אינטל משיקה את ה Devil's Canyon, עובדים גם עם ערכות השבבים מסדרה 8

אינטל השיקה בשבוע שעבר את מעבדי ה Devil's Canyon בתערוכת קומפיוטקס, כשלטובת מי שלא מכיר את המעבדים הללו, נזכיר כי מדובר במעבדים בעלי מכפלה פתוחה ומספר תכונות בלעדיות שהופכות אותם לבעלי יכולות אוברקלוקינג גבוהות במיוחד, כמו חומר טרמי משופר שמחבר בין ליבת המעבד לכיסוי המתכתי שלה, ואפילו בדיקה ידנית של כל מעבד ומעבד כזה על ידי אינטל לפני שהוא מגיע לחנויות.

המעבדים הללו מיועדים לאוברקלוקרים, גיימרים וחובבי חומרה, כשכבר באירוע ההשקה שלהם הודגמו יכולות האוברקלוקינג הגבוהות שלהם, כשהגיעו באמצעותם לתדר של 5.5GHz באמצעות קירור אוויר (!), שיפור של 1500MHz לעומת תדר הבסיס שלהם – 4GHz. בשלב ראשון כוללת סדרת המעבדים זוג מעבדים מרובעי ליבות – ה Core i7 4790K שמגיע בתדר של 4GHz – המעבד המהיר ביותר אי פעם של אינטל, שמגיע בתדר "צנוע יותר" של 3.5GHz.

בשורה לבעלי לוחות אם מסדרה 8

מעבדי ה Devil's Canyon  תוכננו במקור לעבוד באופן אקסלוסיבי עם לוחות האם המתבססים על ערכת השבבים Z97 שהושקו לאחרונה, נזכיר שמעבדי ה Devil's Canyon כוללים מפרט טכני זהה למעבדי ה Haswell, וכמובן מכפלה פתוחה (K) המאפשרת את המהרת המעבד בקלות, זאת כמובן בצירוף לתכונות הנוספות שהזכרנו – חומר טרמי מיוחד וליבות מיוחדות שנבחרות באופן ידני על ידי אינטל. מספר ימים בלבד חלפו ממועד ההשקה, ואינטל מאשרת באופן רשמי ומפרסמת רשימה של לוחות אם נוספים שמעבדי ה Devil's Canyon תומכים בהם, כשמדובר בחלק גדול מלוחות האם הכוללים את ערכות השבבים מסדרה 8 בדגמי ה H81, B85, H87,  וה Z87, זאת בניגוד למצופה. כמובן שחלק מלוחות האם דורשים עידכון ביוס על מנת לאפשר עבודה תקינה עם מעבדי ה Devil's Canyon.

New-4th-Gen-Core-K-Package

מדובר בבשורה חיובית עבור בעלי לוחות האם הללו שירצו ליהנות מהמעבדים החדשים, ועתה לא ייאלצו לשדרג גם את לוח האם שלהם, כשבסופו של דבר מבחינתה של אינטל זהו צעד נכון וחיובי לכיוון הלקוחות, שגם ככה מתלוננים על ההחלפה המהירה מדי (לטעמם) של תושבות המעבד מצידה של החברה.

לבדיקת תאימות לוח האם שלכם למעבד ה Core i5-4690K — לחץ כאן —

לבדיקת תאימות לוח האם שלכם למעבד ה Core i7-4790K — לחץ כאן —

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

תגובה אחת

  1. מאת Panta:

    כל ה"מקרי" אוברקלוק החזקים האלו זה לא הממוצע..
    וכל זה שיווק חארטה בארטה.
    והשקר הכי שקוף של עולם החומרה.

השאר תגובה