מי לא מרוצה מרכישת Oculus VR ?

הרכישה של מפתחת משקפי המציאות המדומה Oculus VR על ידי פייסבוק, יצרה לא מעט ציפיות כי כל תחום המציאות המדומה עומד לקבל דחיפה של ממש, וכי בקרוב כבר נוכל ליהנות מיישומים מתקדמים יותר של טכנולוגיית מציאות מדומה.

תחום המציאות המדומה אמנם זכה ועדיין זוכה לאינסוף אזכורים בקולנוע ובסדרות טלוויזיה שונות, אך בפועל הוא רחוק מאוד מלהגיע לאותה רמה שאנו רואים בסרטים (גם כאלו ישנים במיוחד), ולראיה – משקפי המציאות המדומה של Oculus, שלא בדיוק נראות כמו משהו שנשמח ללבוש, גם לא לזמן קצר יחסית. אם כן, נדמה שכולם צריכים להיות מרוצים מעסקת הרכישה (לפחות חובבי הטכנולוגיה) ולקוות שפייסבוק תתן דחיפה משמעותית לתקציבי הפיתוח של Oculus. אז למה בכל זאת יש לא מעט תלונות ברשת בעקבות העסקה ? 

ראשית, צריך לחזור להקמה של Oculus VR, או למסע גיוס הכספים של החברה, באמצעות אתר גיוס ההמונים קיקסטארטר. מסע גיוס הכספים של Oculus היה סיפור הצלחה גדול, כשהחברה, שביקשה בסך הכל סכום של 250,000 דולרים, הצליחה לגייס תוך זמן קצר לא פחות מ 2.5 מיליון דולר, שהגיעו מ 9,522 תומכים נלהבים מרחבי העולם, שתמכו בחברה בשלבים המוקדמים ביותר שלה, עוד לפני שהיה לה מוצר עובד כלשהו.

oculus_vr_facebook

רבים מאותם תומכים כלל לא מרוצים מרכישת החברה על ידי פייסבוק, ומתלוננים בעמוד הקיקסטארטר של Oculus, כשרוב מהתלונות דורשות את הכסף שהשקיעו בתמיכה בחברה בחזרה, וחלק קטן מהן אפילו דורש כי החברה תעניק דיבידנדים כלשהם לתומכים הראשונים בפרויקט, בהתאם לסכום שאותו תרמו. מרבית התומכים מדברים על תחושה של בגידה מצד Oculus, שהחלה את דרכה כסטארט-אפ שהתפתח מהמוסך הביתי של המפתחים, אך החליט "למכור את נשמתו" לענקית הרשת החברתית פייסבוק.

פייסבוק ו Oculus לא מתייחסות בשלב זה לטענות שנשמעות על ידי התומכים בפרויקט, כשב Oculus טוענים כי פייסבוק אחראית לכל הנושאים שקשורים לעסקת הרכישה עצמה, ביניהם גם לתחום יחסי הציבור והתגובות לעיתונות, כשבפייסבוק בשלב זה אין כל התייחסות – רשמית או לא רשמית – לטענות הללו.

מה דעתכם ? האם Oculus הייתה צריכה להתחשב בתומכים הראשוניים שלה ולהתייעץ איתם בנוגע לעסקת הרכישה ? האם מגיע להם לקבל את כספם בחזרה, או שאולי, אתם בכלל חושבים שהם צריכים לקבל דיבידנדים על ההשקעה שלהם ?

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

תגובה אחת

  1. מאת Panta:

    המכשיר לייצירת סחרחורות ובחילות.

השאר תגובה