אינטל מציגה את ה Core U – הדור החמישי למעבדי ה Core

תערוכת CES בלאס וגאס אמנם נפתחת באופן רשמי רק היום בשעות הערב, אך כפי שהכרנו משנים קודמות, חברות רבות מעדיפות להכריז על המוצרים החדשים שלהן יום לפני התערוכה, כך שכבר אתמול קיבלנו מבול של הכרזות מעניינות, אחת מהן היא ההשקה של מעבדי ה Core U – הדור החמישי של מעבדי ה Core של אינטל.

מעבדי ה Core U הם מעבדים בהליך ייצור של 14 ננומטר, שמיועדים בעיקר למחשבים ניידים, כשהם מציגים ביצועים משופרים לצד זמן סוללה ארוך יותר בעד לשעה וחצי, עם מגוון שיפורים טכנולוגיים שאמורים לשפר את חווית השימוש עוד יותר, כמו זיהוי פני המשתמש, הפעלה קולית, אפשרות לטעינה אלחוטית וחיבור אביזרים ללא כבלים ושיתוף תצוגה (Pairing).

intel_core_u

ההכרזה על מעבדי ה Core U (לשעבר מעבדי ה Broadwell) מעניינת מבחינה נוספת, כשאינטל משיקה קודם כל את המעבדים לשוק הניידים ולא את המעבדים השולחניים, במה שמסמל אולי את שינוי הגישה של ענקית השבבים, שמעבירה בשנים האחרונות את הפוקוס מהמחשבים השולחניים, שוק בו היא שולטת כמעט ללא עוררין, לתחום המכשירים הניידים – טאבלטים, סמארטפונים וכמובן מחשבים ניידים, כשמעבדי ה Core U מהווים שדרוג נוסף בתהליכי השדרוג הבלתי פוסקים של אינטל, שאמורים לספק לנו מכשירים ניידים חזקים יותר, קלים יותר, דקים יותר ועם חיי סוללה ארוכים במיוחד.

intel_5th_gen_core_processors

אינטל מציגה 14 מעבדים שונים במשפחת ה Core U, שמיועדים למגוון רחב של מכשירים – ממחשבי All In One, מחשבים זעירים ומחשבים ניידים בתצורות שונות (תחנות עבודה, מחשבי גיימרים, מחשבים ניידים "מסורתיים", אולטרבוקים ומכשירי 2 ב 1), ועד לטאבלטים. הליך הייצור המתקדם של אינטל מאפשר לה להגדיל את מספר הטרנזיסטורים במעבדי ה Core U ב 35 אחוזים (1.3 מיליארד טרנזיסטורים), לצד הקטנת השטח הפיזי של ליבת המעבד ב 37 אחוזים.

intel_core_u_improvements

המעבדים החדשים מגיעים עם הדור החדש של הליבות הגרפיות של אינטל, ובראשן ה HD Graphics 6000 וה Iris Graphics 6100, כשהם מציגים שיפור של 24 אחוזים בביצועים הגרפיים של המעבד, לצד שיפורים נוספים כמו זמן המרה מהיר יותר בכ 50 אחוזים של קבצי וידאו, כל זאת לצד שיפור בחיי הסוללה, עם זמן סוללה ארוך יותר של עד לשעה וחצי.

הליבות הגרפיות החדשות של אינטל יתמכו בתקנים המתקדמים ביותר כיום כמו ה DirectX 11.2 (עם תאימות ל DirectX 12) ותקני ה OpenGL 4.3 וה OpenCL 2.0, תצוגה ברזולוציית 4K, וטכנולוגיות כמו Quick Sync Video או ה Clear Video HD וכמובן ה Wireless Display של אינטל, לשיתוף תצוגה למסכי טלוויזיה, מסכים חיצוניים, מקרנים ועוד, ללא צורך בכבלים.

מעבדי Cherry Trail חדשים לטאבלטים

מלבד מעבדי ה Core U, אינטל הציגה אמש מעבדים נוספים – מעבדי ה Cherry Trail, הדור הבא של המעבדים של החברה לשוק הטאבלטים, שיגיעו עם יכולות מתקדמות כמו זיהוי פנים, צילום בתלת מימד ותצוגת וידאו ברזולוציה של 4K, לצד שיפור בביצועי המעבד והליבה הגרפית וחיי סוללה ארוכים יותר, לטאבלטים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד או ווינדוס.

המעבדים הללו מביאים איתם גם הם שיפור  נוסף בחווית המשתמש, עם שילוב טכנולוגיות כמו ה Intel RealSense, לצילום תלת ממדי של אובייקטים, הטענה אלחוטית (החל מהמחצית השנייה של 2015), תצוגה חיצונית למסכי טלוויזיה בחיבור HDMI ברזולוציה של 4K ותמיכה ברזולוציה פנימית של עד ל 2,560X1,600.

טכנולוגיית ה Intel Context Aware בשילוב טכנולוגיית ה TrueKey של חטיבת האבטחה של אינטל יאפשרו למשתמשים לוותר על סיסמה, ולהפעיל את הטאבלט שלהם באמצעות זיהוי פנים או טביעת אצבע, ויספקו למשתמש מגוון רחב של נתונים מהסביבה שמבוססים על חיישני אור, תנועה וקול.

מעבדי ה Cherry Trail החדשים מגיעים בטכנולוגיית ה 64 ביט, והם מגיעים עם מודם Intel XMM 726x, שמספקים קישוריות ניידת וביצועים במהירויות של LTE-Advanced מקטגוריה 6 (LTE Advanced CAT 6).

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה