גוגל מציגה : כף מיוחדת לאנשים שסובלים מרעידות

גוגל כבר מזמן לא מתעסקת רק בתחום החיפוש, כמו שכולנו יודעים, כשאחת החטיבות העסוקות ביותר בחברה היא חטיבת ה Google X, שעסוקה במציאת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בנושאים שונים, החל מחיבור אינטרנט במדינות מרוחקות (Project Loon) ועד לעדשת מגע שתנטר את רמת הסוכר עבור חולי סכרת (Google Contact Lenses) או פרויקט המכונית ללא נהג של החברה.

היום אנו מקבלים חשיפה של המוצר הבא מבית היוצר של גוגל וחטיבת המחקר שלה – ה Liftware Spoon ("כף ההרמה") – כף מיוחדת בעיצוב חכם, שמסוגלת לעזור לאנשים עם מחלות שונות שגורמות לרעידות (דלקות פרקים, פרקינסון), ולאפשר להם להשתמש בכף, פעולה בסיסית עבור אנשים בריאים, בצורה נוחה, מבלי לחשוש כי הנוזלים שבכף יישפכו. גוגל רכשה את חברת Lift Lab, מייצרת הכף החכמה, בתחילת שנת 2014, ושילבה אותה במסגרת חטיבת מדעי החיים בפרויקט ה Google X.

google_liftware_smartspoon

קייטלין ג'בארי (Katelin Jabbari), דוברת מטעם גוגל, אמרה : "אנחנו רוצים לעזור לאנשים בחיי היום יום שלהם, ובתקווה לעזור בהבנה טובה יותר של המחלות הללו בטווח הרחוק". הכפית החכמה מסוגלת לנתח בזמן אמת את רעידות היד, ומשתמשת בלא פחות ממאה אלגוריתמים שונים כדי לבצע התאמות לרעידות הללו, ולהשאר מאוזנת. ישנם יותר מ-10 מיליון בני אדם ברחבי העולם שסובלים ממחלות כמו דלקת פרקים או פרקינסון, ובגוגל אומרים כי הכף החכמה, שזמינה לרכישה כבר עתה, תמורת 295 דולרים, יכולה להפחית את הרעידות בכ-76 אחוזים, וכאמור, להקל על החיים של אנשים שסובלים מרעידות מסיבות כאלו ואחרות, ולהחזיר להם את היכולת להשתמש בכף מבלי לחשוש.

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

תגובה אחת

  1. מאת יעקב:

    גוגל לא פיתחה את הכפית, אלא רכשה את חברת Lift Labs שעשתה זאת.

השאר תגובה