למרות הזוהר – LG G3 גם מאכזב

ההשקה של מכשיר ה LG G3 אמש עוררה מעט "גלים" באופן יחסי, בעיקר בגלל חוסר היכולת של LG לשלוט על ההדלפות הרבות, שלא הפסיקו להציף את הרשת בשבועות שקדמו לה, וחשפו את מפרט ותמונות המכשיר זמן רב לפני שהושק רשמית. לצד החידושים המרעננים והחיוביים בדמות העיצוב המכשיר, המצלמה והמסך האיכותי , ניתן לנקוף כנגד LG מספר אכזבות, חלקן קריטיות פחות ולא כאלו אשר גורעות מאיכות המכשיר, אלא יותר מאפיינים שהיו הופכים את השקת ה G3 לאירוע אשר היה מציג את המכשיר הסלולרי הטוב ביותר (מבחינת חומרה) כיום, יותר מאלו של המתחרות סמסונג, HTC וסוני.

ערכת שבבים ומעבד: למה לא Snapdragon 805 ?

האכזבה העיקרית בהשקת ה G3 הייתה ערכת השבבים, Qualcomm כבר נמצאת בהליך ייצור של ערכת השבבים המתקדמת Snapdragon 805 (ואפילו 810 נמצאת אי שם בהמשך הדרך) אשר מהווה קפיצת דרך משמעותית בערכות השבבים בשוק המובייל,  ה Snapdragon 805 כוללת ארבע ליבות המתבססות על ארכיטקטורת  ה Krait 450 בתדר של עד ל 2.65GHz, שנחשבים לגרסה משודרגת למעבדי ה Krait 400 הנמצאת במעבדי ה Snapdragon 800/801. ההבדל בביצועי העיבוד של ה Snapdragon 805 לעומת ה Snapdragon 801 עומד על 8%~ זניחים למדי, שבספק אם ניתן בכלל יהיה להרגיש בשינוי בביצועים, אך בכל הנוגע לשבב הגרפי – ה Snapdragon 805 מהווה קפיצת דרך עצומה בהיותו משלב את שבב ה Adreno 420 האימתני, אשר מיועד בעיקר למערכות הכוללות מסך 4K,  כך שבאופן טבעי כן היה צפי כזה או אחר לראות אותו משולב במכשיר ה G3 בעל מסך ברזולוצייה של 2K.

אם נתעלם לרגע מיתרונות נוספים של ערכת השבבים Snapdragon 805 כמו שבב נפרד לטביעות אצבע, וננסה לנתח את המצב של ה G3 בהווה, נגלה שהרוב המוחלט של האפליקציות והמשחקים תומכים ברזולוציה מקסימלית של 1080P, איתה ערכת השבבים  Snapdragon 801 הכוללת את השבב הגרפי Adreno 330 יכולה להסתדר די טוב, אך השאלה הגדולה היא איך אותם משחקים יעבדו על המכשיר בעתיד הקרוב\רחוק, כששמסכים באיכות 2K יהפכו לתקן "חובה" במכשירי שוק גבוה? התשובה תהיה בעייתית ככל הנראה – אכזבה.

lg_g3_colors

ה G3 של LG – לא הכל מושלם ?

עמידות למים ואבק – כן צריך

זה התחיל עם דגמים של מוטורולה וסוני, והפך לאחד ממרכיבי החובה במכשירי השוק הגבוהה – עמידות למים ואבק הנמדדת לפי דירוג אטימות IP הכולל שתי ספרות, הראשונה במדד של 0 – ללא הגנה ועד ל 6 (אטום אבק), והשניה מציגה עמידות בפני מים, כש 0 מייצג חוסר אטימות, ו 8 מייצג עמידות בטבילה ממושכת. כל מי שעבר אי פעם מקרה של נפילת מכשיר למים או סתם נפילה, יכול להיות מאוכזב מ LG – ראוי היה שספינת הדגל של החברה לשנה הקרובה יזכה ולו במעט לתקן עמידות IP, בטח כשהאחות הקוראנית סמסונג כבר משתמשת בו בדגמי ה S5.

Knock Code זה טוב, אבל רוצים גם טביעת אצבע

נושא טביעת האצבע הוא מאוד אינדיבידואלי, מצד אחד הוא רושם הצלחה גדולה במכשירים שזה עובד בהם כמו שצריך (אייפון), מצד שני הוא רושם הצלחה פחות טובה במכשירים בהם השימוש באצבע פחות מוצלח (גלקסי S5), אך העיקרון של החיישן הביומטרי נראה כמו משהו די מוצלח שאמור להיות אטרקטיבי יותר בעתיד. קל להניח שחוסר השימוש של LG בערכת השבבים Snapdragon 805 הוא רק סיבה אחת לחוסר ההימצאות של השבב הביומטרי ב G3, אבל לדעתנו כן היה נחמד לו שבב כזה היה משולב בכפתור ההפעלה הנמצא בגב ה G3, זאת למרות האפשרות לשימוש ב Knock Code אישי, חלופה לא מספיק נוחה לטביעת האצבע, ובוודאי משהו שאפשר לזהות ולבצע בקלות יחסית.

יש עוד ממה להתאכזב

בסאגה האין סופית של "מה לא טוב" בכל מוצר,  דברים נוספים יכולים לעורר אכזבה מסויימת מה G3, כמו חומר הייצור של המכשיר שהשתפר פלאים מה G2, ולמרות שהוא נראה אלומניום – הוא עדיין פלסטיק, מחסור בנורת התראות אחורית ובכלל מי צריך שתי גרסאות ? מה דעתכם ? האם לדעתכם ה G3 הוא המכשיר המוצלח ביותר בשוק כיום ? ממה התאכזבתם בהשקה שלו ? מה אהבתם ? ספרו לנו …

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

2 תגובות

  1. מאת מתן שביב:

    ודרך בנושא שכתבתם שאין לו עמידות למים דווקא יש פשוט lg הסתירה זאת מאיתנו בקישור זה (שאתן למטה) איש הוכיח את תאוריית העמידות במים כאשר הכניס את המכשיר מתחת לזרם מים חזק ואף טבל את הטלפון בתוך מים לשתי שעות והראה שהמכשיר עובד במלואו ולכל מי שחושב שעכשיו הוא יכול להשתמש במכשיר מתחת למים עדיין לא מומלץ מפני שלא ידוע מה קרה למכשיר הרבה לאחר מכן ולסיום: הנה הקישור של הסרטון בו איש מראה שה- lg g3 אכן עמיד במים הקישור:http://www.gsm-israel.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A6%D7%A4%D7%95-%D7%94%D7%90%D7%9D-lg-%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%AA-%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%94-g3-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D

    • היא לא הסתירה, והיא לא הייתה מסתירה את זה.
      הוא לא עומד בתקן ה IP 66/67 וכדומה, הסרטונים של מכשיר מתחת לברז שעתיים לא אומרים שהוא עומד בתקן, תכנס איתו לבריכה בעומק של מטר -- יש סיכוי שיחדור אליו מים, אגב -- גם במקורות ובסרטונים נכנס מים לאיזור הסלולה, ויש סיכוי גדול שאחרי חודש או חודשיים תתחיל שם קורוזיה.

השאר תגובה