אפליקציית חדשה מפייסבוק : חדרים

פייסבוק משיקה בצורה שקטה יחסית אפליקציה חדשה בשם Rooms – חדרים, שמאפשרת לקבוצות של משתמשים לקיים דיונים בצורה אנונימית בנושאים שונים שרלוונטיים לתחומי העניין שלהם, אם תרצו – ממש כמו חדרי הצ'אטים המוכרים או פורומים שונים שקיימים ברחבי הרשת.

המשתתפים בקבוצות הדיון (או חדרי הדיונים) מקבלים קוד QR שמשמש כסימן הזיהוי של כל אחד ואחד מהחדרים השונים, כך שרק משתמשים בעלי הרשאת כניסה לחדר יכולים להיות חלק ממנו ולצפות בתכנים ובדיונים שמתקיימים בו. האפליקציה לא מייבאת את הגרף החברתי של המשתמש או של אנשי הקשר שלו, כשהחדרים בעצם מתבססים על תחומי עניין.

אם עד עכשיו זה נשמע לכם בדיוק כמו חדרי פורומים, אז אתם לא טועים, כשממש כמו שבפורומים ישנם מנהלי קהילות – מודרייטורים, גם בחדרים של פייסבוק יש מנהלי חדר שיכולים לחסום משתמש לצמיתות מגישה לחדר, דרך טיפול יעילה לטרולים, בריוני רשת או סתם טיפוסים מציקים, כשמנהל או מנהלי החדר יכולים גם כמובן למחוק אותו במידה והם מעוניינים בכך.

facebook_rooms

חלק מהרעיון שעומד מאחורי ההשקה השקטה יחסית של האפליקציה הוא ניסיון לבנות את בסיס המשתמשים וחדרים בקצב מבוקר, ולנסות וללמוד את תגובות המשתמשים באפליקצייה החדשה. חדרים יכולה לעזור לפייסבוק בתחרות מול ווטסאפ, אחד האיומים הגדולים ביותר על הרשת החברתית המובילה בעולם, גם לאחר רכישתה על ידי פייסבוק, היות והיא הרשת החברתית המועדפת על ידי צעירים, כש Rooms בעצם מאפשרת למשתמשי פייסבוק להקים קבוצות דיון סגורות, ממש כמו שווטסאפ עושה.

בשלב זה חדרים זמינה למערכת ההפעלה iOS בלבד, כך שרק בעלי מכשירי אייפון או אייפד יכולים ליהנות ממנה, כשבנוסף היא זמינה רק במדינות דוברות אנגלית כמו ארה"ב ואנגליה – שוב פעם, בשל הרצון של פייסבוק לבנות אותה בצורה איטית ומבוקרת, כשהיא צפויה להתרחב בעתיד למדינות נוספות כמובן.

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה