Core i3 3225 – ה Ivy Bridge להמונים

לפני כארבעה חודשים השיקה אינטל את הדור השלישי במשפחת מעבדי ה Core של החברה, מעבדי ה Ivy Bridge. המעבדים הללו מגיעים בתושבת ה LGA1155, תושבת המעבד של אינטל שמיועדת לשוק המיינסטרים, כשאינטל השלימה את ההשקה עם משפחת ערכות שבבים חדשה – סדרה 7, עם ערכות השבבים H77 ו Z77 לשוק הביתי וערכות שבבים נוספות (H76, H75, Q77) לשוק העסקי.

מעבדי ה Ivy Bridge הגיעו בהליך ייצור חדש ומתקדם של אינטל, בליטוגרפיה של 22nm, המעבר להליך ייצור מתקדם יותר מתבטא בצריכת חשמל נמוכה יותר, מיזעור רכיבים בליבה ואפשרות לשלב מספר גדול יותר של טרנזיסטורים וטמפרטורות נמוכות יותר. מעבדי ה Ivy Bridge הציגו שיפור קל יחסית במושגים של אינטל לעומת הדור הקודם של מעבדי ה Core, מעבדי ה Sandy Bridge, כשאחד ההבדלים המשמעותיים ביותר ביניהם לבין מעבדי ה Sandy Bridge, מלבד הליך הייצור המתקדם כמובן, הוא כמובן הליבה הגרפית שבחלק מהמעבדים הללו, ה HD Graphics 4000 של אינטל, ליבה גרפית מתקדמת וחזקה יותר מהליבה של מעבדי ה Sandy Bridge, עם תמיכה ביישומי Directx 11.

ההשקה של מעבדי ה Ivy Bridge לוותה במיני שערוריה במושגים של אינטל, כשחלק מהמעבדים הראשונים שהגיעו למדפי החנויות הופיעו עם TDP של 95W במקום TDP של 77W, מה שגרם לגל שמועות וניחושים ברחבי הרשת לגבי העלאת ה TDP, כשבין האפשרויות שהוזכרו היו שימוש במשחה טרמית לא מספיק איכותית או הליך הייצור המתקדם והשימוש בטרנזיסטורים החדשים – ה 3D-Gate. יש לציין שמדובר בכמויות קטנות יחסית של מעבדים כאלו, אבל עדיין כשמדובר בחברה כמו אינטל, מדובר בסיפור מוזר ששווה התייחסות. כעבור מספר שבועות אריזות המעבדים עם ה TDP של 95W נעלמו מהמדפים, וכל המעבדים שנמכרו היו עם TDP של 77W, הנתון הרשמי שהפיצה אינטל עוד לפני השקת המעבדים הללו.

מאז, עברו מים רבים בירקון \ נילוס \ מיסיסיפי (בחרו את המתאים לכם …), מעבדי ה Ivy Bridge מרובעי הליבות השתלטו לחלוטין על שוק המיינסטרים, כשהם מעלימים את מעבדי ה Sandy Bridge. אבל משפחת ה Sandy Bridge לא נעלמה לחלוטין ממדפי החנויות. מעבדי ה Ivy Bridge כפולי הליבות התעכבו, ובינתיים המשיכה אינטל למכור את מעבדי ה Sandy Bridge כפולי הליבות, מעבדי השוק הנמוך-בינוני.

היום משיקה אינטל רשמית את מעבדי ה Ivy Bridge כפולי הליבה, ואנו מעמידים לביקורת את מעבד ה Core i3 3225, מעבד Ivy Bridge כפול ליבות (עם ארבעה נימים) בתדר של 3.3GHz, שמגיע עם הליבה הגרפית המתקדמת של אינטל, ה HD Graphics 4000.

נבדוק אותו אל מול מעבד ה Core i7 3770K, מעבד ספינת הדגל הנוכחי של אינטל בתושבת ה LGA1155, ואל מול מעבד ה Core i7 3930K, מעבד ה Sandy Bridge-E משושה הליבות. את המעבדים הללו נעביר בסדרת מבדקים מקיפה כשבסופה ננסה להבין למי מיועד כל אחד מהמעבדים הללו וכמובן נתמקד במעבד ה Core i3 3225 ובביצועים שלו.

קריאה מהנה !

עמוד 1: הקדמה
עמוד 2: Core i3 3225 – סקירה טכנולוגית
עמוד 3: מערכת ושיטת המבחן
עמוד 4: מבחני ביצועים – WPrime , SuperPI
עמוד 5: מבחני ביצועים – Cinebebch, Sandra
עמוד 6: מבחני ביצועים – Virtual Machine, Pov Ray
עמוד 7: מבחני ביצועים – AIDA64 EXTREME
עמוד 8: מבחני ביצועים – Crysis 2. Far CRY 2, 3DMARK
עמוד 9: טמפרטורות והספק
עמוד 10: ניתוח מבחני ביצועים וסיכום

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

19 תגובות

 1. מאת יוגב .ב.:

  המעבד הבא שלי !

 2. מאת המבקר:

  יופי של סקירה, נראה מעבד המיינסטרים הבא..

  שאלה קצרה, למה העדפתם לבחון מעבד I3 מול 2 מעבדי I7 מאותו הדור? זה פשוט חסר אינדיקציה וקשה להעריך אותו כראוי.
  לא עדיף היה להשוות אותו למעבדי I3 ו/או I5 דור ראשון ושני כדי להראות את ההבדלים/שיפור בביצועים?

  תודה.

  • מעבדי ה Core i3 / i5 מדורות קודמים מתחילים להיעלם מהחנויות מהרגע שאינטל משיקה מעבדים חדשים. ניסינו בביקורת זו להסביר לאיזה שוק מיועד כל מעבד, ופחות
   להתמקד בהבדלים בין S.B ל I.B אותם כבר ראינו בביקורת על מעבד ה I7 3770K.

   • מאת המבקר:

    ולדעתך הדרך הטובה ביותר להסביר לאיזה שוק מיועד I3 דור 3 נעשית על ידי השוואה ל-2 מעבדי I7??
    מה זה עוזר לדעת שהמעבד מגיע לביצועים של 45 אחוז מ- I7 3930 ו-60 אחוז מ- 3770 שמתומחרים פי 5 ו-3 ממנו בהתאמה?

    אין הכוונה להפחית מערך הסקירה -- היא מקצועית וטובה, אבל לטעמי הייתה מועילה יותר אם הייתה נעשית בהשוואה למעבדים דומים (כך ניתן היה להיעזר בסקירה לצורכי שדרוג ו/או קניית מערכת חדשה), וזה לא משנה אם אותם מעבדים "נעלמים מהחנויות", פשוט לרוב האנשים יש אותם, וכך יכולים להעריך את ביצועי המעבד הנבחן.

    מקווה שתקבל זאת ברוח טובה..

    • מאת bhr:

     מסכים. נחמד לראות את ההקדמות בביצועים אל מול המעבד דור קודם באותו טווח מחיר. עונה על השאלה האם שווה לשדרג, וטכנולוגית מעניין לראות איך השוק הנמוך מתקדם.

 3. מאת אני חמדני:

  עכשיו אתה מסיק לגבי כל הארץ מה מתאים ומה לא
  זה בסה"כ מחשב לגלישה באינטרנט

 4. מאת דרור:

  היי מתי המעבד הזה מגיע לחנויות ומה ההפרש במחיר בינו לבין ה 3220 ?

 5. מאת לי:

  אתם יודעים מתי תצא סדרת הפנטיום של ivy bridge?
  עד עכשיו חשבתי שהן יצאו יחד.

 6. מאת דניאל:

  כל הכבוד, אתם הראשונים בעולם שסוקרים את המעבד הזה !!

 7. מאת SUMA1980:

  סקירה טובה למעבד מעניין לא פחות

 8. מאת אני חמדני:

  למכור לנו שחום במעבדים 3770K לא רלוונטי , שמועה , סיפור מוזר ,
  לא נכון ,זאת מציאות עגומה

  • אם אין לך מה להגיב -- אל תגיב, בטח לא פעמיים אם אמירות חסרי קשר לסקירה. ואם כבר התייחסת לזה, ה 3770K ובכלל כל מעבדי ה IB שעובדים עם טרנזיסטורי 3GATE קרים וחסכוניים להפליא בסטוק, הבעיה שלהם היא שינוי קיצוני באובר קלוקינג בשל היחס של מתח המעבד ל TDP (חום.

 9. מאת John:

  Have to agree it would have be better to compare sandy bridge i3 vs ivy bridge.

השאר תגובה