כמה לייקים שווה המונדיאל לפייסבוק ?

נדמה כי אם זה היה תלוי בפייסבוק, ענקית הרשת החברתית הייתה רוצה שהמונדיאל יתקיים בתדירות גבוהה הרבה יותר מפעם בארבע שנים, זאת אם לוקחים בחשבון את מספר הלייקים או השיתופים שהמונדיאל, או ליתר דיוק – סטטוסים ופרסומים שונים שקשורים למונדיאל, גורפים ברשת החברתית מאז משחק הפתיחה.

שבוע וחצי בלבד חלפו מאז המשחק הראשון של המונדיאל, ופייסבוק מפרסמת כי לא פחות מ 141 מיליון אנשים הגיבו, נתנו לייק או שיתפו פרסומים כאלו ואחרים ברשת החברתית שקשורים למשחקי המונדיאל. המספר הזה הופך למדהים עוד יותר כשמתברר כי מדובר במספר גבוה יותר מזה שהשיג טקס האוסקר (11.3 מיליון), אולימפיאדת החורף בסוצ׳י (45 מיליון) ומשחק הסופרבול (50 מיליון)- ביחד !

facebook_world_cup_likes

רוב הפעילות ברשת החברתית שקשורה למונדיאל היא בינלאומית (מחוץ לארצות הברית) – 85 אחוזים מהאנשים שמגיבים, משתפים או מפרסמים עדכונים שקשורים למונדיאל מגיעים מחוץ לארצות הברית, בה משחק הכדורגל עדיין לא זוכה לפופולריות גבוהה כמו משחקי כדור אחרים (פוטבול אמריקאי, כדורסל וכמובן בייסבול).

ג׳סטין אוסופסקי (Justin Osofsky), סגן נשיא בכיר בפייסבוק לפעילות גלובלית ולקשרי עיתונות, אמר : ״אנחנו תמיד רואים רמה גבוהה של פעילות ושיחה בפייסבוק שקשורים לאירועי ספורט גדולים, אבל מה שאנחנו חווים סביב המונדיאל הוא משהו יוצא דופן״.

פייסבוק הקדישה מאמצים רבים לקראת המונדיאל, במטרה להפוך מרשת חברתית לאתר שמספק תוכן עדכני בזמן אמת, עם שיחות וחדשות שמגיעות בזמן ההתרחשות עצמה על גבי הרשת החברתית, משהו שעד כה אנשים שייכו בעיקר לטוויטר. במסגרת המאמצים הללו פייסבוק מקדמת ומפרסמת האשטגים מיוחדים שקשורים למשחקי הגביע העולמי בכדורגל, ״דוחפת״ עדכוני סטטוס של סלבס שקשורים למונדיאל, ואפילו הקימה איזור מיוחד ברשת החברתית עם תוצאות בזמן אמת ועידכונים מגופי תקשורת שונים מרחבי העולם (והרשת החברתית כמובן) שקשורים למשחקים השונים.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה