אינטל מפתיעה עם מעבד חדש – ה Devil's Canyon

שוק המעבדים השולחניים היה בסוג של רגיעה בתקופה האחרונה, כשההשקה האחרונה של מעבדים מבית אינטל הייתה בשנה שעברה, ו AMD כמעט ולא נמצאת במשחק בתקופה האחרונה.

אבל למרות המצב המעולה בו אינטל נמצאת בשנים האחרונות בשוק המעבדים השולחניים, ענקית השבבים לא מורידה את הרגל מהגז, והיא עומדת להשיק בתקופה הקרובה מספר מוצרים מעניינים במיוחד בשוק המעבדים. בכנס ה GDC שנערך בימים אלו, אינטל הציגה לא פחות משלוש משפחות מעבדים חדשות שצפויות להגיע לשווקים בתקופה הקרובה – ה Haswell-E HEDT, ה Broadwellו ה Devil's Canyon, שיגיעו אלינו דווקא בסדר הפוך.

ה Devil's Canyon תהיה הפלטפורמה הראשונה שתגיע לשווקים – מדובר בגרסה מיוחדת של מעבדים שמתבססים על פלטפורמת ה LGA1150 של אינטל, שייבחרו באופן ידני, והם אמורים להגיע עם פוטנציאל אוברקלוקינג מטורף, כלשון אינטל. מלבד העובדה שמדובר במעבדים שייבחרו באופן ידני, אינטל תשלב גם חומר טרמי מוליך חדש (TIM) שיוצג עם המעבדים הללו, שישפר את המגע והעברת החום בין ליבת המעבד והכיסוי החיצוני שלה.

intelcpu

מעבדי ה Devil's Canyon צפויים להגיע לשווקים תחת סדרת ה Core i7-4XXX, כשייתכן כי אינטל תוסיף להם את הטייטל המחייב "Extreme". בכל הקשור לערכת שבבים, המעבדים הללו יצריכו לוחות אם עם ערכת השבבים Z97, כך שלצערנו, בעלי לוחות האם מבוססי ערכת השבבים Z87 לא יוכלו ליהנות מהמעבדים הללו.

משפחת המעבדים הבאה שאינטל צפויה להציג היא משפחת מעבדי ה "Broadwell", המעבדים שיחליפו את מעבדי ה Haswell, הפלטפורמה המרכזית של אינטל לשוק המעבדים הביתיים כיום. מעבדי ה Broadwell יגיעו בהליך ייצור מתקדם של 14 ננומטר, מצבי ניהול חשמל מתקדמים יותר וככל הנראה גם סטים חדשים של פקודות שישולבו בהם. מעבדי ה Broadwell צפויים להגיע אלינו במחצית השנייה של 2014.

הבאים בתור הם מעבדי ה "Haswell-E", פלטפורמת השוק הגבוה של אינטל. מעבדי ה Haswell-E יגיעו בתושבת ה LGA2011, אך ללא תאימות ללוחות האם הקיימים בערכת השבבים X79. משפחת מעבדי ה Haswell-E תכיל לראשונה מעבדים מתומני ליבות לשוק הביתי, כשהם יכילו עד ל 15MB זיכרון מטמון, 48 אפיקי PCI-Express 3.0, ובקר זיכרון מרובע ערוצים בטכנולוגיית ה DDR4.

מלבד משפחות המעבדים הללו, אינטל צפויה להשיק את מעבד ה Core i7 4770R – שמבוסס על סיליקון ה GT3e, כשהוא יכיל את הליבה הגרפית המתקדמת ביותר של אינטל, ה Iris Pri 5200 Graphics.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

6 תגובות

 1. מאת דוב:

  מתי תאריך השחרור של מעבדים אלו?

 2. מאת מודי:

  אני מחכה לSkylake שיגיע אם כל החידושים עד אז אין צורך.

 3. מאת tim:

  ממש לא נכון אינטל הורידה 2 רגליים מהגז
  המעבדים שמשיקה בדיוק כמו 2013 רק שינו משחה טרמית .

  • לא מסכים איתך, מעבדים שהושקו בשנת 2013 מבוססי IB ימשיכו גם השנה בגרסאות מהירות יותר בזכות הדברים שציינת.
   במקביל אינטל תשיק את ה 2011 החדשה והמשופרת.
   הם עדיין עובדים בשיטת התיק-תוק.

 4. מאת חי:

  זה לא רציני , התבה לא נכונה , אלה מעבדי 2013
  רוצים עוד 1000 ש"ח על לוח 2013

 5. מאת שי:

  בקר DDR4 בולשיט מוריד את מהירות העבודה ל-2133
  במקום DDR3 בחצי מחיר עם 3000 MHZ

השאר תגובה