שיעור משעמם ? צלמו סלפי עם המחשבון

אחד המכשירים האהובים ביותר על מודרים וחובבי אלקטרוניקה הוא המחשבון המדעי, ובמיוחד המחשבונים המדעיים של חברת Texas Instruments, שמגיעים עם מגוון יכולות, כמו זיכרון פנימי ומסך גדול יחסית, שבעזרתם אפשר לעשות דברים מוזרים כמו לשחק את המשחק Doom, או התוספת האחרונה ליכולות של המחשבונים האלה – צילום סלפי …

חובב אלקטורניקה בשם כריסטופר מיצ׳ל (Christoper Mitchell) מציג את הפרויקט האחרון שלו, ArTICam, בו הוא מחבר מצלמה של הקונסולה הניידת הוותיקה, הגיימבוי אדוונס, בעזרת לוח ארדואינו שניתן לתכנות, למחשבון גרפי של Texas Instruments, ומצלם בעזרתה צילומי סלפי להנאתו.

TI_Selfi_cam

מיצ׳ל מנדב בשמחה את כל ההסברים הדרושים ליצירת מצלמת סלפי מהמחשבון הגרפי שלכם בעצמכם, כשנדרש ידע בסיסי באלקטרוניקה, אם כי סביר להניח שהחלק הבעייתי ביותר במוד הזה יהיה להשיג מצלמה של המכשיר גיימבוי אדוונס, שהושק בשנת 2004. אם נזכרתם פתאום שיש לכם מכשיר כזה זרוק במגירה או במחסן, או שאתם מכירים אספן של מוצרי נינטנדו לדורותיהם, תוכלו לצלם צילומי סלפי ברזולוציה של 128 על 123 פיקסלים, בגווני אפור בלבד. אה, ושכחנו לציין שכל צילום לוקח בממוצע בין 4 ל 10 שניות, תלוי בכמות הפיקסלים שהמצלמה משדרת ללוח הארדואינו, שקורא כל פיקסל ופיקסל בנפרד, ואז משדר אותם למסך המחשבון.

מלבד הסברים מפורטים, מיצ׳ל מספק בשמחה גם את גרסת הקושחה (Firmware) הנדרשת ללוח הארדואינו כדי שזה יוכל לתקשר עם המצלמה ועם המחשבון בהתאם לפרוטוקולי התקשורת המתאימים להם, כשבמחשבונים עצמם (מדגמי  TI-83 Plus ו TI-84 Plus) אין צורך לבצע כל פעולה, שכן הם מגיעים עם האפשרות לתקשר עם מכשירים אחרים באמצעות פרוטוקול תקשורת מיוחד של TI.

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה