IOPanel

חזור   IOPanel > דבר חופשי > דיבורים על הא ודא
עמוד ראשי הירשם חיפוש הודעות מהיום סמן פורומים כנקראו

דיבורים על הא ודא כאן מדברים על כל מה שלא קשור למחשבים , קליפים מצחיקים , תמונות הזויות , שאלות על החיים ושאר הגיגים

דבר חופשי : דיבורים על הא ודא

הפרת זכויות דיגטליות (שיתוף קבצים)

יש לי מספר שאלות: 1. האם עד כה נתבע מישהו על הפרות זכויות יוצרים למעט מוזיקה (משחקים, סרטים ומדיה אחרת)? ...
תגובה

קישור חוזר הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 12-11-07, 21:41   #1 (קישור ישיר)
DXM
IO Member

חץ הפרת זכויות דיגטליות (שיתוף קבצים)

יש לי מספר שאלות:
1. האם עד כה נתבע מישהו על הפרות זכויות יוצרים למעט מוזיקה (משחקים, סרטים ומדיה אחרת)?
2. האם נתבע אדם פרטי בישראל, כלומר לא אחד שהפעיל אתר?
3. האם חוקי לדרוש מספקית האינטרנט את כתובת הIP שלך?
4. כיצד ניתן לדעת מיהו בעל הזכויות על תכנים שאינם ישראלים (כגון שירים לועזיים, סדרות לועזיות, סרטים לועזיים וכו')

בבקשה לענות לי בהרחבה עד כמה שאפשר.
(אם כי אני אסתפק בכן)
DXM לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 12-11-07, 23:07   #2 (קישור ישיר)
IO Pro

שלח הודעה דרך ICQ אל CHiPoPo שלח הודעה דרך MSN אל CHiPoPo

1.כן, תבעו את OINK
2.לא שידוע לי, אבל בד"כ לא תובעים את האנשים שמורידים 20 GB בחודש תובעים את אלה שמעלים ואלה שמורידים 4XX GB בחודש
3.הם מספקים לך אותה...
4.כתוב בד"כ על גב הקופסא
CHiPoPo לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-11-07, 1:01   #3 (קישור ישיר)
IO Member

סמל האישי של bamba12

ציטוט:
פורסם במקור על ידי CHiPoPo צפה בהודעה
1.כן, תבעו את OINK
2.לא שידוע לי, אבל בד"כ לא תובעים את האנשים שמורידים 20 GB בחודש תובעים את אלה שמעלים ואלה שמורידים 4XX GB בחודש
3.הם מספקים לך אותה...
4.כתוב בד"כ על גב הקופסא
1. OINK היה אתר של מוזיקה בלבד, ככה שזה לא ממש עונה על השאלה אם מישהו נתבע על הפרת זכויות של משהו חוץ ממוזיקה.
2. לא בהכרח, שמעתי על אישה שהורידה משהו כמו 10 שירים והעלתה אותם בקאזה ותבעו אותה על סכום מטורף!!! בגלל שהיא העלתה בקאזה וזה נחשב כאילו שהיא הביא את השירים למלא אנשים היא קיבלקנס של מעל 100 אלף דולר! אני לא זוכר את הסכום המדוייק.
3. על זה אני יכול להגיד שזה חוקי בהחלט ולא רק זה אם חברה רוצה לטבוע אותך על הפרת זכויות לא רק שזה חוקי שהספקית תיתן להם את הIP אלא היא מחוייבת לתת להם את הIP שלך (תחת צו בית משפט כמובן).
4. אתה לא יכול לדעה, גיגלתי את הנושא (חיפשתי בגוגל) ותראה מה מצאתי:
זכות יוצרים ביצירה אינה טעונה רישום או כל הליך פורמלי אחר. הזכות קמה באופן אוטומטי עם מעשה היצירה. יחד עם זאת, רישום יצירה מסייע להגנה עליה. זכות יוצרים מופרת, בדרך כלל, ע"י העתקה. הרישום מסייע לתובע להוכיח קדימות בזמן מול היצירה המפרה. קדימות זו מהווה רכיב חשוב בהוכחת ההעתקה. בשונה מהמצב לגבי פטנטים וסימני מסחר, בישראל לא קיים משרד רשמי שבו ניתן לרשום זכויות יוצרים. בהעדר משרד רשמי כאמור, אנו ממליצים על אחת משתי אפשרויות:

א. הפקדת היצירה במשרד עורכי דין שמנהל רישום מסודר ומקצועי. בבוא העת, יוכל מנהל הרישום במשרד לאשר כי היצירה הופקדה אצלו ע"י התובע במועד הרשום, כי התובע הצהיר באותו מועד כי הוא בעל זכות יוצרים בה, וכי מאז ההפקדה לא בוצע ביצירה כל שינוי. יש אנשים הנוהגים לשלוח לעצמם את היצירה, בדואר רשום או בדואר אלקטרוני. איננו ממליצים על שיטה זו, שכן אז, היצירה שוכנת במחיצת התובע עצמו ולכן לא יוכל צד שלישי לאשר כי לא בוצעו בה, או במעטפה שבה היא שמורה, כל שינוי או מניפולציה אחרת.

ב. אפשרות אחרת, ואף עדיפה בעינינו, היא רישום היצירה במשרד זכויות היוצרים האמריקאי. זהו משרד רשמי שמנפיק תעודה רשמית, שאותה ניתן להגיש בבוא העת גם בבית המשפט בישראל לאחר שתאומת כדין בפרוצדורה הקבועה בחוק. אופציה זו יקרה יותר מהאופציה הראשונה, אך עדיין זולה בהרבה מרישום פטנט או סימן מסחר. יתרונו הגדול של הרישום האמור הוא ברשמיותו ובשחרור התובע מהצורך העתידי להביא עד לבית המשפט כדי להוכיח את מועד הרישום, דבר שכרוך אף הוא בהוצאות. אין צורך בתרגום היצירה לאנגלית. ניתן לרשום יצירה במשרד זכויות היוצרים האמריקאי גם בשפה העברית.

עכשיו בלי קשר אני אומר לך- תביעות על זכויות יוצרים יותר נפוצות בחו"ל-בעיקר בארה"ב (למרות גם שם הם לא ממש נופצות, אנשים נתבעים רק במקרים ממש נדירים.
כדי להיתבע אתה צריך שיהיה לך מזל ממש ממש ממש ממש ממש גרוע!

עוד דבר שכדאי לדעת- זוכר שאמרתי שהאישה נתבעיה על זה שהיא העלתה משהו כמו 10 שירים?
בישראל זה לא יכול לקרות בגלל שיש חוק שאם הם לא יכולים להוחיך כל העלאה והעלאה שלך אז הם לא יכולים לזכות בתביע- דבר שכמעט בלתי אפשרי להוכיח. בקיצור אם תובעים אותך בישראל (דבר שיש אולי סיכוי 1 למליארד בערך שיקרה) אז הם יכולים לקנוס אותך רק על השירים שיש לך על המחשב באותו רגע.
bamba12 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-11-07, 9:49   #4 (קישור ישיר)
IO Pro

שלח הודעה דרך ICQ אל CHiPoPo שלח הודעה דרך MSN אל CHiPoPo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bamba12 צפה בהודעה
1. OINK היה אתר של מוזיקה בלבד, ככה שזה לא ממש עונה על השאלה אם מישהו נתבע על הפרת זכויות של משהו חוץ ממוזיקה.
2. לא בהכרח, שמעתי על אישה שהורידה משהו כמו 10 שירים והעלתה אותם בקאזה ותבעו אותה על סכום מטורף!!! בגלל שהיא העלתה בקאזה וזה נחשב כאילו שהיא הביא את השירים למלא אנשים היא קיבלקנס של מעל 100 אלף דולר! אני לא זוכר את הסכום המדוייק. 250,000K והוא שאל אם קרה בארץ...
3. על זה אני יכול להגיד שזה חוקי בהחלט ולא רק זה אם חברה רוצה לטבוע אותך על הפרת זכויות לא רק שזה חוקי שהספקית תיתן להם את הIP אלא היא מחוייבת לתת להם את הIP שלך (תחת צו בית משפט כמובן).
4. אתה לא יכול לדעה, גיגלתי את הנושא (חיפשתי בגוגל) ותראה מה מצאתי:
זכות יוצרים ביצירה אינה טעונה רישום או כל הליך פורמלי אחר. הזכות קמה באופן אוטומטי עם מעשה היצירה. יחד עם זאת, רישום יצירה מסייע להגנה עליה. זכות יוצרים מופרת, בדרך כלל, ע"י העתקה. הרישום מסייע לתובע להוכיח קדימות בזמן מול היצירה המפרה. קדימות זו מהווה רכיב חשוב בהוכחת ההעתקה. בשונה מהמצב לגבי פטנטים וסימני מסחר, בישראל לא קיים משרד רשמי שבו ניתן לרשום זכויות יוצרים. בהעדר משרד רשמי כאמור, אנו ממליצים על אחת משתי אפשרויות:

א. הפקדת היצירה במשרד עורכי דין שמנהל רישום מסודר ומקצועי. בבוא העת, יוכל מנהל הרישום במשרד לאשר כי היצירה הופקדה אצלו ע"י התובע במועד הרשום, כי התובע הצהיר באותו מועד כי הוא בעל זכות יוצרים בה, וכי מאז ההפקדה לא בוצע ביצירה כל שינוי. יש אנשים הנוהגים לשלוח לעצמם את היצירה, בדואר רשום או בדואר אלקטרוני. איננו ממליצים על שיטה זו, שכן אז, היצירה שוכנת במחיצת התובע עצמו ולכן לא יוכל צד שלישי לאשר כי לא בוצעו בה, או במעטפה שבה היא שמורה, כל שינוי או מניפולציה אחרת.

ב. אפשרות אחרת, ואף עדיפה בעינינו, היא רישום היצירה במשרד זכויות היוצרים האמריקאי. זהו משרד רשמי שמנפיק תעודה רשמית, שאותה ניתן להגיש בבוא העת גם בבית המשפט בישראל לאחר שתאומת כדין בפרוצדורה הקבועה בחוק. אופציה זו יקרה יותר מהאופציה הראשונה, אך עדיין זולה בהרבה מרישום פטנט או סימן מסחר. יתרונו הגדול של הרישום האמור הוא ברשמיותו ובשחרור התובע מהצורך העתידי להביא עד לבית המשפט כדי להוכיח את מועד הרישום, דבר שכרוך אף הוא בהוצאות. אין צורך בתרגום היצירה לאנגלית. ניתן לרשום יצירה במשרד זכויות היוצרים האמריקאי גם בשפה העברית.

עכשיו בלי קשר אני אומר לך- תביעות על זכויות יוצרים יותר נפוצות בחו"ל-בעיקר בארה"ב (למרות גם שם הם לא ממש נופצות, אנשים נתבעים רק במקרים ממש נדירים.
כדי להיתבע אתה צריך שיהיה לך מזל ממש ממש ממש ממש ממש גרוע!

עוד דבר שכדאי לדעת- זוכר שאמרתי שהאישה נתבעיה על זה שהיא העלתה משהו כמו 10 שירים?
בישראל זה לא יכול לקרות בגלל שיש חוק שאם הם לא יכולים להוחיך כל העלאה והעלאה שלך אז הם לא יכולים לזכות בתביע- דבר שכמעט בלתי אפשרי להוכיח. בקיצור אם תובעים אותך בישראל (דבר שיש אולי סיכוי 1 למליארד בערך שיקרה) אז הם יכולים לקנוס אותך רק על השירים שיש לך על המחשב באותו רגע.
.....
CHiPoPo לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-11-07, 13:43   #5 (קישור ישיר)
IO Banned

אתה מכיר את חנות מרדנית המחשבים?
MICROSOFT טבעו אותה על כמה מיליונים טובים , על זה שמכרה עותקים מזויפים של XP
Ronll לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא