IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > תמיכה טכנית
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

תמיכה טכנית המחשב לא עולה ? לא נדלק ? מסכים כחולים ? הודעות שגיאה ? לפני שרצים לטכנאי מחשבים , כאן תוכלו לקבל עזרה לתקלות תוכנה וחומרה

חומרה : תמיכה טכנית

המחשב נכבה ולא נדלק בזמנים רנדומליים

שלום, את המחשב הזה קניתי לפני בערך 3 שנים. את הבעיה שאני עומד לתאר חוויתי גם לפני כשנתיים-שנתיים וחצי, אך ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 11-10-14, 23:55   #1 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של duduedri96

ברירת מחדל המחשב נכבה ולא נדלק בזמנים רנדומליים

שלום,
את המחשב הזה קניתי לפני בערך 3 שנים. את הבעיה שאני עומד לתאר חוויתי גם לפני כשנתיים-שנתיים וחצי, אך היא נפתרה מעצמה ולא קרתה, עד לפני בערך חודשיים.

בקצרה, הבעיה היא כזו: המחשב נכבה בזמנים רנדומליים לחלוטין (גם במנוחה), ונדלק מיד לאחר מכן. לא ריסט, אלא כיבוי מלא ולאחר כ-3-4 שניות הוא נדלק. ברוב המוחלט של הפעמים המחשב לא מצליח להידלק – הנורה נדלקת לשבריר שניה ונכבית. ואז המחשב לא נדלק, לא משנה כמה אנסה. רק אם אנתק אותו מהחשמל לכמה דקות, אחבר, ואז אנסה להדליק – יש סיכוי שהוא יידלק ויש סיכוי שלא. אחרי מספר ניסיונות כאלה (ניתוק, המתנה של מספר דקות וחיבור שוב) ואז הוא נדלק.

כשאני מנסה להדליק אותו מיד לאחר החיבור מחדש הוא מנסה להידלק (הנורה נדלקת לשבריר שניה ונכבית, וכך גם המאווררים בתוך המארז, אך הוא לא נדלק. אם אנסה ללחוץ שוב על הכפתור ולהדליק, לא קורה כלום, שום דבר לא נדלק).

אגב, חשוב לי לציין שברגע שאני מחבר את החשמל לאחר הניתוק, המחשב מנסה להידלק גם בלי לחיצה על כפתור ההדלקה! (כלומר, המאווררים זזים לשבריר שניה).

ברגע שהוא נדלק הוא עובד מצוין, גם במאמץ מלא.

הטמפרטורות נמוכות תמיד (30-35 מעלות במעבד, 40-45 מעלות בכ.המסך. גם שאר הטמפרטורות נמוכות ולא עולות מ-50 מעלות).

גם כשהוצאתי את לוח האם מהמארז והרכבתי את המחשב על השולחן הבעיה הייתה קיימת. כך שלא כפתור ההדלקה מקצר ולא המארז עצמו.

שללתי גם את הזיכרונות, הדיסקים הקשיחים, כ.המסך, הcd-rom וכל שאר הכרטיסים. גם כשלוח האם, המעבד, הספק והזיכרונות היו מחוברים בלבד על השולחן המחשב סירב להידלק והבעיה הייתה קיימת.

חשוב לי לציין שהבעיה הזו הייתה קיימת גם לפני שנתיים, אך נעלמה – ומאז המחשב פעל מצוין. חשוב לי עוד לציין, שכשאני מצליח להדליק את המחשב הוא פועל מצוין – גם במאמץ, במשחקים כבדים למדיי. לפעמים אני משחק שעות על גבי שעות במשחקים כבדים והמחשב לא נכבה, אך במנוחה הוא כן נכבה. כך שקשה לי מאוד לאתר את הבעיה.

חשבתי על ספק הכוח – אך איך אוכל לדעת אם הוא הבעיה? גם אם אתקין אחד חלופי – לעיתים אני משתמש במחשב והוא לא נכבה במשך שבועות. מה גם ששנתיים הוא פעל מעולה בלי הבעיה... ככה שגם אם אנסה להשתמש בספק חלופי אני עלול לא לחוות בבעיה במשך כמה שבועות\חודשים.

מה ההצעות שלכם?
תודה רבה!

duduedri96 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-10-14, 3:17   #2 (קישור ישיר)
IO Rookie

סמל האישי של MrPash

מה שחשבת מבחינתי הוא הנכון, תשיג ספק אחר, ותעבוד איתו. גם אם זה יקח זמן, תנסה. אם אחרי זה תמשיך הבעיה..למרות שזה לא פחות הגיוני, הייתי אומר לנסות בלוח אם אחר אם יש
MrPash לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-10-14, 0:54   #3 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של duduedri96

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MrPash צפה בהודעה
מה שחשבת מבחינתי הוא הנכון, תשיג ספק אחר, ותעבוד איתו. גם אם זה יקח זמן, תנסה. אם אחרי זה תמשיך הבעיה..למרות שזה לא פחות הגיוני, הייתי אומר לנסות בלוח אם אחר אם יש
הבעיה היא להשיג אחד אחר, אני פוחד שיקרה מצב שאקנה ספק חדש ובסוף זו לא הבעיה...

ישן 21-10-14, 14:38   #4 (קישור ישיר)
IO Folding Team

סמל האישי של duduedri96

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MrPash צפה בהודעה
שכחתי להוסיף את הפרט הבא - גם אם המחשב מקבל מכה (לפעמים אפילו חלשה) הוא נכבה לפתע לחלוטין ונדלק מיד לאחר מכן (יש מקרים שהוא לא מצליח להידלק לאחר מכן - הנורה נדלקת לשניה ונכבית). אבל חשוב לציין ששאר המקרים שציינתי בתראד עצמו קורים גם כשהמחשב לא זז בכלל. מה דעתכם?

תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא