מיקרוסופט עובדת על מעבד חדש וזול יותר ל Xbox One

מיקרוסופט הוזילה את מחירה של קונסולת ה Xbox One שלה ל 349 דולרים בלבד לרגל עונת החגים הנוצריים, אך ככל הנראה שבקרוב מאוד תגיע הוזלת מחיר נוספת לקונסולה החדשה של החברה, הודות לשבב חדש יותר מבית AMD שיחליף את השבב הנוכחי שמניע את הקונסולה, שיהיה זול יותר לייצור.

אחד האחראים לעיצוב שבבים ב AMD עדכן את קורות החיים בפרופיל הלינקדאין שלו (פרסום שהפך לפרטי מאז), וכתב כי הוא עבד על שבב "יעיל יותר וזול יותר לייצור" לקונסולת ה Xbox One. במיקרוסופט כמובן לא ממהרים לנדב פרטים כלשהם על השבב החדש או תג מחיר נמוך יותר לקונסולת ה Xbox One, אך מפות דרכים של AMD שדלפו לאחרונה מרמזות כי ייתכן והשבב החדש יהיה הראשון שיתבסס על ארכיטקטורת שבבים חדשה שהחברה תשיק בשנה הבאה. אמנם לא ברור מתי במהלך 2015 יושק המעבד החדש, אך כאמור, הוא צפוי להוזיל את עלויות הייצור של ה Xbox One, מה שיתבטא ככל הנראה בתג מחיר נמוך עוד יותר עבור הצרכן הסופי.

xbox_one

גרסאות חדשות יותר של שבבים הם לא משהו חדש בעולם הקונסולות, כשהיצרניות מנסות כל הזמן לשדרג את השבב המרכזי של הקונסולה כך שיהיה יעיל יותר מבחינה חשמלית, ובכך יהפוך את הקונסולה לרועשת פחות (המאווררים יצטרכו להתמודד עם פחות חום) וכמובן לזולה יותר, הודות לעלויות ייצור נמוכות יותר.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה