מיקרוסופט ל HTC : שלבו את ווינדוס פון במכשירי האנדרואיד שלכם

דיווח מעניין במיוחד מגיע מהבלומברג, שטוען כי מיקרוסופט פנתה ליצרנית הסמארטפונים הטיוואנית HTC וביקשה ממנה לשלב את מערכת ההפעלה ווינדוס פון במכשירי האנדרואיד השונים שלה, ולאפשר למשתמשים לעבור בין מערכות ההפעלה בעזרת הדלקה מחדש של המכשיר (Dual Boot – אתחול כפול), זאת בניסיון להגדיל את נתח השוק של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט למכשירים ניידים, ולגרום לאנשים נוספים להכיר את מערכת ההפעלה ולהתנסות בה.

נתח השוק של מערכת ההפעלה Windows Phone של מיקרוסופט עומד על 3.7 אחוזים בלבד, כשהיא נמצאת בשוק כבר כשלוש שנים. יצרניות הסמארטפונים השונות לא ממהרות להשיק מכשירי ווינדוס פון באותו קצב שהן משיקות מכשירי אנדרואיד, כשחלק מהיצרניות נמנעות לגמרי מהשקת מכשירי ווינדוס פון. בניסיון למצוא דרכים חלופיות להגביר את החשיפה למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, פנה טרי מאיירסון (Terry Myerson) ראש חטיבת מערכות ההפעלה במיקרוסופט למנהלי HTC וביקש מהם לשלם את מערכת ההפעלה ווינדוס פון במצב אתחול כפול (Dual Boot) עם מכשירי האנדרואיד של HTC, ולאפשר למשתמשים לעבור בין מערכות ההפעלה בעזרת אתחול מחדש של המכשיר.

htc_windows_phone

HTC הטיוואנית, שנמצאת בקשיים גדולים בשוק הסמארטפונים, ודיווחה רק לאחרונה על הפסדים בגובה של 101 מיליון דולרים, לא השיקה מכשיר מבוסס ווינדוס פון מאז יוני האחרון, ונדמה כי הדאגה האחרונה של אנשי HTC בימים אלו היא השקה של מכשיר ווינדוס פון נוסף בתקופה הקרובה. בעבר הלא כל כך רחוק, נוקיה שהייתה במצב דומה מבחינה פיננסית, קיבלה "גלגל הצלה" ממיקרוסופט, בדמות הלוואה \ מענק בתנאים נדיבים במיוחד, כדי שתעניק בלעדיות לסמארטפונים מבוססי ווינדוס פון בלבד, צעד שהחל את שיתוף הפעולה הצמוד בין שתי החברות, והוביל בסופו של דבר לרכישת חטיבת הסלולר של נוקיה על ידי מיקרוסופט.

צעד נוסף שמתכוונת מיקרוסופט לנקוט במטרה לגרום ליצרניות סמארטפונים נוספות להשיק מכשירים מבוססי ווינדוס פון, הוא ביטול דמי הרישוי שמיקרוסופט גובה כיום מהיצרניות עבור כל מכשיר מבוסס מערכת ההפעלה ווינדוס פון, ובכך לאמץ את המודל של גוגל, שמציעה את מערכת ההפעלה אנדרואיד בחינם לכל דורש, כשהדרישה היחידה שלה היא שילוב השירותים השונים של גוגל, כמו ה Play Store או מנוע החיפוש בתוך אותם סמארטפונים.

 

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

  1. מאת X-TeNDeR:

    לא אתנגד להתעמק במכשיר המריץ את שני העולמות השונים הללו בכלל. נשמע מאוד מעניין, ואולי פתח לפתרון כלשהו לבעיית התאימות בין הפלטפורמות.

    ברור שזהו צעד "לא מסחרי" מצד מיקרוסופט, אבל המצב של ווינדוס פון באמת גרוע כרגע.

    עוד מישהו מפנטז על מצב הפוך, בו ילבישו על מכשירי נוקיה איכותיים אנדרואיד בדואל-בוט?

  2. מאת אלון:

    שמיקרוסופט יקחו את המערכת סוג ז וידחפו אותה. אנדרואיד מערכת חינמית מא ועד ת. מיקרוסופט מתכננת לתת מתנה בכדי לקדם את המערכת שלהם ואחר כך לגבות כספים. אין מקום בשוק למערכת שלהם.

השאר תגובה