משפחת מעבדי ה Haswell – חדש מול ישן – סקירת ביצועים

לפני כשנה השיקה אינטל את הדור הרביעי במשפחת מעבדי ה Core של החברה, מעבדי ההאסוול, שהציגו את הליבה הגרפית המתקדמת ביותר מבית אינטל בזמנו, וצריכת חשמל נמוכה במיוחד, נתון חשוב במיוחד למחשבים ניידים שמתבססים על המעבדים הללו, שנהנים מזמן סוללה ארוך במיוחד.

עברה שנה מההשקה, ואינטל חורגת ממנהגה, ולא מציגה דור חדש של מעבדים, כפי שהרגילה אותנו בשנים האחרונות, ובמקום דור חדש של מעבדים אנו מקבלים ״רענון״ לדגמי המעבדים הקיימים – Haswell Refresh. המעבדים הללו הגיעו עם דור חדש של ערכות שבבים – ערכות השבבים מסדרה 9 של אינטל, שכוללת בשלב זה את ערכות השבבים H97 וה Z97, כשתוכלו להתרשם מערכת השבבים החדשה בביקורת שלנו כאן באתר על לוח האם Z97 Gaming 9 AC של MSI, שישמש אותנו גם בסקירת הביצועים היום.

כמעט כל דגם קיים של מעבד הוחלף בדגם כמעט זהה מבחינת מפרט טכני, כשההבדל היחיד הוא בתדר המעבד. כך למשל, את מעבד ה Core i7 4770, שמגיע בתדר של 3.4GHz, מחליף מעבד ה Core i7 4790, שמגיע בתדר של 3.6GHz. את ה Core i5 4670, שמגיע בתדר של 3.4GHz, מחליף ה Core i5 4690, שמגיע בתדר של 3.5GHz, וכן הלאה, כשכאמור, כמעט כל דגם מעבד קיים הוחלף בדגם מהיר יותר. נציין שוב – אין שינוי כלשהו מבחינה טכנולוגית במעבדים הללו לעומת מעבדי ההאסוול הקודמים, לעומת המעבדים ה"וותיקים".

haswell_refresh

היום אנו מביאים לכם סקירת ביצועים קצרה של מספר מעבדי האסוול – מהדור הישן ומהדור החדש, שנפרשים על פני כל משפחות המוצרים השונות של אינטל בתחום המעבדים – החל ממעבדי הפנטיום התקציביים, דרך מעבדי ה Core i3 כפולי הליבות ועד למעבדי ה Core i5 וה Core i7, מרובעי הליבות. לצערנו אין ברשותנו מעבדים מקבילים מכל סדרה וסדרה (מעבדי האסוול "ישנים" מול "חדשים"), כך שלא נתמקד בהבדלים בין כל דגם למחליף שלו, אלא יותר ננסה להציג לכם את הביצועים של כל המעבדים הללו, וננסה לראות לאיזה משתמש מתאים כל מעבד ומעבד, כמו גם לנסות ולראות את ההבדלים בין המעבדים השונים במבחני הביצועים שלנו, ולראות כיצד הם מתמודדים איתם. קריאה נעימה !

עמוד 1 : מבוא
עמוד 2: משפחות המעבדים של אינטל
עמוד 3: המעבדים בביקורת
עמוד 4: מערכת המבחן ושיטת הבדיקה
עמוד 5: מבחני ביצועים: CineBench , X264 , 3DMark 11 Physics
עמוד 6: מבחני ביצועים: Sandra 2013 SP3 , WinRAR
עמוד 7: מבחני ביצועים: wPrime 1024M, SuperPi 32M
עמוד 8: מבחני ביצועים: 3DMark 11 , Metro Last Ligh , Hitman Absolution
עמוד 9: מבחני ביצועים: טמפרטורות וצריכת חשמל
עמוד 10 : ניתוח מבחני ביצועים וסיכום

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

תגובה אחת

  1. מאת אלעד שפירא:

    אוף ! נמאס כבר מאינטל האלה ! כל כמה חודשים מעבדים חדשים ! בפסח קניתי מחשב חדש עם 4770, ועכשיו כבר המעבד שלי ישן …

    תודה על הביקורת.

השאר תגובה