IOPanel

חזור   IOPanel > סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים > אנדרואיד - טלפונים וטאבלטים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

אנדרואיד - טלפונים וטאבלטים מכשירי Android, טאבלטים מבוססי Android, אביזרים, אפליקציות, רומים, Root למכשירים, תמיכה טכנית, מדריכים ועוד...

סלולר, טאבלטים, טכנולוגיה וגאדג'טים : אנדרואיד - טלפונים וטאבלטים

ביקורת מתגלגלת על הG4 (עדכון אחרון 10/06/15)

כרגע הביקורת היא העתקה של החלקים שאני מפרסם בפייסבוק אבל בסוף היא תעבור עריכה יותר משמעותית לקריאה נוחה אוקי, אז ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-06-15, 16:37   #1 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

ברירת מחדל ביקורת מתגלגלת על הG4 (עדכון אחרון 10/06/15)

כרגע הביקורת היא העתקה של החלקים שאני מפרסם בפייסבוק אבל בסוף היא תעבור עריכה יותר משמעותית לקריאה נוחה

אוקי,
אז עכשיו אחרי שחזרתי מהטיול בוורשה והתאפסתי קצת על עצמי הגיע הזמן לכתוב ביקורת על מכשיר שקיבלתי להתנסות (ובתקווה שהוא גם ישאר אצלי אח"כ) אני מדבר כמובן על הLG G4 שהזדמן לי להיות אחד מה40 נסיינים בארץ שקיבלו אותו לבדיקה.
במהלך השבועות הקרובים אני אפרסם ביקורת שלו בחלקים כאשר החלקים יעלו לפייסבוק ולפורום iandroid (לינק בסוף) ולאחר שאני אסיים את הביקורת אפרסם אותה בצורה שלמה יותר בעוד כמה אתרים.
הביקורת שלי תתמקד בהשווה מול המכשיר הקיים שלי, סמסונג גלקסי נוט4, בתור משתמש "נאמן" לסמסונג (נוט 1/2/3/4) מעניין אותי לראות איך יהיה המעבר והשימוש בLG G4 בהשוואה אליו ואני גם אתמקד בחלק מהמקרים בהשוואה בינהם.

כרגע אני במהלך מעבר של כל החומר הקריטי שלי בין הנוט4 לG4 והוא יהפוך להיות המכשיר הראשי שלי לזמן הזה בשביל שאוכל לתת ביקורת טובה יותר ולא מהירה על חווית השימוש, זמני סוללה ועוד, רק צריך לארגן כיסוי טוב בשביל לשמור על המכשיר בזמן השימוש.
כל מי שמעוניין שאני אשים דגש על דברים מסויימים מוזמן לבקש זאת ואני אעשה את המירב לענות על השאלות שלכם.
בנתיים נתחיל במשהו בסיסי וזה מעבר מהיר על המכשיר עצמו והערכה איתה הוא בא.

המכשיר והערכה
במקרה שלי קיבלתי את גרסת העור של המכשיר בצבע חום כאשר חייבים להודות שהיא מהווה שדרוג משמעותי בתחושה לעומת גרסאות הפלסטיק של LG קודם לכן, בעוד שהנוט4 מגיע עם מסגרת מתכתית מסביב וגב "דמוי עור" הLG מגיע עם גב עור עם תפירה אחורית שנותן אחיזה נוחה ותחושה יוקרתית ו"חמה" יותר בניגוד למתכת של סמסונג.
כמו כל מכשירי הLG לאחרונה הפתורים נמצאים על גב המכשיר ולא על הצדדים, דבר שאני אצטרך להתרגל אליו בשבועות הקרובים.
אחד הדברים שLG שמרה עליו מה G3 בניגוד לG2 ובניגוד לסמסונג עם הS6 היא האפשרות הנוחה והפשוטה להחליף את הסוללה במכשיר ולהוסיף כרטיס זיכרון, דבר שלי אישית מהווה גורם קריטי בבחירת מכשיר סלולר.

בערכה עצמה אפשר למצוא את הדברים הסטנדרטיים שאנחנו מצפים למצוא בכל ערכת סלולר היום:
  • מטען קיר
  • כבל USB
  • אוזניות (עליהן נרחיב בהמשך)
אבל גם עוד כמה בונוסים שאפשר למצוא רק מהיבואן הרשמי רונלייט:
  • סוללה נוספת
  • מטען חיצוני (יורחב בהמשך)
  • קופסא לאחסון הסוללה
סט מאוד שימוש לדעתי לרוב האנשים שמשתמשים הרבה בסלולר ולא רוצים להיות תלויים במטען הקיר או סוללות ניידות.

המסך
נתחיל במשהו פשוט, המסך של הG4 נראה מעולה חד וחלק, עכשיו ניכנס לעומק הדברים.

בדומה לכל מכשירי הHIGH END החדשים שיש המסך מגיע ברזולוציה אדירה של 1440x2560 פיקסלים כמו הLG G3 לפניו וה NOTE4 שלי, הרמת פיקסלים לאינץ גבוהה יותר מהנוט טיפה 538ppi מול 515ppi אבל זה די מובן לאור העובדה שאותה כמות הפיקסלים נכנסת למסך קטן יותר של 5.5" לעומת הנוט עם ה5.7" עדיין זה מכניס אותו לקטגוריה של ה"פאבלטים" כשההבדל של ה0.2 מול ה5.7 של הנוט4 אפשר להחשיב כזניח, מדובר פשוט על מסך גדול מאוד.

במסך של הG4 חברת LG משתמשת בטכנולוגיה חדשה תחת השם LCD IPS Quantum שמבטיחה 25% יותר בהירות 50% יותר ניגודיות ו56% שיפור בדיוק הצבעים, כל זה לעומת הדגם הקודם הG3. מהניסיון האישי שלי מול מכשירי G3 אני חייב להגיד שהם די מקיימים את ההבטחה, המסך נראה טוב יותר מהצבעים ה"דהויים" שראיתי בG3.
חלק יכולים לחלוק עלי אבל ה"הבעיה" שלי היא העובדה שאני משווה את זה למסכי הSUPER AMOLED של סמסונג, השימוש בטכנולוגיה שונה גורם למסך להתנהג ולהיראות אחרת.
אפשר להיכנס יותר לעומק בהבדלים בין טכנולוגיית המסכים השונות אבל בשני המקרים מדובר במסכים איכותיים כשההבדל הגדול הוא בעובדה שמסכי LCD כמו G4 הם בעלי תאורה אחורית שעובדת תמיד מול AMOLED שבהם היא לא, מה שגורם טכנית לAMOLED להיות חסכוני יותר ולהציג צבעים שחורים טובים יותר, עד כמה ההבדל הזה נראה לעין? הוא קיים, אבל אני חושב שהעובדה שאני רגיל לAMOLED גורמת לי לתעדף אותו באופן די ברור כי אני פשוט רגיל אליו יותר.

מבחינת דיוק הצבעים LG בחרו להשתמש בתקן "מרחב צבע" שנקרא DCI שהוא תקן חדש יחסית שנוצר בשביל תחום הקולנוע בכלל, וזאת בניגוד לתקן היותר נפוץ sRGB, מה המילים הגדולות האלו אומרות? בגדול מדובר בצורה בה משלבים בין 3 צבעי היסוד אדום ירוק וכחול בשביל להגיע לשאר הצבעים.
מהבחינה הזאת הG4 מגיע לתאימות של 98% לתקן הDCI לעומת למשל 110% של הS6 שאומר שהצבעים בS6 יהיו "חזקים" יותר ופחות טבעיים, האם אפשר לשים לב לזה בקלות? לא כל כך, ההבדל קיים אבל משתמש רגיל (ולא מעצב גרפי למשל) לא ישים לב להבדל בצורה דרסטית, עדיין מדובר על מסכים איכותיים מאוד אבל הדיוק משתנה ויש כאלו שישימו לב שהאדום חזק יותר במסך אחד מול השני וכו... אבל זה נראה לעין לרוב בהשוואות ראש בראש כשמשסתכלים על אותה תמונה ב2 מסכים שונים בו זמנית ויש מול מה להשוות.
כאמור אני רגיל לSAMOLED של הNOTE4 שלי ולכן כמו כל מעבר בין מכשיר למכשיר אני צריך להתרגל למסך החדש, בדיוק כמו שהתרגלתי במעבר בין הNOTE3 שהיה לי לNOTE4 (אמרנו כבר שאני חובב NOTE לא?)

בסיכומו של דבר, המסך של הG4 מעולה ואמור להיות יותר "קרוב למציאות" לפחות לפי תקן הצבע, אבל במבחן המציאות שני המסכים מעולים לדעתי ויש פה עניין יותר של טעם וריח של המשתמש עצמו ומה הוא מעדיף.

מחשבות על המפרט ומבחני ביצועים
החלטתי לקחת קצת זמן להרחיב את ההסבר על החלק הזה במכשיר, המפרט הטכני שלו או בעיקר על הערכת שבבים שלו, למה? כי למרות שזה נושא טכני יחסית הוא החשוב מכל, אנחנו מדברים על הליבה של המערכת שלכם ולא מעט גבות "הורמו" כLG החליטה להשתמש במעבד משושה הליבה בערכת ה808 ולא במתומן ב810 שבו השתמשה בFLEX 2.
ה810 היא ערכת השבבים (SOC) החזקה ביותר שqualcomm מייצרת היום, אבל לצערנו ה810 לא חף מבעיות התחממות (למרות הטענות הנגדיות של החברה) ולאור כך ביצועים נמוכים יותר כאשר הוא חם יותר (אפשר למצוא די ויותר הוכחות לכך ברשת) אפשר לבין את הבחירה ב808 שהוא שבב חלש יותר "על הנייר" למה אני אומר את זה במרכאות? כי עדיין מדובר באחד השבבים החזקים ביותר שקיימים כאשר ההבדל עצמו אולי לא קטן אבל למשתמש הממוצע זה לא ישנה הרבה בפועל בשימוש היום יומי, עדיין מדובר על SOC חזק מאוד שחזק מדור הSOC הקודם.

ההבדלים הגדולים בין ה808 ל810 הוא:
* קיצוץ של זוג מעבדי A57
* תדרים נמוכים יותר 1.82+1.44 לעומת 2.0+1.6
* מעבד גרפי Adreno 418 במקום 430
* שימוש בזיכרון LPDDR3-933 במקום LPDDR4-1600
כך שעל הנייר עצמו מדובר על גרסה מוחלשת של ה810, אך צריך לזכור שבכל מקרה מדובר על גרסה חזקה יותר לעומת הדור הקודם ה801/805

אז מה יש לנו כאן? ה808 משתמש בסט של 2+4 ליבות בתצורה הידועה בשם big.LITTLE, מדובר על טכנולוגיה של ARM ה"אמא" הרוחנית של כל המעבדים שתראו במכשירים ניידים. ב808 יש לנו 4 ליבות "חלשות" מסוג A53 בתדר 1.44GHZ וזוג ליבות "חזקות" מסוג A57 בתדר 1.82GHZ, הרעיון מאחורה ה"קטן.גדול" הוא שילוב של ליבות חלשות שאמורות לעבוד כאשר אין צורך בכוח עיבוד רב ובחזקות כאשר יש בשביל לחסוך באנרגיה, אבל! וזה אבל גדול... בניגוד לדור הישן יותר שעבד בצורה הזאת כאשר רק סט אחד של ליבות (חלש או חזק) עבדו ברגע נתון, בדור הנוכחי לעומת זאת כל הליבות יכולות לעבוד בו זמנית. כך שאם מקודם בגלקסי S4 לדוגמא עם ערכת השבבים של סמסונג רק 4 ליבות עבדו ברגע נתון למרות שבפועל יש במכשיר 4+4 בG4 שהוא גם הראשון שמשתמש ב808 יש לו 4+2 והן יכולות לעבוד כ6 ליבות במקביל.

בזירת הזיכרון הG4 מגיע עם 3GB במהירות ומסוג LPDDR3-933 כאשר חלק יזכירו כי ישנם מכשירים עם 4GB ואני אטרח להגיד כי מעל שלב מסויים הוספת זיכרון נוסף לא תהווה הבדל, יותר זיכרון = יותר ישומים יכולים לשבת בזיכרון שמהיר יותר מהזיכרון הפנימי של המכשיר עצמו. מה זה אומר בפועל? אפשר להפעיל יותר תוכנות במקביל ולהשאיר אותן רצות. חלק מהאנשים משתמש במנהלי ישומים שסוגרים בכוח את הישומים ברקע בשביל לשחרר את הזיכרון אבל הדבר לדעתי (ולדעת אחרים) מיותר כי הANDROID מנהל בעצמו את הזיכרון בכל מקרה וסוגר ישומים כשיש צורך!!! לא יגיע מצב בו יחסר זיכרון ליישום הפועל בקדמת המערכת. העובדה שהוא DDR3 933 היא פקטור חשוב יותר מכמות הזיכרון, והוא איטי יותר מהDDR4 1600 של ה810.

אז השאלה הנשאלת, האם 2 ליבות פחות עם תדרים נמוכים יותר, זיכרון איטי יותר ומעבד גרפי חלש יותר הם סיבה לפסול את הG4?
בשביל לחסוך מכם את ההמתנה, אני אגיד בצורה פשוטה, לא! זאת לא סיבה... בעוד ה810 אכן יותר טוב כי אין מה לעשות מספרים לא משקרים מפרט טוב יותר = ביצועים טובים יותר, הבעיות של ה810 (עד שיפתרו) הופכים אותו לשבב בעייתי יותר וה808 עדיין חזק די ויותר ומציב אותו אולי לא במקום הראשון מבחינת עוצמה נטו אלא בשני אבל גם המקום השני הוא די ויותר טוב כאשר יש הרבה מתחרים אחרים טובים עוד פחות.

מבחני ביצועים
עכשיו נעבור למבחני הביצועים עצמם כי לא מעט אנשים אוהבים את המספרים הללו, אישית? זה מדד טכני שקל למדוד אבל הוא רחוק מלהסביר איך המכשיר מתנהג ביד של בן אדם ולמרות שיש כאלו שרודפים אחרי המספרים הגבוהים במבחני הביצועים אינני כזה ואני לא ממליץ לאחרים להיות כאלו, בשלב מסויים ההבדל הופך להיות מספרי בלבד כאשר הביצועים עצמם בשמיים בכל מקרה. ואף אחד לא יראה הרבה הבדל (גם אם הוא יגיד שכן) בין מכשיר שמוציא 40K באנטוטו ל50K

בגלל שהG4 הוא הדור האחרון של מכשירי הLG אני אשווה את המספרים שלו מול המספרים של הS6 כפי שהם מפורסמים באינטרנט (מאחר ואין לי S6 זמין) ולא מול הNOTE4 שלי שמהווה מכשיר דור קודם עם ערכת שבבים "ישנה" (שעדיין טובה מלא מעט מכשירים) וגם הוא מכשיר עם רום משודרג שהופך את הביצועים שלו לשונים מרום סטוק.

ANTUTU
נתחיל מבמבחו הנפוץ והידוע מכל, הANTUTU שהורץ בגרסה 5.7.1
במכשיר "נקי" הG4 הוציא 49505 די קרוב בשביל להכליל אותו במועדן ה50K לדעתי, אבל! וזה הנקודה שבגללה אני שונא ביקורות ביצועים, הביצועים נופלים אחרי שהמכשיר הופך כמו במקרה שלי למכשיר ראשי עם תוכנות שמכבידות עליו והוא מוציא במקרה שלי 42459 נפילה של כ7000 נקודות (7046 למי שרוצה לדייק)
באותו מבחן הS6 המתחרה הראשי של הG4 מבין סמסונג מוציא 60984 פער של כ10K נקודות
בעוד שלא מדובר על פער "קטן" לדעתי בסדרי הגודל הללו לדעתי הפער הוא לא רלוונטי, הביצועים של המכשיר מעולים גם אם הם לא הגבוהים ביותר שיש.

Geekbench
נעבור לGeekbench 3 שבוחן את ביצועי הליבות של המכשיר גם כביצועי ליבה בודדת וגם כריבוי ליבות
הG4 מוציא במבחן הליבה הבודדת 1108 ו3315 בריבוי הליבות, לעומת ה1443 וה4547 של הS6 שוב הS6 יוצא כשידו על העליונה עם הפרש של כ300 ו1200 נקודות

Quadrant
במבחן הQuadrant שבוחן את שלל ביצועי המכשיר
הG4 מוציא תוצאה של 21800 אל מול ה33355 של הS6 עם הפרש של כ12K נקודות

3DMark Ice Storm
במבחן ה3DMark Ice Storm שבוחן על הביצועים הגרפיים של המכשיר
הG4 מוציא בבדיקת הUNLIMITED תוצאה 17793 של מול 21160 של הS6 הפרש של כ3.3K נקודות

PCMark for Android
במבחו הPCMark for Android שבודק את ביצועי המכשיר בפעולות היום יומיות כמו גלישה, הרצת וידאו וכו'...
הG4 הוציא 4454 מול 5036 של הS6 הפרש של כ600 נקודות

ניתן לראות כי הG4 אינו המכשיר הכי מהיר שיש היום בשוק, ולמרות שאפשר היה להשוות אותו למכשירים אחרים דוגמת הHTC M9 ולהוסיף עוד מבחני ביצועים החלטתי להסתפק בS6 ובבדיקות שעשיתי כיוון שהם מייצגים את המגמה והעובדה שבשוק הישראלי לכל הפחות הS6 נפוץ הרבה יותר אצל אנשים.

לסיכום החלק הזה אוכל לומר הG4 הוא אכן מכשיר מהיר מאוד, בהרבה מלא מעט מכשירים ופחות מכמה מכשירים שמשתמשים בערכות שבבים חזקות יותר, אך זה עדיין לא מפחית מהביצועים של ה808 שמהווים קפיצת מדרגה לעומת הדור הקודם ומספקים למשתמש מכשיר חזק ומהיר עם מספיק כוח מתחת למכסה מנוע בשביל כל משתמש נורמלי.

סוללה, טעינה ומה שבינהם

בחלק הזה אני אדבר על הסוללה של המכשיר, מהירות הטעינה שלה וגם על הסוללה הנוספת והמטען החיצוני שמגיע איתה

נתחיל בעובדות הפשוטות, בדיוק כמו לאחיו הצעירים הG3 וG2 הG4 מגיע עם סוללה של 3000MAH, נפח סוללה גדול שנחשב כ"סטנדרטי" במכשירים גדולים, גדול יותר מה 2550MAH של הGALAXY S6 אבל קטן מה3220MAH של הנוט4 שלי.

במהלך השבוע הזה השתמשתי בG4 בתור המכשיר הראשי שלי בשביל לקבל תוצאות מציאותיות הרבה יותר ולא בדיקות על מכשירים שלא מבוצע בהם שימוש יום יומי רגיל, כלומר האפליקציות שהתקנתי ופועלות ברקע ולכן כל הבדיקות והתוצאות שלהם "יחודיות" לי, אנשים יכולים לקבל יותר או פחות ולכן הבדיקה שלי היא רק קו מנחה.
בשביל להסביר את השימוש שלי ניתן קצת הסברים: המכשיר יצא בערך כל יום כשהוא טעון לגמרי בשעה 8 בבוקר מהמטען כשבהמלך היום הוא מתחבר באופן תדיר לWIFI, הBT עובד מסביב לשעון, המכשיר מחובר לLTE כשאפשר והבהירות מוגדרת כאוטומטית על 60%. עכשיו אחרי שהסברנו קצת את הרקע בוא נעבור לבדיקות עצמן.

טעינה
2 דברים מרכזיים קופצים בהקשר של טעינת המכשיר, הראשון והגדול מבינהם הוא העובדה שהG4 לא תומך רשמית בטכנולוגית הטעינה המהירה של Qualcomm ה Quick Charge 2.0 שנמצאת בשימוש במכשירים אחרים, עיקר הטכנולוגיה הוא שימוש במתח טעינה לא סטדנרטי של 9/12V במקום 5V בשביל לספק טעינה מהירה ולטענת החברה לספק טעינה של 60% של סוללת המכשיר ב30 דקות.
אבל כאן יש לנו "תפנית" קטנה ומעניינת, בעוד שLG לא מפרסמת שהG4 תומך ב Quick Charge 2.0 חברת Qualcomm כן מציינת את זה באתר האינטרנט שלה, לבסוף LG אישרה שהG4 כן תומך בטעינה המהירה, אך ממה שאפשר לראות מביקורת של אתר IOPANEL הישראלי http://www.iopanel.net/p14055/ לא קיים כמעט הבדל בין המטען המקורי למטענים המהירים שהם נבדקו וזאת ככל הנראה בגלל שLG לא אפשרה תוכנתית את האופציה הזאת, כדוגמא אפשר לקחת את הנוט4 בו אפשר להפעיל ולכבות את פונקציית הטעינה המקורית.

הדבר הנוסף והפחות קריטי הוא עבודה שהמטען המקורי של הG4 מגיע עם הספק של 1.8A בלבד בעוד שאנחנו רגילים למצוא מטעני 2A ברוב המכשירים האחרים היום, ההפרש הקטן הזה גם יכול להסביר את התוצאות של IOPANEL וגם להראות שההבדל הוא לא גדול.

בבדיקה שלי לקח למכשיר לטעון את עצמו מ2% עד 100% בקצת פחות משעתיים כאשר המכשיר דלוק ועובד, טעינה מהירה לכל הדעות אם כי הייתי שמח לראות את האופציה לטעינה ומטען מהיר באים מראש מLG בצורה רשמית ולא בדיעבד כאשר יש צורך לקנות מטען יעודי נוסף.
במקרה של טעינה כשהמכשיר כבוי ולא עובד אני חושב שאפשר לצפות שהוא גם יטען מהר מכך עקב זה שהוא לא יצרוך כלום במהלך הטעינה.

זמן שימוש
זה אחד הנושאים היותר בעייתיים שאפשר לדבר עליהם מכיוון שהשימוש של כל אדם אחר ולכן אוכל לדבר על עצמי בלבד.
בניגוד לאחרים אני לא בודק "זמן מסך" כחלק מהבדיקות שלי אלא משהו אחר ופשוט יותר... האם המכשיר שורד יום שימוש שלי רגיל, והתשובה ברוב המקרים היא כן.
בממוצע כאשר המכשיר היה אצלי בשימוש השבוע, הוא יצא מהמטען ב8 בבוקר וכשחזרתי לבית באזור השעה 10 בערב הסוללה עמדה בממוצע על 10%~20% אחרי כ14 שעות שימוש כאשר בחלק מהמקרים היותר קשים הגיע ל16 שעות שימוש על 5% בשלב בו האפשרות החיסכון באנרגיה הייתה מופעלת אצלי.
במקרים של שימוש כבד יותר (כמו לדוגמא WAZE בנסיעה) הצלחתי להגיע ל10% גם ב6 בערב מה שחייב אותי להטעין את המכשיר במהלך היום.

באופן כללי הסוללה מחזיקה די ויותר בשביל לאפשר שימוש רגיל של יום במכשיר ללא צורך לטעון אותו במהלכו אלא אם מבצעים שימוש כבד, לדעתי האישית בעדכוני הגרסה הבאים נזכה לראות (אני מקווה) זמני שימוש ארוכים יותר ברגע שיבצעו תיקונים לגרסת המכשיר מכיוון שגיליתי שבהרבה מקרים המעבד עובד במהירות גבוהה ומפעיל את כל הליבות ביחד מה שעלול לזלול את הסוללה.

צריכים לזכור שלמרות שסוללה של 3000MAH היא גדולה, מסך גדול + מעבד חזק = מכשיר צמא שאוכל סוללה בכיף

לכל מי שמתעקש להשתמש בבדיקות סוללה תוכנתיות, הרצתי גם ANTUTU לבדיקת הסוללה עם תוצאה של 4969

סוללה ומטען חיצוני
לכל מי שזוכר, ה"ייחוד" של היבואן הרשמי הוא הבונוס בדמות סוללה נוספת לG4 ומטען חיצוני לסוללה, למרות שאישית הייתי מעדיף לראות מטען מהיר (אך כאמור כרגע הוא לא נתמך)
המטען החיצוני מגיע בצבע לבן והוא די פשוט ונוח לשימוש, לאחר פתיחה של המכסה מכניסים בצורה פשוטה סוללה לבפנים וסוגרים.
למטען כניסת מיקרו USB ולא חיבור ישיר לחשמל מה שמחייב שימוש במטען כלשהו לביצוע הטעינה עצמה, דבר שאולי נראה בעייתי לחלק מהאנשים אבל בפועל מאפשר לטעון את הסוללה גם עם מטענים ניידים ומטעני רכב ולא רק משקע החשמל.

בחלק העליון של המטען ישנה נורית לד שדולקת כשהמכשיר בטעינה והצבע שלה משתנה מאדום לירוק כאשר הסוללה טעונה לגמרי, אני חייב להודות שלא ישבתי ובדקתי בדיוק כמה זמן הטעינה לוקחת מאחר וברוב המקרים פשוט השארתי את הסוללה בטעינה כשיצאתי מהבית בשביל לחזור ולמצוא אותה טעונה לגמרי, אבל הטעינה צריכה להיות בטווח של 2~3 שעות.
ממליץ בחום לאנשים שכן רכשו וקיבלו את הסוללה הנוספת להחזיק אותה בתיק בצד למקרי חירום בהם אין שקע זמין

חיסכון בסוללה
לאלו שרוצים להאריך את החיים של הסוללה שלהם אני יכול לתת מס' עצות שלא יחודיות רק לG4
בעוד שלG4 יש את מצב החיסכון באנרגיה שמוריד אוטומטית בהירות, תקשורת ברקע ועוד (מופעל אצלי ב5%) יש דברים נוספים שאפשר לבצע:
  • בהירות מסך - באופן כללי אני ממליץ לשם על מצב אוטומטי ולהוריד את הסף ל60~70 אחוז
  • כיבוי מסך אוטומטי - רצוי לקבוע את הזמן לכמה שפחות, במקרה שלי 30 שניות של חוסר בפעילות והמסך נכבה
  • WIFI, LTE, BT - כשאין לכם צורך כבו את הWIFI והBT ובמידת האפשר גם את הLTE, ה3G הרגיל מספיק לרוב האנשים
  • מיקום/GPS - בעוד שלכם אין צורך בGPS רוב הזמן, במידה והוא פעיל יש לא מעט אפליקציות שישתמשו בו
באופן כללי יש לא מעט תוכנות שאפשר להשתמש בהם לחיסכון בסוללה כמו greenify שאפשר להשתמש בהם בשביל לסחוט עוד אחוזים מהסוללה
Device: Gnote ROM: CM9 #7 Kernel: stock Modem:LB2
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin

נערך לאחרונה על ידי iakovl, 13-06-15 בשעה 18:56.
iakovl לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-06-15, 1:53   #2 (קישור ישיר)
OrG
IO Pro

סמל האישי של OrG

שלח הודעה דרך SKype אל OrG

בביקורת של אריקה דווקא היא אומרת שלפי המדידות שלה, אין הבדל בבהירות של המסך (זניחה בין הG3 לG4) ודווקא לS6 יש מצב שקרוב יותר לצבעים האמתיים (SRGB) בעוד שהG4 ממש לא קרוב.

בכל מקרה תודה על הביקורת המצויינת.
OrG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-06-15, 3:10   #3 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OrG צפה בהודעה
בביקורת של אריקה דווקא היא אומרת שלפי המדידות שלה, אין הבדל בבהירות של המסך (זניחה בין הG3 לG4) ודווקא לS6 יש מצב שקרוב יותר לצבעים האמתיים (SRGB) בעוד שהG4 ממש לא קרוב.

בכל מקרה תודה על הביקורת המצויינת.
לעומת הG3 הצבעים נראים יותר טוב, זה אני רואה בעיניים
הS6 נועד להיות קרוב לSRGB ב G4 הם התרחקו מSRGB ועברו ל DCI
Main: E8400, Asus P5Q pro, 2*2gb G.skill PI DDR900, Perc 5/i HD103UJx4 RAID5 , wd3200aaks, HD4850, P180, VX450W, audigy 2 zs platinium pro, HD595, DELL 2709W
ביקורות: 7ZIP , Thermalright HR-5 , Arctic-Cooling Accelero S1 Rev.2 , Scythe Kaze Master 5.25, Cruzer Titanium ,Seagate FreeAgent USB 2.0 500gb, WD My Book Home Edition 500gb otterbox impact, Scythe Kamazo 2 eSata, iTwin
ישן 14-06-15, 9:57   #4 (קישור ישיר)
OrG
IO Pro

סמל האישי של OrG

שלח הודעה דרך SKype אל OrG

הצבעים "קופצים בעין" כמו שסמסונג תמיד עשו, היתרון של סמסונג שיש להם גם מצב שדיי קרוב ל SRBG שרוב התוכן היום באינטרנט והסרטים מותאמים אליו, בשונה מבDCI שאין לו תוכן זמין.
ברגע שהם עשו את ההתאמה לDCI אתה מקבל צבעים שרחוקים מצבעם האמיתי, אבל יש כאלה שאוהבים את האפק הזה ויש שלא, היתרון בS6 שיש לך בחירה בG4 יש לך רק את המצב הזה.

לגבי הבהירות ממה שראיתי ל G3 יש 421 nits לעומת 416 nits.

אין הוא בשמש ישירה מניסיון שלך? ממה שקראתי עד עכשיו טוענים שהוא לא מזהיר.
מה לגבי הטאץ גם אתה חווה את הבעיות שהוא לא תמיד מגיב?

נערך לאחרונה על ידי OrG, 14-06-15 בשעה 11:10.
OrG לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-06-15, 15:27   #5 (קישור ישיר)
IO Gadgets

סמל האישי של iakovl

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OrG צפה בהודעה
הצבעים "קופצים בעין" כמו שסמסונג תמיד עשו, היתרון של סמסונג שיש להם גם מצב שדיי קרוב ל SRBG שרוב התוכן היום באינטרנט והסרטים מותאמים אליו, בשונה מבDCI שאין לו תוכן זמין.
ברגע שהם עשו את ההתאמה לDCI אתה מקבל צבעים שרחוקים מצבעם האמיתי, אבל יש כאלה שאוהבים את האפק הזה ויש שלא, היתרון בS6 שיש לך בחירה בG4 יש לך רק את המצב הזה.

לגבי הבהירות ממה שראיתי ל G3 יש 421 nits לעומת 416 nits.

אין הוא בשמש ישירה מניסיון שלך? ממה שקראתי עד עכשיו טוענים שהוא לא מזהיר.
מה לגבי הטאץ גם אתה חווה את הבעיות שהוא לא תמיד מגיב?
התוכן לא מותאם לסקאלה כזאת או אחרת, זה פונקציה של המסך עצמו שמציג את הצבעים לפי הסכמה שהוא מכוון אליה, אחרי הכל ברוב המסכים אפשר להתאים את זה כך או אחרת

בגלקסי אני אוהב את השימוש בSAMOLED בG4 LG בחרו להשתמש "שוב" בIPS ולא משנה איזה טכנולוגיה בשימוש, בFLEX למשל הלכו כבר על OLED

אני לא מדבר על בהירות, אני מדבר על ה"צבעים" עצמם מול LG3 בהשוואה שלי מול נוט4 הG3 פשוט מרגיש דהוי בהשוואה לG4 הם שיפרו את זה מאוד, לגבי הבהירות לא הסתכלתי אבל בשמש ישירה הG4 עדיף על הNOTE4 שלי
ישן 14-06-15, 15:33   #6 (קישור ישיר)
GM - RIG MASTER

סמל האישי של gmmaster

תותח, ביקורת מקצועית ומקיפה
gmmaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
קישור פירסומי
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא