נאס"א מדפיסה את האובייקט הראשון בתלת ממד בתחנת החלל

הדפסה תלת ממדית נשמעת היא אחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הטכנולוגיה, אבל מה קורה כשלוקחים אותה לתחנת החלל הבינלאומית, ומנסים להדפיס שם, בגובה של 280 עד 460 ק"מ מעל פני כדור הארץ ?

נאס"א מפרסמת סרטון, בו היא מציגה את תהליך ההדפסה התלת ממדית של האובייקט הראשון בעולם שהודפס בתחנת החלל הבינלאומית, לאחר שנאס"א שלחה לשם מדפסת כזו. מאחורי הסרטון הזה עומד ניסוי מדעי, ולא סתם ניסיון להשיג סרטון מעניין, בתקווה שיהפוך לויראלי, כשמטרת הניסוי היא לבדוק את ההשפעות של ההימצאות בחלל והעדר כוח המשיכה על הדפסה תלת ממדית.

 בנאס"א גילו כי החלקיקים שמשמשים בתהליך ההדפסה, נדבקים בצורה טובה יותר למשטח ההדפסה בחלל, מאשר בכדור הארץ. בשלב זה לא ברור מה הסיבות לכך, כשאחת ההשערות היא כי שכבות הפלסטיק מתחברות בצורה שונה בחלל ובאפס כבידה מאשר על פני כדור הארץ. בנאס"א ימשיכו לחקור את תחום ההדפסה התלת ממדית בחלל, וימשיכו להדפיס אובייקטים שונים, אבל הם לא צפויים לחזור לכדור הארץ עד לשנה הבאה, אז בוודאי ישמחו בנאס"א לערוך עליהם ניסויים נוספים, במטרה להבין ככל הניתן את ההשלכות השונות של הדפסה תלת ממדית בחלל, בניסיון לשלב את המדפסות הללו כחלק מהציוד הקבוע במשימות בחלל, כשהן יוכלו לשמש את האסטרונאוטים להדפסה של כלים ורכיבים שונים שיהיו חסרים להם, ומי יודע, אולי הם יוכלו למנוע את אסון המעבורת הבא, אם יוכלו להדפיס בחלל שסתום כלשהו או מיכל חמצן, כמו זה שסיכל את המשימה של המעבורת אפולו 13 …

nasa_3d_printing_iss

אסטרונאוט מציג בגאווה את האובייקט הראשון שהודפס במדפסת תלת ממדית בחלל

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה