IOPanel

חזור   IOPanel > ציוד היקפי > מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים ייעוץ לפני קניה ופתרון בעיות טכניות של מדפסות , מקלדות , עכברים , ציוד היקפי , הגאים וג'ויסטיקים ומוצרים לגיימרים.

ציוד היקפי : מדפסות, מקלדות, עכברים, ידיות משחק, הגאים

סקירה מקלדת - G.Skill Ripjaws KM780

בסקירה זו אדבר על המקלדת G.Skill Ripjaws KM780 Mechanical Keyboard. פרטים טכניים •מקלדת מכנית מבוססת מקשי Cherry MX – ניתן ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-07-16, 18:27   #1 (קישור ישיר)
IO Rookie

ברירת מחדל סקירה מקלדת - G.Skill Ripjaws KM780

בסקירה זו אדבר על המקלדת G.Skill Ripjaws KM780 Mechanical Keyboard.

פרטים טכניים
•מקלדת מכנית מבוססת מקשי Cherry MX – ניתן לבחור בין מתגים כחולים, אדומים וחומים
•תאורת RGB עצמאית לכל מקש בעלת 16.8 מיליון צבעים עם אינספור אפשרויות
•6 מקשי מאקרו ו-3 פרופילים
•14 מקשים נוספים להחלפה
•קצב דגימה של 1,000 הרץ עם 100% Anti-Ghosting ו-n-Key Rollover
•שלדת אלומיניום מוברשת
•משענת יד נשלפת
•מחזיק לכבל העכבר
•תוכנה ייעודית
•מקשי מולטימדיה, נעילת הWin-Key וטיימר
•יציאת USB, מיקרופון ואוזניות
•כבלים ארוגים
•ממדים (עם משענת היד) – 51.8 ס"מ אורך, 22.8 ס"מ רוחב ו-4.8 ס"מ גובה
•משקל (עם משענת היד) – 1.54 קילוגרם
•אחריות לשנתיים
•מחיר – 160 דולר

האריזה ומה בפנים
האריזה של המקלדת גדולה למדי ומציגה תמונה גדולה של המקלדת ואת כל המאפיינים הבולטים שלה. כשפותחים את האריזה מוצאים קרטון אשר בתוכו מונחת המקלדת עטופה בשקית פלסטיק.
כאשר מוציאים את המקלדת ניתן למצוא באנדל פשוט למדי המכיל: עלון אחריות, עלון למשתמש, משענת יד, קופסא עם שולף מקשים ומקשי W,S,A,D,Q,E,R,C,F,G אדומים.
km780_boxfrontkm780_boxrear

בחינה מקרוב
כאשר מחזיקים את המקלדת המילה חוסן עולה בראש. המקלדת בנויה כמו טנק, היא כבדה, חזקה ובעלת שלד מתכתי אשר לא ניתן לכופפו גם אם מתאמצים.

ישנם חברות שמעצבות את המקלדות שלהם באופן מאופק ויש שבכוונה מעצבות אותן אגרסיבית, מקלדת זו היא שילוב של השניים.
המקלדת כולה שחורה, המקשים יושבים על בסיס אלומיניום, למעלה ישנו סמל כסוף של החברה ובצדדים מעיין צינורות מתכתיים אשר נותנים לה מגע תעשייתי – אגרסיבי.

מלבד 104 המקשים הסטנדרטיים, ישנם 20 (!) מקשים וכפתורים נוספים. בצד שמאל יש 6 מקשי מאקרו מכניים הניתנים לתכנות דרך התוכנה, מעליהם 3 כפתורי פרופילים של המאקרו וכפתור הקלטת מאקרו.
מימין לכפתורים אלו ישנו כפתור לנעילת מקש ה-WIN, כפתור בחירת בהירות התאורה וכפתור טיימר. את כפתור הטיימר מגדירים דרך התוכנה, שם ניתן להגדיר את הזמן ואת האפקט שהוא יעשה במקלדת או על המסך.
בצד ימין של המקלדת נמצאים כפתורי המולטימדיה – כפתור עצור, ניגון, קדימה, אחורה, השתקה וגלגלת לווסט את הווליום עם צג לדים.

הכפתור האחרון נמצא בפנאל האחורי של המקלדת, באמצעותו ניתן לבחור בין מצב G – המסמל Gaming שבו מופעל ה-NKRO (האפשרות של ללחוץ על כמה מקשים במקביל באופן לא מוגבל) לבין מצב S – המסמל Standard שבו מופעל 6KRO (רק 6 מקשים יקלטו ביחד).
המטרה העיקרית של כפתור זה היא למטרת תאימות עם מחשבים ישנים שם המקלדת לא תעבוד במצב NKRO. כמו כן, באותו פאנל נמצאות גם יציאת USB, אוזניות ומיקרופון. יש אפילו מעין מחזיק לעכבר אשר ניתן לשליפה מתחתית המקלדת.

כאשר מחברים את המקלדת למחשב התאורה נחשפת במלוא הדרה. מקשי ה-Cherry MX RGB עושים את העבודה מצויין.
בעזרת הגוף השקוף שלהם התאורה מוארת באופן שווה בכל שטח המקש ולשם שינוי אני יכול לראות גם את העברית במקלדת כמו שצריך. לכל מקש במקלדת יש את היכולת להציג 16.8 מיליון צבעים.

שימוש בכתיבה ובמשחק
מקלדת זו מצוידת במקשי Cherry MX Brown. אפשר לומר שהסוויטצ'ים החומים הם מעיין הכלאה למטרת גיימינג והקלדה. הם מעניקים תחושה של קליק (לא קולי) המורגש ביד באמצע הדרך של הלחיצה ובכך מאפשרים לנו ללחוץ רק חצי דרך על מנת שהמחשב יקלוט את ההקשה.
התוצאה היא שאנו נבזבז פחות זמן בלחיצה עד הסוף ובמהלך הזמן גם נכתוב מהר יותר בפחות מאמץ. ישנם גיימרים המעדיפים מקלדות עם משוב כמו עם החומים כי איתם הם משקיעים פחות זמן בלחיצות מהירות (אך עליהם כמובן להכיר את המקלדת טוב ולדעת בדיוק איך ללחוץ כדי שלא יהיו טעויות).

המקלדת מצוינת לכתיבה אך היה חסר לי ה"קליק" שאני מקבל עם הסוויטצ'ים הכחולים. בזמן שאני משחק עם מקלדת בעלת סוויטצ'ים כחולים הידיים שלי מתעייפות ועם האדומים אני לא מרגיש את ה"קליק".
הסוויטצ'ים החומים מעולים למשחקים מפני שהם יושבים בין האדומים לכחולים, הידיים שלי לא מתעייפות ואני מקבל משוב בכל הקשה. אפשר למצוא פרטים על סוגי הסוויטצ'ים במדריך שלי.

התוכנה
את התוכנה והדרייבר יש להוריד מאתר החברה דרך עמוד ההורדות של המקלדת. לאחר התקנה פשוטה נחשף בפנינו ממשק יחסית מסורבל אבל לאחר יום יומיים ניתן להבינו ולשלוט בו.
ישנן שתי לשוניות ראשיות של מאקרו ופרופילי תאורה ומתחתיהן שלוש תת לשוניות של התאמה אישית, הגדרות ותאורה.

מלבד כפתורי המאקרו, ניתן להגדיר כל מקש במקלדת לביצוע כל פקודה מרישום טקסט עד פתיחת תוכנה או ביטול המקש לחלוטין. התאורה מקבלת כאן במה מאוד רחבה, ניתן לבחור מבין 16.8 מיליון צבעים וגם להפעיל 7 פרופילים מוגדרים מראש של פעלולי תאורה או אפילו להוסיף חדשים.
התוכנה יכלה להיות טובה יותר, אך למען האמת כרגע אין תוכנות מסוג זה שממש ידידותיות למשתמש.

סיכום
ה-G.Skill Ripjaws KM780 הרשימה אותי מאוד. המקלדת מסמנת וי כמעט בכל סעיף. יש לה מקשי Cherry MX RGB נהדרים, כפתורי מאקרו ומולטימדיה, משענת לידיים, גוף אלומיניום, יציאות לאוזניות מיקרופון ו-USB ומראה שחור אחיד ויוקרתי. מי צריך יותר מזה?

המחיר כאמור אינו נמוך, אך איתו מגיע מוצר בעל רמת גימור גבוהה מאוד, מעוצב למשעי ונוח מאוד לשימוש. המקשים שקטים וחלקים וכתוצאה מכך לא הפריעו למי שישב או נמנם לידי.
במהלך כל הזמן שלי עם המקלדת היה לי נוח מאוד לכתוב ולשחק במשחקים איתה, היא הייתה נטועה במקום ולא זזה בשום מצב. בביקורת זו הסוויטצ'ים היו חומים אך G.Skill מציעה את המקלדת גם עם סוויטצ'ים כחולים ואדומים.

יתרונות
•איכות בניה טובה
•עיצוב נאה
•מבחר של 3 סוגי מקשי Cherry צבעוניים
•תאורה יוצאת דופן
•מקשי מולטימדיה, מאקרו ופרופילים
•שלדת אלומיניום
•יציאות USB, אוזניות ומיקרופון
•משענת יד

חסרונות
•מחיר
•גודל
•משקל
•התוכנה
[Motherboard: Gigabyte GA-Z77-D3H | CPU: Intel i7-3770K @4.3 stock volt | RAM: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz 8-8-8-24| PSU: Seasonic SS-750JS 750W | Cooler: Noctua NH-U12P SE2 | Case: NZXT Whisper 6-fans | GPU: EVGA GeForce GTX770 SuperClocked w/EVGA ACX | HDD #1: Hitachi 1tb | HDD #2: Seagate 2tb | External HDD: Lacie 2tb | Optical Drive: LG | DVD Black Sata | Monitor #1: Dell WA2209 22" IPS Panel | Monitor #2: 3D Plasma 42" TH-P42UT30M | Speakers: Yamaha NX-P120 | Receiver:Sharwood RD-6405RE
alonbl לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא