מיקרוסופט משיקה את ה Surface 3

מיקרוסופט השיקה אמש את ה Surface 3 – הגרסה התקציבית לטאבלט ה Surface Pro 3, והיורש של סדרת מכשירי ה Surface 1 וה Surface 2 בגרסאות ה RT.

ה Surface 3 הוא טאבלט עם מסך בגודל של 10.8 אינץ׳ (לעומת 12 אינץ׳ ב Surface Pro 3) ברזולוציה של 1920X1280 פיקסלים. בתוך הטאבלט נמצא מעבד ממשפחת ה Atom של אינטל, ה Atom X7, שיאפשר לטאבלט החדש להריץ יישומי Windows סטנדרטיים, ממש כמו כל מחשב שולחני, בניגוד לדורות הקודמים של הטאבלטים מהמשפחה, שהריצו יישומים מיוחדים שהיו מיועדים למכשירים ניידים בעיקר.

ה Surface 3 יגיע עם 2 או 4 ג׳יגהבייט של זיכרון, ועם אחסון פנימי מבוסס פלאש בנפחים של 64 או 128 ג׳יגהבייט. הוא מצוייד ביציאת USB 3.0 בגודל מלא, וביציאת מיני DisplayPort, כשבחלקו האחורי נמצאת רגלית מתכווננת לשלושה מצבים. מיקרוסופט תמכור בנפרד כיסוי מקלדת ייעודי ל Surface 3, כמו גם עט סטיילוס, שיאפשר לבצע פעולות רבות על גבי מסך הטאבלט באמצעותו.

microsoft_surface_3

הודות למעבד ה Atom X7 של אינטל, ה Surface 3 מגיע עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8.1 בגרסאות השולחניות שלה, שתשודרג בעתיד לווינדוס 10, מה שמאפשר לו להריץ יישומים רגילים כאמור, כשבעצם אפשר להכריז רשמית כי מיקרוסופט נפרדת באופן סופי ממערכת ההפעלה Windows 8 בגרסת ה RT, אולי נקודת התורפה העיקרית של הדורות הראשונים של ה Surface.

 

מעבדי ה Atom X7 החדשים של אינטל מאפשרים ל Surface 3 להיות דק במיוחד, עם עובי של 0.85 ס״מ בלבד, ולהגיע ללא מאוורר כלל, משהו שהיה בגדר בלתי אפשרי לפני כשנתיים. יתרון חשוב נוסף של המעבדים החדשים הוא זמן הסוללה הארוך במיוחד שהם מאפשרים לטאבלט ה Surface 3 – לפי מיקרוסופט, לא פחות מ 10 שעות של ניגון וידאו רצוף.

ה Surface 3 יגיע למדפי החנויות בארצות הברית בחודש הבא, עם תג מחיר של 499 דולרים לגרסה הבסיסית (2 ג׳יגהבייט זיכרון ו 64 ג׳יגהבייט אחסון).

תגובות

הגב באמצעות פייסבוק

השאר תגובה