IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מפרט ב- 6000 ש"ח למשחקים\עבודה משרדית

שלום לכולם! 1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת) האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה? האם ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 14-11-14, 14:42   #1 (קישור ישיר)
IO Member

ברירת מחדל מפרט ב- 6000 ש"ח למשחקים\עבודה משרדית

שלום לכולם!

1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת)
האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה?
האם יש לכלול הרכבה בתקציב?

6000 ש"ח. אעדיף שלא לחרוג, אלא אם היא מצדיקה את הגשמת היעדים.

2. מהו היעוד של המחשב? (משחקים\אינטרנט\אופיס\סרטים וכו'...)
[אם המחשב מיועד לתוכנה מקצועית כלשהי יש לציין את שם התוכנה ואת הגרסה למשל: Photoshop CS5, Solidworks11 וכו']

מחשב רב-תכליתי חזק, הן לעבודה משרדית והן לגיימינג (בנוגע לגיימינג, ראו פירוט בהמשך).
אני לא משתמש בתוכנות מקצועיות כלשהן שדורשות עוצמות עיבוד גבוהות (תוכנות עריכה, למשל), אבל במהלך עבודה שוטפת אני עוסק הרבה בהמרת קבצי אודיו, הצפנה ודחיסה של קבצים, ועוד. כלומר, במהלך השימוש השוטף שלי לא יהיו "פיקים" של עוצמות עיבוד, כמו שימוש בתוכנות כבדות (אולי חוץ מגיימינג), אבל מצד שני אני מאמין שבאופן יום-יומי השימושים שלי הם כבדים יותר וצורכים יותר כוח עיבוד מאשר המשתמש הביתי ה- "רגיל" (עד כמה שניתן להגדיר זאת).
חשוב לי לציין שהמהירות הכללית והתגובתיות של המערכת במהלך השימוש השוטף הן בעדיפות העליונה שלי (כוונתי היא למהירות שבה מערכת ההפעלה עולה, מהירות פתיחה של תוכנות שונות, מעבר מהיר בין תוכנות וכו' - אני לא מעוניין לחכות למחשב אף פעם - שהוא יחכה לי)

לגבי גיימינג:

כאן הנושא מעט מסתבך. בעבר הייתי בהחלט יכול להגדיר את עצמי בתור גיימר, אבל לדאובני מאז התחביב דעך מאוד והיום אני בקושי משחק. ואולם, אני לא מוכן לוותר לחלוטין על התחביב הזה, ואם הוא יתעורר בעתיד, וכך אני מקווה שיקרה, אני לא רוצה למנוע מעצמי את האפשרות לשחק, ולא ארצה אז להתפשר על חוויית הגיימינג ועל ההגדרות הגראפיות. כרגע ברשותי כרטיס מסך שבשעתו נחשב לרציני ביותר - Force3D HD5870 1GB, ואת המשחק היחידי שבו אני משחק כיום - סטארקאפט 2, הוא מריץ מצוין, וגם רשימת המשחקים שבהם אני רוצה לשחק לא כוללת כרגע משחקים כבדים במיוחד.
בשורה התחתונה, חשבתי אולי להשאר עם הכרטיס הזה כרגע כי ביצועיו הם לשביעות רצוני, הבעיה איתו היא שהוא מרעיש. לכן, כפי שאני רואה את זה, ישנן שתי אופציות:
- אשאר עם הכרטיס ואקנה לו קירור שקט
- אקנה כרטיס חדש, שלא נופל ממנו בביצועים, אבל רק בתנאי שהוא קריר ושקט מאוד (כרטיסי הגיימינג הקטנים האלו מאוד מפתים...)

3. האם יש לכלול גם ציוד היקפי בתקציב כגון מסך\מקלדת\עכבר\רמקולים? אם כן, מה?
[אם לא יש לציין לפחות מה המסך הקיים, דגם\גודל\רזולוציה]

אין צורך לכלול ציוד היקפי.
המסך הנוכחי הוא 24", רזולוציה של 1920x1200. סביר להניח שאשדרג למסך גדול יותר בעתיד.

4. האם יש צורך בחומרה לא סטנדרטית במחשב או יציאה מיוחדת? אם כן, מה?
[דוגמאות: כונן דיסקטים, יציאות Firewire IEEE1394, יציאת פרללית או סיריאלית, חיבור IDE על הלוח]

אני מעוניין שהלוח אם יכלול רכיב TPM, עבור שימוש ב- BitLocker.

5. האם יבוצע OC (המהרה) למעבד?
[יש לקחת בחשבון שחומרה ל OC יקרה משמעותית מחומרה שאינה יעודית ל OC]

לא.

6. האם יש צורך לכלול תוכנה בתקציב כגון מערכת הפעלה, חבילת אופיס, אנטי וירוס?

לא.

7. האם יש העדפה לחנות\רשת מסויימת? האם יש העדפה לחנות מאיזור כלשהו?

לא.

8. האם יש העדפה לגודל מארז (למשל HTPC או מארז מיקרו)?

שיהיה מספיק גדול כך שיהיה נוח לעבוד בתוכו, ולכל רכיב וכבל יהיה מקום, ללא צפיפות.

9. האם יש בקשות מיוחדות במפרט?
[למשל: נפח אחסון מינימלי 1TB, לא צריך יותר מ 500GB, חייב eSATA קידמי במארז, לא מוותר על SSD, עדיפות ל nVidia, עדיפות ל ATI/AMD וכו'...]

כן:

- כיוון שהמהירות בעבודה השוטפת ובמטלות מסוימות חשובה לי מאוד, ארצה מעבד כמה שיותר חזק.
- כמה שיותר זכרון יותר טוב, 8 ג'יגהבייט לפחות, ולפי מה שהבנתי 16 ג'יגהבייט זו כבר לא מילה גסה היום.
- אשמח ללוח אם של אסוס, רק כי עוד לא היה לי אחד כזה (רק ג'יגהבייט), ואשמח לגוון. חשוב לי שהלוח יתמוך ב- TPM בשביל התאמה להצפנת BitLocker של מיקרוסופט\וינדוס.
- שני כונני אחסון עבור RAID1 (ליתר דיוק, אשתמש בפיצ'ר Storage Spaces של וינדוס 8), עדיפות לחברת Hitachi. אני לא צריך יותר משני טרהבייט, אבל לפני מה שהבנתי הנפחים המשתלמים כיום הם שלושה או ארבעה טרה, אז נראה לי שזה עדיף.
- אשמח לספק כוח פאסיבי ומודולרי.
- מארז סולידי במראה, שקט כמובן ונוח לעבודה, ושיוכל להכיל יותר מחמישה הארדיסקים.
- יש לכלול צורב CD/DVD, ושיהיה איכותי.

10. האם יש רכיבים שאינך צריך או מעוניין בהם במחשב?
[למשל: צורב (יכול לחסוך כ 100 ש"ח), מארז ו\או דיסק קשיח (אם קיימים ברשותך) כו'...]

כן, אין צורך ב- SSD ייעודי למערכת הפעלה, כיוון שברשותי סמסונג 840 Pro. ההארדיסקים שציינתי למעלה ישומשו לצורכי אחסון בלבד.

תודה רבה!

נערך לאחרונה על ידי ChubbyG33k, 15-11-14 בשעה 2:00.
ChubbyG33k לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-11-14, 15:08   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לגבי כרטיס המסך, אם הנוכחי מספיק לך אז אני ממליץ להישאר איתו
דבר שהייתי מנסה לפני החלפת קירור הוא רענון משחה טרמית וניקוי יסודי של הכרטיס. זה יכול לתרום רבות להשקטה שלו (אלא אם הרעש נובע ממאוורר תקול וגם אז, יש מצבים שהוא בר תיקון ויש כמובן כאלו שלא)

לגבי המחשב באופן כללי, בלי כרטיס מסך בתקציב כזה זאת לא בעיה להכניס i7 עם 16GB זיכרון וכל הדרישות שרשמת

רשמת שאתה לא רוצה לחכות למחשב ומצד שני רשמת שאתה לא מעוניין ב SSD..
מעבד פנטיום כפול ליבה עם 4GB זיכרון ו SSD פשוט ירגיש לך בעבודה שוטפת פי כמה וכמה יותר מהיר מ i7 מתומן ליבות עם 64GB זיכרון ומערך RAID0 של כוננים מכנים.
אני ממליץ לך בחום לשקול את עניין ה SSD כי זה השיפור הכי משמעותי שתקבל במחשב מבחינת שימוש שוטף, הרבה מעבר למעבד, זיכרון וכל השאר

ביקשת ספק פאסיבי אבל מבחינת מאוורר, בד"כ ספק הוא הרכיב הכי שקט. יש לך תוכניות להפוך את שאר המערכת לפאסיבית? ספק שמפעיל את המאוורר רק מעל עומס\טמפרטורה מסויימת כך שכאשר אין עומס והטמפרטורה סבירה אז המאוורר שלו כבוי, האם ספק כזה בא בחשבון או שרק פאסיבי?

לגבי החברות שציינת, האם אתה מוכן לשלם יותר עבור לוח של אסוס גם אם תקבל פחות מחברות אחרות? כלומר זה חייב להיות אסוס בכל מחיר גם אם זה בא על חשבון פיצ'רים ורכיבים על הלוח?

לגבי היטאצ'י, ממה שראיתי אין להם יותר מידיי הצע בארץ והמחירים שלהם יחסית גבוהים מה שגם בחלק מהמקומות האחריות היא שנתיים ולא שלוש.
לשים דיסקים של היטאצ'י בכל מחיר? גם אם זה פחות משתלם וגם אם תקופת האחריות קצרה יותר?

לגבי המערך, האם המטרה היא גיבוי של מידע? (אם זה היה RAID 1 אז התשובה היתה ברורה, אבל אני לא מכיר את Storage Space אז אני לא יודע מה המטרה)
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-11-14, 1:16   #3 (קישור ישיר)
IO Member

קודם כל תודה רבה רבה על הסיוע.

1) לגבי הכרטיס מסך: אני חושב שלא יהיה מנוס מלקנות קירור חדש ושקט, או כרטיס חדש ושקט. גם בתקופות שהוא היה חדש ו\או נקי, הוא הרעיש.

2) מצטער שלא הבהרתי את עצמי, אין לי צורך ב- SSD כי יש לי כבר אחד כזה, ואחד טוב - סמסונג 840 פרו.

3) אני מעדיף ספק כוח פאסיבי. לצמצם מראש עד כמה שאפשר חלקים נעים וגורמי רעש.

4) זה לא חייב להיות אסוס בכל מחיר. אם יש חברות שבאותו מחיר או פחות מציעות יותר אז כמובן שהן עדיפות. שמעתי פשוט לאסוס יש את התוכנות והדרייברים הכי טובים.

5) לגבי היטאצ'י... לא יודע שזה המצב, באסה! פשוט המוניטין שלהם כרגע הכי טוב בשוק. מה הפערים במחירים פחות או יותר? ואם יש חנות שמוכרת אותם בנפרד עם 3 שנות אחריות אני מוכן לקנות אותם בנפרד.

6) המטרה היא יתירות, storage spaces זה פיצ'ר נחמד בוינדוס 8 שהוא בעצם RAID1 תוכנתי עם ניטור ותיקון שגיאות.

תודה!
2)

נערך לאחרונה על ידי ChubbyG33k, 15-11-14 בשעה 1:59.
ישן 15-11-14, 1:49   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

1. אני מכיר את ה 5870 בגרסת הרפרנס (קירור מפוח) ואני לא זוכר אותו ככרטיס רועש
יש את ה Arctic Accelero Hybrid II שצריך להיות שקט וגם את ה Arctic Cooling Accelero Xtreme שיש לי ניסיון עם גרסאות קודמות שלו והוא שקט ביותר
אבל אלו פתרונות ב 400-500 ש"ח ולא משהו שהייתי משקיע על כרטיס כזה
לשיקולך

4. אני לא ממליץ להוריד דרייברים מאתר היצרן של לוח האם אלא מהאתרים של הצ'יפים עצמם (כי שם תקבל גרסאות מעודכנות) וזה אותו דבר לגבי כולם. אם כרטיס הרשת הוא של אינטל אז אתה מוריד מאינטל, כרטיס קול של Realtek אז מ Realtek וכו'
ולא משנה של איזו חברה הלוח, הדרייברים מגיעים מאותם מקומות

5. ממה שראיתי הבדלים דיי משמעותיים
ראיתי 4TB של היטאצ'י עם 3 שנות אחריות ב 1000 ש"ח כאשר 4TB של סיגייט גם כן עם 3 שנות אחריות עולה 815 ש"ח ואפילו SSHD שמכיל SSD של 8GB ב 1085 ש"ח

1TB שלהם בקצת מעל 400 ש"ח כאשר 2TB של סיגייט נמכר ב 430 ש"ח

עריכה:
3. הספק הפאסיבי הכי חזק שאני מכיר הוא 520W של סיסוניק
http://www.seasonicusa.com/Platinum_Series_FL2.htm
עולה סביב ה 700 ש"ח

1. לגבי כרטיס חדש, יש כרטיסים שהמאוורר כבוי בהם עד טמפרטורה מסויימת, יש פתרונות כאלו גם לאסוס וגם ל MSI, יש כאלו שנותנים עדיפות לשקט על חשבון טמפרטורה כמו Phantom של Gainward וכמובן שיש כרטיסים עם קירור פאסיבי (חלשים יותר משמעותית אבל אולי זה יספק אותך)

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 15-11-14 בשעה 3:09.
ישן 15-11-14, 14:34   #5 (קישור ישיר)
IO Member

תודה על התגובה.

1) כרגע אשאר עם הכרטיס הנוכחי והקירור סטוק ואם בהמשך אראה שהוא לא שקט מספיק, נראה מה לעשות.
2) אז אוותר על היטאצ'י לצערי, אבל אני מעדיף WD וטושיבה על פני סיגייט.
3) 520 וואט יספיקו?
4) מה כוונתך בדיוק ב- "שקט על חשבון טמפרטורה"?
ישן 15-11-14, 15:07   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

1. בכל זאת ממליץ על רענון משחה טרמית וניקוי יסודי, יש סיכוי שהוא יהיה שקט יותר ממה שהוא היה בהתחלה בגלל האיכות והמוליכות של משחה (איכותית) קנויה שברוב (המוחלט של) המקרים היא הרבה יותר טובה ממה שמגיע מהמפעל

2. אתה שוב תיתקע עם שנתיים אחריות ולא שלוש או דגמים הרבה יותר יקרים בשביל 3 שנות אחריות
(אין מה לעשות, מבחינת נפח ואחריות, Seagate מציעים את התמורה הכי טובה בשוק (הישראלי) היום)
עריכה:
אפשר לקחת WD Red (שמגיע עם 3 שנות אחריות) בכמה עשרות שקלים מעל כונן של Seagate

3. יגביל אותך מבחינת כמה דברים (כרטיס מסך בעיקר) אבל זה הכי טוב שיש ללא מאוורר
עדיין אפשר לשים חומרה רצינית מאוד על 520W

4. זה אומר שהם לא ממהרים להאיץ את המאוורר בשביל לשמור על טמפרטורה נמוכה
ה Phantom יגיע מעל 70 מעלות לפני שהוא יאיץ את המאוורר בשביל שתקבל כרטיס כמה שיותר שקט
MSI ו ASUS בדגמים מסויימים, לא יפעילו את המאוורר לפני שהכרטיס יעבור את ה 60 מעלות
ה GTX980 בקירור הרפרנס שלו, ישמור על הכרטיס בטמפרטורה שסביב ה 80 מעלות בשביל לא להאיץ את המאוורר יותר ממה שאתה צריך בשביל לקבל עבודה תקינה וחלקה עם הכרטיס

עריכה 2:
לגבי TPM, אתה רוצה שהלוח יכיל חיבור ל TPM (שיש לך) או שממש יכיל בקר TPM מובנה (את הרכיב עצמו)?
*במידה ותרצה בקר מובנה, זה אומר שצריך לחפש לוחות שפונים יותר לשוק העסקי כמו לוחות מבוססי צ'יפסט Q87 וכו' (וממה שידוע לי, Q87 זה הצ'יפסט הכי מתקדם שתוכל לקחת, לא ראיתי לוחות מבוססי H97, H87, Z97, Z87 שמגיעים עם TPM מובנה)

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 15-11-14 בשעה 16:58.
קישור פירסומי
ישן 15-11-14, 22:21   #7 (קישור ישיר)
IO Member

1. שנתיים אחריות - התכוונת לטושיבה או גם ל- WD הרגילים?
2. הייתי מעדיף לוח אם עם בקר TPM מובנה כי אין לי רכיב כזה. האמת היא שחשבתי שזה דבר הרבה יותר נפוץ. אתה אומר שזה מסבך את העניין ומצמצם הרבה יותר את מבחר לוחות האם?

תודה
ישן 15-11-14, 22:59   #8 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

1. גם WD
2. זה מגביל אותך למספר לוחות מצומצם ביותר (מחיפוש ארוך, מצאתי 2-3 לוחות בארץ לתושבת 1150 עם TPM מובנה ובאופן כללי ההצע בעולם לא גדול במיוחד (אלא אם מדובר על תחנות עבודה מיוחדות ושרתים))
ישן 16-11-14, 0:05   #9 (קישור ישיר)
IO Member

1. אז אין בעיה לבחור ב- WD Red, שמעתי דברים מעולים על הסדרה הזו.
2. יש במקרה איזה לוח אם שכולל TPM שחשבת להמליץ לי עליו בכל מקרה?
ישן 16-11-14, 0:10   #10 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

1. WD Red גם מיועד למערכים, יכול להיות שהוא יהיה התאמה מעולה פה ולא הרבה יותר יקר. מהבחינה הזאת אתה מסודר

2. כן, הסתכלתי קצת והדגם שמציע הכי הרבה ממה שראיתי הוא Q87M-D2H של גיגה בייט
GIGABYTE - Motherboard - Socket 1150 - GA-Q87M-D2H (rev. 1.x)
ישן 16-11-14, 12:20   #11 (קישור ישיר)
IO Member

תודה.

בכל אופן לא בטוח שההתעקשות על רכיב TPM חומרתי נכונה, לפי מה שראיתי אפשר להפעיל את ה- BitLocker גם באמצעות סיסמה, מה שנראה לי הרבה יותר הגיוני. בכל אופן, אם חשבת בלי קשר להכניס במפרט לוח אם שכולל TPM, אדרבא... אם לא, אעדיף את מה שמציע הכי הרבה במסגרת התקציב.
ישן 16-11-14, 13:34   #12 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

מצויין, אז המפרט דיי סגור
מעבד i7
16GB זיכרון
אין הגבלה מבחינת לוח האם
ללא כרטיס מסך כי אתה נשאר עם שלך
זוג כוננים WD Red עם יחס טוב של מחיר\נפח
צורב
מארז שקט (עם חומרים מבודדי רעשים) ומקום ליותר מחמישה כוננים
ספק ללא מאוורר
ללא OC וללא תוכנות עד סביבות ה 6000 ש"ח

אחרי שניסית בכמה חנויות, ראיתי שמהחנויות הזולות ואלו שאפשר להציע מהן מפרטים בפורומים, רק לפלונטר, TMS ו KSP היו את כל החלקים בהצע כך שאפשר היה להציע לך את מה שאתה רוצה ומכולן KSP יצאו הכי זולים, נוסיף לזה שמבין השלושה הם היחידים שנותנים 7 שנות אחריות לספק ולא 5:
*הוספתי מאוורר קידמי נוסף (איטי ושקט) בשביל שתמיד תהיה זרימת אוויר על הקשיחים (חשוב מאוד, בטח אם אתה מתכנן כמות של קשיחים)

דגם מחשב: מחשב נייח Desktop Core Intel i7 4790 3.6Ghz - IR22

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790 3.6Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray
מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 1
לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H97-D3H LGA1150, Intel H97, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1
זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Aegis 2x8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28 1
כרטיסי מסך: On Board Intel HD Graphics 4600
דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Red WD30EFRX 3TB Sata III 2
צורבי DVD: צורב פנימי Samsung SH-224DB/BSBS DVD±RW x24 Sata - צבע שחור
כרטיסי קול: On Board 7.1 Channel Audio
ציוד רשתות: On Board 10/100/1000
ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי SeaSonic 520W 80+ Platinum SS-520FL 1
מארזים: מארז ללא ספק Antec P100 Mid Tower Black 1
מאווררים וגופי קירור: מאורר למארז Scythe Slip Stream 140XT 14cm Fan 500RPM 1
הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 5182 שקל
עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר
שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

נערך לאחרונה על ידי gmmaster, 16-11-14 בשעה 14:09.
ישן 20-11-14, 23:35   #13 (קישור ישיר)
IO Member

תודה רבה על העזרה.

כמה שאלות (עכשיו אנחנו בשלב ה- fine tuning):

1) האם יש דגש חזק על שקט במפרט? כשאני מחפש רכיבים שקטים אני משתמש ב- SilentPCReview בשביל ההתייחסות, ולא ראיתי את הקירור למעבד, את המאווררים למארז ואת המארז עצמו זוכים שם ליותר מדי התייחסות.

2) אם בכל זאת אפשר לחסוך, באילו מקומות במפרט היית עושה זאת? האם לדעתך 16 ג'יגהבייט זכרון והמעבד הזה הם לא overkill?

3) האם ספק הכוח שמופיע במפרטך יגביל אותי אם וכאשר ארצה להוסיף כרטיס מסך רציני, ועוד שניים-שלושה דיסקים קשיחים בעתיד?

תודה!
ישן 20-11-14, 23:47   #14 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

1. כדאי שתחפש בעוד אתרים חוץ מ SPR, הם לא יכולים לסקר את כל החומרה בעולם
חפש בגוגל
לגבי המארז, הוא אטום (יחסית) עם חומרים מבודדי רעש
לגבי הקירור למעבד, הוא מעבר למה שהמעבד צריך וזה בשביל שהוא ישאר על סל"ד נמוך (יחסית) גם כשהמעבד במאמץ. אבל הוא לא נחשב לקירור הכי שקט שיש
אתה יכול להתסכל על מארזים וקירורים שהם ממליץ שם ולראות באיזה חנויות יש אותם בארץ (אם בכלל) ואז אפשר לבנות לך מפרט משם עם הקירור והמארז הזה

2. 8GB זה פחות או יותר מינימום מומלץ היום לגיימינג ועבודה אינטנסיבית. לא חייב ללכת על 16GB
כנ"ל לגבי המעבד, ברוב המקרים ההבדלים בין i5 ל i7 מינורים, אפשר ללכת על i5

3. לגבי קשיחים הוא לא יגביל
לגבי כרטיס מסך, אתה תצטרך להתייחס להספקים שצורכים כרטיסים לפני שאתה קונה. המגמה בשוק היא כרטיסים חזקים עם צריכה נמוכה אבל שום דבר לא בטוח ב 100%.
נכון לעכשיו, אין בעיה לשים גם את ה GTX980 על הספק הזה (שהוא הכרטיס החד ליבתי הכי חזק בשוק (אבל לא הכי צרכן))
ישן 23-11-14, 1:20   #15 (קישור ישיר)
IO Member

עוד שאלה - האם כרטיסי ה- MiniITX שנועדו לגיימינג (יש כאלה לא מעט לאחרונה), בהכרח יותר קרירים ו\או שקטים מכרטיסי גיימינג בגודל מלא?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא