סוני עומדת להכריז על הפסדים בגובה של 2.1 מיליארד דולר

ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני נאלצה למכור לא מעט נכסים שונים של החברה בשנים האחרונות כדי למזער נזקים כלכליים, בשל התחרות הגוברת בתחומים שונים בהם עוסקת החברה, כמו טלוויזיות ומוצרי סטריאו, אבל נדמה שהגרוע מכל עדיין לפניה, לפחות לפי הדיווח של הוול סטריט ג׳ורנל, שטוען כי החברה עומדת להכריז על הפסד מצטבר גבוה במיוחד בשנה הפיסקלית האחרונה.

לפי הוול סטריט ג׳ורנל, סוני צפויה לפרסם בימים הקרובים את המאזן השנתי שלה, בו היא צפויה להכריז על הפסדים בגובה של 2.1 מיליארד דולר – פי 4.5 מהתחזיות המוקדמות שלה. אמנם המאזן המלא של סוני עדיין לא נחשף בפני הציבור, אך ההערכות הן כי מלבד חטיבת הטלוויזיות של החברה, יהלום הכתר של סוני בעבר, שרושמת הפסדים רצופים מזה תקופה ארוכה, חלק גדול במיוחד מההפסד מגיע דווקא מחטיבת המובייל של החברה, שאחראית לייצור סמארטפונים, טאבלטים וציוד נלווה עבורם.

xperia_z3

סוני דווקא ציפתה לראות רווחים מחטיבת הסמארטפונים שלה, אך ככל הנראה האסטרטגיה שלה בתחום זה לא כל כך עבדה. סוני היא החברה שמשיקה מכשירים חדשים אולי בקצב המהיר ביותר בעולם הסמארטפונים, מבין החברות ״הגדולות״, כשמלבד מכשירי דגל חדשים שמשחררת החברה מדי מספר חודשים, היא משיקה בנוסף מגוון רחב במיוחד של מכשירים לשוק הבינוני-נמוך.

במסגרת הניסיונות שלה לשנות את תמונת המצב בשנה הבאה, סוני צפויה לשנות את האסטרטגיה העסקית שלה בתחום המובייל, להתמקד יותר במכשירי הדגל שלה ולצמצם את היצע המכשירים שלה לשוק הבינוני-נמוך. סוני מקווה כי אחד הסמארטפונים שיסמן את תחילת המגמה החיובית עבורה יהיה האקספריה Z3, שצפוי להגיע לשווקים בעוד מספר שבועות, למרות שהוא לא מציע חידושים משמעותיים במיוחד לעומת המכשיר שאותו הוא מחליף, האקספריה Z2.

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה