IOPanel

חזור   IOPanel > חומרה > מעבדי AMD ולוחות אם
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מעבדי AMD ולוחות אם מעבדי ולוחות אם מבוססי AMD , ייעוץ לפני קניה , תמיכה טכנית, השוואת מעבדים ולוחות אם

חומרה : מעבדי AMD ולוחות אם

ה 45 ננו מטר של AMD יתחיל ב "חצי ראשון של 2008"

לא תמיד הטכנולוגיה הטובה ביותר מביחנה טכנית היא זו שזוכה בשוק, למעשה לעיתים נדירות! ותפוחים צודק, המעמד המונופוליסטי של אינטל ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-10-07, 15:47   #31 (קישור ישיר)
IO Addict

סמל האישי של DR-EVIL

שלח הודעה דרך MSN אל DR-EVIL שלח הודעה דרך SKype אל DR-EVIL

לא תמיד הטכנולוגיה הטובה ביותר מביחנה טכנית היא זו שזוכה בשוק, למעשה לעיתים
נדירות!

ותפוחים צודק, המעמד המונופוליסטי של אינטל מאפשר לה לעשות טעויות ולא להפגע בצורה שתזעזע את המערכת, שהדבר יכול להתפרש הקטנת נתח השוק שלה האחוזים בודדים,
לעומת זאת טעות אחת של AMD והיא מחוץ לסיפור.
DR-EVIL לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-10-07, 20:19   #32 (קישור ישיר)
IO Rookie

כל המצודדים ב-AMD כל הזמן אומרים FSB FSB FSB כאילו זה הדבר היחיד שקובע אם טכנולוגיה של מעבד היא טובה או לא.
על מנת לפצות על החסרון הקטן בתחום הגישה לזכרון, אינטל משתמשת בזכרון מטמון יותר גדול. אגב, המהנדסים באינטל טוענים שתוספת הביצועים שנותן הקאש היא גדולה יותר מאשר תוספת הביצועים שנותן בקר הזכרון ב-K8.
מעבד זה מוצר הנדסי, הפתרונות שנבחרים הם אלה שלדעת המהנדסים יתנו ביצועים טובים יותר ביחס לעלות ולצריכת הספק, ועובדה שהקאש מוכיח את עצמו.
נכון, הקאש גדול ולכן מייקר את הצ'יפ, אבל עדיין הצ'יפ של אינטל קטן יותר וזול יותר מהצ'יפ של AMD, (שלא לדבר על פנרין*2 מול K10), ומאפשר לאינטל לייצר צ'יפים עם גדלים שונים של קאש על מנת להוזיל עוד יותר את העלויות של ה-Low entry. זה פתרון הנדסי שיש בו הרבה מאד חוכמה הנדסית.

ועכשיו לגבי מעבד 4 ליבות מודבק מול טבעי. אתם יודעים איזה בעיות יש ל-AMD עכשיו עם ה-K10, הם לא מסוגלים להפיק מספיק צ'יפים עם תדרים נורמלים של 2.5GHZ ומעלה, למה זה ? כמה סיבות :
1. הם משתמשים בטכנולוגית סיליקון "עדיפה" - ה-SOI שמסבכת את הפיתוח ופוגעת בייצור.
2. הצ'יפ 4 ליבות שלהם *ענק!!* אינטל בחיים לא היתה מרשה לעצמה לייצר צ'יפ כל-כך גדול. דבר ראשון כי הוא יקר מאד ויש בעיית רווחיות.
דבר שני, ככל שהצ'יפ גדול יותר כך הסיכוי לפגמים במהלך הייצור גדולים יותר. צ'יפ ללא פגם בכלל יגיע לתדר מקסימלי (נניח 3GHz), בצ'יפ שיש בו פגמים התדר חייב לרדת, AMD לא מצליחה לייצר מספיק צ'יפים ללא פגמים בגלל שהצ'יפ פשוט גדול מדי.
בפתרון של הדבקה אינטל יכולה לבחור 2 צ'יפים טובים ולחבר ביחד, AMD לא יכולה לעשות עם זה והיא נתקעת עם הרבה מאד חרא. הפתרון שלהם הוא למכור צ'יפים של 3 ליבות כאשר אחת הליבות הדפוקה מכובה.

ה-Core 2 של אינטל הוא הישג טכנולוגי מדהים, שבו אינטל זנחה מוצר כושל וחזרה לשולחן השרטוטים, הוציאה בסופו של דבר מוצר שהאכיל את AMD בהרבה אבק. האכילה וממשיך להאכיל.
לפי התחזיות הפער בין פנרין ל-K10 בכל הפרמטרים: ביצועים למחיר ובביצועים לצריכת הספק הולך לגדול ביחס למה שראינו בשנה האחרונה.
פערי הביצועים האלה הם לא סתם, זה שילוב של טכנולוגיה מתקדמת, קבלת החלטות הנדסיות נכונות, וביצוע מושלם ללא דחיות. איפה אינטל ואיפה AMD, שעשתה בשה האחרונה כמעט כל טעות אפשרית, גם בתחום ההנדסי וגם העסקי, מפסידה מיליונים ולא מצליחה להוציא מוצרים תחרותיים.

כל ה-Fanboi's באתר הזה (תפוחים, Urib) מומחים בלקחת פרט טכני שולי (כמו FSB) ולבנות עליו הרים של תאוריות מלוות בהסברים "מלומדים". ולא משנה כמה "המספרים" מוכיחים האחרת.
פשוט אין גבול למניפולטיביות.
Nirro לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-10-07, 20:30   #33 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של Dontmatter

שלח הודעה דרך MSN אל Dontmatter

נירו: שתוק
אתה בכלל לא יודע אלו יתרונות יש לAMD ע"פ אינטל.
אבל מה שכן המהנדסים של AMD לא מוציאים את המירב
וAMD עדיפים במערכות מרובות מעבדים
ויש עוד כמה יתרונות פה ושם...
פורסם במקור על ידי BELPHEGOR צפה בהודעה
אני, צוות ההנהלה ו-ג.יפית מודים לכם.
Dontmatter לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-10-07, 20:49   #34 (קישור ישיר)
IO Master

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dontmatter צפה בהודעה
נירו: שתוק
אבל מה שכן המהנדסים של AMD לא מוציאים את המירב
ויש עוד כמה יתרונות פה ושם...
הבן אדם נותן לך תגובה של חצי עמוד עם הסברים ואתה מגיב לו ב- "שתוק" .
HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR4 CL15 DIMM Hype
250GB Samsung 850 EVO - 2.5 inch - SATA3
FSP RAIDER 650W - RAIDER Series
NZXT Source 340
Scythe Mugen 4
Shay לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-10-07, 22:07   #35 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Shay צפה בהודעה
הבן אדם נותן לך תגובה של חצי עמוד עם הסברים ואתה מגיב לו ב- "שתוק" .
הסמיילי שיותר מתאים פה לדעתי זה .

ציטוט:
איזה יתרונות יש לAMD? למעבדים של אינטל י ביצועים יותר טובים נכון? נכון! אז זהו! אינטל מובילים, פשוט אין וויכוח על זה, אז נכון שפעם כשהיה P4 אז AMD הובילו או אחרי שיצא K10 אז AMD יובילו אבל בינתיים Intel מובילה, מה לעשות? אלה העובדות!

ציטוט:
איך בדיוק הגעת למסקנה הזאת? איפה אתה חי? בעולם שבו אני חי בC2D של Intel לוקח את הAthlon של AMD, מה לעשות? AMD רק עדיפה בשוק הנמוך בגלל שהם מוכרים את המעבדים שלהם במחיר ממש נמוך בשביל להישאר עוד בחיים.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-07, 6:51   #36 (קישור ישיר)
IO Pro

סמל האישי של PsyMaster

נראה לי AMD סוחבים את אינטל שיתנו את הדה בסט שלהם,
ואז הם ינחיתו מוצר כזה שאינטל לא תבין מה העניינים..

[רק אני אוכל סרט ?]
ישן 27-10-07, 15:23   #37 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של Keman

ציטוט:
פורסם במקור על ידי GOLAN-GB צפה בהודעה
למי אכפת אם העיצוב דפוק או לא?? אני מקבל יותר ביצועים אני יותר נהנה ואני גם יכול לבצע OC אז מה אכפת לי איך עשו את זה??
כמובן, במובן כלשהו אתה צודק
אבל בוא לא נשכח את העובדות :
1. הK8 בא להיתחרות הפנטיום 4 ובפנטיום D, ונראה לי שעשה זאת בהצלחה רבה.
כמובן, שהK8 הוא לא מתחרה בכלל מול הCORE2 החדשני.
2. מבחינה טכנולוגית AMD כבר מזמן הקדימה את אינטל, וזוהי אובדה בשטח. אינטל לוקחים נטו בברוטליות - כמות טרנזיסטורים במעבדים שלהם היא פשוט היסטרית ! ומכאן ביצועים וכאלה
3. יכולת OC ? נו כמובן, זה נובע מתהליך יצור "מוקטן" - TDP נמוך, פליטת חום נמוכה = יכולת OC גבוהה. אנחנו עוד לא יודעים איך יתנהג הPHENOM בOC. מוקדם לקבוע משהו.

ולסיכום - להשוות את הגודל של אינטל לגודל של AMD - נו באמת !
אז בואו ניתן לAMD את הכבוד המגיע לה, כי היא עדיין מצליחה לעמוד ולהיתמודד בצורה כזו או אחרת מול הענק הזה ועושה זאת אולי לא תמיד בהצלחה רבה, אבל תמיד בצורה ראויה לכבוד.
Keman לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-07, 9:03   #38 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של בניה

אף אחד לא אמר שלא לכבד את AMD.
הבעיה פה שאנשים מתחילים לזלזל באינטל וטוענים שרק בגלל שהיא מונפול אז היא מוכרת מעבדים.
זה היה אולי ככה עם הפנטיום, כרגע זה רחוק מלהיות ככה.

כרגע AMD מובילה במשהו אחד, אינטל במשהו אחר, כל אחת תשפר במה שהשניה מובילה בו, ויהיו לנו מעבדים יותר טובים.
בניה לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 28-10-07, 12:53   #39 (קישור ישיר)
IO Member

לאינטל לא אכפת מה היא מוכרת מצדה למכור לאנשים נייר טואלט בתור מעבד כל עוד זה מוכר לא אכפת להם.
למי אכפת איזה טכנלוגיות יש במעבד? מה הטעם מעבד הטכנולוגיה הכי חדשה אבל בקשוי סוחב את הצייר?
לא אכפת לי מה יש בתוך המעבד מצידי גמדים קטנים בשוה תחתונה זה הביצועים וזה שנותן תמורה לכסף שלי אותו אני קונה.
tigery לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא