מחשבי iMac חדשים עם מסך רטינה בדרך, יגיעו עם ה OS X Yosemite

האתר 9to5mac מדווח כי אפל צפויה להציג ליין חדש של מחשבי iMac, ככל הנראה במקביל להשקה הרשמית של מערכת ההפעלה החדשה שלה, ה OS X Yosemite, כשהמחשבים החדשים צפויים להגיע לראשונה עם מסכי רטינה, מיתוג שאפל יצרה כשהשיקה את מכשירי האייפון 4 בשנת 2010, ובו השתמשה גם במכשירי האייפד (2012) ובמחשבי המקבוק פרו מסוף שנת 2012.

בשלב זה לא ברור באיזה רזולוציה של מסך אפל תשתמש למחשבים החדשים. גרסאות הבטא של ה OS X Yosemite הכילו אזכורים לרזולוציות של 6,400X3,600 פיקסלים, 5,760X3,240 פיקסלים ו 4,096X2,304 פיקסלים, כך שסביר להניח כי אפל תשתמש באחת מהן, כשדיווחים שונים ברשת מהתקופה האחרונה גורסים כי אפל עובדת על ליין מחשבי iMac עם מסך 5K, כשייתכן והיא תשתמש בפאנל של מסך ה 5K שדל השיקה לפני מספר שבועות, שמגיע ברזולוציה של 5,120X2,880, כך שנקבל מחשב iMac 27 עם מסך 5K.

retina_imac_coming_soon

מלבד מסכי הרטינה, המחשבים החדשים צפויים להגיע עם מעבדים מהירים יותר וכרטיס רשת אלחוטי משודרג, כמו גם גרסאות חדשות לתוכנות העריכה – iMovie ו Final Cut Pro, עם כלי עבודה משודרגים לעבודה עם תכני וידאו ברזולוציה המתבקשת של 4K. בכל הקשור לעיצוב הפיזי של המחשבים הללו, אנו לא צפויים לראות מהפכה כלשהי – אפל צפויה לשמור על הליין העיצובי המוכר של מחשבי ה iMac האחרונים, עיצוב שמלווה את מחשבי הסדרה החל משנת 2012, כשקשה להאמין כי תצליח להפוך אותם לדקים יותר, שכן המחשבים החדשים יצטרכו כוח עיבוד חזק יותר כדי להתמודד עם רזולוציות גבוהות.
מלבד מחשבי ה iMac החדשים, ההערכות הן כי אפל תשיק גם מקבוק אייר חדש, ככל הנראה עם מסך בגודל של 12 אינץ', וייתכן שגם עם מיתוג הרטינה. סביר להניח כי אפל תערוך אירוע השקה רשמי בשבועות הקרובים כדי להציג את המוצרים החדשים בליין המחשבים שלה, שיגיעו לשווקים ככל הנראה לקראת סוף השנה, לקראת קדחת הקניות של החגים הנוצריים.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה