MSI 2015 – שלושים שנות חומרה

ראשית כל , נתחיל מגילוי נאות – כותב שורות אלו היה אורח במטה של חברת MSI במהלך תערוכת קומפיוטקס 2015, אחת מיצרניות החומרה המובילות בעולם, ואולי החברה שמשקיעה את מאמצי השיווק הגדולים ביותר בשוק הישראלי, לפחות מההיכרות של אנשי האתר עם אנשי החברה.

מה לא נאמר על החברה הזאת, בעולם ובמיוחד בארץ, מקום עם מבחר של 4 לוחות אם וחמישה כרטיסי מסך לנפש, המקום בו התחרות על הלקוח עקובה מדם. Micro Star International נוסדה ב-1986 על ידי חמישה מייסדים במחוז ז'ונגה בטאייפי. תחילת דרכה הייתה כדרכה של כל חברת חומרה, שרצתה להכנס לשוק המחשבים, והיא פנתה בראש ובראשונה לייצור לוחות אם. כבר בתחילת דרכה, לוחות ה-286 של החברה הציעו יכולות Overclock, בעוד שאחרים נתנו יכולות בסיסיות.

כעבור כמעט עשור הופיעו כרטיסי המסך היעודיים למשחקים, ומשם המבחר התחיל לגדול ולגדול, עד שכיום, החברה מחזיקה מספר ליינים שמיועדים לגיימינג, אוברקלוקינג, תחנות עבודה מקצועיות, מחשבים ניידים יעודיים לגיימינג וציוד היקפי נרחב. המותג הותיק נפגע בארץ בשנים האחרונות בזכות שיווק לקוי של מערך הפצה מקומי, וכפי שאומרים, לקוח מרוצה ישתוק, אחד לא מרוצה יספר לכל החברים שלו, כמו שריפה בשדה קוצים, מוצרי החברה מצאו את עצמם מתקשים להגיע ללקוחות פוטנציאליים, וסבלו ממוניטין נמוך ומפופולאריות לא גבוהה במיוחד, בהשוואה לחברות כמו Gigabyte או Asus.

תחילת המהפך הרציני של MSI החל בעצם לפני מספר שנים, עם השקת סדרת ה Big Bang של החברה, במהלך שנת 2009. אם עד אז MSI התמקדה בעיקר בלוחות אם לשוק המיינסטרים, הרי שהשקת לוחות האם מסדרת ה Big Bang סימנה בעצם את תחילת המהפך, עם לוחות אם שהגיעו עם תכונות ומאפיינים של מוצרים מהשוק הגבוה של היצרניות המוכרות יותר, ובעיצובים מרשימים ויוצאי דופן. במרוצת השנים הרחיבה החברה ללא הפסקה את ליין המוצרים שלה, עם סדרות כמו סדרת ה Gaming וסדרת האוברקלוקינג של החברה, כשלכל אחת מהסדרות הללו יש צבע ייחודי שמאפיין אותה.

בשנים האחרונות, כפי שציינו, הגיעו נציגים רבים מ MSI לביקור בישראל, כחלק ממאמצי השיווק הבלתי פוסקים וההשקעה הרבה של אנשי MSI בשוק הישראלי, אותו הם רואים כשוק חשוב ומשמעותי עבור החברה. ב MSI דואגים תמיד לספק את המוצרים המובילים של החברה לביקורות, ובדרך כלל הם עוברים את מבחני הביצועים שלנו בהצטיינות.

עם הגעתנו לטיוואן, אנשי החברה התעקשו לארח אותנו במשרדי החברה ובמטה המרכזי שלה בטיוואן, בו מבוצע ומנוהל בעצם כל המחקר והפיתוח של MSI, כדי שנוכל להתרשם מהחברה ובעיקר מהליכי הפיתוח, הייצור והבקרה הקפדניים והמחמירים ביותר שאפשר למצוא בעולם המחשבים, כדי שכל מוצר שייצא מבית MSI ישרת נאמנה את הלקוח הסופי במשך שנים רבות בצורה הטובה ביותר.

המוצרים עוברים התעללות של ממש על ידי ציוד שבחלקו פותח במיוחד עבור בדיקות הללו, בדיקות לחות במכונה יעודית אשר מדמה מצבים בין 20- ל60 מעלות חום בתנאי 0~100 אחוזי לחות, רעשים סטטיים בלוחות הPCB בשילוב שבבים מיצרנים אחרים, אחת הבדיקות היותר חשובות באינטגרציה של לוחות אם, על מנת לבודד בעיות תאימות, במידה וקיימות, מכונות המסמלצות פגיעות ברק במערכת, נחשולי מתח שנכנסים ישירות למבואות הרשת של הלוח, התמודדות של המוצרים עם חשמל סטטי, בדיקת הפרעות רעש בציוד האלחוטי של החברה, בין אם זהו חיבור AC אלחוטי או מחשב נייד חדש עם חיבוריות LTE, כרטיסי המסך רצים בלופ בבדיקות 3Dmark, חדרים שלמים לבדיקות IO's של הלוחות. בכל שינוי מהותי של רכיב על מוצר כזה או אחר, הוא מגיע למטה לבדיקות מחודשות, על מנת למנוע בעיות פוטנציאליות ביצור המוני.
רוב המחקר והפיתוח נעשה במטה MSI בטאיפיי. כמו כן, מרכז התמיכה העולמי ממוקם במטה בטאיפיי, בו מערך של עשרות עובדים המספק מענה בזמן אמת לקהל הלקוחות והמפיצים של תוצר החברה. היצור המאסיבי הועבר לסין, למפעל עצום מימדים בשנז'ן, בו גם כן נעשות בדיקות, אך בקנה מידה מתועש יותר.

בעקבות ביקורות לאורך השנים על טיב הבדיקות והמוצרים, MSI באופן שיטתי משפרטים ומחפשים דרכים חדשניות כדי להגיע למצב בו מוצרי החברה לא יושוו רק לסדרות של המוצרים שהם מייצרים, אלא גם השם יצביע על איכות ואמינות, לשם החברה צועדת בצעדי ענק.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה