להבנתי גם הלוחות הפשוטים יותר יספיקו מהבחינה הזו

בנוגע ללוח - יותר לידע כללי ופחות לעכשיו:

1. אמרתי שיש אפשרות במידה וכרטיס מסך לא נכנס לפרק את החלק התחתון ולמקם את הכרטיס מסך שם - מה שדורש להזיז גם את הלוח אם, אתה אמרת שבמידה ועושים דבר כזה צריך לוח אם אחר עם מס' יציאות משני הצדדים - מקווה שלא נגיע למצב הזה אבל אשמח לקבל דגם רק למקרה.

2. בנוגע ליציאות - היה ואני רוצה לנצל את יציאות USB 3 הקדמיות, אז נכון שהסיכוי נמוך כי האחורית מספיקות ואפשר גם לאלתר איזשהו כבל מאריך, אבל במידה ואני רוצה - צריך לקנות איזהשהי הרחבה שמתחברת ב-PCI ומאפשרת חיבורים מקדימה.
השאלה היא - האם יציאת PCI איטית ולא PCIE16 לדוגמה שווה משהו או שהמהירות הסופית תהיה נמוכה יחסית גם כן?

לסיכום, אני מבין שבמידה ולא אצטרך אקסטרה סלוטים של PCIE - אפשר להסתפק בלוח הפשוט למרות המלצת החנות. במידה ואצטרך - יש ללכת על לוח יקר יותר.
ישן 02-10-14, 0:29   #24 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אם אתה מחבר את האוזניות מקדימה אז כל לוח יתאים, גם הזול ביותר
אם אתה מחבר את האוזניות מאחור אז אתה צריך 5 חיבורים כלומר H81M שעולה 299 ש"ח יתאים פה
חנות מחשבים מקצועית IQPC

1. אתה לא יכול להזיז את לוח האם, הוא ממוקם במיקום יחיד במארז ולא זז משם לשום מקום
אתה כן יכול לקנות לוח עם עוד חיבורי PCI-E כך שיהיה גם חיבור תחתון
עם חיבור תחתון PCI-E 2.0 x4:
IQPC.co.il

עם חיבור תחתון PCI-E 3.0 x8:
IQPC.co.il

2. אתה לא צריך לקנות שום PCI, אתה צריך התקן שיתחבר לחיבור ה USB3.0 בלוח כמו החיבור הבא שישב איפה שאמור לשבת כונן דיסקטים:

אתה יכול להמתין שיגיעו עוד כרטיסים לחנויות. הכרטיס של גיגה בייט ארוך בצורה חריגה ויש הרבה חברות שמייצרות כרטיסים שיכנסו במארז שלך בלי בעיה
ישן 02-10-14, 0:46   #25 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ועכשיו גם מצאתי לינק שתוכל להזמין
רק תדאג שיש לך את המתאם שמגיע עם המארז עבור כונן דיסקים
USB 3 0 20 Pin 2 Ports Front Panel Floppy Disk Bay Hub Bracket Cable FE | eBay

וזה מ IQPC
http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=11338
מציע יותר אבל גם יקר יותר
ישן 02-10-14, 0:48   #26 (קישור ישיר)
IO Member

היי, נתחיל משוב פעם - תודה רבה. החכמתי!

אם ככה, כל עוד כרטיס המסך יכנס בלי בעיה ואין צורך בחיבור תחתון, אני מאמין שאני יכול להסתפק בלוח אם פשוט עם 5 יציאות אודיו כמו הלוח אם של ASROCK שעולה 300 שקלים. לא מצאתי ביסוס אמיתי ללכת על לוח אם יקר יותר ב100 - 150 שקלים לפחות.

בנוגע לכרטיס המסך - בהחלט יתכן ששוה לחכות לגרסאות אחרות - לא שאני חושב שגרסת ה-GAINWARD כזו "נוראית". מה שמלהיב אותי ב-G1 הוא OC די רציני בהשוואה לGAINWARD אבל בהחלט לא שווה בלאגן שלם בסידור המארז.
ישן 02-10-14, 0:55   #27 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לגבי כרטיס המסך, אני לא מצאתי את מה שהוא אמר על הקירור של Gainward כמשהו כ"כ נורא. סה"כ ב IDLE, כלומר שאתה עובד רגיל עם המחשב או כשהוא במנוחה, הוא שקט מאוד וזה מה שחשוב. כשאתה משחק הוא רועש יותר ממה שהיה לו לפני אבל הוא הרבה יותר שקט מ 8800GTX עם קירור רפרנס שהיה לו כך שזה אומר שהוא לא מחריש.
הוא טוען שהקירור זול והרעש שהוא מפיק לא נעים.
צריך יותר מתגובה אחת של מישהו עם הכרטיס הנ"ל בשביל לשפוט
לא הייתי ממהר לקנות אבל גם לא הייתי ממהר לפסול, הייתי ממתין ו\או מחפש עוד תגובות במקומות אחרים
ישן 05-10-14, 0:22   #28 (קישור ישיר)
IO Member

אם אני מגדיל את התקציב ל-4500 שקל (+100 שקל לשני מאווררים למארז)
אפשר לצפות לשיפור משמעותי מבחינת איכות / סוג הרכיבים?

לדוגמה שידרוג ל4690 (שיפור מינורי יחסית), לוח מבוסס H87 (להבנתי לא יתאים לשדרוגים עתידיים כלכך?)?

מה בנוגע ל-OC? אם בכל זאת ארצה OC מינורי יחסית ע"מ להשיג שיפור של כמה אחוזים.י ש על מה לדבר?
ישן 05-10-14, 0:37   #29 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אתה תוכל לקבל לוח עם יותר פיצ'רים, אפשר לדאוג לספק עם יותר אחריות, לעלות במעבד ל 4590 (4690 זה מעבד מיותר)
אם תרצה OC אז אני לא בטוח ש 500 ש"ח יספיקו פה, צריך לוח מבוסס Z87 או Z97, מעבד 4690K וקירור רציני יותר

חוץ ממארזים ומאווררים, אני לא מוצא הרבה רכיבים במחשב שאפשר לדבר על ה "איכות" שלהם ביחס לאחר (יש, אבל לא משהו שאני חושב עליו)
ישן 05-10-14, 0:58   #30 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
אתה תוכל לקבל לוח עם יותר פיצ'רים, אפשר לדאוג לספק עם יותר אחריות, לעלות במעבד ל 4590 (4690 זה מעבד מיותר)
אם תרצה OC אז אני לא בטוח ש 500 ש"ח יספיקו פה, צריך לוח מבוסס Z87 או Z97, מעבד 4690K וקירור רציני יותר

חוץ ממארזים ומאווררים, אני לא מוצא הרבה רכיבים במחשב שאפשר לדבר על ה "איכות" שלהם ביחס לאחר (יש, אבל לא משהו שאני חושב עליו)
משהו בסגנון הבא?

מעבד:
INTEL 4690 : HASWELL, CORE I5, S1150, 3.5Ghz - TRAY
אחריות: שלוש שנים.
מחיר: ₪996
לוח אם:
ASROCK H87M PRO4
מחיר: ₪399
זיכרון:
KINGSTON 8GB 1600MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY WHITE
מחיר: ₪433
כרטיס מסך:
GAINWARD GTX970 4GB GDDR5 - RETAIL
מחיר: ₪1738
ספק כוח:
FSP Raider 550W
אחריות: חמש שנים.
מחיר: ₪350
קרור למעבד:
ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO REV.2 - זמין במלאי
אחריות: שנה.
מחיר: ₪133
קרור למארז:
ANTEC TwoCool 120mm
כמות: 2

מחיר: ₪42
דיסק קשיח:
SAMSUNG SSD 840 EVO 120GB - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי
מחיר: ₪415
הרכבת מחשב:
הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח
מותנה בבחירת רכיבים זמינים במלאי מידי.
מחיר: ₪56
מחיר סופי: ₪4604

-המפרט הוא עם מעבד 4690, אם הוא אכן מיותר אפשר לרדת ל-4590 ובכך לחסוך 100 שקלים. שידרגתי את הזכרונות וכונן קשיח - כמובן שאפשר להשקיע בשדרוג של משהו אחר אם לדעתך יתן תמורה טובה יותר.

צריך לציין גם שמפרט זה יוצא יקר יותר בקרוב ל-200 שקלים מחנויות אחרות (א.א מחשבים או STARTPC) כך שאני מאמין שיהיה ניתן להפחית מהסכום הסופי לפחות 100 שקלים.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא