קרב משולש: שלושה לוחות אם עם Thunderbolt בביקורת

בחודש אפריל השנה השיקה אינטל את מעבדי ה Ivy Bridge. במקביל להשקת הארכיטקטורה החדשה הציגה החברה גם ערכת שבבים חדשה, ה Z77, שמיועדת לשוק הביניים-הגבוה. עם השקת מעבדי ה Ivy Bridge מיהרו כמעט כל יצרניות לוחות האם להציג את הווריאציות השונות של לוחות האם מתוצרתן, כשכל חברה מנסה להציג מגוון רחב ככל האפשר של לוחות אם, עם דגש מיוחד לשוק הגבוה, שם כל חברה מנסה להתבלט בעזרת תוספות כאלו ואחרות שיהפכו את לוחות האם שלה לאטרקטיביים יותר בקרב הצרכנים.

בחודשים האחרונים הפציע "כוכב חדש" בשוק לוחות האם – חיבור חדש המבוסס על טכנולוגיית ה Thunderbolt, כשאינטל, שעומדת מאחורי הטכנולוגיה והשיקה אותה לראשונה במחשבי אפל השונים, מעתיקה אותה אל תחום ה PC.

ההגעה של טכנולוגיית ה Thunderbolt לעולם מחשבי ה PC מהווה הזדמנות מצויינת עבור יצרניות לוחות האם להשיק גל נוסף של לוחות אם עם חיבורי Thunderbolt, אשר הגיעו לשווקים בדיוק לפני תקופת החגים הנוצריים וקדחת הקניות שמלווה אותה, ומספקים ליצרניות הזדמנות נוספת למכור לוחות אם חדשים לפני ההשקה של מעבדים חדשים בשנה הבאה על ידי אינטל וערכת שבבים חדשה שתלווה אותם. היום קיבלנו לידינו שלושה לוחות אם של שלושה מהיצרניות המובילות בעולם המחשבים – Gigabyte, MSI ואינטל בכבודה ובעצמה, כולם מגיעים עם חיבור Thnuderbolt.

בביקורת היום ננסה לראות מה היתרונות (והחסרונות) של כל אחד מלוחות האם הללו, כיצד הוא מתמודד בסדרת מבחני הביצועים שלנו אל מול שאר הלוחות, ואל מול לוחות אם "ותיקים" בערכת השבבים Z77, ונבדוק את ביצועי ה Thunderbolt של לוחות האם הללו.

על טכנולוגיית ה Thunderbolt הרחבנו במאמר שפורסם כאן באתר בחודש שעבר, ולכן לא נרחיב עליה שוב פעם, אך למי מאיתכם שפיספס את המאמר נמליץ לקרוא אותו ולהכיר את היתרונות של הטכנולוגיה החדשה והיתרונות שהיא מציעה בתחום הציוד ההיקפי.

קריאה נעימה !

עמוד 1 : מבוא
עמוד 2: ערכת השבבים Z77
עמוד 3: Intel DZ77RE-75K – אריזה ובאנדל
עמוד 4: Intel DZ77RE-75K – לוח האם
עמוד 5: MSI Z77A-GD80 – אריזה ובאנדל
עמוד 6: MSI Z77A-GD80 – לוח האם
עמוד 7: Gigabyte Z77X-UP5 TH – אריזה ובאנדל
עמוד 8: Z77X-UP5-TH – לוח האם
עמוד 9: מערכת המבחן ושיטת הבדיקה
עמוד 10: מבחני ביצועים
עמוד 11: מבחני ביצועים – המשך
עמוד 12: אוברקלוקינג, טמפרטורה וצריכת חשמל
עמוד 13: ניתוח מבחני ביצועים וסיכום

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

3 תגובות

  1. מאת ליאור עיני:

    איפה ASUS בסיפור הזה -- הלוחות הכי טובים שיש!

  2. מאת אדם דוד:

    תודה! הגיג'ה בייט נראה פצצה וחבל שלא הוספתם גם אסרוק אקסטרים

  3. אם אלמד אלקטרוניקה אדע לעצב כאלה?

השאר תגובה