גוגל מציעה : אחסנו את הגנום שלכם בענן ב 25 דולר לשנה

גוגל לא מפסיקה לעבוד על פרויקטים שונים, כשאחד הפרויקטים המעניינים שיוצאים מחטיבת המחקר שלה, הוא פרויקט שיצא לדרך לפני כשנה וחצי – Google Genomics, במסגרתו מציעה ענקית הטכנולוגיה לאנשים מרחבי העולם את האפשרות לשמור עותק מקוון מלא של הגנום שלהם.

תמורת 25 דולרים לשנה, יוכל כל אדם ברחבי העולם לשמור עותק מקוון של הגנום שלו, כשעל פי ההערכות, כדי לאחסן גנום של בנאדם אחד, לאחר פענוח ה DNA והפיכתו למידע מבוסס ביטים, נדרשים כ 100 ג׳יגהבייטים.

google_genomics

גוגל מקווה כי במסגרת התוכנית היא תוכל לאחסן כמויות גדולות של מידע שמכיל פרטים מלאים על ה DNA של אנשים מרחבי העולם, במעין ״ענן DNA״ שיהיה זמין למדענים, שיוכלו לבצע ניסויים וירטואליים ולשתף מידע ופריצות דרך בתחומי מחקר שונים, כשהשאיפה היא בראש ובראשונה למצוא תרופות למחלות שונות.

 

פרויקט ה Genomics של גוגל הוא לא הראשון שמציע אחסון גנום אנושי בענן – אמזון ומיקרוסופט כבר מציעות שירות דומה, בענן שלהן, כשדניס קוראל (Deniz Kural), מחברת Seven Bridges, שמשתמשת בענן של אמזון כדי לאחסן גנום, מסבירה את הרעיון הכללי מאחורי הפרויקט – ״תארו לעצמכם אדם שהתגלה אצלו גידול סרטני בריאות. הרופאים יכולים לקודד את ה DNA שלו למידע ממוחשב, כולל המידע על הגנים שמרכיבים את הגידול שממנו אותו אדם סובל, ואז להשוות את הנתונים הממוחשבים הללו עם מאגר נתונים מקוון שיכיל מידע גנטי של כ 50 מיליון אנשים מרחבי העולם, כך שהמחשב יוכל להגיד לרופא המטפל או אפילו לחולה עצמו – התרופה XYZ היא בעלת הסיכוי הטוב ביותר לטיפול בגידול שלך !״

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה