אינטל מציגה : עוברים ל 14 ננומטר, שיפור עצום בביצועים

ענקית השבבים העולמית אינטל חשפה בשבוע שעבר נתונים לגבי מעבדי הדור הבא שלה – מעבדי הברודוול (Broadwell), המעבדים הראשונים שיגיעו בהליך הייצור החדש של החברה, הליך ייצור של 14 ננומטר, אשר צפויים להגיע אלינו לקראת סוף השנה הנוכחית-תחילת השנה הבאה, במגוון רחב של מוצרים – טאבלטים, מחשבים ניידים וכמובן, במחשב השולחני.

אינטל תציג לראשונה מעבדים בהליך ייצור של 14 ננומטר, מה שמבטיח ביצועים גבוהים יותר לצד צריכת חשמל משופרת – באינטל מדווחים על שיפור של עד לפי 2 בביצוע מטלות מחשוב שונות (תלוי ביישום כמובן) ושיפור של פי 7 ביכולות הגרפיות של השבבים החדשים. בכל הקשור לצריכת חשמל, באינטל מבטיחים זמן סוללה ארוך פי 2 לעומת דורות קודמים של מעבדים, כשבאינטל מבטיחים גם כי ניתן יהיה להקטין את הסוללות של המכשירים השונים במחצית מגודלן כיום.

intel_broadwell

המעבדים החדשים יתבססו על הדור השני של טרנזיסטורי ה Tri-Gate של אינטל – טרנזיסטורים בצורת סנפיר סיליקון דקיק, שמאפשר התקנת שער בכל אחד משלושת צדדיו, במקום שער בודד בטרנזיסטור המסורתי. טכנולוגיה זו מאפשרת צמצום בצריכת האנרגיה, ומאפשרת לטרנזיסטור לעבור במהירות גבוהה במיוחד ממצב למצב, ובכך לספק ביצועים משופרים.

המעבדים הראשונים ממשפחת הברודוול שיגיעו לשווקים יהיו ככל הנראה מעבדי ה Core M (שם קוד Broadwell Y) – מעבדים בהספק נמוך במיוחד, שמיועדים למכשירים ניידים כמו טאבלטים ומחשבים ניידים דקים במיוחד. המעבדים הללו צפויים להציג שיפור של מעל ל 100 אחוזים בכל הקשור ל TDP, כשהודות לגודל הפיזי שלהם (קטן ב 25-50 אחוזים לעומת מעבדים מדורות קודמים) הם יאפשרו ליצרניות להציג מכשירים דקים יותר מאי פעם.

אינטל תהיה החברה הראשונה בעולם שתציג מעבדים בהליך ייצור של 14 ננומטר, כשהיא כבר סיפקה טעימה מהמעבדים הללו והיתרונות שהם מספקים בתערוכת קומפיוטקס האחרונה, בה הציגה טאבלט תחת שם הקוד Llama Mountain – טאבלט בעובי של 7.2 מ"מ בלבד ונטול מאוורר (!). בשלב מאוחר יותר צפויה החברה להציג את מעבדי ה Broadwell בגרסאות השולחניות שלהם, כשהם יחליפו את מעבדי ההאסוול מהדור הנוכחי.

inte-Llama-Mountain

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

תגובה אחת

  1. מאת 1stCowGirl:

    waw……
    זה נראה כאילו אין שיפור משמעותי (על הנייר), אבל אם מסתכלים מקרוב רואים שהם הצליחו להדק ולהלחיץ את כל המערך וכך למעשה לשאוב ולמצוץ עוד ביצועים… ואני חייבת לומר פששש… לא מעט ביצועים!
    השיטה לא צריכה מוח גדול במיוחד… אבל הטכנולוגיה… שאפו!
    אינטל ממש יודעים לשחק עם הקלפים שניתנו להם!

השאר תגובה