פלטפורמות מעבדים חדשות לסמארטפונים וטאבלטים מאינטל

מנכ״ל אינטל, בריאן קרזניץ׳, הכריז אמש בתערוכת המובייל בברצלונה על פלטפורמות SoC חדשות לשוק הסמארטפונים והטאבלטים, שישולבו במגוון רחב של מוצרים של כ-20 יצרניות שונות, שיגיעו לשווקים בחודשים הקרובים.

פלטפורמת ה Atom X3 (שם הקוד "Sofia״ לשעבר) מיועדת לסמארטפונים וטאבלטים משוק הכניסה (Entry Level). ה Atom X3 הוא שבב System On Chip שמשלב בתוכו מעבד יישומים מרובה ליבות ממשפחת ה Atom של אינטל, מעבד חיישן תמונה, ליבה גרפית ואודיו, וכמובן קישוריות 3G ו 4G LTE. בין היצרניות שצפויות להציג מוצרים שיתבססו על השבבים הללו ניתן למצוא יצרניות כמו Jolla ו ASUS.

intel_atom_x3_x5_x7

לשוק הבינוני-גבוה מציגה אינטל שני שבבים חדשים – ה Intel Atom X5 וה Intel Atom X7 (שם קוד לשעבר "Cherry Trail״), שמיועדת לטאבלטים ומכשירי 2 ב-1 עם מסכים קטנים. המעבדים הללו מתבססים על שבבי Atom בטכנולוגיית 14 ננומטר, עם תמיכה ב-64 סיביות במערכות ההפעלה ווינדוס ואנדרואיד, ליבה גרפית מהדור השמיני של אינטל ואופציה לצימוד עם קישוריות LTE Advanced. יצרניות כמו Acer, Asus, דל, לנובו וטושיבה צפויות להציג מגוון רחב של מוצרים לשוק הביניים ומוצרי פרימיום, כשהמכשירים הראשונים שיתבססו על שבבים אלו צפויים להגיע לשווקים במחצית הראשונה של 2015.

בנוסף, הציגה אינטל בתערוכה את הדור השלישי של המודם שלה ל LTE Advanced CAT10 שמגיע עם חמישה מצבי הפעלה. המודם החדש, ה Intel Xmm 7360, תומך בצימוד ערוצי 3x ובמהירויות הורדה של עד 450 Mbps. המודם החדש מגיע בממדים קומפקטיים ועם נצילות אנרגיה גבוהה, שמאפשרים לו להשתלב במכשירים רבים, החל מסמארטפונים ופאבלטים ועד למחשבים אישיים.

 

 

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה