IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מחשב חדש - 4000 שקל

אהלן כמו כל גיימר בשלב כזה או אחר בחייו, המחשב כבר לא סוחב כמו שצריך מזה זמן מה.. גרם לי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 20-09-14, 14:54   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל מחשב חדש - 4000 שקל

אהלן

כמו כל גיימר בשלב כזה או אחר בחייו, המחשב כבר לא סוחב כמו שצריך מזה זמן מה.. גרם לי להפסיק לשחק כמעט במשחקים והחשק חזר.

כיאה לחייל דל תקציב - התקציב המקסימלי שאני יכול לשים לצורך העניין זה 4000 שקל, וגם זה תחת מאמץ (מוכן לשקול הגדלה מסויימת של התקציב אם השדרוג משמעותי).

המחשב הקודם ליווה אותי שנים ארוכות ועד לשנתיים האחרונות הריץ היטב כל משחק (יעיד על כך היוזר שלי בסטים). המטרה היא לרכוש מחשב שילווה אותי לאורך זמן לא מועט (לפחות 4 שנים).

השאלה היא קודם כל האם ב-4000 שקל אפשר לבנות מחשב טוב שיריץ משחקים בצורה טובה?

אז.. לשאלון:

1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת) 4000
האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה? ניתן לשקול בהתאם לשדרוג המשמעותי

2. מהו היעוד של המחשב? גיימינג, סרטים ב-FULL HD, סטרימר....

3. האם יש לכלול גם ציוד היקפי בתקציב כגון מסך\מקלדת\עכבר\רמקולים? אם כן, מה?
יתחבר למערכת 5.1, מקלדת G19 ועכבר תואם ולמסך דל IPS 23 אינץ'.

4. האם יש צורך בחומרה לא סטנדרטית במחשב או יציאה מיוחדת? אם כן, מה?
לא

5. האם יבוצע OC (המהרה) למעבד? לא

6. האם יש צורך לכלול תוכנה בתקציב כגון מערכת הפעלה, חבילת אופיס, אנטי וירוס? לא

7. האם יש העדפה לחנות\רשת מסויימת? האם יש העדפה לחנות מאיזור כלשהו? את המחשבים האחרונים קניתי מIQPC, אם יש חיסכון כספי אפשרי לקנות בחנות אחרת.

8. האם יש העדפה לגודל מארז (למשל HTPC או מארז מיקרו)? עדיפות למארז סולידי (בלי יותר מדי אורות ונצנצים כי המחשב יעבוד בחדר 24/7)

9. האם יש בקשות מיוחדות במפרט? כונן SSD ומקום לכונן נוסף (סה"כ 3) בעתיד, מחשב שקט יחסית.
10. האם יש רכיבים שאינך צריך או מעוניין בהם במחשב?
אני מעוניין לפרק מהמחשב הקודם את הרכיבים הבאים ע"מ לחסוך כסף:
כונן 2TB ???(בעתיד אוסיף נוסף, כרגע אצטרך להסתפק בו).
צורב (לא משתמש כמעט וחבל לקנות כל עוד הצורב מתפקד)
בקר ל4 מאווררים
כמו כן, יש לי בבית מאוורר נוסף שאפשר לחבר למארז ולחסוך כמה שקלים, וכונן נוסף של 500GB שאפשר לשקול להוסיף לפחות בצורה זמנית.
המחשב הנוכחי שלא יהיה בו שימוש יותר נמצא במארז COOLER MASTER 690 אם שווה לשקול להשאיר אותו.

תודה לעוזרים

נערך לאחרונה על ידי OxyGen, 20-09-14 בשעה 15:16.
OxyGen לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 20-09-14, 16:49   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OxyGen צפה בהודעה
השאלה היא קודם כל האם ב-4000 שקל אפשר לבנות מחשב טוב שיריץ משחקים בצורה טובה?
המחשב הנוכחי שלא יהיה בו שימוש יותר נמצא במארז COOLER MASTER 690 אם שווה לשקול להשאיר אותו.
4000 ש"ח זה תקציב מכובד מאוד למחשב על אחת כמה וכמה אם אנחנו לא צריכים קשיח, צורב ומארז (כדאי להישאר עם ה CM690, הוא עדיין נחשב למארז טוב)

אני ממליץ לחכות עד ליום ראשון-שני כאשר ליותר חנויות יהיו מחירים עבור ה GTX970 (שזה כנראה יהיה כרטיס המסך הבא שלך) ואז נוכל לבנות מפרט רלוונטי
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-09-14, 18:47   #3 (קישור ישיר)
IO Member

אז הוסיפו GIGABYTE GTX970 לאתר IQPC במחירים שבין 1850 - 1950.
איך זה מעמיד אותנו מבחינת המפרט?
ישן 23-09-14, 18:57   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

מעבד:
[..] INTEL 4590 : HASWELL, CORE I5, S1150, 3.3Ghz - TRAY ₪885

לוח אם:
[..] ASROCK H81M ₪299

זיכרון:
[..] ADATA 8GB DDR3L 1600Hz 1.35V ₪383

כרטיס מסך:
[..] GAINWARD GTX970 4GB GDDR5 - RETAIL ₪1768

ספק כוח:
[..] COUGAR ST-600 ₪320

קרור למעבד:
[..] ARCTIC-COOLING FREEZER 7 PRO REV.2 - זמין במלאי ₪123

דיסק קשיח:
[..] ADATA SSD SP900 128GB ₪308

הרכבת מחשב:
[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח ₪56

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4142

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 2% הנחה!
עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה
ישן 24-09-14, 12:38   #5 (קישור ישיר)
IO Member

אהלן. תודה

לעלות הסופית של המחשב אני חייב להכניס כמה אלמנטים, לדוגמה: עלות של פירוק המארז מהרכיבים הישנים וכמו כן 3 מאווררים חדשים ושקטים. מניח ששכחתי עוד כמה אלמנטים מה שאומר שאנחנו מגיעים לחריגה די גבוהה.

במידה והתקציב (ללא מארז וכונן קשיח) עצמו זז לאזור ה-3500 עם חריגה קלה, כמה תהיה הירידה משמעותית ובאיזה אלמנטים? (המטרה היא להשאיר סכום מסויים במקרה ואצטרך לרכוש מארז בכל מקרה או להוסיף רכיב אחר.

כמו כן, האם יש הבדלים משמעותיים בין גרסת כ.מ של GAINWARD לעומת חברות אחרות כמו MSI וג'יגה בייט?
ישן 24-09-14, 15:18   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
במידה והתקציב (ללא מארז וכונן קשיח) עצמו זז לאזור ה-3500 עם חריגה קלה, כמה תהיה הירידה משמעותית ובאיזה אלמנטים? (המטרה היא להשאיר סכום מסויים במקרה ואצטרך לרכוש מארז בכל מקרה או להוסיף רכיב אחר.
אתה יכול לשאול אותם אם יש תוספת ומהי וכדאי לציין שגם את המחשב האחרון קנית מהם
מהמפרט הנ"ל, היית קודם מוריד את ה SSD (ורוכש בהמשך) ואפשר גם לרדת בעוד דברים כמו הקירור למעבד וקצת בספק
אם אתה צריך מאווררים חדשים ל CM690, אני חושב שזוג יספיקו כשאחד קידמי ואחד אחורי
*מפרט למטה

ציטוט:
כמו כן, האם יש הבדלים משמעותיים בין גרסת כ.מ של GAINWARD לעומת חברות אחרות כמו MSI וג'יגה בייט?
לא

מפרט עם השינויים הבאים (בשביל לחסוך עלויות):
- הורדתי את ה SSD
- ירדתי במעבד ל 4460 (למרות שאם תוכל להשקיע את ה 57 ש"ח הנוספים, אני ממליץ לקחת את ה 4590)
- ירדתי בלוח ללוח פשוט יותר
- זיכרון החלפתי לאחד עם מתח של 1.5V (חיסכון של שקלים בודדים)
- ספק הוחלף ל 550W של קורסייר
- קירור למעבד הוחלף לאחד פשוט יותר (אבל עדיין מספיק)
+ הוספתי זוג מאווררים טובים

*אם אתה רוצה לרדת מתחת לזה אז כבר נצטרך לרדת בכרטיס המסך וכל דבר מתחת לזה יהיה ירידה רצינית בביצועים

מעבד:
[..] INTEL 4460 : HASWELL, CORE I5, S1150, 3.2Ghz - TRAY - זמין במלאי ₪828

לוח אם:
[..] ASROCK H81M-HDS - זמין במלאי ₪258

זיכרון:
[..] ADATA 8GB DDR3 1600Hz 1.5V - זמין במלאי ₪376

כרטיס מסך:
[..] GAINWARD GTX970 4GB GDDR5 - RETAIL ₪1768

ספק כוח:
[..] Corsair VS550 550W ₪280

קרור למעבד:
[..] INTEL COPPER ORIGINAL CPU COOLER FOR S1155 ₪55

קרור למארז:
[..] ANTEC TwoCool 120mm ₪42
כמות:2

הרכבת מחשב:
[..] הרכבת מחשב + בדיקות במעבדה + חיווט ברמה גבוהה - בקניית מחשב מעל 3,500 ש"ח ₪56

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪3705

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 2% הנחה!
עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 24-09-14 בשעה 16:58.
קישור פירסומי
ישן 25-09-14, 2:11   #7 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על התגובה,

אני לא בטוח בכלל ששווה לרדת בעוצמת המעבד ולוותר על כונן SSD מכיוון שמדובר במחשב לתקופת זמן לא קצרה.

ככה שהחיסכון האפשרי שאולי שווה לשקול זה בקירור, ספק הכוח ולוח האם (ההבדלים ביניהם?)

שאלותיי:
מניח שבעתיד הלא רחוק ארצה להוסיף כונן קשיח נוסף של 2 - 4TB, האם ספק הכוח ולוח האם הזולים יותר יתאימו למשימה?

ואותה שאלה במידה וארצה להוסיף סטיק נוסף של 8GB זיכרון.
ישן 25-09-14, 2:32   #8 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

כמו שראית, המחיר של המפרט הראשוני הוא 4142 ש"ח, בקירור אפשר לחסוך 68 ש"ח, בספק 40 ש"ח ובלוח 41 ש"ח
כלומר אם נרד רק באלו אתה תעמוד על מחיר של 3993 ש"ח שזה רחוק יותר מ ה 3500 ש"ח שרצית

מבחינת ההבדלים בלוחות, את הלוח הקודם שמתי בעיקר בגלל שרשמת שאתה מחבר למערכת 5.1. יש לו 5 כניסות אנלוגיות מאחור ויציאה אופטית. זה פשוט נותן לך יותר גמישות מבחינת חיבור אודיו. בלוח הזול יותר יש רק 3 כניסות אנלוגיות מאחור מה שאומר שאחרי שתחבר את הרמקולים ישארו לך רק הכניסות מקדימה במארז.
בנוסף בלוח היקר יותר יש יותר חיבורים למאווררים ויותר חריצי הרחבה - PCI-E x16 + PCI-E x4 + זוג PCI
בעוד שבלוח הזול יש רק PCI-E x16 + PCI-E x1
סה"כ זה אומר יותר אפשרויות הרחברה ויותר חיבורים ומאפשר לך יותר גמישות בעתיד במידה ותצטרך. ההבדל ביניהם במחיר הוא לא גדול ולכן בהתחלה שמתי את היקר יותר
צריך להוסיף שכרטיס הקול בלוח היקר יותר הוא מדגם גבוה יותר (לא יודע כמה השפעה יש לזה על האיכות)

לגבי הוספת קשיחים, יש מקום בלוח לעד 4 כוננים והספק יכול להתמודד עם זה בקלות (כל אחד מהם)
גם לגבי תוספת של 8GB נוספים, שמנו במפרט 8GB בסטיק יחיד ויש מקום לעוד סטיק כך שאין בעיה להוסיף בעתיד

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 25-09-14 בשעה 2:41.
ישן 25-09-14, 2:52   #9 (קישור ישיר)
IO Member

במהלך שבוע הבא אקפוץ לחנות ואקח הצעת מחיר סופית כולל פירוק והרכבה + החלפה של 2 - 3 מאווררים במארז.

עם המפרט והמחיר הסופיים אראה איפה אפשר לנסות ולחסוך אם בכלל

אעדכן בהמשך, שנה טובה
ישן 25-09-14, 2:56   #10 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

בכיף
שיהיה בהצלחה
ישן 30-09-14, 20:44   #11 (קישור ישיר)
IO Member

היי
קיבלתי מהטכנאים בחנות מס' המלצות לשינויים.

ללכת על לוח אם טוב יותר (מסדרה או 91 85) במקום הנוכחי שנחשב פשוט יחסית,
ללכת על ספק אחר לדוגמא FSP 600 ולא על קוגר (נחשב איכותי פחות).
להחליף את כונן ה-SSD לאחד אחד דוגמת חברת CRUCIAL (שנותן ביצועים טובים יותר) וגם לשקול החלפת כרטיס הזיכרון לחברת קינגסטון.

בגדול השינוים הדחופים יותר לדעתם הם הלוח אם והספק, בעדיפות שניה הכרטיס זיכרון וכונן SSD.

רק מחר יהיו מולי הדגמים המפורטים. כמובן שעלות המחשב במידה ואלך על כל השינויים תתייקר.

אומנם ללא הדגמים הספצייפים ועל "עיוור". מה דעתך?
ישן 30-09-14, 21:00   #12 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
ללכת על לוח אם טוב יותר (מסדרה או 91 85) במקום הנוכחי שנחשב פשוט יחסית
על איזה מהלוחות אנחנו מדברים? על ה H81M או ה H81M-HDS?
ואם תוכל לשאול אותה מה הסיבה ובמה זה מתבטא שהוא "פשוט", אני אשמח

ציטוט:
ללכת על ספק אחר לדוגמא FSP 600 ולא על קוגר (נחשב איכותי פחות).
קיבלתי (למרות ששוב, אני לא מבין את הסיבה)
על איזה FSP הם מדברים? כלומר מה הדגם?

ציטוט:
להחליף את כונן ה-SSD לאחד אחד דוגמת חברת CRUCIAL (שנותן ביצועים טובים יותר) וגם לשקול החלפת כרטיס הזיכרון לחברת קינגסטון.
אין לי ניסיון עם ה SSD הספציפי הזה אבל יש לי ניסיון עם הרבה SSD אחרים (כרגע יש לי 4 שונים בבית ועד לא מזמן היו לי 5) ואני יכול לומר לך שעל אף שיש ביניהם הבדלים על הנייר ובבנצ'מרקים באתרים, בפועל כולם מרגישים לי אותו הדבר
אם הם יודעים על בעיה מיוחדת עם ה SSD הזה (מבחינת אמינות) אז כמובן שלא כדאי להיכנס לזה ולהחליף למשהו אחר
לגבי הזכרונות, אני לא מוצא סיבה הגיונית ויש לי ניסיון של הרבה מאוד שנים עם זכרונות של ADATA. בתקופת עבר רוב הזכרונות שהייתי מוכר היו שלהם ועד היום יש לי כמה דימים במחשבים פה שעדיין עובדים

ציטוט:
רק מחר יהיו מולי הדגמים המפורטים. כמובן שעלות המחשב במידה ואלך על כל השינויים תתייקר.

אומנם ללא הדגמים הספצייפים ועל "עיוור". מה דעתך?
כשנדע מה הדגמים הספציפים שהם ממליצים עליהם ומה תוספת המחיר הכרוכה אז אני אוכל להתייחס לזה יותר לעומק
באופן כללי, אני סומך על IQPC אבל צריך סיבה מוצדקת לדברים כאלו. חוץ מנושא הספק (שאני גם קצת סקפטי אבל מקבל את מה שהם אמרו), אני צריך שישכנעו אותי בדברים האחרים כי זה לא מסתדר עם מה שאני יודע ועם הניסיון שלי
ישן 01-10-14, 20:55   #13 (קישור ישיר)
IO Member

אהלן

שינויים שהחלטתי ללכת עליהם:

דיסק קשיח - סמסונג SSD 840 EVO 120GB במחיר של 415 שקל
ספק כוח - את ה-ANTEC VP650 פסלתי בגלל שנתים אחריות, וכנראה אלך על FSP 550 (צריך לבדוק האם יחזיק את המערכת)

ההתלבטות הרצינית האחרונה היא בנוגע ללוח אם:
בדקתי את ASROCK B85M, אבל לדעתי מבחינת חיבורים אני בבעיה (צריך חיבור לרמקולים 5.1 פלוס אוזניות, כמו כן בCM 690 אי אפשר לחבר USB 3 קדמי (במארז יש 2 USB 2.0 מקדימה) וצריך לחשוב איך לא מאבדים את החיבורים האלו.

מס' דגמים שהמליצו לי עליהם של גיגה בית: H97 M HD 3 וגם בגרסה הרגילה ללא M
ו H87W PRO 4 של ASROCK.

מה דעתך בנושא?

חשוב לציין שהשינויים כבר גורמים לי לחריגה די משמעותית בתקציב וכבר עברתי את ה-4500, לכן המטרה למצוא את האיזון בין ביצועים טובים לבין המחיר (כרגע עם לוח אם B85M ASROCK) ושאר הרכיבים הגעתי ל-4400 שקל כמעט.

הערות אחרונות (מצטער על החפירה).

יתכן ואשקול לקחת את הכ.מ של גיגה בייט בשל הקישור הבא מה שמהווה קפיצה נוספת בתקציב.

ובנוגע לכרטיס הזכרון של ADATA - עדיפה גרסת ה1.5 וולט או ה1.35? ההבדל במחיר הוא 15 שקלים (1.35 יקר יותר)
ישן 01-10-14, 21:14   #14 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

ציטוט:
דיסק קשיח - סמסונג SSD 840 EVO 120GB במחיר של 415 שקל
מה הסיבה אם אפשר לשאול?
הוא אכן מהיר יותר וזה משהו שתרגיש רק בהעתקות וכתיבות ארוכות. אתה באמת צריך את זה?

ציטוט:
ספק כוח - את ה-ANTEC VP650 פסלתי בגלל שנתים אחריות, וכנראה אלך על FSP 550 (צריך לבדוק האם יחזיק את המערכת)
מה הבעיה עם ה VS550 של קורסייר?

ציטוט:
ההתלבטות הרצינית האחרונה היא בנוגע ללוח אם:
בדקתי את ASROCK B85M, אבל לדעתי מבחינת חיבורים אני בבעיה (צריך חיבור לרמקולים 5.1 פלוס אוזניות, כמו כן בCM 690 אי אפשר לחבר USB 3 קדמי (במארז יש 2 USB 2.0 מקדימה) וצריך לחשוב איך לא מאבדים את החיבורים האלו.

מס' דגמים שהמליצו לי עליהם של גיגה בית: H97 M HD 3 וגם בגרסה הרגילה ללא M
ו H87W PRO 4 של ASROCK.

מה דעתך בנושא?
ה H81M ענה לך על הדרישות האלו והוא זול יותר וממה שראיתי גם ה B85M צריך לענות לך על הדרישות מבחינת אודיו
אלא אם אתה מתכוון לזה שאתה צריך 6 כניסות אנלוגיות ולא 5 + אופטי

ציטוט:
חשוב לציין שהשינויים כבר גורמים לי לחריגה די משמעותית בתקציב וכבר עברתי את ה-4500, לכן המטרה למצוא את האיזון בין ביצועים טובים לבין המחיר (כרגע עם לוח אם B85M ASROCK) ושאר הרכיבים הגעתי ל-4400 שקל כמעט.
בלי להעליב (באמת), אתה עם אצבע קלה על ההדק, השינויים נראים לי כמו בזבוז שאתה לא באמת צריך ושלא תורם לך משהו כלומר אני מתכוון שזאת לא חריגה בלית ברירה או לשם מטרה, אתה רוצה חברה זו או אחרת ודגם זה או אחר ומצד אחד נראה שלא מפריע לך לשלם על זה "בשביל ההרגשה הטובה" ומצד שני אתה מתלונן על זה שזה גורם לך לחריגה משמעותית

ציטוט:
יתכן ואשקול לקחת את הכ.מ של גיגה בייט בשל הקישור הבא מה שמהווה קפיצה נוספת בתקציב.
אני פרסמתי את הקישור הזה לפני כמה זמן
קראת את כל מה שכתבו שם? אני ממליץ לעבור על הכל ולא רק על מה שהוא כתב בהתחלה, בטח אם זה הולך לעלות לך עוד כמה מאות
אני כן אבין אם בעקבות זה תחליט שאתה מעדיף קירור אחר אבל זה לא כ"כ גרוע כמו שהוא מתאר בהודעה הראשונה

עוד משהו שתצטרך לקחת בחשבון, ה CM690 תומך בכרטיסים עד 30.4 ס"מ והכרטיס של גיגה בייט באורך של 31.2 ס"מ אז יש סיכוי שתצטרך להחליף מארז
מידע לקחת מפה (זה CM690 II, אני מניח שהראשון לא יותר מרווח אבל כדאי שתבדוק את זה) ומפה

ציטוט:
ובנוגע לכרטיס הזכרון של ADATA - עדיפה גרסת ה1.5 וולט או ה1.35? ההבדל במחיר הוא 15 שקלים (1.35 יקר יותר)
זה לא משנה, אין הבדל בביצועים ואתה לא עושה OC
אם לא לחוץ לך אז לך על ה 1.35, אבל לא יקרה כלום ולא תאבד כלום אם תלך על הזול יותר

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 01-10-14 בשעה 21:33.
ישן 01-10-14, 22:02   #15 (קישור ישיר)
IO Member

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gmmaster צפה בהודעה
מה הסיבה אם אפשר לשאול?
הוא אכן מהיר יותר וזה משהו שתרגיש רק בהעתקות וכתיבות ארוכות. אתה באמת צריך את זה?

הלכתי על המלצתם. אומרים שהSSD משמעותית מהיר יותר. לפי מה שאני מבין ממך זה בכלל לא חובה

מה הבעיה עם ה VS550 של קורסייר?

בהחלט חשבתי עליו

ה H81M ענה לך על הדרישות האלו והוא זול יותר וממה שראיתי גם ה B85M צריך לענות לך על הדרישות מבחינת אודיו
אלא אם אתה מתכוון לזה שאתה צריך 6 כניסות אנלוגיות ולא 5 + אופטי

יש כרטיס שיכול לתת לי 6 כניסות אנלוגיות?

בלי להעליב (באמת), אתה עם אצבע קלה על ההדק, השינויים נראים לי כמו בזבוז שאתה לא באמת צריך ושלא תורם לך משהו כלומר אני מתכוון שזאת לא חריגה בלית ברירה או לשם מטרה, אתה רוצה חברה זו או אחרת ודגם זה או אחר ומצד אחד נראה שלא מפריע לך לשלם על זה "בשביל ההרגשה הטובה" ומצד שני אתה מתלונן על זה שזה גורם לך לחריגה משמעותית

פחות הגישה של אצבע קלה על ההדק אלא הרצון למקסם באיכות ולנסות להבין איפה כדאי להשקיע את הכסף הנוסף. מבין שמהצד זה נראה לא משהו.

אני פרסמתי את הקישור הזה לפני כמה זמן
קראת את כל מה שכתבו שם? אני ממליץ לעבור על הכל ולא רק על מה שהוא כתב בהתחלה, בטח אם זה הולך לעלות לך עוד כמה מאות
אני כן אבין אם בעקבות זה תחליט שאתה מעדיף קירור אחר אבל זה לא כ"כ גרוע כמו שהוא מתאר בהודעה הראשונה

עוד משהו שתצטרך לקחת בחשבון, ה CM690 תומך בכרטיסים עד 30.4 ס"מ והכרטיס של גיגה בייט באורך של 31.2 ס"מ אז יש סיכוי שתצטרך להחליף מארז
מידע לקחת מפה (זה CM690 II, אני מניח שהראשון לא יותר מרווח אבל כדאי שתבדוק את זה) ומפה

הבנתי - טוב לדעת. הבנתי שאפשר גם לפרק את האזור הגדול יותר בתחתית המארז (איפה שנמצאים HDD) וכך להרוויח עוד מקום.

זה לא משנה, אין הבדל בביצועים ואתה לא עושה OC
אם לא לחוץ לך אז לך על ה 1.35, אבל לא יקרה כלום ולא תאבד כלום אם תלך על הזול יותר
ההבדל 15 שקלים בלבד, ככה שאלך על ה1.35
המטרה בסופו של דבר להצליח לנסות למצוא את האיזון... ולשם כך החפירות (:
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא