IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מפרטי מחשב
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מפרטי מחשב צריכים עזרה בקנית מחשב חדש ? רוצים את המחשב הכי זול ? הכי חזק ? הכי משתלם ? מאיפה לקנות מחשב ? רשימת חנויות ? בפורום זה תמצאו את כל התשובות.

חומרה : מפרטי מחשב

מפרט מחשב + מסך ב~6000₪ למשחקים

לחברי הפורום שלום רב, אני עובר דירה בקרוב ואשמח לעזרתכם ברכישת מחשב חדש לכבוד האירוע. התקציב די גמיש, אך לפי ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 25-11-14, 9:50   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל מפרט מחשב + מסך ב~6000₪ למשחקים

לחברי הפורום שלום רב,
אני עובר דירה בקרוב ואשמח לעזרתכם ברכישת מחשב חדש לכבוד האירוע. התקציב די גמיש, אך לפי הערכה גסה של הרכיבים שהייתי מעוניין שהמחשב יכיל 6K נראה לי הסכום המתאים עבור המחשב והמסך, אך אין לי צורך לנצל את כל התקציב ואני מעדיף לחסוך איפה שניתן.
התקווה שלי היא לרכוש מחשב שכמה שיותר מחלקיו יהיו רלוונטיים ואמינים לכמה שיותר זמן, כך שבמידה וארצה למשל לשדרג אותו עוד כ-3 שנים נניח אוכל לשמור כמה מהם (בעיקר הספק, המארז, האחסון ו\או צורב) מבלי לרכוש מחשב חדש לחלוטין. מה דעתכם?
לכן אני חושב שהיה עדיף מארז שההרכבה בתוכו נוחה למשל.
בנוגע ל OC אני מתלבט; אני מניח שזאת שאלה שחוזרת ועולה די הרבה, הרושם שאני מקבל הוא שתוספת הביצועים ש-OC מעניק לא שווה את העלות, ויצא לי לעשות OC רק עם מחשבים מבוססי מעבד AMD עם חברים לפני די הרבה זמן. התקציב גמיש, אז השאלה היא - האם זה שווה השקעה נוספת עבור ביצועים או ערך לאורך זמן? אם התקציב שהגדרתי לא מספיק לזה, וזה אכן משתלם, כמה צריך להוסיף?

1. מה התקציב? (יש לציין גם בכותרת) באזור ה 6000₪
האם במידת הצורך יש מקום לחריגה? ואם כן עד כמה? התקציב די גמיש, אפשר לחרוג בכמה מאות שקלים אך אני מעדיף לחסוך אם ניתן.
האם יש לכלול הרכבה בתקציב? מעדיף שכן, לא חובה.

2. מהו היעוד של המחשב? (משחקים\אינטרנט\אופיס\סרטים וכו'...) משחקים, סרטים ושימושים כלליים כמו אופיס ואינטרנט.

3. האם יש לכלול גם ציוד היקפי בתקציב כגון מסך\מקלדת\עכבר\רמקולים? אם כן, מה?
[אם לא יש לציין לפחות מה המסך הקיים, דגם\גודל\רזולוציה]
אני צריך גם מסך בתקציב.
בעיקרון אני מתכנן לרכוש גם אזניות, רמקולים (אולי), מקלדת ועכבר. לא הייתי בטוח אם זה שייך לפה, כי ראיתי שיש תת-פורום של ציוד היקפי. זה פחות קריטי כי יש לי ציוד היקפי שאני יכול להשתמש בו בזמן הקרוב (חוץ מהמסך), ואני לא סגור עדין איזה ציוד אני צריך וכמה כדאי להשקיע. אני מעריך שבחודש חודשיים הקרובים תהיה לי הזדמנות לרכוש חלק מ- או כל הציוד בארה"ב.
התקציב שלי ביחד עם כל הציוד ההיקפי הוא כ- 7 אלף.
אשמח לשמוע אם לדעתכם השקעה בעכבר ומקלדת גיימינג מצדיקה את ההוצאה, וכל המלצה על ציוד היקפי - איך לחלק את הכסף בין מפרט המחשב לציוד ההיקפי, או אם יש רכיבים שאתם ממליצים לרכוש בארה"ב\בארץ.

4. האם יש צורך בחומרה לא סטנדרטית במחשב או יציאה מיוחדת? אם כן, מה?
[דוגמאות: כונן דיסקטים, יציאות Firewire IEEE1394, יציאת פרללית או סיריאלית, חיבור IDE על הלוח]
אני לא זוכר את הפעם האחרונה שהשתמשתי בכונן דיסקים, ואני חושב שיש לי חיצוני במקום לא ידוע בבית. נראה לי שכדאי לכלול אחד ליתר ביטחון, אבל זה לא ממש משנה.

5. האם יבוצע OC (המהרה) למעבד?
[יש לקחת בחשבון שחומרה ל OC יקרה משמעותית מחומרה שאינה יעודית ל OC]
אם זה לא חריגה גדולה מדי מהתקציב, וזה לא בזבוז כסף מוחלט, אני אשמח לאפשרות OC כמו שרשמתי למעלה.

6. האם יש צורך לכלול תוכנה בתקציב כגון מערכת הפעלה, חבילת אופיס, אנטי וירוס?
לא
7. האם יש העדפה לחנות\רשת מסויימת? האם יש העדפה לחנות מאיזור כלשהו?
אני גר במרכז תל אביב. מעדיף חנות מהאזור.
8. האם יש העדפה לגודל מארז (למשל HTPC או מארז מיקרו)?
לא
9. האם יש בקשות מיוחדות במפרט?
[למשל: נפח אחסון מינימלי 1TB, לא צריך יותר מ 500GB, חייב eSATA קידמי במארז, לא מוותר על SSD, עדיפות ל nVidia, עדיפות ל ATI/AMD וכו'...]
מעדיף מחשב עם SSD. נפח אחסון של 1TB לפחות, עם עדיפות ל 2TB.

10. האם יש רכיבים שאינך צריך או מעוניין בהם במחשב?
[למשל: צורב (יכול לחסוך כ 100 ש"ח), מארז ו\או דיסק קשיח (אם קיימים ברשותך) כו'...]
אפשר בלי צורב. יש לי חיצוני... מקסימום אחליט ברגע הקנייה אם להוסיף אחד.
Bronko לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-14, 14:03   #2 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

אם אתה מחפש יחס טוב של ביצועים למחיר אז המעבד הכי מומלץ הוא i5 ללא OC
OC דורש לוח יקר יותר, מעבד יקר יותר וקירור יקר יותר והתופסת במחיר היא כמה מאות טובות
תוספת הביצועים ש OC מציע היא בד"כ לא גבוהה במיוחד ויש הרבה מקרים שאין תוספת ביצועים כלל. מבחינתי זה יותר בגדר תחביב שיכול לתת אקסטרה ביצועים בחלק מהמקרים, זה בטח לא משהו שמשתלם מבחינת עלות.
כנ"ל לגבי i7, כמה מאות על מעבד שתוספת הביצועים שהוא מציע היא מינורית ובהרבה מאוד מקרים אין הבדל כלל בינו ל i5.
כמובן שיש ישומים בהם i7 הוא יתרון (כמו VM, רינדור ואני מניח שעוד כמה שלא קופצים לי לראש כרגע)

התקציב עצמו גבוה מאוד ומאפשר להכניס חומרה ברמה גבוה
אפשר להכניס בתקציב כזה מערכת מבוססת i7 או לחילופין מערכת מבוססת i5 ל OC עם כל מה שצריך בשביל זה (לוח\מעבד\קירור שמותאמים ל OC)
מצד שני, אפשר להשקיע במסך קצת יותר איכותי, ביותר זיכרון ובקשיח ו SSD גדולים יותר (שזאת לדעתי האופציה העדיפה עם OC הוא לא תחביב אצלך)

לגבי צורב, זה עניין של 80 ש"ח, לא ממש נוגס בתקציב

כרטיס מסך יהיה GTX970
זיכרון 8 או 16, תלוי במחשב
כנ"ל לגבי קשיח 1-2TB ו SSD 120-256GB

תחליט מה אתה רוצה לגבי המחשב ואז אפשר יהיה להציע לך משהו יותר קולע עבורך
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-14, 19:27   #3 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה על המענה. אני חושב שאני אוותר על OC ואלך על i5 - אני מקווה ליחס כמה שיותר טוב של ביצועים\מחיר.
האופציה השנייה שהצעת נראית לי אטרקטיבית יותר. מבחינת אחסון אני מעדיף SSD בנפח של 250 ג'יגה ודיסק קשיח של 2TB אם זה אפשרי.
מבחינת זיכרון, האם יש יתרון ביותר מ 8 ג'יגה RAM לשימושים שלי? אולי כדאי להתחיל עם 8 ולהוסיף עוד 8 אם במהלך העבודה על המחשב אני נתקל בחריגות?
תודה.
ישן 25-11-14, 20:03   #4 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

8GB זה המינימום שהייתי שם היום למחשב גיימינג, כבר יש משחקים שדורשים 6GB כמינימום
כמובן שלא חייב לקחת יותר ואפשר להוסיף בעתיד

מסך כדאי לקחת מאייבורי או KSP כי הם זולים יותר
מסך מחשב Dell P2314H 23'' LED IPS
https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=12733

שאר המפרט מפלונטר:

הצעת מחיר למערכת מחשב - חנות המחשבים המקוונת הגדולה בישראל עם מבחר ענק של מעבדים,אינטל נוק, לוחות אם, דיסקים קשיחים, צורבים ומוצרים למקינטוש, מדפסות ועוד ועוד - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150
CM8064601560615 - Intel - i5-4590 Quad core CPU - LGA1150 - 3.3 GHz - 6MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600 at 1150MHz - Haswell Refresh - Tray...
כמות: - 1 - 916/898

לוחות אם - Intel LGA1150
B85M-Pro4 - ASRock - Socket LGA1150 CPU (Haswell, Broadwell) support - Intel B85 chipset - Dual channel DDR3 up to 1600 MHz memory - Integrated Graphics with VGA, DVI-D, HDMI video outputs - 2 PCI Express x16 slots - 8-ch...
כמות: - 1 - 355/348

זכרונות - DDR3 - לנייח
AM2U16BC8R2-B - ADATA - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...
כמות: - 1 - 365/358

כרטיסי מסך - nVidia PCIe
426018336-3361-PC - Gainward - GeForce GTX970 GPU - 4GB 256 bits GDDR5 memory - Mini HDMI, DVI-I , 3 x Mini DisplayPort video outputs - GPU/Memory clocks 1152/7000 MHz - Phantom Edition - With new PC Only...
כמות: - 1 - 1757/1722

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA
CT256MX100SSD1 - Crucial - 256GB MX100 Series - SATA3 6Gbps 2.5 inch Internal SSD - 7mm - 550/330 MBps Read/Write...
כמות: - 1 - 577/565

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA
ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - 2 platter - (ST2000DM001)...
כמות: - 1 - 425/416

מארזי מחשב - מארז עם ספק
Z3-Plus-550 - Zalman - Z3 Plus Midtower case with Window - 550W Antec VP-550...
כמות: - 1 - 536/525

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
E97378-001 - Intel - Intel Original Heat Sink Fan for Socket 1155/1156/1150 - Copper Core/Alu fin - Upto 95w TDP - 92mm FAN - 4-pin power connector - OEM...
כמות: - 1 - 20/20

פתרונות קרור - מאווררים למארזים
ZM-F3 - Zalman - 120mm Case Fan - Silent Mode 900rpm ± 10 %, 20.0dBA - Normal Mode 1,800rpm ± 10 %, 34.0dBA - Sleeve bearing type - Comes with 4 Silicone pins for installing...
כמות: - 1 - 25/24

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב
GH24NSB0 - LG - x24 DVD-RW Drive with M-DISC™ Support - Burns DVD+R/-R discs at 24x speed - SATA interface - Black (GH24NSC0)...
כמות: - 1 - 82/80

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים
SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פורום הגעתם או הודיעו לנו אחרי...
כמות: - 1 - 1/1

5059.00 / 4958

המחיר אינו כולל משלוח
עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
Build your own PC - Show Offer
ישן 25-11-14, 21:05   #5 (קישור ישיר)
IO Rookie

תודה רבה. זה נראה בול.

שאלה בנוגע למארזים -
אני לא כל כך אוהב מאווררי LED וחלון במארז. בעוד 26 ש"ח אפשר לקחת את המארז Antec GX900 במקום עם אותו ספק. איך הוא ביחס ל Zalman?
אם ההחלפה אפשרית\כדאית, האם גם לו כדאי להוסיף מאוורר אחד?

אם לא, יש לך הצעות נוספות למארזים?
תודה רבה על העזרה.
ישן 25-11-14, 21:15   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

GX900 אחלה אבל הוא מגיע רק עם זוג מאווררים עליונים
לדעתי המצב האידיאלי זה זוג מכניסים ואחד מוציא (וכמובן אפשר גם עליונים). אז או שתוסיף לו שלושה מאווררים או שתפרק את העליונים ותזיז אותם ותוסיף לפי הצורך - 1, 2 או 3
קישור פירסומי
ישן 26-11-14, 19:25   #7 (קישור ישיר)
IO Rookie

היי, שאלה אחרונה שמעסיקה אותי - הקירור סטוק למעבד.

נראה שיש דעות חלוקות בנוגע להאם כדאי להשקיע כבר מההתחלה בקירור איכותי יותר של מותג צד שלישי או להישאר עם סטוק גם כשלא עושים OC, כשהשימוש הוא משחקים.
ראיתי בפורום אחר שמשהו העלה את הרעיון שפונקציית הטורבו של המעבד - רגע הפעלת הטורבו ומידת ההאצה של המעבד - מושפעת מהטמפרטורה של המעבד. כך שטמפרטורה נמוכה יותר באמצעות קירור חזק יותר עשויה להוביל לכך שהמעבד יאיץ למהירויות גבוהות יותר לעתים תכופות יותר, מה שישפיע על הביצועים.
האם זה נכון?
מהן הטמפרטורות המומלצות למעבד i5 4590?
האם לדעתך כדאי להשקיע עוד 120 (בערך) ש"ח בשביל קירור איכותי יותר?

בנוגע למאווררים של המארז - על פי פרטי המוצר בפלונטר רשום שהוא מגיע עם 3 מאווררים של 120mm. איפה היית ממקם את שני המאווררים המכניסים ואיפה את המוציא?
תודה.
ישן 28-11-14, 16:19   #8 (קישור ישיר)
IO Rookie

הקפצה.
ישן 28-11-14, 16:54   #9 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

לא שמתי לב ששאלת עוד משהו

לגבי קירור הסטוק, אנשים עושים OC עם הקירור הזה במעבדים הרבה יותר רציניים, פה לקחנו מעבד ללא יכולות OC קח שלא תהיה לו יותר מידיי בעיה להתמודד עם מעבד כזה

לגבי המארז - מקסימום קידמיים מכניסים ולפחות אחד אחורי מוציא. עליונים זה בונוס אם יש לך מאווררים ספייר
ה Z3 Plus מגיע עם ארבעה מאווררים ולא עם שלושה (ה Z3 הרגיל (לא פלוס) מגיע עם שלושה מאווררים), אתה יכול לשים 2 קידמיים מכניסים, אחד אחורי ואחד עליון
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא