השקה ״מחודשת״ לפלייסטיישן 4 בשנה הבאה ?

לפני מספר ימים דיווחנו על פיתוחו של שבב חדש עבור קונסולת ה Xbox One של מיקרוסופט, והיום אנו מקבלים בשורות זהות גם לגבי קונסולת הפלייסטיישן 4 של סוני, שצפויה להגיע אלינו בגרסה חדשה במהלך שנת 2015.

סוני ומיקרוסופט משתמשות בשבבי APU (מעבדים משולבים עם ליבה גרפית ורכיבי חומרה נוספים), בהליך ייצור של 28 ננומטר. AMD צפויה לשדרג את הליך הייצור שלה במהלך השנה הבאה, ולהציג ארכיטקטורה חדשה בהליך ייצור של 20 ננומטר, שצפויה להגיע לקונסולות של סוני ומיקרוסופט. השבבים החדשים אמורים לאפשר ליצרניות הקונסולות להציג גרסאות חדשות, שיהיו דקות יותר, עם ביצועים משופרים וצריכת חשמל נמוכה יותר.

sony_ps4_20nm

אבל אם חשבתם שההתקדמות תעצר כאן, אתם טועים. במקביל לפיתוח הארכיטקטורה החדשה של 20 ננומטר, ב AMD כבר עובדים על טכנולוגיית ייצור מתקדמת עוד יותר, של 16 ננומטר, כך שלא נופתע אם ב 2016 נקבל גרסאות נוספות של שתי הקונסולות החדשות.

השבבים החדשים חשובים במיוחד לסוני ומיקרוסופט, שבמהלך השנה האחרונה נלחמו בעיקר האחת בשניה, אך בשנה הבאה הן צפויות להתקל בתחרות קצת יותר קשה עם מתחרים חדשים כמו ערכת ה Oculus VR וה Steam Box של Valve, כך שהשבבים החדשים, מלבד היתרונות הטכנולוגיים שלהם, יאפשרו לסוני ומיקרוסופט להוזיל את מחירי הקונסולות, כדי להפוך אותן לאטרקטיביות עוד יותר.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה