פייסבוק מציגה את דו"ח בקשות הממשל הגלובלי

פייסבוק מציגה את דו"ח בקשות הממשל הגלובלי – דו"ח בו היא מרכזת נתונים שונים לגבי בקשות חשיפת מידע גולשים שהתקבלו ממשלות שונות ברחבי העולם, כמו גם בקשות לצנזורה, ואנו מקבלים הזדמנות להציץ לנתונים המעניינים הללו.

בראש רשימת הנתונים המצונזרים, ניצבת במפתיע דווקא הודו, עם 4,765 פריטים שונים של מידע שהממשל ההודי הגיש בקשה לפייסבוק לחסום גישה אליהם מ 100 מיליון בעלי חשבון הפייסבוק במדינה, במהלך החודשים יולי עד לדצמבר 2013. פייסבוק הודיעה כ היא "חסמה גישה בהודו למספר פריטי מידע שונים לפי בקשות של גופי אכיפת חוק ושירותי חירום במדינה, בהתאם לחוקים שונים במדינה".

facebook_logo

במקום השני נמצאת טורקיה, עם 2,014 בקשות לחסימת מידע מתושבי המדינה בעלי חשבון ברשת החברתית, כשבמקום השלישי נמצאת פקיסטן, עם 162 בקשות לצנזורה. באופן מפתיע, אנו מוצאים ברשימה גם מדינות כמו צרפת וגרמניה, שהגישו מעל ל 80 בקשות צנזורה כל אחת לפייסבוק, במהלך התקופה הנ"ל.

בכל הקשור לבקשות לחשיפת מידע לגבי גולשים ברשת החברתית, בראש הרשימה אנו מוצאים את ארצות הברית, שמחזיקה במקום זה באופן קבוע, עם 12,598 בקשות שונות שנגעו ל 18,715 חשבונות משתמשים בפייסבוק. במקום השני נמצאת הודו, עם 3,598 בקשות גילוי מידע, שנגעו ל 4,711 משתמשים שונים ברשת החברתית. נתון מעניין במיוחד הוא אחוז ההיענות לבקשות הללו מצידה של פייסבוק. ענקית הרשת החברתית נענתה למעל ל 81 אחוזים מהבקשות שהגיש הממשל האמריקאי, בעוד בכל הקשור לבקשות של הממשל ההודי – רק 53.56 אחוזים מהן נענו.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה